Naknada za komplikacije u trudnoci, porodiljni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Hvalaa Vam 😊

  • Deleted user

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    DijMar

    Pa drage zene, zasto jednostavno ne odete do hzzo ili zovete telefonom da vam objasne?! Ja sam isto bila u bedastoj situaciji i bila nekoliko puta na zavodu da saznam svoja prava i da budem sigurna.


    i zvala i bila kod njih. 
    Divan odgovor - Gospodjo draga kako da ja znam sto Vama treba ? Niste na to mislili prije 
    i sto da joj kazem ? 
    da se svadjam s njom kako je njen posao znati a ne moj ili ?? 

  • Avatar Jaivanpa

    Jaivanpa

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Veliki pozdrav svima koliko Vas ima!
    Molim Vas za pomoć, točnije barem da dobijem procjenu svoje situacije od vas koje ste imale otvaranje komplikacija u trudnoći.
    Dakle, imam policisticne jajnike vec 10 godina. Krajem drugog mjeseca sam imala laparaskopiju odnosno vađenje lijevog jajnika i jajovoda zbog torzije. Taj jajnik mi je inače bio problematican sa cistom od 3 cm. Imala sam strašne bolove i hitno 5 do 12 operirana u Vinogradskoj. Jajnik i jajovod su bili crni i odumrlo tkivo kojem nije bilo ni s od spasa. Najveći sok u zivotu i tisucu pitanja u glavi, zasto bas ja i sto me zapravo ceka!? Nakon operacije sam ostala trudna, hvala dragom Bogu i to je moje cudo s obzirom kroz sta prolazim i cime se godinama borim. Danas sam napunila 6 tjedana. Radim u računovodstvu i putujem svaki dan sat i 45 min do posla i i isto toliko s posla. Posao je jako stresan, radim na 4 sata ali ne u idealnim uvjetima za pozeljet. Jako teški odnosi s kolegicom su u pitanju. Nije nista zbog mene nego eto, pretezak karakter i nisam jedina u tom problemu. Najvjerojatnije cu ostati uskoro sama i znam da cu biti pod velikim stresom jer sam do sad radila sam polovicu posla a s drugom nisam imala bas dodira. Iskreno bojim se kako ce to sve izgledati najvise zbog dijeteta. Lako meni za mene. Covjek prezivi svasta. Emotivac sam karakterno i tesko se nosim sa stresom. Neznam kolike su mi sanse da mi doktor otvori komplikacije u trudnoci. Koje su vase procjene…? Cisto da znam sto me ceka.. Za 2 tjedna idem na prvi pregled kad ce biti 2 mj trudnoće … Hvala svima na odgovorima i razumjevanju! 

    [lilypie.com]

  • marta07

    Broj poruka: 231

    Prijavi adminu

    Jaivanpa

    Veliki pozdrav svima koliko Vas ima!
    Molim Vas za pomoć, točnije barem da dobijem procjenu svoje situacije od vas koje ste imale otvaranje komplikacija u trudnoći.
    Dakle, imam policisticne jajnike vec 10 godina. Krajem drugog mjeseca sam imala laparaskopiju odnosno vađenje lijevog jajnika i jajovoda zbog torzije. Taj jajnik mi je inače bio problematican sa cistom od 3 cm. Imala sam strašne bolove i hitno 5 do 12 operirana u Vinogradskoj. Jajnik i jajovod su bili crni i odumrlo tkivo kojem nije bilo ni s od spasa. Najveći sok u zivotu i tisucu pitanja u glavi, zasto bas ja i sto me zapravo ceka!? Nakon operacije sam ostala trudna, hvala dragom Bogu i to je moje cudo s obzirom kroz sta prolazim i cime se godinama borim. Danas sam napunila 6 tjedana. Radim u računovodstvu i putujem svaki dan sat i 45 min do posla i i isto toliko s posla. Posao je jako stresan, radim na 4 sata ali ne u idealnim uvjetima za pozeljet. Jako teški odnosi s kolegicom su u pitanju. Nije nista zbog mene nego eto, pretezak karakter i nisam jedina u tom problemu. Najvjerojatnije cu ostati uskoro sama i znam da cu biti pod velikim stresom jer sam do sad radila sam polovicu posla a s drugom nisam imala bas dodira. Iskreno bojim se kako ce to sve izgledati najvise zbog dijeteta. Lako meni za mene. Covjek prezivi svasta. Emotivac sam karakterno i tesko se nosim sa stresom. Neznam kolike su mi sanse da mi doktor otvori komplikacije u trudnoci. Koje su vase procjene…? Cisto da znam sto me ceka.. Za 2 tjedna idem na prvi pregled kad ce biti 2 mj trudnoće … Hvala svima na odgovorima i razumjevanju!


    Pozdrav. Ja iskreno mislim da na temelju tvoje operacije i situacije, postoji mogućnost za rizičnu trudnoču tako da bi ti trebao dati komplikacije u trudnoći. E sad sve ti zavisi o tvom ginekologu. Moja bi na temelju toga dala, ispričaj situaciju na poslu, reci kako je ja mislim da bi ti trebao dati komplikacije.

  • Avatar Jaivanpa

    Jaivanpa

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Draga Marta hvala ti puno na odgovoru. Ma sva moja okolina također je istog razmišljanja… Nadam se da ce biti i on i imati razumjevanja. Dijete mi je sada bitnije od svega! Svega ce biti, ali djeca su djeca!
    Lijepi pozdrav☺️

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    MaybeBaby

    DijMar

    Pa drage zene, zasto jednostavno ne odete do hzzo ili zovete telefonom da vam objasne?! Ja sam isto bila u bedastoj situaciji i bila nekoliko puta na zavodu da saznam svoja prava i da budem sigurna.

    i zvala i bila kod njih.
    Divan odgovor - Gospodjo draga kako da ja znam sto Vama treba ? Niste na to mislili prije
    i sto da joj kazem ?
    da se svadjam s njom kako je njen posao znati a ne moj ili ??


    Pa naravno! Ne moras se svadjati, ali traziti da ti objasni i malo ostrija biti to da

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima 😊 imam jedno pitanje, ako ima koga ko bi mi mogao pomoci. Zanima me ako otvorim komplikacije 3.6. da li mi u prosjek ulazi placa od 5.mjeseca? Moja slucaj je malo kompliciran jer mi je umrla beba u prosloj trudnoci i koristila sam 2 mjeseca porodiljnog, a tih mjesec dana mi ulazi prosjek ovih 6 mjeseci jer sam oper trudna. Da li mi se za taj mjesec kod poslodavca onda pise 0 kuna? Hvala unaprijed

  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    Ako otvoris komplikacije u lipnju u prosjek ulazi placa koja je isplacena u svibnju za travanj. 
    Trebas imati minimalno 2 place kako bi ti izracunali satnicu. Provjeri za svaki slucaj na info telefon hzzo

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    A plaća od svibnja koja bi mi bila isplaćena u lipnju se ne gleda? Kak je to sve komplicirano. Iskreno uopće nisam razmišljala o tome :/ u prošloj trudnoći sam radila do samog kraja, a sada mi se iskreno ne radi više ni dana. Porodiljni sam koristila 12. i dio 1. mjeseca.  Hvala, nazvat ću HZZO za točne informacije.

  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    Placa za svibanj ne ulazi. Uzima se placa isplacena u mjesecu koji prethodi mjesecu otvaranja bolovanja dakle isplacena u svibnju za travanj. Ali svakako imate 2 tj 3 place sto im je dovoljno za izracunati satnicu. Problem bi bio da se iza porodiljnog ima samo jedna placa, tada uzimaju onaj minimalac. Na info telefonu su zbilja ljubazne tete pa svakako nazovi da budes sigurna da nisu nesto mijenjali

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.