Naknada za komplikacije u trudnoci, porodiljni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marel

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Imam pitanje u vezi naknade za komlikacije u trudnoći… Ako mi ko može malo pomoć. Ja sam sezonski radnik, počela sam ove godine raditi od 1.4.Nisam još trudna ali planiramo trudnoću. Ugovor mi je do 31.10., sad recimo staža u zadnje dvije godine imam 17 mjeseci(prekid 2 mj pa 4mj) .. Dali bi kad bi ostala trudna imala pravo na plačeno bolovanje i dali bi to bilo 100% ili 70% ili dali bi uopće bilo… Do sad sam nekako mislila da moram imat zadnjh 6mj u komadu jer gledaju taj prosjek plaće.  koliko bi morala radit kod poslodavca da mogu na plačeno bolovanje? Hvala na odgovoru

  • Avatar Danci22

    Danci22

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Cure može pitanje trebam sa komplikacija ići na porodiljni a rekla mi doktorica 28 dana prije jer sam na komplikacijama a kog god pitam svi idu 45 dana dali nema neke razlike 28 il 45? 

    Danci23

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Danci22

    Cure može pitanje trebam sa komplikacija ići na porodiljni a rekla mi doktorica 28 dana prije jer sam na komplikacijama a kog god pitam svi idu 45 dana dali nema neke razlike 28 il 45?


    Na porodiljni se ide 28 dana prije termin, a “po procjeni strucnjaka” 45 dana. Koliko znam svi na komplokacijiamaide 45 dana prije termina.
    Razlika je uplaci ako imas vecu od tog sto dobivas na komplikacija, jer na porodiljnom dobivas punu placu


  • Avatar Danci22

    Danci22

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Aha znaci nije problem ak idem 28 dana? 

    Danci23

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Danci22

    Aha znaci nije problem ak idem 28 dana?


    Ako ti nece biti veca placa tebi je svejedno


  • Deleted user

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Evo mene opet .. zaboravna sam neznam sta mi je 😂 ugl 
    imam od 3.05 otvoreno bolovanje kod ginekologa, neznam dal ce produživati to pa me zanima samo dal trebam nosit sve papire od place  na hzzo il samo doznake i br racuna da mi mogu isplatit .. 
    Šifra bolovanja je G0

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    MaybeBaby

    Evo mene opet .. zaboravna sam neznam sta mi je 😂 ugl
    imam od 3.05 otvoreno bolovanje kod ginekologa, neznam dal ce produživati to pa me zanima samo dal trebam nosit sve papire od place na hzzo il samo doznake i br racuna da mi mogu isplatit ..
    Šifra bolovanja je G0


    Znaci vec si na bolovanju i nosila si placu i ostalo? U tom slucaju trebas samo doznake, jednu u hzzo, drugu u firmu, do 5. iduceg mjeseca


  • Deleted user

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Nisam jos nista nosila ..jer ce mi tek na pregledu sad u cetvrtak dat doznaku .. a neznam dal ce produžiti il zatvorit .. pa cisto informativno da znam 
    jer vodim borbu sa poslodavcem bivšim sa er-1 obrazcem 

  • Marinka

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,

    Moze li pomoc oko komplikacija i porodiljne naknade. Negdje citam da treba 18, a negdje 19 mjeseci s prekidima radnog staza. Sto je od navedenog tocno i da li je to 45 dana prije termina + onih 15 dana prije kada se predaje zahtjev ili do termina poroda ili mozda do datuma pocetka porodiljnog, onih 45 dana prije. Da li u staz ulaze i komplikacije?! 

    Sto se tice komplikacija takoder imam pitanje, da li u izracun naknade idu i place u kojim sam koristila nekoliko dana bolovanja, i mjesec u kojem sam bila na godisnji ili iskljucivo samo mjeseci 100% og rada. Takoder, ako komplikacije otvaram do kraja svibnja obracun se odnosi na place za 10.,11.,12.,01.,02., i 03. Mjesec ( tj. Isplacene u 11.om, 12.om. 01.om,02.om, 03.em i 4.om mjesecu).  Dobro mislim?

    Takoder ako netko ima broj od pravne sluzbe hzzo jer nisam uspjela doci do njih. Kontaktirala sam podrucni ured i proslijedili su me na pravnu sluzbu sa uzaludnom zvonjavom. 

    Hvala puno

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Mora li se biti na komplikacijama da bi se otvorio porodiljni 45 dana prije? Ako je itko radio do tada?😀

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.