Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Leptiric

    Leptiric

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    Curke imam pitanje…pojela sam 3-4 cevapcica sa rostilja i tek na cetvrtom sam primjetila da kad prepolovim meso u sredini je malo roskasto… sad me strah da to nije  bilo malo zivo meso iako je s vana bilo bas dobro peceno…jer znam da postoji mogucnoc zaraze listerijom…sad sam sva u panici i ne mogu sebi oprostit sto pojedoh te cevape dzaba al sad je kasno…jel ima neka iskustva i jeste li vi u trudnoci ovoliko pazile na sve jer od straha da se ne zarazim posla sam da sizim koju god hranu pokusam da  provjeravam ko luda ne znam sta mi bi da ovo pojedem i sad mi frka… izvinte na malo duzoj poruci 😁😐😟 nezz sta da mislim pa trazim savjet

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Ninche9

    Dena nisam iz okolice ali sam u istoj pokrajini, pitaj slobodno.


    Zanima me dal je kod nas isto potrebno tražiti babicu samostalno? Dal se stvari za bebu dobiju u bolnici il je potrebno nositi svoje? Dal se radi široko povijanje kod beba? Kolko dugo se leži u bolnici ako je sa mamom i bebom sve u redu? Obično se sjetim svako malo nečega ( zbrda-zdola 😉), pa  ako nije problem da pitam kad se sjetim 🙂 Ili mozda ima neka institucija kojoj bi se mogla obratiti sa pitanjima? 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Leptiric nemoj puno brinuti, i ja sam papala sve zivo, u pocetku puno brze hrane, hambica,domace susene sunke i tako 😊 do sad je sve bilo u redu i svi nalazi su dobri. Opusti se. 
    Dena babicu trebas potraziti sama, upisi u google Hebamme + ime svog grada pa ce ti izbaciti brojeve babica u tvom hradu. Ja je nisam morala traziti jer je moja ginekologska praksa povezana s nekoliko babica pa su mi u 20.tt jednu dodjelili. Raspitaj se kod svog ginekologa, mozda i oni imaju tu mogucnost. Ja cu svoju babicu posjetiti 3 puta prije poroda. 2 posjete sam vec obavila.
    U bolnici u kojoj cu roditi beba koristi njihove pelene i bude obucena u njihovu odjecu, nije potrebno donositi nista posebno, osim na dan kad idemo beba i ja kuci. To obicno bude 3 dan nakon poroda, ili po dogovoru, zavisi ako ti jako zelis odmah dan. U mojoj bolnici su po tom pitanju otvoreni. 
    Siroko povijanje tu ne rade.
    Ako si se vec odlucila u kojoj bolnici ces roditi, raspitaj se ili pogledaj na internetu dal imaju Info Abend, to traje otprilike 2 sata, okupe se znatizeljni parovi i onda osoblje bolnice prica o samom postupku prijema, poroda i skrbi nakon poroda. Nas su takoder odveli da vidimo radaonu i sam odjel. Bilo je lijepo i edukativno.
    Bojim se da nema institucije koja bi mogla odgovoriti na sva nasa pitanja. Mozes se raspitati u Familienkasse koja su ti prava, oni bi trebali dati odgovor na to pitanje. Ako imas/imate mala primanja, mozes se obratiti u Caritas ili Diakonie, oni bi ti mogli dati kakvu jednokratnu novcanu pomoc ako ocjene da vam primanja nisu dostatna.

    [lilypie.com]

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Provjerit cu dal imaju i kod nas Info Abend, to bi bilo super. Prva nam je beba i k tome nemam ovdje nikog tko bi mi mogao dati neke informacije. A neke stvari, kao ovo sa traženjem babice, nisam uopće ni pitala jer mi nije bilo ni na kraju pameti, da bi to trebala sama tražit, a doktorica mi nije spomenula, tek sam tu u prethodnim postovima pročitala. Jel ima još nekih stvari koje bih trebala znati, a da se kod nas ne prakticiraju, pa mi nisu ni na kraj pameti da pitam? 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Potrazi babicu i pred kraj trudnoce potrazi pedijatra jer beba mora par dana nakon otpusta iz bolnice za pregled. Oni preglede oznacavaju s U+broj, npr U1 (ili jos i U2) ce imati u bolnici, a ostale kasnije kod pedijatra.
    U Hrv skoro svi rade test na secer, tu je to po zelji osim ako si u rizicnoj grupi, i placa se. Ima dosta toga sto se dodatno placa, ja sam platila test na toksoplasmozu 2 puta, placa se i test na streptokok na kraju trudnoce..
    U kojem si sad tjednu?
    Zelim ti lijepu i mirnu trudnocu 

    [lilypie.com]

  • Anabanana0

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Kod mene se test na secer ne placa, samo sam pred kraj trudnoce morala, mislim nisam morala to se ako se zeli, za neke bakterije test 26e platila

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Hvala na lijepim zeljama :) Jesi ti vec rodila ili si isto u iscekivanju? Sada mi je 21. tjedan. Za 2 tjedna imam pregled na kojem će raditi test za secer, to mi je med.sestra spomenula kad sam radila termin. Do sada nisam platila ni jedan pregled, radim redovito svaka 4 tjedna, a bila sam jednom i između jer sam imala roskasti iscjedak pa sam se uplašila. Pitat cu sljedeci put dal rade sve pretrage koje su potrebne ili moram neke sama zatražiti, da nebi ispalo da sam trebala napraviti neku pretragu, a nisam zatražila jer nisam znala..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Čini mi se, prema ovome sto sam ovdje procitala, da se vjerojatno razlikuje od osiguranja do osiguranja. Ja osobno, kako sam vec spomenula, nisam nista placala, sto se tice trudnoce, a ni prije, nijednu pretragu, ni posjetu lijecniku. Jedino nadoplata za lijekove i boravak u bolnici 10E po danu. Osigurana sam kod IKK.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Anabanana0

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Ja sam AOK i kad smo bili u bolnici muz je pitao treba li se platit to 10e dan i rekli su da ne i neki dan nakon dva ipo mjeseca doslo nam je opomena od bolnice da niamo platili racune i on je zvao bolnicu i niko nije imo pijma o cemu se radi i kakva je opomena 

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Meni su poslali račun nakon otprilike 2 tjedna ( ne sjecam se vise tocno), koji sam onda platila.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.