Naknada za komplikacije u trudnoci, porodiljni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Dana mislim da ne stigneš više otvorit komplikacije, koliko znam od frendice minimalni razmak mora biti 8 dana po hzzo od otvaranja do otkaza, ali naravno to si provjeri, oni ionako imaju uvijek drugu info. U svakom slučaju ako ih stvarno ne možeš otvorit prije 6.1. nemoj dat otkaz nikako, ne potpisuj ništa što tvoja šefica želi i traži već pusti da taj ugovor na određeno istekne sam po sebi 6.1.kako bi barem ostvarila naknadu s biroa po isteku porodiljnog tj. roditeljskog dopusta. Ako potpišeš otkaz svojom voljom ili sporazumni, gubiš pravo na tu naknadu kao i prava koja idu uz nju. Nemaš razloga činiti uslugu nekome koja ide tebi na štetu. Sretno svakako! 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Na kakvom si ugovoru uopce?

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar lullaby13

    lullaby13

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Zanima me zna li netko izracunati naknadu place za komplikacije u trudnoci ako sam prijavljena na minimalac? Radnog staza imam malo vise od 16 mjeseci sa po par dana razmaka.

  • Avatar Danci22

    Danci22

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Ko prvo nesmije ti Dat otkaz po zakonu mozes je Tužit! Nemaš nikakva primanja do 48 dana prije poroda tad ti ide porodiljni kao nezaposlena  2300kn!

    Danci23

  • Avatar Danci22

    Danci22

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    dana

    Pozdrav
    Ovako pitanje glasi: radnog staza imam dovoljno da porodiljni dobivam u odnosu na placu, ali eto spletom okolnosti morat cu dat otkaz. Tj sefica me nece ostavit u radnom odnosu (zbog svojih hirova) pa sto mi je cinit? Da li cu imat ikakva novcana prava? Zadnji radni dan mi je 06.01.2019. Nisam jos na komplikacijama…

    Unaprijed hvala


    Ko prvo nesmije ti Dat otkaz po zakonu mozes je Tužit! Nemaš nikakva primanja do 48 dana prije poroda tad ti ide porodiljni kao nezaposlena  2300kn!

    Danci23

  • MamaM

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok! U radnom sam odnosu i trudna, a planiram otvoriti komplikacije u 4.mjesecu. Znam da se za iznos naknade racuna zadnjih 6 mjeseci u kojima sam 2 mj bila bez posla. Znaci, ulaze mi place od 10. og do 3. eg mjeseca koje su bile 2700, 1500, 2300 i 4000 kn. Posto se racuna po satnici, ne znam ni koliko bih otprilike trebala imati. Dali mi to netko zna odgovoriti? Dali mi se vise isplati cekati bar jos mjesec dana da primim jos jednu uplatu od 4000? Unaprijed hvala na odgovoru 😊

  • Avatar iva24

    iva24

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Bokk.. treba mi informacija o porodiljnoj naknadi nakon komplikacija. Trudna sam od 9mj. 2018god. a na komplikacijama sam od 12 mj. 
    Čula sam informaciju da se tokom prvih 6mj porodiljnog prima 100% plaće. 
    Posto sam na komplikacijama placa mi je manja od prave place. Jeli to znaci da cu tokom porodiljnog primat svoju pravu placu ili mi ostaje ovo koliko sam primala na komplikacijama?

    Molim odgovor, jako sam zbunjena jer sam citala vec 100opcija kako to ide

  • Deleted user

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Bok imam jedno pitanje ..prva mi je trudnoca. 
    naime planiram otvorit komplikacije  zbog posla koji radim ( stres,putovanja,) 
    kod sadašnjeg poslodavca radim manje od 6 mj, ali imam 12 mjeseci staza u protekle 2 godine 
    treba mi R1 obrazac u kojem se popunjavaju isplaćene zadnje 6 placa .. pa me zanima tko popunjava to ?? 
    Hvala Vam 

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Pa drage zene, zasto jednostavno ne odete do hzzo ili zovete telefonom da vam objasne?! Ja sam isto bila u bedastoj situaciji i bila nekoliko puta na zavodu da saznam svoja prava i da budem sigurna. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nikolina95

    Nikolina95

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    MaybeBaby

    Bok imam jedno pitanje ..prva mi je trudnoca.
    naime planiram otvorit komplikacije zbog posla koji radim ( stres,putovanja,)
    kod sadašnjeg poslodavca radim manje od 6 mj, ali imam 12 mjeseci staza u protekle 2 godine
    treba mi R1 obrazac u kojem se popunjavaju isplaćene zadnje 6 placa .. pa me zanima tko popunjava to ??
    Hvala Vam


    Kažete sefu ili knjigovođi da vam treba oni ce znat o cem je rijec. Meni je to knjigovođa sredila. 

    🙋‍♀️-24g
    🙋‍♂️-34g
    👨‍👩‍👦 🤰

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.