Naknada za komplikacije u trudnoci, porodiljni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mamasita05

    Broj poruka: 253

    Prijavi adminu

    Cure,
    Zanima me ima li tko iskustva s otvranjem komplikacija u trudnoci, ponovnim vracanjem na posao 2-3 mjeseca, pa opet komplikacije? Netko mi je rekao da u tom slucaju ne bih imala porodiljnu naknadu u visini pune place, pa ako mi netko moze objasniti.
    Hvala

    [lilypie.com]

  • Avatar ribi1234

    ribi1234

    Broj poruka: 409

    Prijavi adminu

    mamasita05

    Cure,
    Zanima me ima li tko iskustva s otvranjem komplikacija u trudnoci, ponovnim vracanjem na posao 2-3 mjeseca, pa opet komplikacije? Netko mi je rekao da u tom slucaju ne bih imala porodiljnu naknadu u visini pune place, pa ako mi netko moze objasniti.
    Hvala


    Mene to isto zanima…nadam se da nije bas tako kako si napisala

    [lilypie.com]

  • Frau_Mund6

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Meni je izmedu dvije trudnoce oko 6 mjeseci, i dobit cu puni iznos. Ali koliko znam po zakonu je da moras imat 3 pune place da bi dobila punu placu u drugoj polovici porodiljnog. 


    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Lolla_

    Lolla_

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Pozdrav - ja sam imala istu želju/ideju… situacija je slijedeća (info sa HZZO-a) - ako ste na komplikacijama i zatvorite ih, 30 dana se ne može po istoj šifri opet otvoriti,ja sam bila ok u jednom trenutku i htjela raditi, pa su mi i ginekolog i oni rekli da to nije pametno, ako bi se nesto dogodilo, nema opet otvaranja 30 dana, a i nakon tih 30 dana je bino raditi tri mjeseca / primiti barem 2 pune plaće -  taj dio mi nije posbe jasno, ali isto je bitno kako ne bi pao prosjek. Odnosno čim je prekid duži od 29 dana (što mora biti), ponovno se donosi prosjek “dvije plaće”, ali su bitne tri isplate… dakle sve mjeseca rada nisu dovoljna. 

    Ja imam pitanje:
    1. Otvaranje rodiljnog dopusta - otvara li se 28-45 dana od prvog utvrđenog ili promijenjenog očekivanog datuma poroda? Meni je promjenom očekivani porod 2 tjedna ranije od onog prvog utvrđenog (po MPO i UZV je ranije od zadnje m). Također, što ako stvarni datum bude drugačiji, a dopust mi bude otvoren 45 dana prije?  

    2. Kako sam na komplikacijama (MPO), poslodavac mi je rekao kako mogu iskoristiti 4 dana godišnjeg koji bi mi propao od prošle godine (pisali bi kao da radim)+ 1 dan novog zbog prava na regres - mogu li to koristiti prije rodiljnog dopusta (zatvoriti komplikacije, 4+1 dan (dakle tjedan dana “raditi” i dopust 45 dana prije termina? (naravno, ako ginekolog pristane).

  • Avatar Lolla_

    Lolla_

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Otišla sam po odgovore pa dijelim - rodiljni ide od prvog utvrđenog datuma (onog po zadnjoj mensturaciji), ne prema promjenama,
    GO i sl. se može koristiti prije rodiljnog tako da se zatvore komplikacije, ali paziti da ne prijeđe 29 dana.

  • Mina1234

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozz,planiram na mpo-ivf sredinom ovog mjeseca,a ugovor kod poslodavca mi ističe 30.9..zanima me ako bi ostala trudna do tada,dali bih mogla otvoriti komplikacije i dali bi ostvarivala pravo na punu naknadu iako poslije 30.9.više neću biti zaposlena jer sam sezonski radnik..također,u zadnje 2 godine imam 21 mj staža?

  • Adrian

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pomoć cure!
    Termin mi je 9.11.što znači da 24.9.idem na porodiljni. Radim s prekidom, ali imam 18 mjeseci potrebnih u 2 god.
    Kod ovog poslodavca sam zaposlena od 24.6.
    Htjela bih sad otvoriti komplikacije do porodiljnog 24.9. ali me strah zbog isplata plaća kojima se izracunavaju komplikacije. 
    Znaci, imat cu 2 potrebne, ali jedna mi je samo ovih 7 dana odrađenih u 6.a isplaćenih u 7. Ova cijela sto cu dobit u 9.za 8.mi se ne racuna ako sam dobro shvatila. Kako ce mi na temelju 2 ne potpune izracunati? 

  • Adrian

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Mislim da do kraja komplikacija primas ono sto si ostvarila na početku komplikacija bez obzira sto vise nisi zaposlena. Tek kad otvoris porodiljni 45 dana prije poroda imas naknadu kao nezaposlena osoba cca 2300.

  • Adrian

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Mina1234

    Pozz,planiram na mpo-ivf sredinom ovog mjeseca,a ugovor kod poslodavca mi ističe 30.9..zanima me ako bi ostala trudna do tada,dali bih mogla otvoriti komplikacije i dali bi ostvarivala pravo na punu naknadu iako poslije 30.9.više neću biti zaposlena jer sam sezonski radnik..također,u zadnje 2 godine imam 21 mj staža?

    Mina tebi ide post prije 😉😉

  • Lely85@

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    dana

    Pozdrav
    Ovako pitanje glasi: radnog staza imam dovoljno da porodiljni dobivam u odnosu na placu, ali eto spletom okolnosti morat cu dat otkaz. Tj sefica me nece ostavit u radnom odnosu (zbog svojih hirova) pa sto mi je cinit? Da li cu imat ikakva novcana prava? Zadnji radni dan mi je 06.01.2019. Nisam jos na komplikacijama…

    Unaprijed hvala


    Koliko sam upućena, ne smiješ dobiti otkaz, a isto tako te ne smije odbiti poslodavac (bilo koji) za posao 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.