Naknada za komplikacije u trudnoci, porodiljni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Suzi3025

    Suzi3025

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    TT13

    Suzi3025

    Vec vam je trebalo sjesti komplikacije za 2 mj jer mwni su sjele 20.3.,a otvorila komplikacije samo dan nakon vas od 02.02..predala isto tako oko 20.2.i sjelo normalno.. to morate nazvati odmah sutra nekoga na tel i upitati zasto vam komplikacije nisu sjele za 2 mj

    Hvala na brzom odgg! Ma zvala sam sve i niko se ne javlja, a nikad nije ni zauzeto dok zvoni.. poslala sam i mail na dve adrese, al niko nikaj. A tam nemrem otići jer zbog zveg ovog ne puštaju unutra, a na vratima stoji gospon koji nema baš puno info i samo kaže zovite ili pišite na mail


    A jesi zvala mozda u Zg,neznam gdje spadas?

    [lilypie.com]

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Ovako… Prekinute su mi komplikacije ovaj mjesec zbog spontanog u drugom mjesecu. Zanima me koliko bih sad trebala raditi do iduce trudnoce i komplikacija da imam normalnu naknadu i porodiljni? Ne planiram ostati trudna jos barem tri, cetiri mjeseca.. Da li je to dovoljno za prosjek? Negdje sam citala da je dovoljno tri, a negdje pet… 

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Avatar Suzi3025

    Suzi3025

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    TiKi92

    Ovako… Prekinute su mi komplikacije ovaj mjesec zbog spontanog u drugom mjesecu. Zanima me koliko bih sad trebala raditi do iduce trudnoce i komplikacija da imam normalnu naknadu i porodiljni? Ne planiram ostati trudna jos barem tri, cetiri mjeseca.. Da li je to dovoljno za prosjek? Negdje sam citala da je dovoljno tri, a negdje pet…


    Ja sad kad sam isla prosli mjesec trazili su me zadnjih 6 placa..e sad nesto po novom kao da ce ici samo zadnje 2 ili 3 place..malo proguglajte na internetu jer neznam od kojeg datuma ce to stupiti na snagu.

    [lilypie.com]

  • Novanova

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Tiki92 jesi saznala koliko isplata treba za pune komplikacije i poslije naknadu? Mene isto zanima

  • janavk

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozz svim mamama ovdje i molim vas za info, jer hzzo ne radi sa strankama, a teta preko telefona je jako bahata.
    MOLIM vas ako imate vremena da mi pomognete,radi se o sljedećem. Znači trudnica sam, u 7.mj (termin je 20.6.). U radnom odnosu sam na neodređeno, ali…radila sam do 2.3.2020 i očekivala normalna primanja, da bi se iznenadila kad mi je rečeno da ću dobiti samo 830kn. Pošto sa 31.3. imam 11mj i 22dana staža,rečeno mi je da kad budem predavala doznake za ovaj mjesec, ponovno ćemo tražiti i R1 od oba poslodavca kako bi mi primanja bila veća jer ću tad imati dovoljno staža.I ok! Kad ću otvoriti porodiljni, neznam. Ali me zanima sljedeće pošto neznam ni otprilike. Htjela bi zbog preseljenja u drugi grad i sl.stvari podići mali brzi kredit. Da bi mogla sa suprugom napraviti “računicu”, moram znati kolika će mi biti primanja, barem otprilike. A nema mi tko to reći. Zapravo nemam ni 6.čistih plaća uopće, nego ovako:
    8mj.2019 - 6300kn
    9.mj.2019- 5200kn
    10.mj.2019- 2150kn
    01.mj.2020- 2200kn
    02.mj.2020- 4200kn 
    03.mj.2020- 830kn (odrađen 1 dan samo pa se to i ne računa)
    Kako da ja izračunam barem otprilike taj prosjek jer neznam uopće što da očekujem,a nemam koga pitati. 
    A zaista nam je jako hitno jer bi kredit uzela već idući tjedan, naravno, ovisno o primanjima koja ću imati.
    Ako mi itko može pomoći na bilo koji način, bila bi vam jako zahvalna!

  • Tea2807

    Broj poruka: 582

    Prijavi adminu

    janavk

    Pozz svim mamama ovdje i molim vas za info, jer hzzo ne radi sa strankama, a teta preko telefona je jako bahata.
    MOLIM vas ako imate vremena da mi pomognete,radi se o sljedećem. Znači trudnica sam, u 7.mj (termin je 20.6.). U radnom odnosu sam na neodređeno, ali…radila sam do 2.3.2020 i očekivala normalna primanja, da bi se iznenadila kad mi je rečeno da ću dobiti samo 830kn. Pošto sa 31.3. imam 11mj i 22dana staža,rečeno mi je da kad budem predavala doznake za ovaj mjesec, ponovno ćemo tražiti i R1 od oba poslodavca kako bi mi primanja bila veća jer ću tad imati dovoljno staža.I ok! Kad ću otvoriti porodiljni, neznam. Ali me zanima sljedeće pošto neznam ni otprilike. Htjela bi zbog preseljenja u drugi grad i sl.stvari podići mali brzi kredit. Da bi mogla sa suprugom napraviti “računicu”, moram znati kolika će mi biti primanja, barem otprilike. A nema mi tko to reći. Zapravo nemam ni 6.čistih plaća uopće, nego ovako:
    8mj.2019 - 6300kn
    9.mj.2019- 5200kn
    10.mj.2019- 2150kn
    01.mj.2020- 2200kn
    02.mj.2020- 4200kn
    03.mj.2020- 830kn (odrađen 1 dan samo pa se to i ne računa)
    Kako da ja izračunam barem otprilike taj prosjek jer neznam uopće što da očekujem,a nemam koga pitati.
    A zaista nam je jako hitno jer bi kredit uzela već idući tjedan, naravno, ovisno o primanjima koja ću imati.
    Ako mi itko može pomoći na bilo koji način, bila bi vam jako zahvalna!


    Kolko sam cula po pricama, dok si na primanjima od drzave nikakav kredit ne dolazi u obzir. Ako ste u braku, i samo muz uzima kredit, svejedno to provjeravaju. Prosjek se racuna 6 zadnjih punih placa(ako postoje), satnica u prosjeku i broj odradenih sati. Onda taj prosjek satnice pomnozis sa radnim danima i znas tocno kolko ces dobivat

  • Avatar Lordy

    Lordy

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    Moj savjet ti je da se strpis do 17.4 ili 20.4 jer tad ce biti isplata za komplikacije.Koliko sam shvatila ti si vec otvorila komplikacije, tako da sad nemas prostora za kalkulacije.

    URL = https: //lilypie.com]

  • oliva123

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Molim savjet ako je netko imao sličnu situaciju. Otvorila sam obrt prije mjesec dana i onda saznala da sam trudna. Ginekolog me želi staviti na mirovanje zbog komplikacija koje su bile u prvoj trudnoći i vjerojatno će se ponoviti. 
    U posljednjih dvije godine imam prekinutog staža, ali imam ukupno potrebnih 12 mjeseci staža i imam pravo na naknadu za komplikacije.
    U te dvije godine sam imala 12mj pune plaće kod bivšeg poslodavca, pa 11mj nezaposlenosti bez naknade i mjesec dana samozaposlenosti bez zarade zbog trenutne situacije.
    Na koliku naknadu plaće zbog komplikacija ja imam pravo? Nitko mi u HZZO ne daje konkretnih informacija.
    Da li se za iznos naknade računa to iskustvo od 12 mj u protekle dvije godine tj. U ovom slučaju isplate pune plaće u bivšoj firmi makar je poslije njih bila nezaposlenost ili se (nedaj Bože) računa samo zadnjih 6mj od dana otvaranja komplikacija, računajući nezaposlenost.
    Hvala unaprijed. 

  • ivana2020

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav, mene zanima sljedeće: termjn mi je 9.8., znači sa 25.6. mogu otvoriti porodiljni. To znači da tek u 8.mjesecu počinjem dobivati punu naknadu?
    Unaprijed hvala

  • Ved123

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok cure, 
    Imam pitanje, pa ako neka od vas zna odgovor :) Čitala sam dosta forum, ali nisam našla odgovr. Uglavnom na rodiljnom dopustu sam do 22.08.2020.,ako u međuvremenu ostanem trudna koja mi je najbolja opcija, odmah otići na komplikacije ( tu me buni to što ne znam koji bi iznos dobivala ako se ne vratim na posao ) ili otići raditi par mjeseci kako bih ostvarila prosijek plaće, pa onda na komplikacije. Hvala na odgovoru :) 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.