Naknada za komplikacije u trudnoci, porodiljni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Stelle123

    Mora li se biti na komplikacijama da bi se otvorio porodiljni 45 dana prije? Ako je itko radio do tada?😀


    Moze. Ja sam radila prosli put, a tako planiram i ovaj.
    Kao sto sam pisala na prosloj stranici, porodiljni se otvara 28 dana prije termina, a po procjeni doktora (soc ginekologa) moze i 45 dana. Provjeri si sa sestrom kada otvaraju.
    Moja odmah na prvom pregledu izracuna termin i kada je tih 45 dana prije jer taj dr svima to daje.


  • Celana

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozz, ovak zanima me 1.8 sam otvorila bolovanje Al na privremeno jer doznake tek vade 20 u mj a ja od tog 1.8 ne radim, sad me zanima da li poslodavac moze meni dati otkaz povodom toga i pitanje ako mi daju otkaz dali tad gubim naknadu za trudnicko sa zdravstvenog, ili imam 15 dana rok da donesem doznake???  I jos sam bila u zdravstvu i pricala s zenskom gdje mi je napisala sta sve trebam donest i znaci te platne liste od par mj, a sad ako ostanem bez posla dali ce to vrijedi ili ne?? Stv ne znam nista jer prvi put sam trudna i nasla se u ovakvoj situaciji…. Pls help

  • Avatar C1M4

    C1M4

    Broj poruka: 1322

    Prijavi adminu

    Celana

    Pozz, ovak zanima me 1.8 sam otvorila bolovanje Al na privremeno jer doznake tek vade 20 u mj a ja od tog 1.8 ne radim, sad me zanima da li poslodavac moze meni dati otkaz povodom toga i pitanje ako mi daju otkaz dali tad gubim naknadu za trudnicko sa zdravstvenog, ili imam 15 dana rok da donesem doznake??? I jos sam bila u zdravstvu i pricala s zenskom gdje mi je napisala sta sve trebam donest i znaci te platne liste od par mj, a sad ako ostanem bez posla dali ce to vrijedi ili ne?? Stv ne znam nista jer prvi put sam trudna i nasla se u ovakvoj situaciji…. Pls help


    Jesi dala poslodavcu barem potvrdu o privremenoj nesposobnosti? Ako jesi, nema ti na osnovu cega dati otkaz jer je bitno da doznake doneses do kraja tog mjeseca, a on da ima neki papir da si na bolovanju😊 Na ovo ostalo na zalost ne znam odgovor..

    [lilypie.com]

  • MaSim

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Žene help!
    Imam bebu 3 mjeseca staru,i trudna sam ponovno. Zaposlena sam,na porodiljnom. Ima li neka mama da je bila u slicnoj situaciji da mi odhovori na par pitanja? 

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    MaSim

    Žene help!
    Imam bebu 3 mjeseca staru,i trudna sam ponovno. Zaposlena sam,na porodiljnom. Ima li neka mama da je bila u slicnoj situaciji da mi odhovori na par pitanja?


    Nisam bila u situaciji….ali pretpistavljam da te zanima za novce
    Ako ides s porodiljnog na porodiljni dobivas opet punu placu
    Ako otvaras bolovanje (komplikacije) izmedu nista od kunica, i na komplikacijama i kasnije dobivas onu minimalnu mizeriju.
    Ako ces raditi izmedu trebas prije otvaranja novog porodiljnog imati tri isplate (ne moraju biti za puni mjesec), neki uspiju skombinirati godisnjeg dosta ako je istalo, pa treba samo malo raditi…


  • MaSim

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Frajla

    MaSim

    Žene help!
    Imam bebu 3 mjeseca staru,i trudna sam ponovno. Zaposlena sam,na porodiljnom. Ima li neka mama da je bila u slicnoj situaciji da mi odhovori na par pitanja?

    Nisam bila u situaciji….ali pretpistavljam da te zanima za novce
    Ako ides s porodiljnog na porodiljni dobivas opet punu placu
    Ako otvaras bolovanje (komplikacije) izmedu nista od kunica, i na komplikacijama i kasnije dobivas onu minimalnu mizeriju.
    Ako ces raditi izmedu trebas prije otvaranja novog porodiljnog imati tri isplate (ne moraju biti za puni mjesec), neki uspiju skombinirati godisnjeg dosta ako je istalo, pa treba samo malo raditi…


    Za “sa porodiljnog na porodiljni” me je zanimalo. Ajme ako je tako onda super. Mislila sam da je i u tom slucaju ona mizerija.

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    MaSim

    Frajla

    MaSim

    Žene help!
    Imam bebu 3 mjeseca staru,i trudna sam ponovno. Zaposlena sam,na porodiljnom. Ima li neka mama da je bila u slicnoj situaciji da mi odhovori na par pitanja?

    Nisam bila u situaciji….ali pretpistavljam da te zanima za novce
    Ako ides s porodiljnog na porodiljni dobivas opet punu placu
    Ako otvaras bolovanje (komplikacije) izmedu nista od kunica, i na komplikacijama i kasnije dobivas onu minimalnu mizeriju.
    Ako ces raditi izmedu trebas prije otvaranja novog porodiljnog imati tri isplate (ne moraju biti za puni mjesec), neki uspiju skombinirati godisnjeg dosta ako je istalo, pa treba samo malo raditi…

    Za “sa porodiljnog na porodiljni” me je zanimalo. Ajme ako je tako onda super. Mislila sam da je i u tom slucaju ona mizerija.


    Tak su meni rekli kad sam kemijala dal da idem na komplikacije ili raditi, ali svakako si provjeri u hzzo.
    Obzirom da ces roditi 2020 i da se na posao vracas 2021, godisnji za 2019 (ako je sta ostalo) ce ti propasti… pa si izracunaj, mozda ti se isplati nagodinu prije otvaranja porodiljnog iskoristiti go iz 2019 i 2020, namjestis tako da dobijes tri place (tipa jedan dana u jednom mjesecu, cijeli iduci i jos tjedan u onom trecem…). Sto ti ostane porodiljnog od prvog djeteta mozes iskoristiti iza ovog drugog (tj bilo kada do navrsene 8 god djetetova života)


  • Avatar DoroteaP

    DoroteaP

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozz mame 
    Zanima me koliki je minimalac na porodiljnom?
    Rodila sam 04.08 i cijelu trudnoću sam bila na komplikacijama jer nam je prijetio pobačaj. Porodiljni mi je otvoren 40 dana prije poroda i danas mi je sijela isplata ne normalno niska za ono što su mi rekli u Hzzo-u (2300kn)
    Zaposlena sam. 

    Pa ako netko ima neku informaciju puno bi mi značilo jer mi se neda baš sada s njima tamo prepirati haha
    🤗

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    DoroteaP

    Pozz mame
    Zanima me koliki je minimalac na porodiljnom?
    Rodila sam 04.08 i cijelu trudnoću sam bila na komplikacijama jer nam je prijetio pobačaj. Porodiljni mi je otvoren 40 dana prije poroda i danas mi je sijela isplata ne normalno niska za ono što su mi rekli u Hzzo-u (2300kn)
    Zaposlena sam.

    Pa ako netko ima neku informaciju puno bi mi značilo jer mi se neda baš sada s njima tamo prepirati haha
    🤗


    To je minimalna naknada za zaposlene. Ali nosila si im prosjek plaća, trebaju ti isplaćivati prema toj satnici koja je pisala na onom R1 obrascu.
    Jedino ako nisi zaposlena na pola radnog vremena, onda se drugačije računa…


  • Avatar andjelina23

    andjelina23

    Broj poruka: 222

    Prijavi adminu

    Gdje i kako ostvariti pravo na porodiljnu naknadu?
    Rodila sam prije 8 dana.. Gdje se javiti i s kojim papirima?
    Neko mi kaze da trebam cekati potvrdu iz rodilista, a neko da sam trebala prije termina uzeti neki papir u svog ginekologa 🙄🙄🙄
    nezaposlena sam i nisam prijavljena na biro… Zvala sam hzzo i rekli su mi da oni nemaju veze s tim vise 🙄

    🤍 Spontani sa 6 tjedana/ 2014
    🧑 Curica 3 godine /2019.
    🤍 Spontani s 12 tjedana, kiretaža/2021.
    🧑 Curica 1 godina (mjesec dana nakon kiretaže zatrudnila)
    🤰https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;11/st/20230621/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/c4a6/preg.png [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.