Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tratincica84

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Ja dobivam punu placu, samo bez dodatak ako npr imas nocni rad, putne troskove i slicno

    Napokon 2804

    Tratincica84

    Cao devojke, imam jedno pitanje a mozda se neka nalazi u slicnoj situaciji. Ja sam zadnjih 6 meseci na bolovanju zbog povrede ramena, medjutim ostala sam trudna. E sad inace radim tezak posao dizanje teskih stvari, stajanje 9 sati… Mene interesuje posto sam bila bolesna i zadnjih 6 meseci primam pare od AOK, ako mi napisu Beschäftigungsverbot koliko para mogu da ocekujem? Punu platu ili ne? Imace sam prijavljena za stalno, radim vec 4 godine za tu firmu.

    Ja dobivam punu placu, samo bez dodatak ako npr imas nocni rad, putne troskove i slicno

    Nemam ja te dodatke. A jesi ti isto sa bolovanja na trudnicko otisla? Znas sta je mene zbunilo sto vidim negde pise da uzimaju prosek zadnje tri plate, pa ovo… pa ono mene to totalno zbunilo. Hvala na odgovoru. Cekam kontrolu pa cu onda da obavestim gazdu. Samo jedno pitanje ko daje Beschäftigungsverboten Sef ili Ginekolog? 

  • Tratincica84

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Anav22

    Drage mame trudna sam 6 tjedana dobila sam cistu na jajniku doktorica mi je rekla da moram mirovati,dobila sam dva tjedna bolovanja a radim težak fizički posao slažem robu u trgovini s tim da mi preko ruku predje dnevno tona do dvije. Zanima me da sto ako mi ona ne da zabranu rada kome se mogu obratiti. Usput imam užasne mučnine i vrtoglavice. Puseko


    Idi na inspekciju rada, moraju da te zastite a mislim da tvoj posao svakako spada u teske, zbog stajanja, dizanja… U principu ako si im rekla za trudnocu ne mogu ti dati otkaz ali moraju da reaguju u skladu sa zakonom

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    Ja sam bila na bolovanju 3 tjedna dok se srceko nije vidjelo zatim sam od ginekologa uzela formular za Beschäftigungsverboten i odnijela u firmu poslodavac ispunio i to proslijedio dalje… Ali sam ja sefu rekla ili cete mi dati Beschäftigungsverbot ili ja dajem otkaz. Meni je sigurnost djeteta i mene na 1. Mjestu..  I eto sad sam dobila 1. Plaću, puni iznos

    [lilypie.com]

  • Tratincica84

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Napokon 2804

    Ja sam bila na bolovanju 3 tjedna dok se srceko nije vidjelo zatim sam od ginekologa uzela formular zaBeschäftigungsverboten i odnijela u firmu poslodavac ispunio i to proslijedio dalje… Ali sam ja sefu rekla ili cete mi datiBeschäftigungsverbot ili ja dajem otkaz. Meni je sigurnost djeteta i mene na 1. Mjestu.. I eto sad sam dobila 1. Plaću, puni iznos


    A vidis nisam znala ni da postoji formular koji moram da uzmem. A ti si za 3 nedelje jos primala normalno svoju platu, a ja sam vec 6 meseci na bolovanju i primam sa AOK nekih 70% od plate. E to ne bih volela da me kaci

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    Tratincica84

    Napokon 2804

    Ja sam bila na bolovanju 3 tjedna dok se srceko nije vidjelo zatim sam od ginekologa uzela formular zaBeschäftigungsverboten i odnijela u firmu poslodavac ispunio i to proslijedio dalje… Ali sam ja sefu rekla ili cete mi datiBeschäftigungsverbot ili ja dajem otkaz. Meni je sigurnost djeteta i mene na 1. Mjestu.. I eto sad sam dobila 1. Plaću, puni iznos

    A vidis nisam znala ni da postoji formular koji moram da uzmem. A ti si za 3 nedelje jos primala normalno svoju platu, a ja sam vec 6 meseci na bolovanju i primam sa AOK nekih 70% od plate. E to ne bih volela da me kaci


    Imas ustanovu PROFAMILIA odes tamo i pitas, oni ce ti dati savjet sta i kako jer su oni zaduženi za zastitu obitelji i djece

    [lilypie.com]

  • Tratincica84

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Napokon 2804

    Tratincica84

    Napokon 2804

    Ja sam bila na bolovanju 3 tjedna dok se srceko nije vidjelo zatim sam od ginekologa uzela formular zaBeschäftigungsverboten i odnijela u firmu poslodavac ispunio i to proslijedio dalje… Ali sam ja sefu rekla ili cete mi datiBeschäftigungsverbot ili ja dajem otkaz. Meni je sigurnost djeteta i mene na 1. Mjestu.. I eto sad sam dobila 1. Plaću, puni iznos

    A vidis nisam znala ni da postoji formular koji moram da uzmem. A ti si za 3 nedelje jos primala normalno svoju platu, a ja sam vec 6 meseci na bolovanju i primam sa AOK nekih 70% od plate. E to ne bih volela da me kaci

    Imas ustanovu PROFAMILIA odes tamo i pitas, oni ce ti dati savjet sta i kako jer su oni zaduženi za zastitu obitelji i djece


    Hvala probacu da nadjem ovde gde ima u blizini

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Ja mislim da je inati Hebamme SUPER, a uostalom besplatno je, znaci moze nam samo pomoci ne i odmoci. Neke zene kazu sta ce mi, al nikad ne znas mozda trebas pomoc oko dojenja, izdajanja, ne snalazis se s adaptiranim, mislis da bebici ne pase mlijeko il je nesto muci, pupak bude crven itd. 
    Evo ja mogu reci svoje pozitivno iskustvo, upoznala sam je u 30tt i prije poroda bila kod nje 2-3puta, ctg, ispipala je polozaj bebe.. 
    Kad sam rodila treci dan je dosla u posjetu u sobu jer radi djelomicno i u bolnici gdje sam rodila. Divna zena, bas mi je bilo lijepo vidjeti poznato lice.. I dosla je kasnije jos nekih 4puta, prvi put je pogledala dojke, dolje kako je sav od sivanja i sve oko izdajanja, i naravno malenog jer je imao zuticu, sredila pupak, vagala ga itd, kasnije mi je pokazala polozaj pri kupanju.. jedna predivna nenametljiva osoba, uredna, njezna prije kontakta s bebom je oprala ruke i dezinficirala i svasta mi je savjetovala ono prakticno rekla da je uvijek smijem nazvati i meni je bilo lakse da mi neko dode kuci nego da ja idem s djetetom po doktorima cisto da vidim jel dobiva na kilazi jer nisam sigurna u dojenje itd.. Mozda bude srece pa sve ponovo nađemo ovako dobre Hebamme, ja sam preselila pa opet moram trazit novu 

    [lilypie.com]

  • nena24

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,možete li mi preporučiti neku babicu ako znate koja priča nas jezik,ja sam našla samo jednu i javila joj se ali ne odgovara,a malo me strah jer mi je prva trudnoća i neznam ništa oko toga pa bih voljela imati pomoc od nje,,u 14tt sam  i kako ste se uspjele snaci  cure koje niste mogle pronaci babicu? Lijep pozdrav 

  • nena24

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    nena24

    Pozdrav cure,možete li mi preporučiti neku babicu ako znate koja priča nas jezik,ja sam našla samo jednu i javila joj se ali ne odgovara,a malo me strah jer mi je prva trudnoća i neznam ništa oko toga pa bih voljela imati pomoc od nje,,u 14tt sami kako ste se uspjele snaci cure koje niste mogle pronaci babicu? Lijep pozdrav


    U Berlinu sam 

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    nena24

    Pozdrav cure,možete li mi preporučiti neku babicu ako znate koja priča nas jezik,ja sam našla samo jednu i javila joj se ali ne odgovara,a malo me strah jer mi je prva trudnoća i neznam ništa oko toga pa bih voljela imati pomoc od nje,,u 14tt sami kako ste se uspjele snaci cure koje niste mogle pronaci babicu? Lijep pozdrav


    Mogu ti jedino dat savjet da odes u svoju osiguravajucu kucu i njih pitas… 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.