Motorički razvoj djeteta kroz mjesece

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Nasa pedijatrica je bas pricala jednoj mami s bebacem koji je prosao godinu dana I nije jos hodao, pa joj je rekla da ga ona moze u 3 sata izvjezbat za hod, ali da to nije to, I da kad bude spreman prohodat ce sam, jer da bi to bilo samo na silu, I da to nije dobro sto se tice njega.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    krafnica


    Mame jel koja od vas imala zilavu bebu? Moja je rodena u terminu sa 2800 i 50cm. Ima 6 tjedana. Prije tjedan dana pocela se okretat s trbuha na leda, glavu skoro da i ne moram drzat, kad lezi na trbuhu drzi glavu jako cvrsto, pocela je reagirat na igracke koje vise (stalno lupa po njima). Nikad u zivotu se nisam popravo srela s malom bebom i ni sama ne znam puno o motorickom razvoju al mi se cini sve to nekak rano…

    Slicno je i kod nas. Moja beba je veca se rodila sa 4300kg i 53cm, kad nam je dosla patronazna odma prvi dan je rekla kako je jako velika i razvijena kao da ima vec 2 mjeseca, skoro je sama držala glavicu, evo sutra nam je dva mjeseca a guguce i smije se, vise se nebojim za glavicu kad ju sama drzi, cjelo vrijeme dok lezi na trbuhu nadize se i gurka nozicama a glavica cjelo vrijeme u zraku. Ja bi ju cak vec stavila u klokanicu makar pise sa tri mjeseca tek. Da, isto prati igracke i okrece se sama, legnen ju na leda za cas je na drugoj strani.

    zebrica

  • Avatar petrich93

    petrich93

    Broj poruka: 102

    Prijavi adminu

    ma to obavimo u 2 mjesecu i necemo vise ic ma kaj god rekla fizijatrica :)

  • Avatar ica3

    ica3

    Broj poruka: 82

    Prijavi adminu

    Mene zanima jeli ispravno bebi davati ruke da se malo podigne dok je na ledjima?vidim da mnoge mame to rade za jacanje ruku,ali zar svaka pomoc nije dobra za dijete?moja beba dok je na ledjima sama dize glavicu pa sad neznam jel joj trebam dati ruke da se uhvati dok to radi ili ne?po meni je ispravno onoliko koliko moze da je ok…

    Ica

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    ica


    Mene zanima jeli ispravno bebi davati ruke da se malo podigne dok je na ledjima?vidim da mnoge mame to rade za jacanje ruku,ali zar svaka pomoc nije dobra za dijete?moja beba dok je na ledjima sama dize glavicu pa sad neznam jel joj trebam dati ruke da se uhvati dok to radi ili ne?po meni je ispravno onoliko koliko moze da je ok…

    Nama pedijatrica na svakom pregledu da bi provjerila stabilnost I drzanje, od 4. mj. koliko se sjecam da ruke bebacu I podigne ga na kratko u sjedeci. Pritom mu podlakticama pridrzava noge.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    Moja cura stalno dize glavu. Nema mira ni sekunde. Kad ju presvlacim glavica stalno u zraku. Uopce ne kuzim kak joj nije tesko to radit. Mi se jos i zezamo da vec trbusnjake radi. Prije je to radila kad bi morala podrignut al sad stalno:/

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    Eto mene opet. Rekla pedijatrica da nije dobro da tolko dize glavu. Stavila ju je i na ledja pa okrenula na trbuh i maloj je desna ruka ostala zarobljena ispod tijela. I to veli da bas ne bi trebali bit tak. Ja sad vjezbam s njom al me doktorica svu isprepadala. Jel ima koja mana slicnu situaciju?

  • Avatar petrich93

    petrich93

    Broj poruka: 102

    Prijavi adminu

    koala123


    Eto mene opet. Rekla pedijatrica da nije dobro da tolko dize glavu. Stavila ju je i na ledja pa okrenula na trbuh i maloj je desna ruka ostala zarobljena ispod tijela. I to veli da bas ne bi trebali bit tak. Ja sad vjezbam s njom al me doktorica svu isprepadala. Jel ima koja mana slicnu situaciju?

    Koliko je stara bebica??? mi smo se tek sa 6 mj poceli vrtit s trbuha na leda i obrnuto i tek onda je izvadio ruku, a prije toga kad bi se okrenuo nema sanse da je izvadi, bude onda, polako sve ima svoje vrijeme :)

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    petrich93


    koala123


    Eto mene opet. Rekla pedijatrica da nije dobro da tolko dize glavu. Stavila ju je i na ledja pa okrenula na trbuh i maloj je desna ruka ostala zarobljena ispod tijela. I to veli da bas ne bi trebali bit tak. Ja sad vjezbam s njom al me doktorica svu isprepadala. Jel ima koja mana slicnu situaciju?
    Koliko je stara bebica??? mi smo se tek sa 6 mj poceli vrtit s trbuha na leda i obrnuto i tek onda je izvadio ruku, a prije toga kad bi se okrenuo nema sanse da je izvadi, bude onda, polako sve ima svoje vrijeme :)

    Moj je isto rano dizao glavu, pa su svi oko mene bili začuđeni kako on to radi a imao mjesec i pol, ali je fizijatrica rekla da to nije pravilno dizanje glave, nego izvijanje. Radili smo vježbe kod kuće nekoliko puta dnevno i jednom mjesečno u bolnici kod fizioterapeuta.

    Okretanje s trbuha na leđa je radio sa 6mj, a s leđa na trbuh sa 7mj, to je po školski, ni prerano ni prekasno. Neka djeca to i ranije savladaju, ali puno faktora na to utječe.
    Mislim da su vježbe jako dobre i da svakako ne mogu odmoći, ali ne treba pretjerivati i forsirati dijete. Mi smo to prošli i znam koliko je plakao kad bi ga fiz.gurala da puza, a on neće, jadan se zakocenio od plača. Više puta je tako neke radnje radio par dana poslije susreta s fiz., vjerojatno kad bi sam osjetio da može.

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    petrich93


    koala123


    Eto mene opet. Rekla pedijatrica da nije dobro da tolko dize glavu. Stavila ju je i na ledja pa okrenula na trbuh i maloj je desna ruka ostala zarobljena ispod tijela. I to veli da bas ne bi trebali bit tak. Ja sad vjezbam s njom al me doktorica svu isprepadala. Jel ima koja mana slicnu situaciju?
    Koliko je stara bebica??? mi smo se tek sa 6 mj poceli vrtit s trbuha na leda i obrnuto i tek onda je izvadio ruku, a prije toga kad bi se okrenuo nema sanse da je izvadi, bude onda, polako sve ima svoje vrijeme :)

    Ima 4 mjeseca. A onda pedijatrica pretjeruje. I meni se cinilo da je premala jos za to okretanje al mislila sam da ona valda bolje zna. Utjesila si me sad hvala ti. Sve u svoje vrijeme

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.