Naknada za komplikacije u trudnoci, porodiljni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mariina1106

    Broj poruka: 162

    Prijavi adminu

    Koliko sam ja upućena ne, to ti neće uc u prosjeku nego place za mjesece prije nego sto su otvorene komplikacije. 

  • Mariina1106

    Broj poruka: 162

    Prijavi adminu

    Uzima se zadnjih 6 plaći prije komplikacija, osim u slučaju kada su komplikacije otvorene pa zatvorene tj nisu u komadu tada vam se uzima onoliko koliko ste radili nakon otvorenih komplikacija.

  • AnnieP

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Imam jedno pitanje. Možda je glupo. Ja kad idem na komplikacije, da li mene poslodavac odjavljuje ili? Kako izgleda to sve sa strane poslodavca?
    Što ako mi ugovor ističe tijekom porodiljnog/rodiljnog?
    Moram imati ugovor za stalno odnosno neodređeno da bih bila sigurna do 1. godine djeteta?

    [lilypie.com]

  • Mariina1106

    Broj poruka: 162

    Prijavi adminu

    Kada ideš na komplikacije ne odjavljuje te poslodavac, nego si dužna dostaviti rješenje o privremenoj nesposobnosti pri otvaranju komplikacija a na kraju mjeseca doznake za taj mjesec i onda opet doznake za idući na kraju idućeg mjeseca i tako dokle god si na komplikacijama . Ako ti ističe ugovor poslodavca nije dužan ga produljivati jedini ako želi da ostaneš raditi kada ti završi porodiljni onda će ti ga produljiti ako se ti s time slazes. Kada imaš ugovor na neodređeno poslodavac ti ga zbog trudnoće ne moze raskinuti inače je u prekršaju. 

  • mariposa21

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Molim pomoć ako netko zna…Naime radi se o tome da je jedan porodiljni tek završio, vraćam se na posao, ali želimo uskoro raditi na još jednoj bebi pa me zanima kako se to gleda, a da ne padnem na onaj minimalni iznos od 800 kn?  Jesu li 3 platne liste dovoljne? Znači ako imam isplatu u veljači, ožujku i travnju ( za mjesece siječanj,veljača, ožujak) to je ok ? Baš sam zbunjena. Znam da nam vjerojatno neće upaliti iz prve, ali dogodi li se trudnoća brzo da znam što očekivati od HZZO-a. Hvala unaprijed

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Vidim da ovdje ima puno iskusnih pa mi možda netko može, zna i želi pomoći/odgovoriti. 
    Znači, trenutačno radim na puno radno vrijeme, dio je tog radnog vremena na neodređeno, a dio na određeno. Dio ugovora na određeno ističe mi krajem 3. mjeseca (radi se o školi pa odrađujem nekoliko sati nestručno). E sad mene zanima sljedeće:
    1. ako odem na komplikacije prije isteka tog ugovora meni bi u prosjek ulazilo prethodnih 6 plaća koje su sve za puno radno vrijeme. Znači li to da mi pripada i maksimalna naknada za komplikacije bez obzira što će se dio ugovora prekinuti?
    2. vidim da se sad ovdje piše da se za porodiljnu naknadu gleda također prosjek od 6 zadnjih plaća koje su isplaćene prije komplikacije, a ne komplikacije koje bi u takvom slučaju meni opet bile pune. Ima li onda tu veze taj prekid ugovora koji se dogodi tijekom komplikacija ili ne? 
    Ja sam uvjerena da bi se meni ugovor produžio ako bih ostala raditi, ali mi to nekako nije fer jer će mi svejedno trebati zamjena, a moguće da ću do tad već ionako trebati ostati doma pa nema smisla da se uzima mene koja sam doma. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • vickivale

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    Ako odes na komplikacije predajes samo jednom onaj obrazac o prosjeku place, tako da bi imala pune komplikacije od 4200 i ako ne prekidas komplikacije punu placu prema ranije predanom obrascu.
    Nisam sigurna da se moze prekinuti ugovor na neodredeno trudnoj radnici koja je na komplikacijama/ porodiljnom

    Dvojajcane blizanke 🍒
    [lilypie.com]

  • vickivale

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    mariposa21

    Molim pomoć ako netko zna…Naime radi se o tome da je jedan porodiljni tek završio, vraćam se na posao, ali želimo uskoro raditi na još jednoj bebi pa me zanima kako se to gleda, a da ne padnem na onaj minimalni iznos od 800 kn? Jesu li 3 platne liste dovoljne? Znači ako imam isplatu u veljači, ožujku i travnju ( za mjesece siječanj,veljača, ožujak) to je ok ? Baš sam zbunjena. Znam da nam vjerojatno neće upaliti iz prve, ali dogodi li se trudnoća brzo da znam što očekivati od HZZO-a. Hvala unaprijed


    Tri platne su mislim dovoljne ( iskoristi stari go ako mozes) a ako i ne uspijes ugurati tri platne naknada je oko 2000. Ali da te ne lazem, zvrcni hzzo fkt su u vecini slucajeva usluzni i ljubazni

    Dvojajcane blizanke 🍒
    [lilypie.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    vickivale

    Ako odes na komplikacije predajes samo jednom onaj obrazac o prosjeku place, tako da bi imala pune komplikacije od 4200 i ako ne prekidas komplikacije punu placu prema ranije predanom obrascu.
    Nisam sigurna da se moze prekinuti ugovor na neodredeno trudnoj radnici koja je na komplikacijama/ porodiljnom


    Hvala ti na brzom odgovoru. Tako sam i ja shvatila sad iz ovih zadnjih postova, al kad odem čitati u zakone i pravilnike - špansko selo.
    Ne bi mi se prekidao ugovor na neodređeno, on ostaje, već će se prekinuti ovaj dio na određeno pa prema ugovorima više neću raditi puno radno vrijeme već 30satno. Mislila sam da bih to možda moglo utjecati na ukupne iznose naknada. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • vickivale

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    Mislim da ti nece utjecati taj naknadni djelomicni prekid ugovora, jer neces nositi novi obrazac 😉

    Dvojajcane blizanke 🍒
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.