Mame koje ne doje nego koriste formulu/dohranu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    MiniCooper26

    zadranka86

    MiniCooper26

    Da cika je uvik tu spremna, savrsene temperature i ne moras se mislit jesi prokuha vodu jesi li vruce jel hladno, koji sisac, koja bocica… Iman srice sto je on novalac prihvatio. Ima dice sto promine ad koliko puta dok ne nađu pravi. Ja se isto grizem i pitam se jeli moglo bit dugacije… Ja san ti prenila 11 dana.. On se rodio isto sa skoro 4 kg i 53 dug… Zavrsio na neonatologiji jer du mene mucili 20 sati sa rađam i onda na kraju carski i cilo to vrime mi je voda curila i dobila sam infekciju i naravno i on.. 7 dana antibiotika… Bio je uspavan i nijr htio primit sisu.. Plus ja imam uvucene bradavice.. Jedna se da izvuc a druga nikako, 🙄i jos niko ti nema pokazat… Ajme ajme.. I navikli su ga dole na ad.. Ja sam se izdajala svako 3 ure a najvise 50 i nikkao vise… A on je trazio jos.. Ja se tjesim da san mu dala onaj kolostrum pa makar iz boce… Ja mislin da jednostavno nisam imala mlika ili kad je on triba navuc nije moga… Ne znam… Satrala me ta bolnica… Al jako jako puno zena iz moje okoline ne doji.. Svi sa nekim poteskocama… Bas cudno… Fali nam edukacije.. Ne teorije nego prakse.. Citlaal san bas negdi… Mislin u Zg da patronazne dolaze prije poroda kuci i provjeravaju stanje grudi.. Upute te neke stvari prije poroda… Ali mogu ti rec da sam sebe ubila u pojam.. Da sam ja kriva…
    Slicno..ja san ti 10 sati radala i to trece zamisliii..pukla voda u 8 ujutro trudova nigdi i onda na drip..al san dobila antibio tik nakon nezz koliko da ne skupimo infekciju..sicam se bas baboce kad je rekla vec je beba puno bez vida moras primit antib.i izbjegla carski za dlaku doslovnoooo….kad se spustio nikako izac nikako pa nikako..muke moje kad se sitim on je roden tocnoo na termin 31.12.ali mi je bio najj lipsi docek u zivotu..

    Moj se nije htio spusit i dobila infekciju jer mi je voda curila 20 sati 🙄 kad ste poceli sa kašicama


    Tako i kod nas..meni pukla voda bez trudova..par sati dripa otvorena skrozz on visoko ajmo podisati jos koju uru trudova da se spusti..spustio se i nikaoo i nikakooo izaci..nekako se zaglavio i nije bio centriran uopce jroz cili porod..al eto proslo sve..s kasicama sa 4mj..jer eto nismo na ciki tako da smo ranije otpoceli….

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar MiniCooper26

    MiniCooper26

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    Ma cijeli porod i sve san ko vojnik podnila ali to sto su pustili da dobijem infekciju a k tome jos i mali.. To nilad necu prizalit..jos sam imala kao i svoju doktoricu.. Da mi nije bilo jedne babice koja je dosla u smjenu jos bi dole rađala. Uzas jedan sta rade.. Srica pa se sve dobro zavrsilo ali stvarno bespotrebno🙏 i jos mi je jedna cura kojoj je mali na ad kaze da su poceli sa kašicama u 4.mjesecu. S cime si zapocela sto se tice kasica

    [lilypie.com]

  • Marina111

    Broj poruka: 328

    Prijavi adminu

    Kako misliš peršin ? Moja se rodila sa 2760 , žutica i bila u inkubatoru . Davali joj moje mlijeko i ad , naravno pala na kilaži da je slaba i da neće vuci da se naučila na bočicu. Kolko su vam stare bebe i kolko obroka imaju i kolko ml pojedu ? Mi smo na nanu 1 , probali novalac ac al se gričila i plakala 

    [lilypie.com]

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    MiniCooper26

    Ma cijeli porod i sve san ko vojnik podnila ali to sto su pustili da dobijem infekciju a k tome jos i mali.. To nilad necu prizalit..jos sam imala kao i svoju doktoricu.. Da mi nije bilo jedne babice koja je dosla u smjenu jos bi dole rađala. Uzas jedan sta rade.. Srica pa se sve dobro zavrsilo ali stvarno bespotrebno🙏 i jos mi je jedna cura kojoj je mali na ad kaze da su poceli sa kašicama u 4.mjesecu. S cime si zapocela sto se tice kasica


    A prvo je po savjetu pedice..zitarice..znaci rizine u mliko …pa postepeno san uvela vice jabuka bana povrce blitva tikvica mrova kumpiric batat..isla san po tablici dohrane ugl…sad cak kazu bolje zapocet prvo s povrcem pa onda vocem…jer voce je slatko njega prihvate lako povrce zna stvarat problem dok se ne priviknu na taj cudnjikav okus…i onda ides polako vrtis ugl ispada isto do nekih 6mj onda se jelovnik malo prosiri s vecim br.namirnica…

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar MiniCooper26

    MiniCooper26

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    Ma uglavnom pitat cu pedijatra. Jesu li vama djeca jela tocno po tablici od  prehrane? Moj ima 3 mjeseca.. Pojede nekad 180 nekad 150 svako 3 sata… A navecer 210 oko 8 ipo i budo se u 2..iako se budio do prije par dana u 4 4 ipo.. Pa sad ne znan jeli di grijesim.. On se navika jest na 3 ure razmaka iako mozda ne bude gladan uvik

    [lilypie.com]

  • Avatar kzeli

    kzeli

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Evo nas  sisali kratko,  pijemo hipp combiotik napredujemo super 😊 kako vi s cajem?  

    [lilypie.com]

  • Avatar MiniCooper26

    MiniCooper26

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    kzeli

    Evo nassisali kratko, pijemo hipp combiotik napredujemo super 😊 kako vi s cajem?


    Ne pijemo caj… Zar se to smije prije 6 mjeseci… Vise sam umorna od sto varijacija na temu.. Ne kazu da neki ne

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    I mi se prijavljujemo 😊
    Od pocetka smo na AD jer je on tek poceo sisati 3.dan jer se napio p.vode pa je bljucao, ali nis nije navukao, meni mlijeka malo doslo tek 6.dan no nije htio vise vuci tak da sam izdojila to, cak 30ml iz obje 😅 3 dana tako i to mu pomijesala sa AD, a sad je vec sve mekano i samo u tragovima ima tog famoznog mlijeka 😔 
    Par dana sam bila bas jadna, ali sam prihvatila to i vise se ne obazirem na neke poglede i komentare…
    Uglavnom, iz bolnice imam traume od tog forsiranja dojenja. Dijete cijeli dan na sisi, ja jedva stigla na wc i nes pojesti, a nis mu nije islo 😢
    Nego, da li vam malci jedu onak pravilno, tipa svaka 3-4 sata? Moj ima neke cudne sheme…vecinom se probudi pregladan i onda vristi ko lud i ako je na 4 sata onda pojede vise, a kad je na 3 onda manje. Ima i neke fore pa nekad trazi i za 2 sata 😪

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    MiniCooper26

    kzeli

    Evo nassisali kratko, pijemo hipp combiotik napredujemo super 😊 kako vi s cajem?

    Ne pijemo caj… Zar se to smije prije 6 mjeseci… Vise sam umorna od sto varijacija na temu.. Ne kazu da neki ne


    Nama je patronazna rekla da mu trebam davati vodu ili caj. Isto uzela hipp. Dva dana je odbijao, a danas prihvatio, no ovaj put sam mu dala topli dok hladan ne zeli

    [lilypie.com]

  • Avatar kzeli

    kzeli

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Dajemo hipp caj, jedna vrecica je predvidena za 2 deci ja napravim pola vrecice tj deci i tokom dana mu dam.  Ne svaki dan al svaki drugi otprilike.. Pedijatrica nam je rekla da dajemo kad trazi cesce od 3-4 sata klopicu da onda ubacimo malo caja da popije jer moze bit zedan od dohrane.  Ak zena tako kaze tako i napravim 😊 ima sheme da jede ujutro oko 6-7 ovisno kad ali uvijek oko 10 trazi klopicu :-)  ima tako neke ritiale tokom dana i onda trazi oko 1 i oko 4 pa oko 6 mu napravim 60 ml da izdrzi do kupanja i oko 8- pola 9 klopa i na spavanje,  pola sata gore dole ali otprilike nam se sad tako ustalilo… Jel vam se bude po noci i traze klopicu?  Sad trenutno klopamo 200 ml,  nekad mu ostane 10-20 kako kad ali ne forsiram ga koliko pojede pojede

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.