Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • suskica_8

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    zvijezda7

    Marijana12345

    Meni je u subotu termin,nocas me boljelo ali do jutra stalo pa sam otisla na pregled. Kaze da sam se pocela otvarati,da je cerviks omeksan i skracen i CTG pokazuje trudove nekakve. Prvi put da mi je pregled bio izrazito neugodan,cak i bolan,pa vjerujem i da je to znak. Ona mi je dala prognozu do petka,e sad…cekam ili da opet zaboli ili da ode voda ili nesto da se pokrene. :) Vjerujem ti da jedva cekas,ovi zadnji dani su najgori. Javi ako ima kakvih promjena danas. Sretno!

    Evo me s pregleda… Prvo je beba spavala na ctg-u, ona donja krivulja je bila skroz pa ravna, zato sam morala ici prosetati, popiti vode i vratiti se ponovno na ctg. Drugi put je bila budna, cak sam imala mini trudove prema ctg-u (od 30 prema 50) ali nisam osjetila, samo neku tupu bol kao da ce se pokrenuti. Isto je cerviks omeksan, a glava je skroz nisko. Nadajmo se da ce skoro…

    Dobro zvuci,moglo bi uskoro krenuti. Moja se spustila vec prije 4 tjedna,zadnja 3 puta joj nismo ni vidjeli glavu vise. :) Nadam se da ce biti tako kao kooperativna i kad porod krene. Ja cijeli dan iscekujem hoce li ista poceti,zasad nista.

    Ja sam rodila sinoc,7.5.,u 22:38 :)


    Zvijezda cestitam od srca, da Vam je ziva i zdrava i da je dragi Bog cuva na svakom koraku. 🙏🤗🤱

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    I izvana i iznutra nazalost. :( srecom ne pece ni ne boli,ali kontrakcije koje imam za vracanje maternice su grozne. Cimerica…ah,dvije smo,ona redovno ima 6-7 ljudi u sobi,uzas. I meni su jucer osim kceri i muza bili tata i sestra i otisli smo u Frühstücksraum da ne smetamo. Nocas mi beba nije uopce spavala,samo se trza nesto. Nisam oka sklopila od noc prije poroda i htjela sam zbog te situacije u sobi jutros ici kuci. Pedijatrica me savjetovala da ostanem tu jos jednu noc i dali mi drugu sobu. Uzasno je kako ljudi ne misle na druge.


    Ma platit cu Familienzimmer tih 150€ i bok. Nepojmljivo mi je to da je cijeli Bozji dan netko u sobi, nit mozes podojit kak treba (da se razumijemo, nisam sramezljiva, ali brate mili necu da mi gledas sise dok dojim, mislim ono zbog drugih ljudi se grcit i okretat to mi je big NO) nit se odmorit nit nista. Jel guzva u bolnici? Kad sam ja rodila, sve sobe su bile krcate.

  • suskica_8

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Marijana12345

    zvijezda7

    I izvana i iznutra nazalost. :( srecom ne pece ni ne boli,ali kontrakcije koje imam za vracanje maternice su grozne. Cimerica…ah,dvije smo,ona redovno ima 6-7 ljudi u sobi,uzas. I meni su jucer osim kceri i muza bili tata i sestra i otisli smo u Frühstücksraum da ne smetamo. Nocas mi beba nije uopce spavala,samo se trza nesto. Nisam oka sklopila od noc prije poroda i htjela sam zbog te situacije u sobi jutros ici kuci. Pedijatrica me savjetovala da ostanem tu jos jednu noc i dali mi drugu sobu. Uzasno je kako ljudi ne misle na druge.

    Ma platit cu Familienzimmer tih 150€ i bok. Nepojmljivo mi je to da je cijeli Bozji dan netko u sobi, nit mozes podojit kak treba (da se razumijemo, nisam sramezljiva, ali brate mili necu da mi gledas sise dok dojim, mislim ono zbog drugih ljudi se grcit i okretat to mi je big NO) nit se odmorit nit nista. Jel guzva u bolnici? Kad sam ja rodila, sve sobe su bile krcate.


    Marijana za koliko dana je tih 150€ da imas odvojenu sobu? Ja te u potpunosti razumijem, da treba malo i privatnosti zenama posle porodaja i mira….a neda bude u sobi kao na autobuski stanici .

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Ma sad evo citam da su poskupili. Bilo je 150€ za 2dana. Ja sam bila prakticki 2.5 dana u bolnici nakon prvog poroda, tu noc kad sam rodila mi izgleda nisu racunali, rodila sam u cetvrtak u 00:27h a isli smo doma u subotu oko podne. Sad je 90€ dan tj noc, bas sam isla trazit da vidim jel ima kakvih promjena, i doista!

  • Avatar lorija

    lorija

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Marijana12345

    lorija

    Vecer, evo me da prijavim da jos uvijek dojim jer mi nikako nije prihvacao bocu,iako sam kupila full opremu,pa sam ga pustila jos malo pa cu probati 😕
    Marijana vidim da iscekujes prinovu 😀 i ostale cure takodjer. Neka vam je sretno svima da sve prodje u redu i sto bezbolnije. I ja sam se bacila na posel.ako ima jos neko nek se javi pa da iscekujemo mi plusic 😁😁😁

    Kako si krenula s bocom? Ja bih ti savjetovala da pocnes s nocnim obrocima jer je tad u polusnu pa je veca sansa da prihvati. Tak sam ja. Onda sam presla i na vecernji. Pa na jutarnji. A nekad nekad sad popije i preko dana, ako je bas iznervoziran pred spavanje i nema strpljenja jesti konkretno.


    Bas suprotno od tebe sam pocela,dnevnom dozom 😔. E onda smo bili na U7 pa dobio temperaturu od cjepiva i poslije nisam ponovo ni pokusala odvikavati. Morati cu ponovo ali nocnim hranjenjem krenuti,inace se budi samo jednom. 😁
    Ima li kod tebe naznaka da bi moglo krenuti? 

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    lorija

    Marijana12345

    lorija

    Vecer, evo me da prijavim da jos uvijek dojim jer mi nikako nije prihvacao bocu,iako sam kupila full opremu,pa sam ga pustila jos malo pa cu probati 😕
    Marijana vidim da iscekujes prinovu 😀 i ostale cure takodjer. Neka vam je sretno svima da sve prodje u redu i sto bezbolnije. I ja sam se bacila na posel.ako ima jos neko nek se javi pa da iscekujemo mi plusic 😁😁😁

    Kako si krenula s bocom? Ja bih ti savjetovala da pocnes s nocnim obrocima jer je tad u polusnu pa je veca sansa da prihvati. Tak sam ja. Onda sam presla i na vecernji. Pa na jutarnji. A nekad nekad sad popije i preko dana, ako je bas iznervoziran pred spavanje i nema strpljenja jesti konkretno.

    Bas suprotno od tebe sam pocela,dnevnom dozom 😔. E onda smo bili na U7 pa dobio temperaturu od cjepiva i poslije nisam ponovo ni pokusala odvikavati. Morati cu ponovo ali nocnim hranjenjem krenuti,inace se budi samo jednom. 😁
    Ima li kod tebe naznaka da bi moglo krenuti?


    Sve me boli, donji dio trbuha tvrd ko kamen, i prepone me ful bole no nikakvih trudova jos…

  • Avatar lorija

    lorija

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Marijana12345

    lorija

    Marijana12345

    lorija

    Vecer, evo me da prijavim da jos uvijek dojim jer mi nikako nije prihvacao bocu,iako sam kupila full opremu,pa sam ga pustila jos malo pa cu probati 😕
    Marijana vidim da iscekujes prinovu 😀 i ostale cure takodjer. Neka vam je sretno svima da sve prodje u redu i sto bezbolnije. I ja sam se bacila na posel.ako ima jos neko nek se javi pa da iscekujemo mi plusic 😁😁😁

    Kako si krenula s bocom? Ja bih ti savjetovala da pocnes s nocnim obrocima jer je tad u polusnu pa je veca sansa da prihvati. Tak sam ja. Onda sam presla i na vecernji. Pa na jutarnji. A nekad nekad sad popije i preko dana, ako je bas iznervoziran pred spavanje i nema strpljenja jesti konkretno.

    Bas suprotno od tebe sam pocela,dnevnom dozom 😔. E onda smo bili na U7 pa dobio temperaturu od cjepiva i poslije nisam ponovo ni pokusala odvikavati. Morati cu ponovo ali nocnim hranjenjem krenuti,inace se budi samo jednom. 😁
    Ima li kod tebe naznaka da bi moglo krenuti?

    Sve me boli, donji dio trbuha tvrd ko kamen, i prepone me ful bole no nikakvih trudova jos…


    Sve je to pitanje vremena 🙈🙊😇
    Slatka iscekivanja!!! Djelujes mi opusteno. Sretnoo!

  • zvijezda7

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Marijana,jesi li rodila? :) 

  • Maja1994

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Cao svima.. Ja sam nova na forumu i trenutno sam u Bielefeldu i trudna sam.. Zanima me sta je sve potrebno poneti u porodiliste ovde u Nemackoj (i za mamu i za bebu) i hvala unapred🤗

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    zvijezda7

    Marijana,jesi li rodila? :)


    16.5 u 1:57 rodila se princeza od 3520g i 52cm. Islo je relativno brzo (8h) ali je bilo jako bolno pa sam nakon 6h dobila epi. Izgon sam osjetila jer je epi dotad popustila, i od silnog naprezanja zaradila hemic no kisam popucala niti rezana/sivana. Na odjelu je ludilo, rodile neke dvije turkinje, imaju valjda 30ak posjeta dnevno. Uzela sam upravo radi toga Einzelzimmer, 92€ noc. Sutra navodno idemo doma nakon U2, no nije ziher jer je bebacica zaradila temp od gladi, nemam nista mlijeka jos, nije nadoslo jos, dali su joj sinoc i ja evo nocas AD na spricu. No unatoc tome mala sisa, odnosno duda cike, tak da imam opake ragade, sto nisam vjerovala da je moguce dobit nakon godinu dana staza dojenja i ispupcenih bradavica. Ali proci ce

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.