Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Naravno da hoce,pocetak je uvijek tezak ali djeca brzo zaborave i priviknu se na novu sredinu. Samo ne treba nista forsirati. Nasa cura se sramila u pocetku pricati pred nama na njemackom,ni u ducanu,ni s prijateljicama,ma nista. Cak nismo bili sigurni ni je li ista naucila dok nas nije pozvala uciteljica da stanemo tajno kraj vrata i cujemo je u interakciji s drugom djecom. :-) Sretno! 

  • Avatar lorija

    lorija

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Dobro jutro svima
    S obzirom da smo naknadno stigli,sad nam slijedi hrpa nadoknade cjepiva!! Sok!!
    Mene brine druga doza MMR koju treba sad primiti,a moja saznanja iz Hrv su da to cjepivo se ne daje ljeti vec se odgodi za jesen. 
    Kakva su vasa iskustva? S obzirom da je to cjepivo provikano kao “opasno” okidac za autizam. Zaista ne znam sta da napravim. 

  • Mary82

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    Hvala Zvijezda7

  • monkaj

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame i buduce mame ❤️ Zivim u Münchenu vec godinu i pol i trenutno sam u 10.om tjednu trudnoce ☺️ Trebala bi malu pomoc u svojoj situaciji. Naime u stalnom sam radnom odnosu, trenutno na bolovanju jer imam nesnosne cjelodnevne mucnine, vrtoglavice i povracam 😞 moj poslodavac ne zna za moju trudnocu jer mi je ginekolog savjetovao da cekam do 12.og tjedna. Ono sto mene zanima je  sljedece: na koji nacin se dobije arbeitsverbot. Posao koji radim ne mogu vise raditi jer uz sve navedene tegobe koje imam, u mome poslu postoji veliki rizik od virusnih infekcija. Ginekolog mi tvrdi da on ne moze napisati verbot nego to mora napisati Betriebsarzt. E sad mogu li ja sama to rijesiti ili to iskljucivo ide preko firme? Hvala unaprijed ukoliko netko zna odgovor na moje pitanje, lijep pozdrav svima ❤️

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    monkaj

    Pozdrav mame i buduce mame ❤️ Zivim u Münchenu vec godinu i pol i trenutno sam u 10.om tjednu trudnoce ☺️ Trebala bi malu pomoc u svojoj situaciji. Naime u stalnom sam radnom odnosu, trenutno na bolovanju jer imam nesnosne cjelodnevne mucnine, vrtoglavice i povracam 😞 moj poslodavac ne zna za moju trudnocu jer mi je ginekolog savjetovao da cekam do 12.og tjedna. Ono sto mene zanima je sljedece: na koji nacin se dobije arbeitsverbot. Posao koji radim ne mogu vise raditi jer uz sve navedene tegobe koje imam, u mome poslu postoji veliki rizik od virusnih infekcija. Ginekolog mi tvrdi da on ne moze napisati verbot nego to mora napisati Betriebsarzt. E sad mogu li ja sama to rijesiti ili to iskljucivo ide preko firme? Hvala unaprijed ukoliko netko zna odgovor na moje pitanje, lijep pozdrav svima ❤️


    Radis li mozda u vrticu? Pitam jer si napisala da te strah infekcija. Ne bih sad sve ovako pisala kako je bilo kod mene,ako zelis javi mi se na bebanea@gmail.com

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    lorija

    Dobro jutro svima
    S obzirom da smo naknadno stigli,sad nam slijedi hrpa nadoknade cjepiva!! Sok!!
    Mene brine druga doza MMR koju treba sad primiti,a moja saznanja iz Hrv su da to cjepivo se ne daje ljeti vec se odgodi za jesen.
    Kakva su vasa iskustva? S obzirom da je to cjepivo provikano kao “opasno” okidac za autizam. Zaista ne znam sta da napravim.


    To ne znam da je bolje da se daje ujesen. Gle ako se bojis odgodi onda za hladnije vrijeme. A to jel okidac ili ne, to je sve diskutabilno, ne postoje nikakvi dokazi za to. Ugl, ne znam jel znas da je sad prijeflog zakona da MMR i u DE postane obavezno cjepivo

  • Avatar lorija

    lorija

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Marijana12345

    lorija

    Dobro jutro svima
    S obzirom da smo naknadno stigli,sad nam slijedi hrpa nadoknade cjepiva!! Sok!!
    Mene brine druga doza MMR koju treba sad primiti,a moja saznanja iz Hrv su da to cjepivo se ne daje ljeti vec se odgodi za jesen.
    Kakva su vasa iskustva? S obzirom da je to cjepivo provikano kao “opasno” okidac za autizam. Zaista ne znam sta da napravim.

    To ne znam da je bolje da se daje ujesen. Gle ako se bojis odgodi onda za hladnije vrijeme. A to jel okidac ili ne, to je sve diskutabilno, ne postoje nikakvi dokazi za to. Ugl, ne znam jel znas da je sad prijeflog zakona da MMR i u DE postane obavezno cjepivo


    Jesam cula sam i to,sad je obvezno. Nego prvu dozu smo primili u Hrv,drugu smo trebali tek s 4god ali ovdje sve nabubali do druge da se primi,sto mi je malo nejasno. Zasto kod nas odugovlace s tim a ovdje bez pardona cijepe i nebitno koje doba godine.
    To je sad diskutabilno,nego razmislit cu jos malo jer ne znam jel bolje se rijesiti odmah sada ili stvarati probleme sebi odugovlaceci. Mozda bas 9mj bude topliji nego ovaj 😔 eeh.

  • monkaj

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    monkaj

    Pozdrav mame i buduce mame ❤️ Zivim u Münchenu vec godinu i pol i trenutno sam u 10.om tjednu trudnoce ☺️ Trebala bi malu pomoc u svojoj situaciji. Naime u stalnom sam radnom odnosu, trenutno na bolovanju jer imam nesnosne cjelodnevne mucnine, vrtoglavice i povracam 😞 moj poslodavac ne zna za moju trudnocu jer mi je ginekolog savjetovao da cekam do 12.og tjedna. Ono sto mene zanima je sljedece: na koji nacin se dobije arbeitsverbot. Posao koji radim ne mogu vise raditi jer uz sve navedene tegobe koje imam, u mome poslu postoji veliki rizik od virusnih infekcija. Ginekolog mi tvrdi da on ne moze napisati verbot nego to mora napisati Betriebsarzt. E sad mogu li ja sama to rijesiti ili to iskljucivo ide preko firme? Hvala unaprijed ukoliko netko zna odgovor na moje pitanje, lijep pozdrav svima ❤️

    Radis li mozda u vrticu? Pitam jer si napisala da te strah infekcija. Ne bih sad sve ovako pisala kako je bilo kod mene,ako zelis javi mi se na bebanea@gmail.com


    Draga zvijezda7 posala sam ti mail ☺️ Unaprijed ti veeeeliko hvala ❤️

  • Avatar marince8885

    marince8885

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav mame i buduce mame 😊 Nova sam ovdje i nemojte zamjeriti ako je vec bilo ovome slicno pitanje. Trudnica sam usla sam u 7.mj 🤰 trenutno se nalazim u Njemackoj u blizini Hamburga i prehladila sam se 😪🤧🤧 U Hr sam koristila tablete na bazi paracetamola cesto protiv glavobolja lekadol 1000mg. Da li znate koje tablete mogu zamjeniti lekadol ovdje u Njemackoj kako bi ih kupila u ljekarni? Kapi za nos, nesto za smirivanje kaslja, sve bi to kupila u ljekarni. A sto kao trudnica smijem koristiti? Losa sam sa njemackim jezikom, pa ako ima netko da zna da mi odgovori. Lp i ugodan vikend Vam zelim 😘

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    marince8885

    Lijep pozdrav mame i buduce mame 😊 Nova sam ovdje i nemojte zamjeriti ako je vec bilo ovome slicno pitanje. Trudnica sam usla sam u 7.mj 🤰 trenutno se nalazim u Njemackoj u blizini Hamburga i prehladila sam se 😪🤧🤧 U Hr sam koristila tablete na bazi paracetamola cesto protiv glavobolja lekadol 1000mg. Da li znate koje tablete mogu zamjeniti lekadol ovdje u Njemackoj kako bi ih kupila u ljekarni? Kapi za nos, nesto za smirivanje kaslja, sve bi to kupila u ljekarni. A sto kao trudnica smijem koristiti? Losa sam sa njemackim jezikom, pa ako ima netko da zna da mi odgovori. Lp i ugodan vikend Vam zelim 😘


    Protiv kaslja nemojte nista,najbolje kuci nesto prirodno smuckati. Kapi za nos se isto ne smiju,mozete onu morsku vodu ukapati,ne znam kako se to tocno zove ali sigurno znate na sto mislim. :-) 
    Sto se tice tableta protiv bolova,ne znam bas puno,ja sam pila sumeci paracetamol. Imala sam u 4.mj.trudnoce upalu sinusa i upalu grla,pila antibiotik ali protiv kaslja mi nije htjela nista dati,da se ne smije. Moj savjet je otici kod doktora opce prakse da vas pregleda i preporuci vam sto mozete uzimati.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.