Naknada za komplikacije u trudnoci, porodiljni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • leonidis14

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Imam jedno pitanje ako moze tko odgovoriti…. zena zaposlena vise od 12mjeseci, fix placa 7000… trudna je dva mjeseca i sad ce na bolovonje zbog komplikacija u trudnoci… kolko ce primati naknadu za vrijeme bolovanja i kolko ce primati naknadu kad bolovanje prestane te pocne porodiljni…. i jos jedno usputno pitanje, sto ako za vrijeme bolovanja odnosno po prekidu bolovanja te odlazak na porodiljni dobije otkaz kolke ce biti naknade… hvala

  • Avatar Jagodica86

    Jagodica86

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    Max naknada je 4250 kn, to je za bolovanje. 45 dana prije poroda bi trebala dobiti punu plaću, te isto tako prvih 6 mjeseci porodiljnog. U slučaju otkaza stvarno ne znam

    [lilypie.com]

  • Tamarat

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav :)

    Zanima me, ako netko zna, kako izračunavaju naknadu za komplikacije u trudnoći…Sada sam ušla u 30.tj i stvarno mi je postalo teško raditi… Što se tiče uvijeta, imam malo specifični slučaj… Dakle trebam imati 12mj radnog staža u posljednje 2 godine- što zadovoljavam, no u posljednjih 6 mjeseci sam radila kod 2 poslodavca s time da sam preko ljeta bila bez posla- dakle, bez isplata, na HZZO piše da su dovoljne dvije isplate u zadnjih 6 mjeseci kako bi se izračunala satnica. 
    Moje pitanje glasi: Hoće li oni meni to obračunavati u smislu da te dvije isplate računaju kao plaću posljednjih 6 mjeseci? Odnosno, hipotetski, u te dvije isplate sam zaradila 10000, računaju li to kao 10000:6mjeseci, ili 10000:2 mjeseca pa izračunaju satnicu? Hvala

  • Avatar Pixii

    Pixii

    Broj poruka: 269

    Prijavi adminu

    10000:2 mjeseca, odnosno oni to podijele s brojem radnih sati u ta dva mjeseca pa dobiju satnicu po kojoj ti kasnije obracunavaju.

  • Aymee

    Broj poruka: 1139

    Prijavi adminu

    Pixii

    10000:2 mjeseca, odnosno oni to podijele s brojem radnih sati u ta dva mjeseca pa dobiju satnicu po kojoj ti kasnije obracunavaju.


    Pixii, pa gdje si nam ti? Mi smo se malo preselile na viber. U grupi imas broj moba, pa ako hoces, javi nam se

    Aymee

  • Avatar Njofrica

    Njofrica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Dobra večer, dali može mala pomoč ako ko zna . 
    zaposlila sam se 6 dana prije 10 mj, znači radim mjesec dana, sad sam tjedan dana na bolovanju jer smo saznali za trudnocu a i nemogu raditi jer mi stvarno nije dobro, moje pitanje glasi ovako, kod poslodavca ču dobiti plaču za 10 mj, i 31.1 mi istječe ugovor i nebudu mi produžili, dali imam pravo na bilo kakvu naknadu nakon tog 1 mjesec akada dobijem otkaz ili nemam? 

  • Klarica1989

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    leonidis14

    Imam jedno pitanje ako moze tko odgovoriti…. zena zaposlena vise od 12mjeseci, fix placa 7000… trudna je dva mjeseca i sad ce na bolovonje zbog komplikacija u trudnoci… kolko ce primati naknadu za vrijeme bolovanja i kolko ce primati naknadu kad bolovanje prestane te pocne porodiljni…. i jos jedno usputno pitanje, sto ako za vrijeme bolovanja odnosno po prekidu bolovanja te odlazak na porodiljni dobije otkaz kolke ce biti naknade… hvala


    Imam istu situaciju, da li dobijete onda punu plaću ili smo ove 4000?
    Hvala!

  • Ana2511

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Zanima me da li vrijeme provedeno na komplikacijama ulazi u staž za porodiljni. Jer sam danas dobila naknadu Al manju nego bih trebala. A opet prošli mj dobila više za pola mj a na porodiljnom sam od 13.9 Pa me sad zanima da li komplikacije ulaze u staž

  • dana

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav
    Ovako pitanje glasi: radnog staza imam dovoljno da porodiljni dobivam u odnosu na placu, ali eto spletom okolnosti morat cu dat otkaz. Tj sefica me nece ostavit u radnom odnosu (zbog svojih hirova) pa sto mi je cinit? Da li cu imat ikakva novcana prava? Zadnji radni dan mi je 06.01.2019. Nisam jos na komplikacijama… 

    Unaprijed hvala 

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    dana

    Pozdrav
    Ovako pitanje glasi: radnog staza imam dovoljno da porodiljni dobivam u odnosu na placu, ali eto spletom okolnosti morat cu dat otkaz. Tj sefica me nece ostavit u radnom odnosu (zbog svojih hirova) pa sto mi je cinit? Da li cu imat ikakva novcana prava? Zadnji radni dan mi je 06.01.2019. Nisam jos na komplikacijama…

    Unaprijed hvala


    Nisam bas strucna ali ako se ne varam ne smijes dobiti otkaz dok si na bo! Ja bi ako ikako mozes otisla i objasnila gin situaciju pa da te stavi na bolovanja, tada ne mozes dobiti otkaz, mislim🙈🙈

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.