Nasljedna trombofilija i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 836

    Prijavi adminu

    Lota, sjecam se da smo pricale mi smo negdje u slicnim terminima imale spontane,vidim da imas svoj plusic, kako napreduje? koliki ti je TSH sada, imas isto hashimoto ili? koje si preglede vadila kada si vidjela plusic? a sta se tice duphastona, mislim na utrogestan? meni je ginekolog rekao da kada saznam za trudnocu da krenem koristit vaginalete da su bolje jer ne debljaju kao tablete i navodno nema mucnine nikakvih.. kada si krenula s aspirinom i duphaston? puuuuno pitanja imam  zelim ti miiiirnu i skolsku trudnocu <3 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Granger, hvala ti.. Mislis da bi mi dali clexane prilikom trudnoce? rekla mi je dr da cu pit andol kada saznam da sam trudna.. dva spontana za redom u manje od godinu dana je nesto sta ne bi htjela nikome, grozno.. uzrok ne znam, znamo samo da sam imala ureaplasmu koja je sad izljecena i nasli su mi hashimoto koji je sad pod kontrolom sa TSH 1.534 sada. jedino to dvoje, cak sam i kariogram obavila koji je uredan.. Sta se tice hematologa, razmisljala sam i ja da prodem ( sta mislite bil trebala? ) trenutacno pijem eurotirox 25/50 svaki dan i elenatal prenatal.


    A ne znam. Budući da imaš trombofiliju baš ti želim da dobiješ Clexane, ipak si proživjela i dva spontana. Ali kako to obično bude svaki doktor je priča za sebe i svak radi drugačije. Od priča gdje se lijekovi dijele i kad ne treba do onih gdje ga ne možeš dobit nikako. Možda je kod tebe problem bila ureaplazma pa super što si to uspjela riješiti, ona je zbilja opaka. Želim ti + čim prije i vjerujem da ćeš ga skoro dočekati. ❤️

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Želja00

    Broj poruka: 101

    Prijavi adminu

    Nego da vam javim, moja ginekologinja kaze da to nije nista.da bas nikakvu terapiju nemoram pit (povisen koagulacijski faktor VIII ,te mthfr (c677t)  C/T) , iako dala mi je uputnicu za tranfuzijsku medicinu za pregled i misljenje. 

    Sad sam poslala mail da se narucim,nadam se da cu sto prije dobiti termin.

    Ako imate neki prijedlog kome bi se mogla obratit za drugo misljenje (osijek) pls javite

    👩‍🦰30

    👨‍🦱32
    4/2021 beba anđel
    4/2022 beba anđel

    5/2023 baby girl

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Želja00

    Nego da vam javim, moja ginekologinja kaze da to nije nista.da bas nikakvu terapiju nemoram pit (povisen koagulacijski faktor VIII ,te mthfr (c677t) C/T) , iako dala mi je uputnicu za tranfuzijsku medicinu za pregled i misljenje.

    Sad sam poslala mail da se narucim,nadam se da cu sto prije dobiti termin.

    Ako imate neki prijedlog kome bi se mogla obratit za drugo misljenje (osijek) pls javite


    Hm…ne znam ti što reći. Vjerojatno u usporedbi s nekim jačim mutacijama i vrijednostima izgleda da i nije tako strašno, a opet i sitnica može biti problem za nekoga. Super što si dobila uputnicu za transfuzijsku pa vidi što će oni reći. Svakako im naglasi spontane koje vidim u potpisu.
    Možeš možda otići negdje privatno kod ginekologa pa vidjeti što on misli? Ili je već i ova dr. privatnica? 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Lota, sjecam se da smo pricale mi smo negdje u slicnim terminima imale spontane,vidim da imas svoj plusic, kako napreduje? koliki ti je TSH sada, imas isto hashimoto ili? koje si preglede vadila kada si vidjela plusic? a sta se tice duphastona, mislim na utrogestan? meni je ginekolog rekao da kada saznam za trudnocu da krenem koristit vaginalete da su bolje jer ne debljaju kao tablete i navodno nema mucnine nikakvih.. kada si krenula s aspirinom i duphaston? puuuuno pitanja imamzelim ti miiiirnu i skolsku trudnocu &lt;3


    Da da, ja mislim da smo mi nekako isle na onaj kariogram ? Ako nisam nesto pobrkala. 😅
    Trenutno sam 10+2 i sve je u redu, evo rekord, inace u 6tt mi je oba puta sve stalo. 
    Izgleda da aspirin i ostali miksevi rade svoje. 
    Aspirin koristim vec dobrij 4,5 mj, od kad smo krenuli raditi na 3em pokusaju, a duphaston mi je prepisan tamo negdje u 7om tt, tako nekako, ne odmah. 
    Samo TSH za sada koji je odlican, nekih 2.6 tako nekako, ne znam tocno u potposu mi je. 😅 a sad idem na dosta drugih pretraha krvi, od d-dimera, do ponovno tsha, pa kks i trombociti i ima masa toga bas i da nemam hashimoto ja Bogu hvala. 😊
    A u kojoj si ti fazi ? Sto se dogadja kod tebe ? 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • Želja00

    Broj poruka: 101

    Prijavi adminu

    Granger

    Želja00

    Nego da vam javim, moja ginekologinja kaze da to nije nista.da bas nikakvu terapiju nemoram pit (povisen koagulacijski faktor VIII ,te mthfr (c677t) C/T) , iako dala mi je uputnicu za tranfuzijsku medicinu za pregled i misljenje.

    Sad sam poslala mail da se narucim,nadam se da cu sto prije dobiti termin.

    Ako imate neki prijedlog kome bi se mogla obratit za drugo misljenje (osijek) pls javite

    Hm…ne znam ti što reći. Vjerojatno u usporedbi s nekim jačim mutacijama i vrijednostima izgleda da i nije tako strašno, a opet i sitnica može biti problem za nekoga. Super što si dobila uputnicu za transfuzijsku pa vidi što će oni reći. Svakako im naglasi spontane koje vidim u potpisu.
    Možeš možda otići negdje privatno kod ginekologa pa vidjeti što on misli? Ili je već i ova dr. privatnica?


    Evo bas gledam dal bi mogla negdje privatnl, jer sam termin na transfuzijskoj dobila za kraj 8 mj.ili da cekam prvo to, pa onda da odem privatno, nisam vise pametna

    👩‍🦰30

    👨‍🦱32
    4/2021 beba anđel
    4/2022 beba anđel

    5/2023 baby girl

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 836

    Prijavi adminu

    Granger, danas sam bila na zadnji pregled prije pokusavanja, pitala sam ju za clexane, i rekla mi je da moja trombofilija je najniza i da nema potrebe za clexanom, cim saznam za trudnocu da krenem s andolom od 100.. Mislis da mi hematolog moze pomoci sta se tice toga,tj da trazim jos njegovo misljenje? koji ti imas oblik? Sta se tice mene, saznali su mi za ureaplasmu i hashimoto, tsh mi je bio povisen sad je 1.534 tako da ga drzim u normalnu sa eurotirox.. tako da, vjerovatno je to bilo ili kromosomi. 
    Lota,tema je bila kariogram,da :D Bas mi je drago zbog tebe, ovakvi slucajevi ulijevaju puno nade! meni su rekli da sa aspirinom krenem kada saznam za trudnocu, al sam razmisljala i prije, kako se i prvi i drugi put ulovio doslovce iz prvog pokusaja  tako da ni sama nisam pametna dal da idem na svoju ruku. Kako da to da uzimas duphastone a ne utrogestan vaginalete? Sta ne bi trebao biti tsh u trudnpco 1.5 koliko sam shvatila? bas mi je doktorica danas to pricala. Koje si sve nalaze vadila kada si saznala za trudnocu? prikupljam si da budem spremna kada dode vrijeme za to. Danas sam dobila zeleno svjetlo, u planu mi je u 9 mjesecu, imat cu stresno razdoblje u 8 mj radi posla, ispiti u 9 mj tako da sam odlucila kada zavrsim s tim svime da krecemo, mozda i prije ako se ne zalomi  strah me… bojim se svega i sama pomisao heklam… al moram se stesati nekako u glavi…

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Granger, danas sam bila na zadnji pregled prije pokusavanja, pitala sam ju za clexane, i rekla mi je da moja trombofilija je najniza i da nema potrebe za clexanom, cim saznam za trudnocu da krenem s andolom od 100.. Mislis da mi hematolog moze pomoci sta se tice toga,tj da trazim jos njegovo misljenje? koji ti imas oblik? Sta se tice mene, saznali su mi za ureaplasmu i hashimoto, tsh mi je bio povisen sad je 1.534 tako da ga drzim u normalnu sa eurotirox.. tako da, vjerovatno je to bilo ili kromosomi.
    Lota,tema je bila kariogram,da :D Bas mi je drago zbog tebe, ovakvi slucajevi ulijevaju puno nade! meni su rekli da sa aspirinom krenem kada saznam za trudnocu, al sam razmisljala i prije, kako se i prvi i drugi put ulovio doslovce iz prvog pokusaja tako da ni sama nisam pametna dal da idem na svoju ruku. 


    Kod mene su mutirani i Faktor II, Faktor V i PAI. Meni je preporuku za Clexane propisala hematologinja. Znala sam za mutacije od ranije pa me ginekologinja odmah uputila na transfuzijsku još prije trudnoće i tamo sam odmah dobila preporuku da po potvrdi trudnoće počinjem s Clexanom. Uvijek možeš tražiti mišljenje transfuziologa nemaš što izgubiti. Ali kad kod nas nema nekakvog jedinstvenog postupanja već svaka bolnica po svome. Evo znam za slučaj gdje je cura napravila koagulogram u trudnoći i bili su povišeni D-dimeri što je i očekivano u trudnoći i odmah su je stavili na Clexane, bez genetičkih pretraga i bez prethodnih spontanih. A onda druga strana gdje ni dokazane mutacije ni raniji pobačaji nisu dovoljni. Grozno.
    A Andol radije kreni s trudnoćom jer ako nemaš problem s krvi kad nisi trudna da ne bi nešto poremetila. Barem bih ja tako napravila.
    Super za zeleno svjetlo, samo hrabro i pozitivno. ❤️

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Flafi7

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Evo mame da pitam za savjet i ako netko ima iskustva. 
    Dokazana trombofilija (FII20210A heterozigot), preporuka hematologa po pozitivnom biokemijskom testu krenuti s enoksaparinom 0,4.
    Plusić sam dobila već 04.08., danas sam 5+4.
    Moja ginekologica je na godišnjem, doktor opće prakse također. 
    Isla sam privatno, no tada se još ništa nije vidjelo na uzv te su me poslali vaditi betu (5+2 beta je bila 5900) no za nalaz hematologa tvrde da oni ne mogu prepisati terapiju, da moram kod hematologa. 
    Hematologica mi je na rebru no tamo nitko ne odgovara na mail niti se javljaju na telefon. 
    Zamjena ginekologice je bila vrlo neugodna i nisam također uspjela ništa saznati niti dobiti (u smislu sta ja sad zovem, sta ja sad želim od njih).
    Jako se bojim za bebicu, nitko mi ne želi dati ni informaciju kada trebam krenuti s terapijom (iako imam nalaz gdje piše da se krene odmah cime bude pozitivan test), nitko mi ne želi prepisati terapiju. 
    Da li je netko imao ovakav nalaz? 
    Da li da idem u bolnici jednostavno na hitnu? 
    Ludim jer svi peru ruke i loptaju se sa mnom i nitko ne želi dati informaciju a kamoli terapiju
    (prva trudnoća, nalaze sam vadila jer je mama umrla od plucne embolije u 45 godini)

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Flafi7

    Evo mame da pitam za savjet i ako netko ima iskustva.
    Dokazana trombofilija (FII20210A heterozigot), preporuka hematologa po pozitivnom biokemijskom testu krenuti s enoksaparinom 0,4.
    Plusić sam dobila već 04.08., danas sam 5+4.
    Moja ginekologica je na godišnjem, doktor opće prakse također.
    Isla sam privatno, no tada se još ništa nije vidjelo na uzv te su me poslali vaditi betu (5+2 beta je bila 5900) no za nalaz hematologa tvrde da oni ne mogu prepisati terapiju, da moram kod hematologa.
    Hematologica mi je na rebru no tamo nitko ne odgovara na mail niti se javljaju na telefon.
    Zamjena ginekologice je bila vrlo neugodna i nisam također uspjela ništa saznati niti dobiti (u smislu sta ja sad zovem, sta ja sad želim od njih).
    Jako se bojim za bebicu, nitko mi ne želi dati ni informaciju kada trebam krenuti s terapijom (iako imam nalaz gdje piše da se krene odmah cime bude pozitivan test), nitko mi ne želi prepisati terapiju.
    Da li je netko imao ovakav nalaz?
    Da li da idem u bolnici jednostavno na hitnu?
    Ludim jer svi peru ruke i loptaju se sa mnom i nitko ne želi dati informaciju a kamoli terapiju
    (prva trudnoća, nalaze sam vadila jer je mama umrla od plucne embolije u 45 godini)


    Pokušaj nazvati ili otići na odjel ginekologije u bolnici. Odnesi nalaz bete i raniji nalaz genetike s preporukom za terapiju od hematologa pa vidi što će oni reći. Meni terapiju i upute piše hematolog, a injekcije izdaje ginekologija odnosno trudnička ambulanta u bolnici. A što kaže tvoj ginekolog? Možda da ti propiše uputnicu za hematologa? Hematolog te bez uputnice ni neće primiti.  

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.