Mame koje ne doje nego koriste formulu/dohranu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar kzeli

    kzeli

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Moj mali voli caj al je caj rijedi od hrane i redovno se zagrcne dok ga pije…  Koje bocuce koristite?  Mi sad s 3 mj trebamo prec na druge sisace…  

    [lilypie.com]

  • Avatar MiniCooper26

    MiniCooper26

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    kzeli

    Moj mali voli caj al je caj rijedi od hrane i redovno se zagrcne dok ga pije… Koje bocuce koristite? Mi sad s 3 mj trebamo prec na druge sisace…


    Ja imam dr Brown staklenu anticolic siroko grlo i ok nam je.. Ja sam prešla sad na veci sisac sa 3 mjeseca i puno brze pojede i ne naguta se toliko zraka ko prije.. Cak i manje štuca 🙏💪.. A to sa cajem menj nitko nije spominjao a mama moja kaze da su oni nama davali čaj za međuobroke 🤷‍♀️

    [lilypie.com]

  • Avatar kzeli

    kzeli

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Nije ni nama pedijatrica spominjala ja sam pitala onda je to iskomentirala da trebamo davat,   mislim iskreno jako mi ide na zivce sto ono pije dohranu i snalazi se sam i doziraj i sve jer pedijatri uopce nemaju taj osjecaj za nas koji ne dojimo…
    Mi imamo tomme tippe i sad idemo sljed tjedan na veci sisac,  vidim da mu je tesko na ovom pit vec vuce ko lud i zna se bas uznojit koliko vuce. .   Al na maloj bocici za caj cu mu ostavit ovaj sisac 

    [lilypie.com]

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    MiniCooper26

    kzeli

    Moj mali voli caj al je caj rijedi od hrane i redovno se zagrcne dok ga pije… Koje bocuce koristite? Mi sad s 3 mj trebamo prec na druge sisace…

    Ja imam dr Brown staklenu anticolic siroko grlo i ok nam je.. Ja sam prešla sad na veci sisac sa 3 mjeseca i puno brze pojede i ne naguta se toliko zraka ko prije.. Cak i manje štuca 🙏💪.. A to sa cajem menj nitko nije spominjao a mama moja kaze da su oni nama davali čaj za međuobroke 🤷‍♀️


    Mi smo isto dr.b.ali usku ..na zakon od bocice…

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar so1991

    so1991

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, friska sam mama tocnije prije 2 mjeseca sam rodila carskim rezom, ugl vec u 4 mjesecu mi je iz grudi pocelo curiti kao neko mlijeko, kad sam rodila mali mi je imao zuticu, jako uspavan i ne zainteresiran za sisanje ili opcenito hranjenje, normalno mene je to ubijalo, plakanje, stres. S tim da imam velike grudi,  a uvucene bradavice jos gore. Na kraju sam ga dojila nekih 20 dana i pocela davati Aptamil Pre. I dalje jede Aptamil Pre i sad mu dajem pomalo i Hippov caj. Dobro jede, napreduje lijepo sto je meni najvaznije 😊

  • Marina111

    Broj poruka: 328

    Prijavi adminu

    so1991Pozdrav cure, friska sam mama tocnije prije 2 mjeseca sam rodila carskim rezom, ugl vec u 4 mjesecu mi je iz grudi pocelo curiti kao neko mlijeko, kad sam rodila mali mi je imao zuticu, jako uspavan i ne zainteresiran za sisanje ili opcenito hranjenje, normalno mene je to ubijalo, plakanje, stres. S tim da imam velike grudi, a uvucene bradavice jos gore. Na kraju sam ga dojila nekih 20 dana i pocela davati Aptamil Pre. I dalje jede Aptamil Pre i sad mu dajem pomalo i Hippov caj. Dobro jede, napreduje lijepo sto je meni najvaznije 😊

    Isto tako i kod mene. Žutica i hranjenje na bočicu , buđenje svaka 2 sata i mučenje da ju probudimo. Bila manje porođajne težine i ležala pod lampama. Sad imamo 2 mjeseca i odzutili se. Jedemo svaka 2,5-3 sata. Navečer pojede u 23 i onda buđenje oko 2:30 i na dalje svaka 3 sata. Pojede mi 90-100. Dal bi joj mogla kako produžiti da jede na 4-5 sata. U noć se sama budi . Očito ima svoj ritual kojeg neću moći promjeniti . Ima 9 obroka s tim da joj se za 2-3 obroka izdojim . Rekla pedijatrica posto dobije i moje mlijeko da joj dodatno ne moram davati vode al kad vise neću imati da joj je 30 ml kroz cjeli dan dovoljno . Rođena sa 2760 i sad sa 2 mjeseca imamo 4330. So1991 kolko tvoja beba teži i kolko jede ?

    [lilypie.com]

  • Avatar so1991

    so1991

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Matejaaa

    so1991Pozdrav cure, friska sam mama tocnije prije 2 mjeseca sam rodila carskim rezom, ugl vec u 4 mjesecu mi je iz grudi pocelo curiti kao neko mlijeko, kad sam rodila mali mi je imao zuticu, jako uspavan i ne zainteresiran za sisanje ili opcenito hranjenje, normalno mene je to ubijalo, plakanje, stres. S tim da imam velike grudi, a uvucene bradavice jos gore. Na kraju sam ga dojila nekih 20 dana i pocela davati Aptamil Pre. I dalje jede Aptamil Pre i sad mu dajem pomalo i Hippov caj. Dobro jede, napreduje lijepo sto je meni najvaznije 😊

    Isto tako i kod mene. Žutica i hranjenje na bočicu , buđenje svaka 2 sata i mučenje da ju probudimo. Bila manje porođajne težine i ležala pod lampama. Sad imamo 2 mjeseca i odzutili se. Jedemo svaka 2,5-3 sata. Navečer pojede u 23 i onda buđenje oko 2:30 i na dalje svaka 3 sata. Pojede mi 90-100. Dal bi joj mogla kako produžiti da jede na 4-5 sata. U noć se sama budi . Očito ima svoj ritual kojeg neću moći promjeniti . Ima 9 obroka s tim da joj se za 2-3 obroka izdojim . Rekla pedijatrica posto dobije i moje mlijeko da joj dodatno ne moram davati vode al kad vise neću imati da joj je 30 ml kroz cjeli dan dovoljno . Rođena sa 2760 i sad sa 2 mjeseca imamo 4330. So1991 kolko tvoja beba teži i kolko jede ?


    Moj je na prvoj kontroli 24.9 imao 4300 kg i 53,5 cm. S tim da je rodjen sa 3250 i 48 cm, izasao iz bolnice sa 3050 kg i u 2 tjedna dobio samo 50 grama 😭 A bebac jede nekad u razmaku dva sata, nekad tri sve zavisi kako ima potrebu, nekad pojede 170 ml ali vecinom 130 ml. Navecer se budi tocno svaka 3 do 3,5 sata da jede. Jedino sto mi muku mucimo je to kad treba ici navecer spavati s plakanjem, kod nas je obavezno vristanje, urlanje koje je uzasno. Prvo se isplace i onda zaspi, a mene to ubija u pojam vec. Za grceve dajem neku vodu iz Svicarske. 

  • Avatar MVT

    MVT

    Broj poruka: 88

    Prijavi adminu

    MiniCooper26

    MVT

    Moj sad ima 10,5 kg i na NANu 2 je sad. Probala sam dojit 2 tjedna, al nije dobivao na težini, a rodio se sa 4,5 kg. Samo sam jednu večer pukla i napravila bocu, on je napokon bio sit, stavila sam peršin na cice i mlijeko nestalo. Dojenje mi je bila veća muka od poroda. 😀

    Meni na jednoj nestalo mlijeka a na drugoj ima ako stisnem.. Ali i to ce brzo nestati 🙄


    Ja ne znam na koju foru to funkcionira, ali ja sam natrpala neki full stisnuti sportski grudnjak sa svježim peršinom, držala po cijele dane neka tri dana i mlijeko nestalo. Dobila sam takve savjete od iskusnih mama, pa eto probala i ja. E sad dal to ima veze sa mojim cicama koje nisu baš nešto nabujale zbog mlijeka nit su nešto velike ne znam, ali funkcionira! 😀

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Ja imam malo stariju bebu 🙈
    Ugl, dajem mu Novalac 3. Nekad u 8 mj ga je nestalo na trzistu (u Hrvatskoj) i rekli su da ga nece biti do kraja 9 mj. Uspila sam nabaviti u jednoj ljekarni valjda zadnje zalihe i sad smo pri kraju s njima….
    Međutim, još ga nema za kupiti 😡🤬 Baš sam ljuta i luda, pogotovo što mi prodaju neke price o proizvodnji blabla, a cula sam da ga u Sloveniji ima.
    Uopce neznam kak cu tako velikom djetetu promjeniti marku sada, a kravlje ne zeli piti 😏
    Nego, ono sto sam htjela pitati, nekada sam bila nabasala na neke tablice s tesiranjem tih mlijeka, moguce njemacke, a sad ne nadem vise…. pa ako netko nede nesto tako dajte link 😊


  • Marina111

    Broj poruka: 328

    Prijavi adminu

    Dal vaše bebe imaju ritual hranjenja , svaki dan u isto vrijeme?

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.