Naknada za komplikacije u trudnoci, porodiljni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Valkris

    Valkris

    Broj poruka: 1183

    Prijavi adminu

    Pikula

    Pozdrav..
    pitanje.. ako se bolovanje otvori s 1.12., ide li plaća od 11.mjeseca u prosjek zadnjih 6 plaća za izračun naknade ili ide ona od listopada?
    Korona je zeznula, osim već sniženih plaća, šalju nas kući na mjere..
    Ima li kakve razlike koji dan u mjesecu se otvara bolovanje?


    Ne. Jer se isplacuje u mjesecu u kojem se otvara. Dakle, zadnje se gleda ona od listopada. 
    Nema razlike jer se ne gleda ta zadnja placa. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Pikula

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Valkris

    Pikula

    Pozdrav..
    pitanje.. ako se bolovanje otvori s 1.12., ide li plaća od 11.mjeseca u prosjek zadnjih 6 plaća za izračun naknade ili ide ona od listopada?
    Korona je zeznula, osim već sniženih plaća, šalju nas kući na mjere..
    Ima li kakve razlike koji dan u mjesecu se otvara bolovanje?

    Ne. Jer se isplacuje u mjesecu u kojem se otvara. Dakle, zadnje se gleda ona od listopada.
    Nema razlike jer se ne gleda ta zadnja placa.


    Ja sam shvatila da ako otvaram bolovanje u prosincu da moram predati sve papire iza do kraja mjeseca, jer ću prvu isplatu s Hzzo-a dobiti u siječnju. Samim time am se ponadala da mogu priložiti i plaću za studeni :-/

  • baMAMA

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

     Mislim da je razlika. Dajete potvrdu o placi za mjesece koji su prethodili mjesecu u kojem je nastupilo bolovanje.
    .
    Dakle ako je bolovanje nastupilo 30.11. Dajete potvrde place za 10,9,8,7,6,5 (to su place koje su isplacene u 11.,10.,9.,8.,7. I 6.mj)
    .
    Ako otvorite bolovanje s 1.12. Dajete potvrde place za 11,10,9,8,7,6 (to su place koje su isplacene u 12.,11.,10.,9.,8., i 7mj)

  • baMAMA

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    U slucaju da otvarate bolovanje 1.12.2020. Rok za dostavu dokumenata je 05.01.2021., a Prva isplata od HZZOa vam ide oko 20.01.2021.
    .
    Ako otvarate s 30.11. Onda predajte do 5.12.2020, jer cete tada oko 20.12. Dobit i prvu isplati HZZOa (za taj jedan dan bolovanja u 11.mj)

  • Avatar Valkris

    Valkris

    Broj poruka: 1183

    Prijavi adminu

    Ja sam tražila potvrdu o placi 27.10.i placa za 9.mjesec nije vidljiva na listi iako je sjela 1.10.
    A zena iz racunovodstva je to objasnila ovako:“Ovo je Er1 potvrda i uziva se period 6 mjeseci prije otvaranja bolovanja, a gledaju se uplate (to znaci da za rujan je bila uplata u 10mjesecu )” 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Valkris

    Valkris

    Broj poruka: 1183

    Prijavi adminu

    E sad, da sam otvorila s 1.11. vjerojatno bi se gledala i ta za listopad.. Iako nijje jos uplacena.. 
    Najbolje nazvati tamo njihovu pravnu sluzbu, ja ih uvijek zovem kad imam ovakva pitanja

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Pikula

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Istina, trebalo bi možda nazvati, ali sam mislila da postoji procedura :-D
    Hvala na pomoći.

  • Avatar Valkris

    Valkris

    Broj poruka: 1183

    Prijavi adminu

    Ja sak ih zvala prije mjesec dana, ali sam 70%sigurna (trudnicki mozak) da je zena rekla da mi se nece gledati ta zadnja placa.. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • baMAMA

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Valkris tocno da… gledaju se place isplacene u mjesecu koji je prethodio, a ne placa za taj mjesec koji je prethodio

  • JoJo23

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, molila bih pomoć ako netko provjereno zna. 
    Zaposlena sam na određeno, trudna sam 4mj. Ostvarujem sve uvjete za punu naknadu za komplikacije u trudnoći koje bih uskoro otvorila (staž, plaće). Ono što me zanima, uskoro mi ističe ugovor o radu. Ako otvorim komplikacije i ugovor mi istekne par dana nakon toga imam li pravo na naknadu? 

    Za obično bolovanje u zakonu stoji da mora biti otvoreno osam dana prije isteka ugovora kako bi i dalje imao pravo na naknadu, vrijedi li to i za komplikacije u trudnoći?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.