Naknada za komplikacije u trudnoci, porodiljni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    vickivale

    Mislim da ti nece utjecati taj naknadni djelomicni prekid ugovora, jer neces nositi novi obrazac 😉


    To bi bilo baš dobro. Hvala ti 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • mariposa21

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    vickivale

    mariposa21

    Molim pomoć ako netko zna…Naime radi se o tome da je jedan porodiljni tek završio, vraćam se na posao, ali želimo uskoro raditi na još jednoj bebi pa me zanima kako se to gleda, a da ne padnem na onaj minimalni iznos od 800 kn? Jesu li 3 platne liste dovoljne? Znači ako imam isplatu u veljači, ožujku i travnju ( za mjesece siječanj,veljača, ožujak) to je ok ? Baš sam zbunjena. Znam da nam vjerojatno neće upaliti iz prve, ali dogodi li se trudnoća brzo da znam što očekivati od HZZO-a. Hvala unaprijed

    Tri platne su mislim dovoljne ( iskoristi stari go ako mozes) a ako i ne uspijes ugurati tri platne naknada je oko 2000. Ali da te ne lazem, zvrcni hzzo fkt su u vecini slucajeva usluzni i ljubazni


    Hvala puno na odgovoru 🤗

  • Ivana0201

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu


    Njofrica

    Dobra večer, dali može mala pomoč ako ko zna .
    zaposlila sam se 6 dana prije 10 mj, znači radim mjesec dana, sad sam tjedan dana na bolovanju jer smo saznali za trudnocu a i nemogu raditi jer mi stvarno nije dobro, moje pitanje glasi ovako, kod poslodavca ču dobiti plaču za 10 mj, i 31.1 mi istječe ugovor i nebudu mi produžili, dali imam pravo na bilo kakvu naknadu nakon tog 1 mjesec akada dobijem otkaz ili nemam?

    Pozdrav!
    U sličnoj smo situaciji. Radila sam godinu dana tj sad 31.3. mi ističe ugovor i nebude produžil dalje, 15. Je tjedan trudnoće. Pitanje je dali se prijavim odma na komplikacije ? A koliko po pravilu imam pravo naknade dobivati?

  • Ivana0201

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Je li istina da trudnice po novome dobivaju više ? Navodno, čula sam.

  • mima09

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav!
    Imam situaciju da mi je s 31.12 istekao ugovor i nisu ga produzili, a ja sam taman u prvom mjesecu ostala trudna.
    Otisla na biro i bila dva mjeseca, te sam nedavno nasla poslodavca koji me zaposlio i evo sad mogu na komplikacije.
    Da li ja trebam biti duze vrijeme u ovom radnom odnosu tipa mjesec dana ili? 
    Zanima me jos da li obrazac potvrda o placi za zadnjih 6 platnih lista trebam zvati bivseg poslodavca bez obzira sto imam platne liste kod sebe? 

  • Paola123.

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav.
    Imam sad situaciju. Prošli mjesec sam otvorila komplikacije zbog teškog fizičkog napora na poslu , no i krajem mjeseca mi je istekao ugovor. Sad mi se otvorila prilika za posao u struci te bi me oni zaposlili. Koja je sad procedura, odjavljujem komplikacije i oni me zapošljavaju do otvaranja porodiljnog? 

  • Avatar ItsMarija

    ItsMarija

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Pozdrav.. Pitanje jedno.. Trudna sam i ginekolog mi je otvorio bolovanje radi komplikacija. A prije tog sam isto  bila na bolovanju. Pa me sad zanima, da li će oni meni gledat place unazad 6mj kako sam dobivala na bolovanju, taj prosjek ili pošto sam trudnica ima neka druga caka? Placa normalna dok sam radila? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.