Nasljedna trombofilija i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Svemirka

    Svemirka

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Slavujka

    Cure, gdje ste radile sve te nalaze za trombofiliju? Da li bas sve mozete napraviti u Petrovoj?


    Ne možeš sve u Petrovoj.
    Mene su za drugi dio pretraga slali na Rebro.

    🧔 - 36 👩 - 35
    03/2022 - ➕️💓
    05/2022 - Panorama i mini anomaly ✅️ curka stiže 💕
    06/2022 - anomaly scan ✅️
    [lilypie.com]

  • Avatar Slavujka

    Slavujka

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Svemirka

    Slavujka

    Cure, gdje ste radile sve te nalaze za trombofiliju? Da li bas sve mozete napraviti u Petrovoj?

    Ne možeš sve u Petrovoj.
    Mene su za drugi dio pretraga slali na Rebro.


    A šta si radila na Rebru od pretraga? Pitam jer sam ja sve mogla napraviti u Petrovoj, što mi samo budi sumnju da mi nisu dali da sve pretrage napravim i to me jako ljuti

  • Avatar Svemirka

    Svemirka

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Slavujka

    Svemirka

    Slavujka

    Cure, gdje ste radile sve te nalaze za trombofiliju? Da li bas sve mozete napraviti u Petrovoj?

    Ne možeš sve u Petrovoj.
    Mene su za drugi dio pretraga slali na Rebro.

    A šta si radila na Rebru od pretraga? Pitam jer sam ja sve mogla napraviti u Petrovoj, što mi samo budi sumnju da mi nisu dali da sve pretrage napravim i to me jako ljuti


    Radila sam u Petrovoj osnovne. S nalazima sa otišla privatno kod hematologa koji mi je dao preporuku da ponovim protein s i dodatno testove probiranja anti-fosfolipidni sindrom: LAC antikardiolipinska antitijela i anti-beta2 glikoproteinska antitijela. Ja ponovno otišla u Petrovu i tamo su mi rekli da to ne rade sve i da probam na Rebro. Na Rebru sam obavila.

    🧔 - 36 👩 - 35
    03/2022 - ➕️💓
    05/2022 - Panorama i mini anomaly ✅️ curka stiže 💕
    06/2022 - anomaly scan ✅️
    [lilypie.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 835

    Prijavi adminu

    Svemirka, kod kojeg privatnog hematologa si isla? 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Svemirka

    Svemirka

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Svemirka, kod kojeg privatnog hematologa si isla?


    ABR poliklinika

    🧔 - 36 👩 - 35
    03/2022 - ➕️💓
    05/2022 - Panorama i mini anomaly ✅️ curka stiže 💕
    06/2022 - anomaly scan ✅️
    [lilypie.com]

  • helenamilica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Molim za pomoć. Čitala sam da neke žene koje imaju trombofiliju započinju terapiju heparina odmah poslije potvrđene bete a neke poslije ultrazvuka. Trenutno sam 4 nedjelje i 2 dana trudna, rekli su mi da terapiju mogu dobiti tek nakon ultrazvuka koji će potvrditi trudnoću, a ginekolog je rekao da to ne može prije 5. nedjelje jer se ne vidi ništa. Ono što me brine je povišen APTT koji iznosi 43,9 sec, dok je prije trudnoće bio 29 sec. D-dimer je u granicama normale 143mg/L. Krvna slika uredna. Da li je taj APTT pokazatelj da bih trebala početi sa terapijom ranije? Plašim se jer kod hematologa sam naručena tek za 5 dana. Imala sam pobačaj u 6. nedjelji. Je li neko imao povećaj APTT?

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 305

    Prijavi adminu

    helenamilica

    Molim za pomoć. Čitala sam da neke žene koje imaju trombofiliju započinju terapiju heparina odmah poslije potvrđene bete a neke poslije ultrazvuka. Trenutno sam 4 nedjelje i 2 dana trudna, rekli su mi da terapiju mogu dobiti tek nakon ultrazvuka koji će potvrditi trudnoću, a ginekolog je rekao da to ne može prije 5. nedjelje jer se ne vidi ništa. Ono što me brine je povišen APTT koji iznosi 43,9 sec, dok je prije trudnoće bio 29 sec. D-dimer je u granicama normale 143mg/L. Krvna slika uredna. Da li je taj APTT pokazatelj da bih trebala početi sa terapijom ranije? Plašim se jer kod hematologa sam naručena tek za 5 dana. Imala sam pobačaj u 6. nedjelji. Je li neko imao povećaj APTT?


    Hej isto je i meni receno. Imam plusic i narucio me sa 5+3 jer se nista ne vidi prije, a imam mutacije, no nisam sigurna hoce li mi prepisati terapiju uopce, evo sve cu nakon ponedjeljka znati zapravo. 
    Koje mutacije imas ? Ali mislimnda cim ti je ddimer dobro nema potrrbe za brigom. 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • helenamilica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Hvala ti na odgovoru. Malo me plaši taj povišen APTT, ali nadam se da će sve biti ok. U nalazu piše FII protrombin 20210 A heterozigot, MTHFR heterozigot, PAI 1 4G/5G. Iskreno ne znam o tome mnogo niti mi je hematolog objašnjavao, samo mi je rekao da jeste trombolifija u pitanju i rekao mi je da će morati heparinska terapija u sljedećoj trudnoći. Ponoviću nalaze u ponedjeljak pa u utorak idem kod hematologa da ih pogleda i kaže da li bi morala početi sa terapijom ranije, a krajem sedmice i kod ginekologa. Problem je što mi porodični doktor ne može dati uputnicu za hematološko liječenje bez tog UZV, i kaže da mu beta nije dokaz trudnoće. 

  • helenamilica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Konačno sam dobila Clexane 0,4 (5 plus 3) i hematolog je bio ljut što mi nisu dali uputnicu ranije da počnem sa terpaijom zbog te mutacije faktor II. D-Dimer i dalje normalan a ATPP i dalje povišen (46s). Šta mislite da li mogu biti neke loše posljedice što nisam počela sa terapijom ranije? Jer vidjela sam da hematolog ne želi da me brine ali je ipak bio u čudu što mi nisu dali ranije uputnicu za hematološko liječenje. Trudnoća ultrazvukom potvrđena, danas se vidjela i gestacijska i žumanjčana, što se ovaj put pokazalo ranije nego u prošloj trudnoći. P.S Da li bole te inekcije?

  • Želja00

    Broj poruka: 101

    Prijavi adminu

    Žene ako mi može koja reci sto bi znacilo PAI-1 5g/5g ,nisam jos bila kod ginekologinje,idem kroz par dana

    👩‍🦰30

    👨‍🦱32
    4/2021 beba anđel
    4/2022 beba anđel

    5/2023 baby girl

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.