Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Odes u Krankenkasse koju god zelis i ugovoris privatnono zdr. Osiguranje, kostat cete vise od 100e mjesecno ja mislim. 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    Buy oxycontin online [buypills-online.com]
    Buy oxycontin [buypills-online.com] online now from rexonpharmacy.com without a prescription with your debit / credit card, bitcoins or paypal and get discreet the next day delivery.
    Order now [buypills-online.com]
     
    Uses
    This medication is used to help relieve severe ongoing pain (such as due to cancer). Oxycodone belongs [buypills-online.com] to a class of drugs known as opioid (narcotic) analgesics. It works in the brain to change how your body feels and responds to pain.
    The higher strengths of this drug (more than 40 milligrams per tablet) should be used only if you have been regularly taking moderate to large amounts of opioid pain medication. These strengths may cause overdose (even death) if taken by a person who has not been taken opioids regularly.
    Do not use the extended-release form of oxycodone to relieve pain that is mild or that will go away in a few days. This medication is not for occasional (“as needed”) use.
    Buy oxycodone online [buypills-online.com]
    buy oxycontin online pharmacy [buypills-online.com]
    buy legal oxycontin online [buypills-online.com]
    buy legal oxycontin online [buypills-online.com]
    buy oxycontin online uk [buypills-online.com]
    buy generic oxycontin online [buypills-online.com]
    buy oxycontin online safe [buypills-online.com]
    buy oxycontin [buypills-online.com]
    buy oxycontin 30mg online [buypills-online.com]
    Buy oxycontin online [buypills-online.com]

  • Avatar Mom_of_twins_2019

    Mom_of_twins_2019

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pitanje, sto so se iz njemacke ide sa bebom u hrvatsku pravit dokumenti bez putnog lista da li ima neka kazna na granice poslje? , imam samo domovnicu i rodne listove, znam da se moram 1 ili 2 tjedna prijebpredat za putni list ali nama je nesto hitno iskrsnulo pa moramo za hrvatsku bez putnog lista, lijep pozdrav 
        

    Lijep pozdrav
    Tina

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Ne mozes prijeci granicu bez putnog lista. 
    Putni list moras napraviti, gorov je taj isti dan na šalteru gdje predajes zahtjev. I onda u Hrv napravi dokumente. 

    [lilypie.com]

  • Karo1103

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Cao mame i trudnice, ja sam nova ovdje i vec evo treca godina u njemackoj. Jako puno mi je ovaj forum pomogao sto se tice prava za trudnice i zakona ovdje, moze li mi netko reci kakva su prava za oceve? Muz ima ugovor za stalno i dobit ce 2 mjeseca elternzeit nakon sto se ja porodim kako ih je i trazio, ali moze li mi netko reci kako s novcem u tom periodu? Dobiva li punu placu ta dva mjeseca ili i on dobiva samo 65%? Razlika je jako velika i puno bi mi znacile bilo kakve informacije. 🤔

  • Avatar Kolacic

    Kolacic

    Broj poruka: 437

    Prijavi adminu

    Dobro vecer cure, jel koja od vas trenutno ili bila na komplikacijama u Njemackoj? Sad sam doma 5.tjedan, u petak imam iduci pregled i sad ne znam sto cu i sto treba ako mi kaze da moram nastaviti bolovanje. Jel se automatski od doktora dobiva Atest za Beschäftigungsverbot ili se pise normalni A-U Bescheinigung i oada na 65% place? Znam da je razlika ako se napravi Beschäftigungsverbot da se dobiva puna placa za vrijeme komplikacija. 
    Ako koja zna da mi kaze trebam li sto pricat s ginekologicom ili to ide automatski Beschäftigungsverbot zbog trudnoce?
    Hvala 

    [lilypie.com]

  • Avatar Kolacic

    Kolacic

    Broj poruka: 437

    Prijavi adminu

    Karo1103

    Cao mame i trudnice, ja sam nova ovdje i vec evo treca godina u njemackoj. Jako puno mi je ovaj forum pomogao sto se tice prava za trudnice i zakona ovdje, moze li mi netko reci kakva su prava za oceve? Muz ima ugovor za stalno i dobit ce 2 mjeseca elternzeit nakon sto se ja porodim kako ih je i trazio, ali moze li mi netko reci kako s novcem u tom periodu? Dobiva li punu placu ta dva mjeseca ili i on dobiva samo 65%? Razlika je jako velika i puno bi mi znacile bilo kakve informacije. 🤔


    Ono sto ja znam da dobiva 65%, ali ima mogucnost odabrati da radi dodatnih 30sati ili posto (to sad ne znam) i onda valjda dobije jos nesto na tih 65%. Ali to nisam sigurna dal dobije.
    Ja znam da ce moj tako najvjerojatnije napraviti da dodatno tih par sati na mjesec odradi, ne tolko radi tog dodatnog novca kolko radi nekih beneficija koje ima i zbog kojih mora djelom “ostati” na poslu.

    [lilypie.com]

  • Viola77

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima :) nova sam na forumu, a i u Njemačkoj (tu smo pola godine). Doselili smo iz Hrvatske, nekih 70 km od Munchena. Mama sam curici koja će uskoro napuniti dvije godine, i trudna sam 6 tjedana. Jezik učim sama, ali sam uglavnom kod kuće sa kćerkom, nisam pretjerano u doticaju s ljudima da bih ga i tako mogla malo učiti, jer ipak, tako je najlakše. Ono što mene zanima je: trebala bih na pregled kod ginekologa, ali imam baš veliki strah jer nije baš da se mogu predobro sporazumjeli s istim.. Znam pričati osnove i mogu razumjeti većinu kada mi netko nešto govori, ali sam za sklapanje rečenica 😶😂😂 da li ginekolozi imaju znanja engleskoga, ako ne, da li su susretljiv kada im naleti slučaj poput mene. Pitam, jer inače kažu da su hladan narod, pa ono.. 😂

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Karo1103

    Cao mame i trudnice, ja sam nova ovdje i vec evo treca godina u njemackoj. Jako puno mi je ovaj forum pomogao sto se tice prava za trudnice i zakona ovdje, moze li mi netko reci kakva su prava za oceve? Muz ima ugovor za stalno i dobit ce 2 mjeseca elternzeit nakon sto se ja porodim kako ih je i trazio, ali moze li mi netko reci kako s novcem u tom periodu? Dobiva li punu placu ta dva mjeseca ili i on dobiva samo 65%? Razlika je jako velika i puno bi mi znacile bilo kakve informacije. 🤔


    Dobiva 65% od netto place za ta dva mjeseca. Potpuno je isti princip računanja kao i kod žena. Dobit ćete od L Bank pismo s izracunom kad odobre Elterngeld. A za ovo što je Kolacic rekla,nisam sigurna da je u vašem slučaju izvedivo,a ako i da,za odredjeni dio će mu smanjiti Elterngeld.

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    Karo1103

    Cao mame i trudnice, ja sam nova ovdje i vec evo treca godina u njemackoj. Jako puno mi je ovaj forum pomogao sto se tice prava za trudnice i zakona ovdje, moze li mi netko reci kakva su prava za oceve? Muz ima ugovor za stalno i dobit ce 2 mjeseca elternzeit nakon sto se ja porodim kako ih je i trazio, ali moze li mi netko reci kako s novcem u tom periodu? Dobiva li punu placu ta dva mjeseca ili i on dobiva samo 65%? Razlika je jako velika i puno bi mi znacile bilo kakve informacije. 🤔

    Dobiva 65% od netto place za ta dva mjeseca. Potpuno je isti princip računanja kao i kod žena. Dobit ćete od L Bank pismo s izracunom kad odobre Elterngeld. A za ovo što je Kolacic rekla,nisam sigurna da je u vašem slučaju izvedivo,a ako i da,za odredjeni dio će mu smanjiti Elterngeld.


    Htjela sam reći da nije isplativo (a ne izvedivo) ako ćete uzeti onaj Elterngeld Basis.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.