Naknada za komplikacije u trudnoci, porodiljni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Lely85@

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ana2511

    Pozdrav. Zanima me da li vrijeme provedeno na komplikacijama ulazi u staž za porodiljni. Jer sam danas dobila naknadu Al manju nego bih trebala. A opet prošli mj dobila više za pola mj a na porodiljnom sam od 13.9 Pa me sad zanima da li komplikacije ulaze u staž


    Ulazi u staž, ali nećeš se obradovati do djetetovih navršenih 6 mjeseci. Meni je takodjer bio minimalac, a nakon poroda i dalje sam isti iznos primala, da bih kao roditeljsku naknadu primala maksimalnih 4000 (i to ne okruglo) Nažalost, nismo svi iste sreće 

  • Lely85@

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, ukoliko je ovaj forum još uvijek aktivan. U sve sam inače upućena, ali nova trudnoća (nakon samo 10 mjeseci od prvog poroda) me iznenadila. Naime, trenutačno sam još 2 mjeseca na roditeljskom dopustu, a trudna sam već 9 tjedana. Trebala sam nakon završenog dopusta produljit ugovor sa poslodavcem, ali me sada strah da mi se to neće baš ispuniti. Da li i koliko minimalno moram imati mjeseci radnog odnosa da bih opet mogla otvoriti komplikacije u trudnoći ukoliko ne daj bože bude potrebno? Ako ko ima sličnog iskustva, molim za savjet 

  • mamasitaaa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    iva24

    Bokk.. treba mi informacija o porodiljnoj naknadi nakon komplikacija. Trudna sam od 9mj. 2018god. a na komplikacijama sam od 12 mj.
    Čula sam informaciju da se tokom prvih 6mj porodiljnog prima 100% plaće.
    Posto sam na komplikacijama placa mi je manja od prave place. Jeli to znaci da cu tokom porodiljnog primat svoju pravu placu ili mi ostaje ovo koliko sam primala na komplikacijama?

    Molim odgovor, jako sam zbunjena jer sam citala vec 100opcija kako to ide


    Imamo li odgovor na ovo? I mene zanima tocna info

  • Avatar hazeleyes94

    hazeleyes94

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Nisak ziher ,al mislim da moras odraditi 3mj prije ponovnog odlaska na kompl.

    https://lb1m.lilypie.com/4A2Pp2.png [lb1m.lilypie.com]

  • Avatar Damnarexx 🌺

    Damnarexx 🌺

    Broj poruka: 1512

    Prijavi adminu

    Cure, da li koja zna ako se predaju papiri poslije 5. u mjesecu, da li se dobiju novci malo iza 20.tog(kad je isplata) ili tek na onoj iducoj isplati za sljedeci mjesec? 

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    damnarexx

    Cure, da li koja zna ako se predaju papiri poslije 5. u mjesecu, da li se dobiju novci malo iza 20.tog(kad je isplata) ili tek na onoj iducoj isplati za sljedeci mjesec?


    Nekad prode ako se kasni koji dan….ali generalno se dobije onda tek iduci mjesec
    Naravno, ako su ti papiri za ovaj mjesec isplata je bez obzira na datum iduci mjesec. 


  • Avatar Damnarexx 🌺

    Damnarexx 🌺

    Broj poruka: 1512

    Prijavi adminu

    Frajla

    damnarexx

    Cure, da li koja zna ako se predaju papiri poslije 5. u mjesecu, da li se dobiju novci malo iza 20.tog(kad je isplata) ili tek na onoj iducoj isplati za sljedeci mjesec?

    Nekad prode ako se kasni koji dan….ali generalno se dobije onda tek iduci mjesec
    Naravno, ako su ti papiri za ovaj mjesec isplata je bez obzira na datum iduci mjesec.


    Papiri su mi za 9.mj i predala sam prije 5tog u mjesecu, ali sam imala problema sa bivsom firmom, (nisu me odjavili 🤯) tako da su mi vjerojatno papiri prosli tek danas 😏😏

  • xyz3

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Pozdrav…ispricavam se ako se pitanje ponavlja, nova sam na forumu…imam pitanje ako netko moze pomoci….termin mi je 15.3.,zaposlena sam kod istog poslodavca, a ugovor mi je do 23.2.kada ce vec poceti teci onaj rok od 45 odnosno 28 dana.  Ukoliko mi se ugovor ne produzi je li netko zna sto se dogada sa naknadom. 
    Hvala 

  • emama260212

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Imam pitanje. Naime, gin. Mi je otvorio bolovanje zbog mog zdravstvenog stanja (srcane bolesti) medutim pise ocekivano trajanje bolovanja 60 dana, mene sad zanima sta nakon tih 60 dana? Hocu li se morati vratiti na posao? Jer sam trk u 2. Mjesecu trudnoce 

  • nivesnina

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pixii

    10000:2 mjeseca, odnosno oni to podijele s brojem radnih sati u ta dva mjeseca pa dobiju satnicu po kojoj ti kasnije obracunavaju.


    Zanima me da li su vazne dvije vidljive  isplate( sa obzirom da sam radila mjesec i pol) dakle prva placa je bila pola 2600kn,a druga puna 4200kn ,da li moraju biti iskljucivo 2 mjeseca odradena ili su vazne samo vidljive uplate? Da li je problem ovaj polovan mjesec  Hvalaaa jako mi je vaznoo

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.