Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • andromeda7

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    Marrica

    Pozdrav mame. Imam pitanje u vezi zabrane rada!
    U Njemačkoj sam od 6.og mj. Radila sam u staračkom domu. Poslije mjesec dana sam saznala da sam trudna. U isto vrijeme sam zavrsila na operaciji gdje sam odmah dobila otkaz. Zbog operacije nisam smjela raditi a i trudnoća je još uvijek tu. Sveukupno sam radila 2 mjeseca. Kako bih imala pravo na job centar trebalo mije jos jedan mjesec rada. Sada sam se zaposlila kao sobarica radila sam nažalost tjedan dana.Išla sam kod doktora na pregled i zbog stanja dao mi je absolutes Beschaftigungsverbot. I pitala sam sefa kamo da odnesem papire pitao me kakav da poslikam. Jesam i nakon toga mi ne odgovara. Nije mi bio cilj da radim tjedan dana 😔 ali nesmijem. Pitanje je kome moram predati taj papir i što sada mogu očekivati?!

    Je li vas prvi poslodavac znao da ste trudni? Ako da,niste smjeli dobiti otkaz. Što se sadašnje situacije tiče,papir morate poslati poslodavcu,možda najbolje preporučeno s povratnicom da imate dokaz. Dobivat ćete 100%placu od tog drugog poslodavca sve do 8 tjedana nakon poroda. Nakon tog dobivate Elterngeld koji morate zatražiti odmah nakon rođenja djeteta. Ukoliko budete imali najmanje godinu dana radnog staža u trenutku slanja papira za Elterngeld dobivat ćete 65% netto place (prosjek) godinu dana,ukoliko ne,imate pravo ma 300€ mjesečno. Ukoliko vam je ovaj drugi ugovor na odredjeno,kad vam završi porodiljni dopust javite se Arbeitsamt. Budući je drugom poslodavcu poznati da ste trudni ne može vas otpustiti ali može vam ne produziti ugovor ako ste na odredjeno.


    Pozz, radim 8mj i imam ugovor na neodređeno. Trudna sam, hoću li nakon zabrane rade kad dođe vrijeme za Elterngeld primati cca 65% plaće? Jer se uzima prosjek od godinu dana, a ja sam do zabrane radila tih 8,9mj a ugovor je na neodređeno. 

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    andromeda7

    zvijezda7

    Marrica

    Pozdrav mame. Imam pitanje u vezi zabrane rada!
    U Njemačkoj sam od 6.og mj. Radila sam u staračkom domu. Poslije mjesec dana sam saznala da sam trudna. U isto vrijeme sam zavrsila na operaciji gdje sam odmah dobila otkaz. Zbog operacije nisam smjela raditi a i trudnoća je još uvijek tu. Sveukupno sam radila 2 mjeseca. Kako bih imala pravo na job centar trebalo mije jos jedan mjesec rada. Sada sam se zaposlila kao sobarica radila sam nažalost tjedan dana.Išla sam kod doktora na pregled i zbog stanja dao mi je absolutes Beschaftigungsverbot. I pitala sam sefa kamo da odnesem papire pitao me kakav da poslikam. Jesam i nakon toga mi ne odgovara. Nije mi bio cilj da radim tjedan dana 😔 ali nesmijem. Pitanje je kome moram predati taj papir i što sada mogu očekivati?!

    Je li vas prvi poslodavac znao da ste trudni? Ako da,niste smjeli dobiti otkaz. Što se sadašnje situacije tiče,papir morate poslati poslodavcu,možda najbolje preporučeno s povratnicom da imate dokaz. Dobivat ćete 100%placu od tog drugog poslodavca sve do 8 tjedana nakon poroda. Nakon tog dobivate Elterngeld koji morate zatražiti odmah nakon rođenja djeteta. Ukoliko budete imali najmanje godinu dana radnog staža u trenutku slanja papira za Elterngeld dobivat ćete 65% netto place (prosjek) godinu dana,ukoliko ne,imate pravo ma 300€ mjesečno. Ukoliko vam je ovaj drugi ugovor na odredjeno,kad vam završi porodiljni dopust javite se Arbeitsamt. Budući je drugom poslodavcu poznati da ste trudni ne može vas otpustiti ali može vam ne produziti ugovor ako ste na odredjeno.

    Pozz, radim 8mj i imam ugovor na neodređeno. Trudna sam, hoću li nakon zabrane rade kad dođe vrijeme za Elterngeld primati cca 65% plaće? Jer se uzima prosjek od godinu dana, a ja sam do zabrane radila tih 8,9mj a ugovor je na neodređeno.


    Bok,hoće li vam proći godina dana u trenutku predaje zahtjeva za Elterngeld? Prije zabrane imate tih 8-9mj.plus vrijeme provedeno pod zabranom i Mutterschutzom do dana poroda. Nadam se da će vam biti to sve skupa godina dana i onda ćete dobivati 65% place. S tim da ako želite ostati duže od godinu dana onda morate i platne liste od zadnje dvije godine priložiti. 

  • andromeda7

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Hoće, proći će i vise od godinu dana. Bit će godina i 3mj. Za Elterngeld prijavljujem u osiguranje prvo? 

  • andromeda7

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    andromeda7

    zvijezda7

    Marrica

    Pozdrav mame. Imam pitanje u vezi zabrane rada!
    U Njemačkoj sam od 6.og mj. Radila sam u staračkom domu. Poslije mjesec dana sam saznala da sam trudna. U isto vrijeme sam zavrsila na operaciji gdje sam odmah dobila otkaz. Zbog operacije nisam smjela raditi a i trudnoća je još uvijek tu. Sveukupno sam radila 2 mjeseca. Kako bih imala pravo na job centar trebalo mije jos jedan mjesec rada. Sada sam se zaposlila kao sobarica radila sam nažalost tjedan dana.Išla sam kod doktora na pregled i zbog stanja dao mi je absolutes Beschaftigungsverbot. I pitala sam sefa kamo da odnesem papire pitao me kakav da poslikam. Jesam i nakon toga mi ne odgovara. Nije mi bio cilj da radim tjedan dana 😔 ali nesmijem. Pitanje je kome moram predati taj papir i što sada mogu očekivati?!

    Je li vas prvi poslodavac znao da ste trudni? Ako da,niste smjeli dobiti otkaz. Što se sadašnje situacije tiče,papir morate poslati poslodavcu,možda najbolje preporučeno s povratnicom da imate dokaz. Dobivat ćete 100%placu od tog drugog poslodavca sve do 8 tjedana nakon poroda. Nakon tog dobivate Elterngeld koji morate zatražiti odmah nakon rođenja djeteta. Ukoliko budete imali najmanje godinu dana radnog staža u trenutku slanja papira za Elterngeld dobivat ćete 65% netto place (prosjek) godinu dana,ukoliko ne,imate pravo ma 300€ mjesečno. Ukoliko vam je ovaj drugi ugovor na odredjeno,kad vam završi porodiljni dopust javite se Arbeitsamt. Budući je drugom poslodavcu poznati da ste trudni ne može vas otpustiti ali može vam ne produziti ugovor ako ste na odredjeno.

    Pozz, radim 8mj i imam ugovor na neodređeno. Trudna sam, hoću li nakon zabrane rade kad dođe vrijeme za Elterngeld primati cca 65% plaće? Jer se uzima prosjek od godinu dana, a ja sam do zabrane radila tih 8,9mj a ugovor je na neodređeno.

    Bok,hoće li vam proći godina dana u trenutku predaje zahtjeva za Elterngeld? Prije zabrane imate tih 8-9mj.plus vrijeme provedeno pod zabranom i Mutterschutzom do dana poroda. Nadam se da će vam biti to sve skupa godina dana i onda ćete dobivati 65% place. S tim da ako želite ostati duže od godinu dana onda morate i platne liste od zadnje dvije godine priložiti.


    Hvala najljepša ❣️

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    andromeda7

    Hoće, proći će i vise od godinu dana. Bit će godina i 3mj. Za Elterngeld prijavljujem u osiguranje prvo?


    Elterngeld zahtjev šaljite u L -Bank. Imate formulare za skinuti i moj savjet vam je da sve osim datuma rođenja djeteta ispunite još u trudnoći,pripremite platne liste i sve popratno (piše vam u zahtjevu što sve treba) i kad dobijete rodne listove (na jednom će pisati da je za Elterngeld) samo posaljete. U tom stresnom razdoblju nakon poroda bolje što manje se još s papirima boriti. Nemojte zaboraviti (moja kolegica jest pa sto problema oko toga) najkasnije 6 tj.prije poroda,tj.ocekivanog termina poroda javiti poslodavcu koliko namjeravate ostati kući. 

  • belma

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    E cao,prvi put pisem i drago mi je da imam kome da se obratim na nasem jeziku. Imam jedno pitanje pa ako moze da mi neko objasni prava trudnica koje nisu nikad bile zaposlene u njemackoj?Veliki pozdrav za sve.  

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    belma

    E cao,prvi put pisem i drago mi je da imam kome da se obratim na nasem jeziku. Imam jedno pitanje pa ako moze da mi neko objasni prava trudnica koje nisu nikad bile zaposlene u njemackoj?Veliki pozdrav za sve.


    Bok,ja nisam bila nezaposlena ali ono što znam jest da se godinu dana prima 300-tinjak € porodiljnog za nezaposlene. Sad je li točno 300 ili nešto preko 300 ne znam,možda se javi netko tko je bio u toj situaciji. I kad se dijete rodi imate pravo na dječji doplatak za dijete. Iako,ne znam na koja ste prava točno mislili,ako na financijska onda mislim da je to to. 

  • ivanica24

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Bok. Prvi put pišem, trudna sam 16 tj. U njemačkoj sam 3 godine i ovo mi je treća trudnoća. Radim na mini job u jednom hotelu, što se tiče zabrane rada o njoj mogu samo sanjat. Moja doktorica mi je rekla da nemam indikacija za to. Imala sam 2014 tešku operaciju, nemam slezenu i dio gušterače. Čak ni to što ću imat 42 🤭 godine kad rodim ne znači ništa. Nije ni bitno, sa tim sam se pomirila. Mene zanima na kakva primanja ja imam pravo s obzirom da ne radim na prijavu. Zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći u vidu odgovora.🙄

  • ivanica24

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    I da sretan i blagoslovljen Božić i Nova 2020 godina od srca vam želim.🎅😘

  • nera123

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Bok cure,jel moze mala pomoc?Od jula sam u Beschäftigungsverbot i primala 1640€.Od 16.12.sam u Mutterschutz i ja decembar mi je legla samo uolata od poslodavca i to 927€.Da to nije malo premalo?Bila sam do AOK i kazu da oni placaju 13€ po danu ali mi ne mogu jos uplatiti jer im poslodavac nije poslao izvestaj od plate.Kad izracunam sve zajedno opet je manje od 1640€,nista ne razumem🤔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.