Naknada za komplikacije u trudnoci, porodiljni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nensip1

    Nensip1

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Bok cure,imam i ja jedno pitanje,koje nije bas vezano jako za ovo ali nemogu naći ništa gdje mogu to pitati, znači, frizerka sam i radim u salonu gdje se bas jako puno radi i jako puno koristimo kemikalije…6tj mi je dali da ostanem raditi ili da kad budem isla na pregled tražim da me stavi na komplikacije,ja neznam nista o tome kako sta gdje, prvi put mi je 😀

  • petrab

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok cure,
    19.04.2020 zavrsio mi je porodiljni, odradila sam dio 04. mj, cijeli 05., 06. mjesec. Sa 01.07. otvorene su mi komplikacije, sad me zanima kolika ce mi biti naknada sa hzzo posto mi se na onoj potvrdi od place nece vidjeti 06 mjesec, nego samo dio 04, i cijeli peti mjesec? Da li ce biti problem sto sam radila samo dio 04.mjeseca?
    Hvala

  • IvaMarie

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Zna li mi netko reći kako se uzima prosjek plaća za roditeljski dopust (drugih 6mj) ako se nakon rodiljnog koristi mjesec dana godišnjeg te se dobije jedna platna lista? 

  • malafrckava

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Dobar dan dali mi moze neko reci kad se isplacuje bolovanje trudnicko…koji datum u mjesecu?hvala vam puno 

  • Avatar DeeDee

    DeeDee

    Broj poruka: 3711

    Prijavi adminu

    malafrckava

    Dobar dan dali mi moze neko reci kad se isplacuje bolovanje trudnicko…koji datum u mjesecu?hvala vam puno


    Najčešće 17.

    [/url [lilypie.com]

  • malafrckava

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Hvala ti puno

  • angelina22

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima,

    Imam delikatnu situaciju. Trebam na komplikacije, u zadnja 24mj imam 11 mj ukupnog radnog staža kao zaposlenik + 4 mj kao obrtnik. Da li netko zna hoće mi uračunati ta 4mj Ili ne? 😒 nadam se da je netko imao slično iskustvo 🤦🏼‍♀️ Hvala i lp

  • Tina2020

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, trudna sam 😀 i radim dosta težak fizicki posao, i razmisljala sam traziti gin da mi otvori komplikacije. Međutim, trebala bih par informacija:
     zanima me kolika je naknada za komplikacije i koliko dugo se ona prima? Procitala sam zaista puno toga po forumu, ali nigdje tocne informacije nisam mogla pronaći. Hvala na pomoci! 

  • iva_sljiva

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    Trudna sam i još uvijek radim. Plaća mi je na platnoj listi iskazana u 2 dijela - redovan rad i nagrada. S time da je nagrada na svakoj plaći ista i dolazi svaki mjesec. Na oba dijela se plaća naknada za hzzo.

    Hoće li mi ta stavka nagrada ulaziti u izračun osnovice za porodoljnu naknadu?

  • Avatar Pčelica06

    Pčelica06

    Broj poruka: 959

    Prijavi adminu

    Pozdrav,  ja imam bebicu od 3mj pa maloutam po forumu i vidim da tu ima dosta zamiljivih pitanja. 
    Ved123 isto pitanje zanima i mene. Da li si možda saznala odogovor u međuvremenu?  
    Nensip1 s nama je na forumu na temi Ljetne bebe 2020. bila frizerka koja je odmah otišla na komplikacije baš radi kemikalija. Ako ih u međuvremenu nisi otvorila,  doznake ti daje ginekolog, trebaš zadnje 3 platne liste,  presliku osobne iskaznice i IBAN i to nosiš u najbližu podružnicu HZZO-a.  
    Angelina22 najbolje da nazoves HZZO i s njima provjeriš!  Sretno 
    Tina2020 čestitke!!  Komplikacije su ti 4257kn i pocinju od dana otvaranja bolovanja do 45 dana prije termina kada se otvara rodiljni dopust. Rodiljni dopust je do djetetovih 6mj i dobivas 100% od iznosa plaće,  a drugih 6mj dobivaš maks 5600kn (ako ti je plaća veća od toga)  ili isto cijeli iznos plaće kao i prvih 6mj ako ti je plaća manja od 5600. Nadam se da sam pomogla. 
    Iva_šljiva u izračun naknada ulazi neto plaća pa nažalost ovaj dio nagrada neće ulaziti 😔 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.