Motorički razvoj djeteta kroz mjesece

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar petrich93

    petrich93

    Broj poruka: 102

    Prijavi adminu

    mame moje mi se moramo pohvalit, moj buco ima 9 i pol mj i danas od kad smo se vratili s vjezba se sam posjeda 

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    petrich93


    mame moje mi se moramo pohvalit, moj buco ima 9 i pol mj i danas od kad smo se vratili s vjezba se sam posjeda 

    Bravo! 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar kimito

    kimito

    Broj poruka: 521

    Prijavi adminu

    Moja cura sutra ima. tri mjeseca..rodjena je pet tjedana ranije. Sama drzi glavicu i okrece se sa trbuha na ledja.Bili smo prosli tjedan kod fizijatra jer sve ranije rodjene bebe u vinogradskoj moraju fizijatru dva mjeseca nakon otpusta iz bolnice. Fizijatar ju je pogledao doslovno deset sekundi, pitao me da li se okrece, ja rekla da samo s trbuha, bio je nezadovoljan jer se ne okrece vec sa ledja na trbuh, pitao me jel barem s ledja na bok, ja rekla da ne..komentirao kako im precvrste noge i da ima hipertonus i da moramo svaki tjedan na vjezbe. Ima li netko iskustva s hipertonusom i vinogradskom? Pedijatrica mi je rekla da su na goljaku puno bolji..

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    kimito


    Moja cura sutra ima. tri mjeseca..rodjena je pet tjedana ranije. Sama drzi glavicu i okrece se sa trbuha na ledja.Bili smo prosli tjedan kod fizijatra jer sve ranije rodjene bebe u vinogradskoj moraju fizijatru dva mjeseca nakon otpusta iz bolnice. Fizijatar ju je pogledao doslovno deset sekundi, pitao me da li se okrece, ja rekla da samo s trbuha, bio je nezadovoljan jer se ne okrece vec sa ledja na trbuh, pitao me jel barem s ledja na bok, ja rekla da ne..komentirao kako im precvrste noge i da ima hipertonus i da moramo svaki tjedan na vjezbe. Ima li netko iskustva s hipertonusom i vinogradskom? Pedijatrica mi je rekla da su na goljaku puno bolji..

    jel Šušak doktor

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar petrich93

    petrich93

    Broj poruka: 102

    Prijavi adminu

    kimito


    Moja cura sutra ima. tri mjeseca..rodjena je pet tjedana ranije. Sama drzi glavicu i okrece se sa trbuha na ledja.Bili smo prosli tjedan kod fizijatra jer sve ranije rodjene bebe u vinogradskoj moraju fizijatru dva mjeseca nakon otpusta iz bolnice. Fizijatar ju je pogledao doslovno deset sekundi, pitao me da li se okrece, ja rekla da samo s trbuha, bio je nezadovoljan jer se ne okrece vec sa ledja na trbuh, pitao me jel barem s ledja na bok, ja rekla da ne..komentirao kako im precvrste noge i da ima hipertonus i da moramo svaki tjedan na vjezbe. Ima li netko iskustva s hipertonusom i vinogradskom? Pedijatrica mi je rekla da su na goljaku puno bolji..

    po cmu on vidi da beba ima hipertonus??? pa nisu sve bebe iste katastrofa i pedijatrima…

  • Avatar kimito

    kimito

    Broj poruka: 521

    Prijavi adminu

    Da, Šušak je. Iskreno, onak na prvu mi se nije svidio, ali bila sam unutra sve skupa  tri minute pa ne mogu jos sudit. Sve cure koje su bile sa mnom u bolnici i koje su ranije rodile su poslane na vjezbe.

  • Avatar kimito

    kimito

    Broj poruka: 521

    Prijavi adminu

    Petrich, to i ja mislim..nisu sve bebe iste i ne razvijaju se jednako. Instinkt mi govori da je s motorikom s mojom curkom sve ok, ali opet ko sam ja da kontriram doktorima kad zapravo o tome nema pojma. Nikad prije nisam ni cula za hipertonus

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Moj dječak je imao hipertonus, to je zaključio neonatolog u bolnici pa smo išli na vježbe jednom mjesečno u bolnicu, a svakodnevno smo ih radili kod kuće, već sam to ranije napisala.
    Kad čitam ovdje što pišete, stvarno mi nije jasno kakvi su to pedijatri i fizijatri koji forsiraju dijete od tri mjeseca da se okreće. Moj je to radio sa 6mj i to nije kasno, nego normalno, a ako neko dijete to radi ranije, valjda to može. Mi smo s dva i pol mjeseca išli u privatnu polikliniku na pregled jer smo sami htjeli znati što je sve s njim, s obizirom da su nam u našoj bolnici puno toga zatajili, ali to je druga tema. Uglavnom sam tamo  vidjela kalendar razvoja djeteta i prema tome sam se nekako ravnala i pratila njegove pokrete. Kod našeg pedijatra isto ima takav kalendar razvoja i on nikada nije napadao zato što nešto ne radi “na vrijeme”. Fizioterapeutkinja u bolnici nam je rekla da djeca koja su rođena ranije imaju kao pravo kasniti s nekim radnjama, ali kasnije sve stignu, a tako je kod nas i bilo. To su bila odstupanja u razdoblju od 3tjedna, mjesec dana.

  • Avatar Lilly6

    Lilly6

    Broj poruka: 280

    Prijavi adminu

    kimito


    Moja cura sutra ima. tri mjeseca..rodjena je pet tjedana ranije. Sama drzi glavicu i okrece se sa trbuha na ledja.Bili smo prosli tjedan kod fizijatra jer sve ranije rodjene bebe u vinogradskoj moraju fizijatru dva mjeseca nakon otpusta iz bolnice. Fizijatar ju je pogledao doslovno deset sekundi, pitao me da li se okrece, ja rekla da samo s trbuha, bio je nezadovoljan jer se ne okrece vec sa ledja na trbuh, pitao me jel barem s ledja na bok, ja rekla da ne..komentirao kako im precvrste noge i da ima hipertonus i da moramo svaki tjedan na vjezbe. Ima li netko iskustva s hipertonusom i vinogradskom? Pedijatrica mi je rekla da su na goljaku puno bolji..

    Moj mali se počeo oko 3-4mj okretati sa ledja na trbuh, a sa trbuha na ledja tek prije kojih 10ak dana,znači tek u 6mj i nikad nam pedijatrica ništa nije rekla u vezi toga,mali super napreduje,kaže da je živahne motorike i to je sve! Uopće nevidim problem kod tebe,neke bebe krenu već puzati sa 6mj neke tek sa 10mj tu uopće nema pravila!

  • Avatar kimito

    kimito

    Broj poruka: 521

    Prijavi adminu

    I meni je pedijatrica na pregledu prije dva tjedna rekla da je sve ok, da super napreduje i da je mororika u redu.. ali taj fizijatar nas je poslao na vježbe, idemo u ponedjeljak prvi put pa ću vidjet šta će mi tamo fizioterapeut reći.. Ja s njom radim neke vježbice koje su nam pokazali u bolnici..svi smo dobili iste vježbe tak da je to preventive radi, ali ako je to nešto što ja mogu vježbat s njom doma, neka me educiraju pa ćemo dolazit samo na kontrole.. da me krivo ne shvatite, ako postoji problem s motorikom ici cu s njom svaki dan na vježbe ako treba, ali nekako mislim da malo pretjeruju..a ne znam, možda ću otići po drugo mišljenje na goljak.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.