Motorički razvoj djeteta kroz mjesece

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    koala123


    petrich93


    koala123


    Eto mene opet. Rekla pedijatrica da nije dobro da tolko dize glavu. Stavila ju je i na ledja pa okrenula na trbuh i maloj je desna ruka ostala zarobljena ispod tijela. I to veli da bas ne bi trebali bit tak. Ja sad vjezbam s njom al me doktorica svu isprepadala. Jel ima koja mana slicnu situaciju?
    Koliko je stara bebica??? mi smo se tek sa 6 mj poceli vrtit s trbuha na leda i obrnuto i tek onda je izvadio ruku, a prije toga kad bi se okrenuo nema sanse da je izvadi, bude onda, polako sve ima svoje vrijeme :)
    Ima 4 mjeseca. A onda pedijatrica pretjeruje. I meni se cinilo da je premala jos za to okretanje al mislila sam da ona valda bolje zna. Utjesila si me sad hvala ti. Sve u svoje vrijeme

    Bas ga znaju pretjerivat nekad…Ako je u pitanju hipo ili hipertonus onda ok. Ali kad je sve u redu forsirat bebu da bi pasala u neke statistike njihove je doslovno mucenje…Moj se s 4 mj. prvi put okrenuo s trbuha na leda I to nesvjesno, tako da je to napravio svega triput, I pred kraj 6. mj. je to poceo raditi svjesno I sad se vrti kao vrtuljak od kad je napunio 7 mjeseci. Ne zelim ga forsirati na nesto sto nije spreman napraviti jer ce svejedno napraviti to kad bude mogao, nema hipotonus niti hipertonus vec se samo razvija svojim putem. Neke bebe savladaju prije, neke kasnije…drugo je kad su u pitanju poteskoce.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Kokolina

    Kokolina

    Broj poruka: 392

    Prijavi adminu

    koala123


    Eto mene opet. Rekla pedijatrica da nije dobro da tolko dize glavu. Stavila ju je i na ledja pa okrenula na trbuh i maloj je desna ruka ostala zarobljena ispod tijela. I to veli da bas ne bi trebali bit tak. Ja sad vjezbam s njom al me doktorica svu isprepadala. Jel ima koja mana slicnu situaciju?

    Moja curka je 23.1. napunila 4mj, a 1.1. se okrenula na trbuh i sama si izvadila ruku. Dakle sa 3 mj. Sad je pocela polako okretat se i sa trbuha na leda. Ja ju nemrem sprijecit u tome. Cim ju stavim na baby gym na leda, ona se odmah preokrene na trbuh. Obozava bit na trbuhu, cak i spava na trbuhu. O dizanju glavice da i ne pricam. Vise joj ni ne pridrzavam glavu. Pocela se iz polulezeceg polozsja podizat lagano prema sjedecem. Sve to sama radi, ja nista ne forsiram. Tako da ne brini, ssmo imas malo naprednije dijete. 
    I da, da nadodam da mi je prva curka pocela samostalno sjedit sa 5 i pol mjeseci. Takoder sve sama i nikako ju nisam mogla zaustavit. Sad je potpuno zdrava 5-godisnjakinja 

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    Kokolina


    koala123


    Eto mene opet. Rekla pedijatrica da nije dobro da tolko dize glavu. Stavila ju je i na ledja pa okrenula na trbuh i maloj je desna ruka ostala zarobljena ispod tijela. I to veli da bas ne bi trebali bit tak. Ja sad vjezbam s njom al me doktorica svu isprepadala. Jel ima koja mana slicnu situaciju?
    Moja curka je 23.1. napunila 4mj, a 1.1. se okrenula na trbuh i sama si izvadila ruku. Dakle sa 3 mj. Sad je pocela polako okretat se i sa trbuha na leda. Ja ju nemrem sprijecit u tome. Cim ju stavim na baby gym na leda, ona se odmah preokrene na trbuh. Obozava bit na trbuhu, cak i spava na trbuhu. O dizanju glavice da i ne pricam. Vise joj ni ne pridrzavam glavu. Pocela se iz polulezeceg polozsja podizat lagano prema sjedecem. Sve to sama radi, ja nista ne forsiram. Tako da ne brini, ssmo imas malo naprednije dijete. 
    I da, da nadodam da mi je prva curka pocela samostalno sjedit sa 5 i pol mjeseci. Takoder sve sama i nikako ju nisam mogla zaustavit. Sad je potpuno zdrava 5-godisnjakinja 

    hvala ti a bome su napredne onda tvoje curke. bas lijepo. joj jedva cekam da pocne sjedit al znam da nije dobro nist forsirat i da kad bude spremna bu sama.

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    luki, pa da. nije rekla da bi trebalo fizijatru il nekaj kaj bi dalo naslutit da nesto nije u redu. samo da preplasi:/ al kad mi je orva beba i sad gledam i citam sve moguce probleme na koje bi roditelji trebali obratit paznju. moram se malo opustit jer bum poludila vise

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    koala123


    luki, pa da. nije rekla da bi trebalo fizijatru il nekaj kaj bi dalo naslutit da nesto nije u redu. samo da preplasi:/ al kad mi je orva beba i sad gledam i citam sve moguce probleme na koje bi roditelji trebali obratit paznju. moram se malo opustit jer bum poludila vise

    Joj znam. Kad doktor kaze bas ubije u pojam…Sto je najgore, svaki kaze nesto drugo….Mislim da smo svi u grcu sto se tice djece. Bude s vremenom lakse ali je briga stalno tu…Slatke muke hehe :))) 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    Bas ma najvaznije je da je ona meni vesela i zdrava.

  • Avatar Kokolina

    Kokolina

    Broj poruka: 392

    Prijavi adminu

    Joj i ja jedva cekam da pocne sjedit da se moze malo i sama zaigrat, i da ju ne moram nosakat okolo uvijek kad joj je dosadno .
    a kaj se tice da su mi cure napredne, jesu ali cula sam da su inace curice naprednije od deckica, vecinom ranije pocnu sve izodit. Ali naravno da ima i iznimaka (da se mame deckica ne uvrijede) 

  • Avatar Lilly6

    Lilly6

    Broj poruka: 280

    Prijavi adminu

    Moj mali se počeo sa 4mj okrećati sa ledja na trbuh,a sa trbuha na ledja nikako i svaki put bi plakao da ga se okrene kad mu dosadi,ali evo već nekoliko zadnjih dana se napokon naučio okrenuti sa trbuha nazad na ledja i sav je sretan sad se stalno vrti po po podu,a za par dana će 7mj! I sad već podiže nogicu pa se odguriva po podlozi,svašta izvodi,mislila sam da nikad neće a jako je hiperaktivan! Ja mislim da si oni sve sami poslože kako njima paše! Netreba ih forsirati na ništa!

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Lilly


    Moj mali se počeo sa 4mj okrećati sa ledja na trbuh,a sa trbuha na ledja nikako i svaki put bi plakao da ga se okrene kad mu dosadi,ali evo već nekoliko zadnjih dana se napokon naučio okrenuti sa trbuha nazad na ledja i sav je sretan sad se stalno vrti po po podu,a za par dana će 7mj! I sad već podiže nogicu pa se odguriva po podlozi,svašta izvodi,mislila sam da nikad neće a jako je hiperaktivan! Ja mislim da si oni sve sami poslože kako njima paše! Netreba ih forsirati na ništa!

    Bravo netreba ih forsirat sve to oni sami svladaju neki puzu neki ne.,.,moj prvi sin nikad nije puzao a prohodao na svoj prvi rodendan drugi mali puzao kao lud a prohodao skoro sa dvije godine tu nema pravila

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    vec sam danas o tome govorila na drugoj temi, ali evo i ovdje jedan zgodan link vezan bas z aovu temu! http://www.poliklinika.org/home.aspx?Id=1&Type=2&IdLang=2 [poliklinika.org]

    komentirala sam kako ne treba forsirati, svaka beba je drugacija i savladat ce nesto kad bude spremna. i kako sam to napisala i rekla da se moj malac od 4 mj.jos ne okrece tako je danas poceo, nekoliko puta se okrenuo s leda na trbuh, a ja sva u cudu otkud sad to  na trbuh se okrene sam samo kad lezi na boku pa sad fino kad ga ja stavim spavati na bok, a njemu se ne spava, on se okrene na trbuh i smije se 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.