Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Marijana12345

    zvijezda7

    Marijana,jesi li rodila? :)

    16.5 u 1:57 rodila se princeza od 3520g i 52cm. Islo je relativno brzo (8h) ali je bilo jako bolno pa sam nakon 6h dobila epi. Izgon sam osjetila jer je epi dotad popustila, i od silnog naprezanja zaradila hemic no kisam popucala niti rezana/sivana. Na odjelu je ludilo, rodile neke dvije turkinje, imaju valjda 30ak posjeta dnevno. Uzela sam upravo radi toga Einzelzimmer, 92€ noc. Sutra navodno idemo doma nakon U2, no nije ziher jer je bebacica zaradila temp od gladi, nemam nista mlijeka jos, nije nadoslo jos, dali su joj sinoc i ja evo nocas AD na spricu. No unatoc tome mala sisa, odnosno duda cike, tak da imam opake ragade, sto nisam vjerovala da je moguce dobit nakon godinu dana staza dojenja i ispupcenih bradavica. Ali proci ce


    Cestitam Marijana,nek je malena sretna i zdrava a ti da se sto brze oporavis. 
    Ma oni ti maknu epi za izgon,tako su meni cim su vidjeli da sam skroz otvorena.  Uzmi sesirice za dojenje,ja sam uzela jos u bolnici i spasila se. Kad je malo zaraslo,davala joj je jednom sa,jednom bez tako da ih lakse ukinemo kad sve zaraste. I mazala sam po cijele dane sa masti za bradavice. Ja svojoj dajem AD kao dodatni obrok nocu,pojede jos 40ml nakon dojenja. Preko dana ide samo s dojenjem jer spava ca.3 sata ali nocu spava 4,5-5 i onda joj bude malo. Sad je vratila porodjajnu tezinu i malo vise,a Hebamme mi je rekla da pijem neke biljne kapsule za bolju produkciju mlijeka pa sam sinoc pocela,vidjet cemo. 

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    Marijana12345

    zvijezda7

    Marijana,jesi li rodila? :)

    16.5 u 1:57 rodila se princeza od 3520g i 52cm. Islo je relativno brzo (8h) ali je bilo jako bolno pa sam nakon 6h dobila epi. Izgon sam osjetila jer je epi dotad popustila, i od silnog naprezanja zaradila hemic no kisam popucalaniti rezana/sivana. Na odjelu je ludilo, rodile neke dvije turkinje, imaju valjda 30ak posjeta dnevno. Uzela sam upravo radi toga Einzelzimmer, 92€ noc. Sutra navodno idemo doma nakon U2, no nije ziher jer je bebacica zaradila temp od gladi, nemam nista mlijeka jos, nije nadoslo jos, dali su joj sinoc i ja evo nocas AD na spricu. No unatoc tome mala sisa, odnosno duda cike, tak da imam opake ragade, sto nisam vjerovala da je moguce dobit nakon godinu dana staza dojenja i ispupcenih bradavica. Ali proci ce

    Cestitam Marijana,nek je malena sretna i zdrava a ti da se sto brze oporavis.
    Ma oni ti maknu epi za izgon,tako su meni cim su vidjeli da sam skroz otvorena. Uzmi sesirice za dojenje,ja sam uzela jos u bolnici i spasila se. Kad je malo zaraslo,davala joj je jednom sa,jednom bez tako da ih lakse ukinemo kad sve zaraste. I mazala sam po cijele dane sa masti za bradavice. Ja svojoj dajem AD kao dodatni obrok nocu,pojede jos 40ml nakon dojenja. Preko dana ide samo s dojenjem jer spava ca.3 sata ali nocu spava 4,5-5 i onda joj bude malo. Sad je vratila porodjajnu tezinu i malo vise,a Hebamme mi je rekla da pijem neke biljne kapsule za bolju produkciju mlijeka pa sam sinoc pocela,vidjet cemo.


    Ma necu sesirice jer sam malog jedva odvikla od njih, jedva je prihvatio golu ciku. Boli ko vrag ali prestat ce. Meni ti je laktacija puno bolja bila od piskavice, i sad mi je muz kupio u ljekarni ali ima i online kolko oces. Ja pijem od Dr.Pandalisa aktivierte Bockshornklee. Cak mi je s malim bila jedno vrijeme prejaka laktacija no oko 9tj zivota se sve ustabili

  • Avatar lorija

    lorija

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Iskrene cestitke Marijana i Zvijezda,nek su vam zdrava i vesela djeca!!! Mazite i ljubite sad mirisne bebice svoje 😍 mene zanima u tvom slucaju Marijana,reakcija starijeg djeteta na seku. Kako je on to podnio 😀
    Ja sam sebi bila uzela Aventovu kremu pa mazala bradavice za svaki slucaj,iako mi na kraju nije ni trebalo.

  • Varoncevic20

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame!
    Potpuno sam nova na forumu, a i dosta friška ovdje u Njemačkoj. 
    Dakle, došla sam u Njemačku u ožujku u potrazi za poslom(dečko je već bio ovdje radio) , a prijavljena sam boravištem od 4.4.
    Međutim, ostala sam trudna odmah kad sam došla i odmah nakon prijave sam pokušala srediti privatno zdravstveno na AOK-u obzirom da ne radim niti sam radila, pa su me tražili obrazac E 104 iz Hrvatske koji sam im sljedeći put donjela da bi me nakon toga slali na Job centar, a s Job centra su me poslali natrag na AOK. I tako ja treći puta završila na AOK-u i saznala da uopće ne mogu ostvariti privatno zdravstveno, a i da se dečko i ja odlučimo na ženidbu, plaćat ćemo sav zaostatak od dana prijave.
    Na preglede idem i počeli su mi stizati računi, zdravstveno još nije sređeno i ne znam više koji daljnji korak poduzeti u vezi toga.
    Ima li kakvih iskustava?

  • suskica_8

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Varoncevic20

    Pozdrav mame!
    Potpuno sam nova na forumu, a i dosta friška ovdje u Njemačkoj.
    Dakle, došla sam u Njemačku u ožujku u potrazi za poslom(dečko je već bio ovdje radio) , a prijavljena sam boravištem od 4.4.
    Međutim, ostala sam trudna odmah kad sam došla i odmah nakon prijave sam pokušala srediti privatno zdravstveno na AOK-u obzirom da ne radim niti sam radila, pa su me tražili obrazac E 104 iz Hrvatske koji sam im sljedeći put donjela da bi me nakon toga slali na Job centar, a s Job centra su me poslali natrag na AOK. I tako ja treći puta završila na AOK-u i saznala da uopće ne mogu ostvariti privatno zdravstveno, a i da se dečko i ja odlučimo na ženidbu, plaćat ćemo sav zaostatak od dana prijave.
    Na preglede idem i počeli su mi stizati računi, zdravstveno još nije sređeno i ne znam više koji daljnji korak poduzeti u vezi toga.
    Ima li kakvih iskustava?


    Pokusaj, da te decko prijavi preko svoga osiguranje i firme gdje radis…. inace ces se bas bas naplacati racuna….jer i mi koji imamo osiguranje neke nalaze moramo da placamo …. i cak kad sam bila u bolnici 4 dana platila sam 40€, znaci 10€ po danu i ako imam osiguranje AOK…. tako da pokusaj sto pre to da sredis.

  • suskica_8

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Marijana12345

    zvijezda7

    Marijana,jesi li rodila? :)

    16.5 u 1:57 rodila se princeza od 3520g i 52cm. Islo je relativno brzo (8h) ali je bilo jako bolno pa sam nakon 6h dobila epi. Izgon sam osjetila jer je epi dotad popustila, i od silnog naprezanja zaradila hemic no kisam popucala niti rezana/sivana. Na odjelu je ludilo, rodile neke dvije turkinje, imaju valjda 30ak posjeta dnevno. Uzela sam upravo radi toga Einzelzimmer, 92€ noc. Sutra navodno idemo doma nakon U2, no nije ziher jer je bebacica zaradila temp od gladi, nemam nista mlijeka jos, nije nadoslo jos, dali su joj sinoc i ja evo nocas AD na spricu. No unatoc tome mala sisa, odnosno duda cike, tak da imam opake ragade, sto nisam vjerovala da je moguce dobit nakon godinu dana staza dojenja i ispupcenih bradavica. Ali proci ce


    Draga Marijana cestitam ti na prinovi. Da vam je ziva i zdrava, a i vi sa njom. Sto vise prespavanih noci vam zelim a preko dana sto vise veselja i igranja…. 🤗😘

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Lorija,hvala na lijepim zeljama. 
    Marijana, kad si pisala ove kapsule,nakon koliko si zamijetila povecanje kolicine mlijeka. Ja sad pijem nekih 5-6 dana po 6 dnevno i jos nista. Danas sam se igrom slucaja izdajala (dobila lokalnu anesteziju kod zubara pa morala prvo mlijeko baciti),nakon 4 sata od zadnjeg podoja imala sam niti 50 ml mlijeka. Osim ako je silno pospana pa odmah zaspi,skoro svako put joj moramo dati i bocu. 

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Varoncevic20

    Pozdrav mame!
    Potpuno sam nova na forumu, a i dosta friška ovdje u Njemačkoj.
    Dakle, došla sam u Njemačku u ožujku u potrazi za poslom(dečko je već bio ovdje radio) , a prijavljena sam boravištem od 4.4.
    Međutim, ostala sam trudna odmah kad sam došla i odmah nakon prijave sam pokušala srediti privatno zdravstveno na AOK-u obzirom da ne radim niti sam radila, pa su me tražili obrazac E 104 iz Hrvatske koji sam im sljedeći put donjela da bi me nakon toga slali na Job centar, a s Job centra su me poslali natrag na AOK. I tako ja treći puta završila na AOK-u i saznala da uopće ne mogu ostvariti privatno zdravstveno, a i da se dečko i ja odlučimo na ženidbu, plaćat ćemo sav zaostatak od dana prijave.
    Na preglede idem i počeli su mi stizati računi, zdravstveno još nije sređeno i ne znam više koji daljnji korak poduzeti u vezi toga.
    Ima li kakvih iskustava?


    Hm,jeste pitali da sami placate aok? Iako ne znam koja bi to cifra bila,ali oni vam mogu izracunati. Svakako je isplatvije nego bez osiguranja jer ce racuni biti sve veci i veci,a da ne govorim porod. Ima ona neka najmanja tarifa za nezaposlene (mislim oko 190€ mj.) Ali ne znam hoce li vam je dati obzirom na trudnocu. A zasto ne ide preko job centra? Prekratko ste ovdje? Ako se planirate ionako vjencati,napravite svakako to sto prije jer ce barem ti iznosi od dana prijave biti manji. 

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Maja1994

    Cao svima.. Ja sam nova na forumu i trenutno sam u Bielefeldu i trudna sam.. Zanima me sta je sve potrebno poneti u porodiliste ovde u Nemackoj (i za mamu i za bebu) i hvala unapred🤗


    Pozdrav,za bebu je lako,nosis samo ono sto ce obuci na dan izlaska + autosjedalica ako idete autom kuci a pretpostavljam da da. 
    Za mamu:
    -ako zelis svoju spavacicu za porod (ja sam radjala u njihovoj)
    -nakon poroda nesto sto ti je udobno dole (tajice,pidzama,spavacica) plus gore nesto u cemu ti je lako dojiti 
    -grudnjak za dojenje
    -papuce
    -mast za bradavice (samo ako imas neku koju bas zelis,inace ti oni daju svoju ako pitas)
    -kucni ogrtac
    -rucnik za lice i za kupanje
    -higijenski pribor
    -nesto za grickati navecer (vecera je u 17:30 kod nas bila,dugo je do jutra)
    -papire za prijavu bebe (ako ste u braku onda vasi rodni listovi,vjencani list i osobne/putovnice,a ako niste umjesto vjencanog lista dokument o priznanju ocinstva,to napravite prije poroda)
    Mislim da je to to. Sve ostalo sto vam zafali moze vam muz ili posjete donijeti. Meni je muz tu noc nakon poroda isao na benzinsku i donio slatkise i pustile su ga sestre unutra iako je bilo 3 ujutro.
    Uloske,jednokratne gace,vodu,cajeve,kavu imate u bolnici. 
    Sretno! 

  • Varoncevic20

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    suskica_8

    Varoncevic20

    Pozdrav mame!
    Potpuno sam nova na forumu, a i dosta friška ovdje u Njemačkoj.
    Dakle, došla sam u Njemačku u ožujku u potrazi za poslom(dečko je već bio ovdje radio) , a prijavljena sam boravištem od 4.4.
    Međutim, ostala sam trudna odmah kad sam došla i odmah nakon prijave sam pokušala srediti privatno zdravstveno na AOK-u obzirom da ne radim niti sam radila, pa su me tražili obrazac E 104 iz Hrvatske koji sam im sljedeći put donjela da bi me nakon toga slali na Job centar, a s Job centra su me poslali natrag na AOK. I tako ja treći puta završila na AOK-u i saznala da uopće ne mogu ostvariti privatno zdravstveno, a i da se dečko i ja odlučimo na ženidbu, plaćat ćemo sav zaostatak od dana prijave.
    Na preglede idem i počeli su mi stizati računi, zdravstveno još nije sređeno i ne znam više koji daljnji korak poduzeti u vezi toga.
    Ima li kakvih iskustava?

    Pokusaj, da te decko prijavi preko svoga osiguranje i firme gdje radis…. inace ces se bas bas naplacati racuna….jer i mi koji imamo osiguranje neke nalaze moramo da placamo …. i cak kad sam bila u bolnici 4 dana platila sam 40€, znaci 10€ po danu i ako imam osiguranje AOK…. tako da pokusaj sto pre to da sredis.


    Ne znam jel je to izvedivo obzirom da nismo u braku. 
    Pokušat ću čim prije i išla sam prema tome, ali malo se nažalost oduljilo što nam nikak nejde u prilog.
    Hvala :) 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.