Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Varoncevic20

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    Varoncevic20

    Pozdrav mame!
    Potpuno sam nova na forumu, a i dosta friška ovdje u Njemačkoj.
    Dakle, došla sam u Njemačku u ožujku u potrazi za poslom(dečko je već bio ovdje radio) , a prijavljena sam boravištem od 4.4.
    Međutim, ostala sam trudna odmah kad sam došla i odmah nakon prijave sam pokušala srediti privatno zdravstveno na AOK-u obzirom da ne radim niti sam radila, pa su me tražili obrazac E 104 iz Hrvatske koji sam im sljedeći put donjela da bi me nakon toga slali na Job centar, a s Job centra su me poslali natrag na AOK. I tako ja treći puta završila na AOK-u i saznala da uopće ne mogu ostvariti privatno zdravstveno, a i da se dečko i ja odlučimo na ženidbu, plaćat ćemo sav zaostatak od dana prijave.
    Na preglede idem i počeli su mi stizati računi, zdravstveno još nije sređeno i ne znam više koji daljnji korak poduzeti u vezi toga.
    Ima li kakvih iskustava?

    Hm,jeste pitali da sami placate aok? Iako ne znam koja bi to cifra bila,ali oni vam mogu izracunati. Svakako je isplatvije nego bez osiguranja jer ce racuni biti sve veci i veci,a da ne govorim porod. Ima ona neka najmanja tarifa za nezaposlene (mislim oko 190€ mj.) Ali ne znam hoce li vam je dati obzirom na trudnocu. A zasto ne ide preko job centra? Prekratko ste ovdje? Ako se planirate ionako vjencati,napravite svakako to sto prije jer ce barem ti iznosi od dana prijave biti manji.


    Pitali smo i to su nam upravo predložili na Aok-u prvi puta (privatno od 190 € mj., ali su tražili obrazac) i kad smo došli sljedeći put s obrascem, slali su nas na job centar, a tamo je rečeno da moram biti najmanje 3 mjeseca prijavljena boravištem da bi ostvarila ikakva prava iako ni za to više nisam sigurna.
    Mislim da nam je vjenčanje trenutno najbolja opcija i to neko instant, ali najveće je pitanje koliko ćemo platiti taj zaostatak. 

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    Lorija,hvala na lijepim zeljama.
    Marijana, kad si pisala ove kapsule,nakon koliko si zamijetila povecanje kolicine mlijeka. Ja sad pijem nekih 5-6 dana po 6 dnevno i jos nista. Danas sam se igrom slucaja izdajala (dobila lokalnu anesteziju kod zubara pa morala prvo mlijeko baciti),nakon 4 sata od zadnjeg podoja imala sam niti 50 ml mlijeka. Osim ako je silno pospana pa odmah zaspi,skoro svako put joj moramo dati i bocu.


    Ja sam prva dva dana pila po 12-15 dnevno i mlijeko mi navrlo 3dan, evo cice su mi ogromne. Sad pijem 6kom, ujutro i navecer

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Varoncevic20

    zvijezda7

    Varoncevic20

    Pozdrav mame!
    Potpuno sam nova na forumu, a i dosta friška ovdje u Njemačkoj.
    Dakle, došla sam u Njemačku u ožujku u potrazi za poslom(dečko je već bio ovdje radio) , a prijavljena sam boravištem od 4.4.
    Međutim, ostala sam trudna odmah kad sam došla i odmah nakon prijave sam pokušala srediti privatno zdravstveno na AOK-u obzirom da ne radim niti sam radila, pa su me tražili obrazac E 104 iz Hrvatske koji sam im sljedeći put donjela da bi me nakon toga slali na Job centar, a s Job centra su me poslali natrag na AOK. I tako ja treći puta završila na AOK-u i saznala da uopće ne mogu ostvariti privatno zdravstveno, a i da se dečko i ja odlučimo na ženidbu, plaćat ćemo sav zaostatak od dana prijave.
    Na preglede idem i počeli su mi stizati računi, zdravstveno još nije sređeno i ne znam više koji daljnji korak poduzeti u vezi toga.
    Ima li kakvih iskustava?

    Hm,jeste pitali da sami placate aok? Iako ne znam koja bi to cifra bila,ali oni vam mogu izracunati. Svakako je isplatvije nego bez osiguranja jer ce racuni biti sve veci i veci,a da ne govorim porod. Ima ona neka najmanja tarifa za nezaposlene (mislim oko 190€ mj.) Ali ne znam hoce li vam je dati obzirom na trudnocu. A zasto ne ide preko job centra? Prekratko ste ovdje? Ako se planirate ionako vjencati,napravite svakako to sto prije jer ce barem ti iznosi od dana prijave biti manji.

    Pitali smo i to su nam upravo predložili na Aok-u prvi puta (privatno od 190 € mj., ali su tražili obrazac) i kad smo došli sljedeći put s obrascem, slali su nas na job centar, a tamo je rečeno da moram biti najmanje 3 mjeseca prijavljena boravištem da bi ostvarila ikakva prava iako ni za to više nisam sigurna.
    Mislim da nam je vjenčanje trenutno najbolja opcija i to neko instant, ali najveće je pitanje koliko ćemo platiti taj zaostatak.


    Draga moras sve platiti sama. Jbg. Mozes jedino prek muza biti osigurana, ne priznaju vezu. Mi smo placali 3mj pa smo se ozenili, i pokusali trazit oslobodjenje tj povrat za ta 3mj s objasnjenjem da zivimo u istom kucanstvu i da me zarucnik uzdrzavao, dobili smo odbijenicu.

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    lorija

    Iskrene cestitke Marijana i Zvijezda,nek su vam zdrava i vesela djeca!!! Mazite i ljubite sad mirisne bebice svoje 😍 mene zanima u tvom slucaju Marijana,reakcija starijeg djeteta na seku. Kako je on to podnio 😀
    Ja sam sebi bila uzela Aventovu kremu pa mazala bradavice za svaki slucaj,iako mi na kraju nije ni trebalo.


    Mali trci stalno oko nje, drzao ju je malo. Odusevljenje na najjace, ljubi ju i mazi.

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Marijana12345

    zvijezda7

    Lorija,hvala na lijepim zeljama.
    Marijana, kad si pisala ove kapsule,nakon koliko si zamijetila povecanje kolicine mlijeka. Ja sad pijem nekih 5-6 dana po 6 dnevno i jos nista. Danas sam se igrom slucaja izdajala (dobila lokalnu anesteziju kod zubara pa morala prvo mlijeko baciti),nakon 4 sata od zadnjeg podoja imala sam niti 50 ml mlijeka. Osim ako je silno pospana pa odmah zaspi,skoro svako put joj moramo dati i bocu.

    Ja sam prva dva dana pila po 12-15 dnevno i mlijeko mi navrlo 3dan, evo cice su mi ogromne. Sad pijem 6kom, ujutro i navecer


    Oooo toliko puno,meni Hebamme rekla da smijem najvise 9. Ma nisam pametna vise sta napraviti,sve radim prema uputama i nikako da krene to dojenje. 

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    Marijana12345

    zvijezda7

    Lorija,hvala na lijepim zeljama.
    Marijana, kad si pisala ove kapsule,nakon koliko si zamijetila povecanje kolicine mlijeka. Ja sad pijem nekih 5-6 dana po 6 dnevno i jos nista. Danas sam se igrom slucaja izdajala (dobila lokalnu anesteziju kod zubara pa morala prvo mlijeko baciti),nakon 4 sata od zadnjeg podoja imala sam niti 50 ml mlijeka. Osim ako je silno pospana pa odmah zaspi,skoro svako put joj moramo dati i bocu.

    Ja sam prva dva dana pila po 12-15 dnevno i mlijeko mi navrlo 3dan, evo cice su mi ogromne. Sad pijem 6kom, ujutro i navecer

    Oooo toliko puno,meni Hebamme rekla da smijem najvise 9. Ma nisam pametna vise sta napraviti,sve radim prema uputama i nikako da krene to dojenje.


    Ma 9 pise preporucena doza. Kak ti cesto sisa? Ja ne bih davala AD. Radje se nakon podoja izdoji i to joj daj na flasicu nakon sljedeceg sisanja. Tak sam ja sa sinom jedno 2tj i onda su se cice odcepile. Dakle dojenje svaka cica 20min. Zatim das ono sto si izdojila, ako bas nije dosta dodaj AD. Stavi bebu spavati. Onda krece izdajanje, svaka cica 15min, i ako ne ide mlijeko pumpas na prazno do 15min. Onda ispocetka, nakon dojenja das to izdojeno i tak ukrug. Jel imas izdajalicu? Mogu ti posuditi do sredine 6mj

  • suskica_8

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Marijana12345

    Ma sad evo citam da su poskupili. Bilo je 150€ za 2dana. Ja sam bila prakticki 2.5 dana u bolnici nakon prvog poroda, tu noc kad sam rodila mi izgleda nisu racunali, rodila sam u cetvrtak u 00:27h a isli smo doma u subotu oko podne. Sad je 90€ dan tj noc, bas sam isla trazit da vidim jel ima kakvih promjena, i doista!


    Marijana imam jedno pitanje. Dali u Anna Klinik, da muz prisustvuje porodaju mora obaviti onaj tecaj za trudnice?

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    suskica_8

    Marijana12345

    Ma sad evo citam da su poskupili. Bilo je 150€ za 2dana. Ja sam bila prakticki 2.5 dana u bolnici nakon prvog poroda, tu noc kad sam rodila mi izgleda nisu racunali, rodila sam u cetvrtak u 00:27h a isli smo doma u subotu oko podne. Sad je 90€ dan tj noc, bas sam isla trazit da vidim jel ima kakvih promjena, i doista!

    Marijana imam jedno pitanje. Dali u Anna Klinik, da muz prisustvuje porodaju mora obaviti onaj tecaj za trudnice?


    Nista ne treba obavljati, ne treba nikakve potvrde imati kao HR, a kamoli ona jednokratna odijela kupovati. Muz moze biti s tobom otkad dodjete u bolnicu, a ne samo na porodjaju. Jedino nisam sigurna ako te vode na carski jel muz ide isto u salu. Moj je citavo vrijeme bio sa mnom otkako su poceli trudovi, dok sam se ja previjala u bolovima isao je tamo u forsirao da pozovu anesteziologa za epi, jako puno znaci da je s tobom. Ovaj put je anesteziolog dosao za 10ak min, a na proslom porodu za 40ak.

  • suskica_8

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Marijana12345

    suskica_8

    Marijana12345

    Ma sad evo citam da su poskupili. Bilo je 150€ za 2dana. Ja sam bila prakticki 2.5 dana u bolnici nakon prvog poroda, tu noc kad sam rodila mi izgleda nisu racunali, rodila sam u cetvrtak u 00:27h a isli smo doma u subotu oko podne. Sad je 90€ dan tj noc, bas sam isla trazit da vidim jel ima kakvih promjena, i doista!

    Marijana imam jedno pitanje. Dali u Anna Klinik, da muz prisustvuje porodaju mora obaviti onaj tecaj za trudnice?

    Nista ne treba obavljati, ne treba nikakve potvrde imati kao HR, a kamoli ona jednokratna odijela kupovati. Muz moze biti s tobom otkad dodjete u bolnicu, a ne samo na porodjaju. Jedino nisam sigurna ako te vode na carski jel muz ide isto u salu. Moj je citavo vrijeme bio sa mnom otkako su poceli trudovi, dok sam se ja previjala u bolovima isao je tamo u forsirao da pozovu anesteziologa za epi, jako puno znaci da je s tobom. Ovaj put je anesteziolog dosao za 10ak min, a na proslom porodu za 40ak.


    Puno ti hvala draga…ja sam sad u 27.nedelji, znam da ima.jos vremena ali posto mi je prva trudnoca, usla sam u fazu citanja, ispitivanja pa sam vise sva nekako zbunjena 🤣. 

  • Niki13

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Drage mame, ako moze bilo kakav savjet i misljenje bila bih veoma zahvalnaa. 
    U Njemackoj sam svega par mjeseci . Jezik mi je jos uvjek los, mislim pri kraju sam A1.2 ..  Planiram nakon ovog ciklusa preci u jutarnje termine da brze usvojim jezik do 1.mjeseca… 
    Prije tjedan dana saznala da sam trudna. Prva je trudnoca u pitanjuu..  Kontaktirala sam jednu jedinu nasu babicu, koja ipak ne dolazi u moje naselje.. E sad jeli meni stvarno potrebna babica, jel vama pomogla ili ste mogli bez nje? 
    Bas imam dilemu . . Pokazu li mamama u bolnici za dojenje i kako previjat pupak?  To me najvise kopka.. 😔 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.