Motorički razvoj djeteta kroz mjesece

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Mame jel koja od vas imala zilavu bebu? Moja je rodena u terminu sa 2800 i 50cm. Ima 6 tjedana. Prije tjedan dana pocela se okretat s trbuha na leda, glavu skoro da i ne moram drzat, kad lezi na trbuhu drzi glavu jako cvrsto, pocela je reagirat na igracke koje vise (stalno lupa po njima). Nikad u zivotu se nisam popravo srela s malom bebom i ni sama ne znam puno o motorickom razvoju al mi se cini sve to nekak rano…

  • Avatar ninach1903

    ninach1903

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    krafnica


    Mame jel koja od vas imala zilavu bebu? Moja je rodena u terminu sa 2800 i 50cm. Ima 6 tjedana. Prije tjedan dana pocela se okretat s trbuha na leda, glavu skoro da i ne moram drzat, kad lezi na trbuhu drzi glavu jako cvrsto, pocela je reagirat na igracke koje vise (stalno lupa po njima). Nikad u zivotu se nisam popravo srela s malom bebom i ni sama ne znam puno o motorickom razvoju al mi se cini sve to nekak rano…

    Moja mrva ima 24 dana, kad smo isli kod pedijatrice da nam sredi pupak koji nakon 20 dana nije otpao zena se nije mogla nacudit kako zilavo i zivahno dijete imam :) mala migoljila po podlozi za previjanje, dok joj je sestra mazala pupak sa srebrnim nitratom doktorica joj je drzala noge i ona joj se izmigoljila. kad ju okrenem na trbuh glavu digne i drzi toliko cvrsto ko velika beba. rođenda je 10 dana nakon termina sa 3650g i 52cm. 15.1. idemo na prvi pregled pa cemo vidjet kaj ce rec pedijatrica

    16.12.2014 <3 Lena <3

  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    krafnica


    Mame jel koja od vas imala zilavu bebu? Moja je rodena u terminu sa 2800 i 50cm. Ima 6 tjedana. Prije tjedan dana pocela se okretat s trbuha na leda, glavu skoro da i ne moram drzat, kad lezi na trbuhu drzi glavu jako cvrsto, pocela je reagirat na igracke koje vise (stalno lupa po njima). Nikad u zivotu se nisam popravo srela s malom bebom i ni sama ne znam puno o motorickom razvoju al mi se cini sve to nekak rano…

    Hm…može biti normalno, a može se raditi i o hipertonusu - pojačana mišićna napetost. Moj K je malo takav…ja sam po struci defektolog pa sam prepoznala to .Nemoj brinuti, to nije nista strašno. Zapravo je fiziološki do mjesec i pol, dva starosti. Bebe u trbuhu moraju biti zgrčene i pojačan tonus drži ih zgrčene. Bilo bi dobro da ju pedijatrica pregleda. Iako ne mora biti to, može  biti jednostavno da imate malu žilavcu i naprednu curicu. Djevojčice su puuno naprednije od  dječaka. Ja sam kod K prepoznala pojačani tonus po rukicama koje drži kao boksač. Šakice jako stisnute i rukice savinute u laktu.To je glavna poza kad doji. Sad ga masiram i radimo neke vježbice tjedan dan i bolje je. Kažem nije panika!!

  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    I da..normalno je i da su šakice tako stisnute, ali ja K nisam ni otvorit mogla.

  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Moja malena kad doji ruke stavi na cicku ko da si ju drzi, tako da mozda onda nije to. Uskoro idemo pedijatrici pa cu joj svakako napomenut to i pitat ju za misljenje…

  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    krafnica


    Moja malena kad doji ruke stavi na cicku ko da si ju drzi, tako da mozda onda nije to. Uskoro idemo pedijatrici pa cu joj svakako napomenut to i pitat ju za misljenje…

    To je super, moj K ih rijetko kad otvori tako..ako otvara šakice to je super..mala žilavica!

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    mi smo zbog toga išli na vježbe od kojih sam odustala.. bio je čvrst i napet - hipotoničan… već u par odlazaka se stanje popravilo i više ne idemo jer nažalost fizijatri radi prirode posla uvijek nađu neki razlog da i dalje dolazite.. pa ako ne bude sve po ps-u ti se odlasci mogu odužiti na godinu i više dana.. mi smo za 8 dana 6 mjesečnici, sjedi, okreće se, jednako koristi obje strane tijela i apsolutno je normalna beba.. ono kaj hoću reći, ako i dođe do vježbica nije ništa strašno, više je to igra i istezanje sa bebom nego neka strašna vježba..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar petrich93

    petrich93

    Broj poruka: 102

    Prijavi adminu

    Ovako hipertonija je pojacani misicni tonus, a hipotonija je smanjen misicni tonus, puno ljudi to brka, dok je distonija i jedno i drugo  Moj K ce uskoro 9 mj, vjezbaci smo vec 3 mj, razlog je distonija, koja je utvrdena s mj dana dok smo bili u klaicevoj zbog drugog razloga..e sad on je poceo raditi zvukove s dva mj, s 4 mj je vec brbljao, i eto nedavno je rekao tata i prije koji dan mama, dok neki vrsnjaci koje znamo ni a ne kazu, onda vec s dva i pol mj se poceo okretati prema igracki i hvatati je, sad vec par dana pokusava uhvatiti s pinceta hvatom. Do 6 mj se nije okretao s leda na trbuh ni obrnuto, tad smo isli na vjezbice i od tog dana se samo okrece, iduci mj trebamo kod fizijatra na pregled i trebao bi do tad propuzat, al njega nikako dobiti na koljena i rukice kad se za sekundu ispruzi po puzlama ko palacinka  ali nas malo sprijecava kilaza, ima 11,860 g, sad je stao skoro s dobivanjm na kilazi pa se nadam da cemo ga uspijet dobiti u puzeci polozaj, jer nekad zna dignut guzu al to kratko traje.. 

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    petrich93


    Ovako hipertonija je pojacani misicni tonus, a hipotonija je smanjen misicni tonus, puno ljudi to brka, dok je distonija i jedno i drugo  Moj K ce uskoro 9 mj, vjezbaci smo vec 3 mj, razlog je distonija, koja je utvrdena s mj dana dok smo bili u klaicevoj zbog drugog razloga..e sad on je poceo raditi zvukove s dva mj, s 4 mj je vec brbljao, i eto nedavno je rekao tata i prije koji dan mama, dok neki vrsnjaci koje znamo ni a ne kazu, onda vec s dva i pol mj se poceo okretati prema igracki i hvatati je, sad vec par dana pokusava uhvatiti s pinceta hvatom. Do 6 mj se nije okretao s leda na trbuh ni obrnuto, tad smo isli na vjezbice i od tog dana se samo okrece, iduci mj trebamo kod fizijatra na pregled i trebao bi do tad propuzat, al njega nikako dobiti na koljena i rukice kad se za sekundu ispruzi po puzlama ko palacinka  ali nas malo sprijecava kilaza, ima 11,860 g, sad je stao skoro s dobivanjm na kilazi pa se nadam da cemo ga uspijet dobiti u puzeci polozaj, jer nekad zna dignut guzu al to kratko traje.. 

    e a ja iz tog razloga ne idem na vježbe više, dijete bi trebalo.. bude kada bude.. moj stariji uopće nije puzao, samo se digao i krenuo hodat..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    e tako i moj prvi sin uopce nije puzao a za svoj prvi rodendan prohodao.,.,drugi sin sa 7 mj propuzao a sa godinu i pol je tek prohodao.,.,tako da ni ja ne idem na nikakve vjezbe sa djecom stavljam ih na pod na tepih i pustam ih da se sami gibaju

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.