Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Kolacic

    Dobro vecer cure, jel koja od vas trenutno ili bila na komplikacijama u Njemackoj? Sad sam doma 5.tjedan, u petak imam iduci pregled i sad ne znam sto cu i sto treba ako mi kaze da moram nastaviti bolovanje. Jel se automatski od doktora dobiva Atest za Beschäftigungsverbot ili se pise normalni A-U Bescheinigung i oada na 65% place? Znam da je razlika ako se napravi Beschäftigungsverbot da se dobiva puna placa za vrijeme komplikacija.
    Ako koja zna da mi kaze trebam li sto pricat s ginekologicom ili to ide automatski Beschäftigungsverbot zbog trudnoce?
    Hvala

    Ne dobiva se automatski,ako se ne radi o tegobi kojoj je uzrok trudnoca ili ne postoji opasnost po vas ili bebu,onda možete biti na bolovanju. I da,ako predje 6 tjedana onda se smanjuje na 65 %place. Na BV se dobije puna plaća,pokušajte pitati ginekologinju da vam napiše BV,ako ne bude htjela morat cete ovako.

  • Viola77

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Viola77

    Pozdrav svima :) nova sam na forumu, a i u Njemačkoj (tu smo pola godine). Doselili smo iz Hrvatske, nekih 70 km od Munchena. Mama sam curici koja će uskoro napuniti dvije godine, i trudna sam 6 tjedana. Jezik učim sama, ali sam uglavnom kod kuće sa kćerkom, nisam pretjerano u doticaju s ljudima da bih ga i tako mogla malo učiti, jer ipak, tako je najlakše. Ono što mene zanima je: trebala bih na pregled kod ginekologa, ali imam baš veliki strah jer nije baš da se mogu predobro sporazumjeli s istim.. Znam pričati osnove i mogu razumjeti većinu kada mi netko nešto govori, ali sam za sklapanje rečenica 😶😂😂 da li ginekolozi imaju znanja engleskoga, ako ne, da li su susretljiv kada im naleti slučaj poput mene. Pitam, jer inače kažu da su hladan narod, pa ono.. 😂


    Itko?? 😃

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Viola77

    Viola77

    Pozdrav svima :) nova sam na forumu, a i u Njemačkoj (tu smo pola godine). Doselili smo iz Hrvatske, nekih 70 km od Munchena. Mama sam curici koja će uskoro napuniti dvije godine, i trudna sam 6 tjedana. Jezik učim sama, ali sam uglavnom kod kuće sa kćerkom, nisam pretjerano u doticaju s ljudima da bih ga i tako mogla malo učiti, jer ipak, tako je najlakše. Ono što mene zanima je: trebala bih na pregled kod ginekologa, ali imam baš veliki strah jer nije baš da se mogu predobro sporazumjeli s istim.. Znam pričati osnove i mogu razumjeti većinu kada mi netko nešto govori, ali sam za sklapanje rečenica 😶😂😂 da li ginekolozi imaju znanja engleskoga, ako ne, da li su susretljiv kada im naleti slučaj poput mene. Pitam, jer inače kažu da su hladan narod, pa ono.. 😂

    Itko?? 😃


    Svatko vam može reći samo za svog ginekologa,ne znam koliko vam to pomaže. Ja znam jako dobro njemački ali moja ginekologinja prica nas tako da je svejedno. Osim onog prvog upitnika o vasem zdravstvenom stanju kojeg možete i kući ispuniti s nekim tko zna,nema bas puno nekog razgovora ako je u pitanju obični pregled (papa,pregled,uzv eventualno). Ukoliko imate neki problem o kojem želite razgovarati s ginekologom,povedite nekog od povjerenja tko će pričati i prevoditi vam. Možete i nazvati ordinaciju u koju želite ići i pitati govori li ginekolog engleski pa ako da,naručite se za pregled. Rezultate papa testa ja kod svoje dr.ni ne vidim,ako ne dodje pismo u roku 2 tjedna znači da je sve ok. Ne znam je li svuda takvo pravilo. 

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    Viola77

    Viola77

    Pozdrav svima :) nova sam na forumu, a i u Njemačkoj (tu smo pola godine). Doselili smo iz Hrvatske, nekih 70 km od Munchena. Mama sam curici koja će uskoro napuniti dvije godine, i trudna sam 6 tjedana. Jezik učim sama, ali sam uglavnom kod kuće sa kćerkom, nisam pretjerano u doticaju s ljudima da bih ga i tako mogla malo učiti, jer ipak, tako je najlakše. Ono što mene zanima je: trebala bih na pregled kod ginekologa, ali imam baš veliki strah jer nije baš da se mogu predobro sporazumjeli s istim.. Znam pričati osnove i mogu razumjeti većinu kada mi netko nešto govori, ali sam za sklapanje rečenica 😶😂😂 da li ginekolozi imaju znanja engleskoga, ako ne, da li su susretljiv kada im naleti slučaj poput mene. Pitam, jer inače kažu da su hladan narod, pa ono.. 😂

    Itko?? 😃

    Svatko vam može reći samo za svog ginekologa,ne znam koliko vam to pomaže. Ja znam jako dobro njemački ali moja ginekologinja prica nas tako da je svejedno. Osim onog prvog upitnika o vasem zdravstvenom stanju kojeg možete i kući ispuniti s nekim tko zna,nema bas puno nekog razgovora ako je u pitanju obični pregled (papa,pregled,uzv eventualno). Ukoliko imate neki problem o kojem želite razgovarati s ginekologom,povedite nekog od povjerenja tko će pričati i prevoditi vam. Možete i nazvati ordinaciju u koju želite ići i pitati govori li ginekolog engleski pa ako da,naručite se za pregled. Rezultate papa testa ja kod svoje dr.ni ne vidim,ako ne dodje pismo u roku 2 tjedna znači da je sve ok. Ne znam je li svuda takvo pravilo.


    Pola nisam pročitala,sad vidim da ste trudnica. 😁 sorry,zanemarite onaj dio o običnom pregledu. Uglavnom,da,u trudnoći se malo više razgovara,iako se ne sjećam da sam ja imala neke posebne razgovore s mojom 😂 u biti,mislim da ćete razumjeti o cemu se radi,svaki put je sve isto kad dođete a kad budete imali onaj veliki uzv gdje se svi organi gledaju,povedite muža. 

  • Viola77

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    zvijezda7

    Viola77

    Viola77

    Pozdrav svima :) nova sam na forumu, a i u Njemačkoj (tu smo pola godine). Doselili smo iz Hrvatske, nekih 70 km od Munchena. Mama sam curici koja će uskoro napuniti dvije godine, i trudna sam 6 tjedana. Jezik učim sama, ali sam uglavnom kod kuće sa kćerkom, nisam pretjerano u doticaju s ljudima da bih ga i tako mogla malo učiti, jer ipak, tako je najlakše. Ono što mene zanima je: trebala bih na pregled kod ginekologa, ali imam baš veliki strah jer nije baš da se mogu predobro sporazumjeli s istim.. Znam pričati osnove i mogu razumjeti većinu kada mi netko nešto govori, ali sam za sklapanje rečenica 😶😂😂 da li ginekolozi imaju znanja engleskoga, ako ne, da li su susretljiv kada im naleti slučaj poput mene. Pitam, jer inače kažu da su hladan narod, pa ono.. 😂

    Itko?? 😃

    Svatko vam može reći samo za svog ginekologa,ne znam koliko vam to pomaže. Ja znam jako dobro njemački ali moja ginekologinja prica nas tako da je svejedno. Osim onog prvog upitnika o vasem zdravstvenom stanju kojeg možete i kući ispuniti s nekim tko zna,nema bas puno nekog razgovora ako je u pitanju obični pregled (papa,pregled,uzv eventualno). Ukoliko imate neki problem o kojem želite razgovarati s ginekologom,povedite nekog od povjerenja tko će pričati i prevoditi vam. Možete i nazvati ordinaciju u koju želite ići i pitati govori li ginekolog engleski pa ako da,naručite se za pregled. Rezultate papa testa ja kod svoje dr.ni ne vidim,ako ne dodje pismo u roku 2 tjedna znači da je sve ok. Ne znam je li svuda takvo pravilo.

    Pola nisam pročitala,sad vidim da ste trudnica. 😁 sorry,zanemarite onaj dio o običnom pregledu. Uglavnom,da,u trudnoći se malo više razgovara,iako se ne sjećam da sam ja imala neke posebne razgovore s mojom 😂 u biti,mislim da ćete razumjeti o cemu se radi,svaki put je sve isto kad dođete a kad budete imali onaj veliki uzv gdje se svi organi gledaju,povedite muža.


    Oke, hvala puno 😊

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Netko je pitao za beschäftigungsverbot e sad moze ti izdat ginekolog ako nesto s T nije u redu ili poslodavac ako iz nekog razloga ne smijes vise raditi na tom radnom mjestu a nema drugo lakse za tebe. 
    Ako ti ginicka daje bolovanje onda sigurno ima i neku dijagnozu na osnovu koje daje tako da bi ju ja zamolila da ti izda beschäftigungsverbot nego da te tlaci po bolovanjima, ipak je ogromna razlika u primanjima. 
    E sad meni je T bila uredna pa mi nije dala ali 
    Ja sam otisla poslodavcu s potvrdom od ginicke da sam trudna i odmah mi je rekao da ostajem doma i napravio termin kod Betriebsarzta da mi izda atest, al ja radim u starackom domu i pravilo kuce je da trudnica odmah dobije BV
    Neko je pitao za sporazumijevanje s ginicem, ja mislim da oni imaju razumijevanje za Ausländere i da ce shvatiti ako nesto ne razumijes u krajnjoj liniji bitno da pregled zavrsi s alles gut a ako mozes povedi blisku osobu cisto radi sigurnosti, sigurno ce ti dati upitnik za dodatne usluge testiranja ultrazvuke to proucis doma u miru
    Sretno svim mamama i trudnicama

    [lilypie.com]

  • nena24

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, evo i ja sam se pridružila forumu  prva mi je trudnoća pa imam milijun pitanja a nemam se kome obratiti pa sve tražim preko neta  ja imam problem sa zabranom  rada jer ju nemogu dobiti a posao mi je katastrofa uvjeti,probat ću još jednom pitati ginekologa..uglavnom nemam više volje za tim  eh sad sam u potrazi za babicom,možete li mi reći da li im mogu poslati mail umjesto poziva i da li postoji neka standardna zamolba koja im se salje? Hvala,lp

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    nena24

    Pozdrav cure, evo i ja sam se pridružila forumuprva mi je trudnoća pa imam milijun pitanja a nemam se kome obratiti pa sve tražim preko netaja imam problem sa zabranom rada jer ju nemogu dobiti a posao mi je katastrofa uvjeti,probat ću još jednom pitati ginekologa..uglavnom nemam više volje za timeh sad sam u potrazi za babicom,možete li mi reći da li im mogu poslati mail umjesto poziva i da li postoji neka standardna zamolba koja im se salje? Hvala,lp


    Meni je poslodavac sam dao zabranu jer nije imao poziciju na kojoj bi mogla raditi bez da ugrozim sebe i dijete, tako da sam ja od samog početka kod kuće, a ginic bez obzira sto sam rekla da radim fizicki tezak posao i da sam na nogama 10 sati dnevno i radim u smjenana mi nije htio dati… Tako da probaj vidjeti sa poslodavcem 

    [lilypie.com]

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    https://ibb.co/YDLVpbD [ibb.co] za pokrajinu Baden-Württemberg 

    [lilypie.com]

  • nena24

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Napokon 2804

    nena24

    Pozdrav cure, evo i ja sam se pridružila forumuprva mi je trudnoća pa imam milijun pitanja a nemam se kome obratiti pa sve tražim preko netaja imam problem sa zabranom rada jer ju nemogu dobiti a posao mi je katastrofa uvjeti,probat ću još jednom pitati ginekologa..uglavnom nemam više volje za timeh sad sam u potrazi za babicom,možete li mi reći da li im mogu poslati mail umjesto poziva i da li postoji neka standardna zamolba koja im se salje? Hvala,lp

    Meni je poslodavac sam dao zabranu jer nije imao poziciju na kojoj bi mogla raditi bez da ugrozim sebe i dijete, tako da sam ja od samog početka kod kuće, a ginic bez obzira sto sam rekla da radim fizicki tezak posao i da sam na nogama 10 sati dnevno i radim u smjenana mi nije htio dati… Tako da probaj vidjeti sa poslodavcem

    A pitala sam ga i on je novi u svemu ovome prvi put se srece sa trudnocom a nezna njemacki pq se samo oslanja na svoj stojera,,,i rekao je da nema namjeru me tjerati na posao(cistacica sam)  i da je nasao zamjenu ali da mu probam donjeti od ginekologa papir na kojem pise da nesmjem raditi,,pa cu je probati pitati jos jednom kad mi istekne bolovanje ,,hvala svakako

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.