Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Anabanana ima doktora koji sami spremaju te otopine za popiti kod OGTT, a ima i onih kod kojih dobis recept za kupis gotovu glukozu u ljekarni. Meni su jos naplatili vadenje krvi i samo testiranje uzoraka krvi.
    Ja jos cekam i jos cu se nacekati. 

    [lilypie.com]

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Hi cure
    Na ljetnim je stigla prva bebica i ja sam sad tako uzbudjena,jedva cekam vidjeti tko je slijedeci,a naravno i kad cu i ja svoju  upoznati….
    Ja sam u Bayernu ne znam koliko kome igra ulogu,ali sam svoj OGTT placala….imala sam ponudu obicno vadjenje secera koje bi mi snosio IKK ili taj OGTT koji sam i izabrala i platila dodatno. Test na streptokok  cu isto trebat platit. Bila sam u bolnici tjedan prije Uskrsa zbog skracenog cerviksa i nista dodatno nisam morala placati.

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Meni je sve to novo, uopce neznam koje se sve pretrge mogu/moraju radit..mislila sam da ce sve sto je potrebno doktorica uraditi, bez obzira dal se placa ili ne..najbolje da ja nju pitam dal je jos sta potrebno, da ne bude “nismo znali”..
    Jel mi mozete ukratko napisat, sto se uopce desava na tom pregledu kod babice?

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Ja nemam svoju babicu,jer je ovdje ogromni nedostatak babica,toliki da sam u dvanaestom mjesecu zvala i pitala,Ali su mi rekli da je vec sve zauzeto. Kad rodim mogu pitati tu koja me porodi da li mi moze dolaziti u posjetu pa ako me htjela ubacit onda cu imat babicu. Sreca mi je jedino sto imam rodbine ovdje,tetka je isto babica,ali treba joj 2 sata voznje do mene. Ali je rekla doc svako drugi dan ako trebalo
    Postoji jos  mogucnost za Wochenbett,ali u tom slucaju treba ic u njihovu praksu sa bebom,ili gdje se to odrzava ,a ne dolaze one kuci.
    Ja sam isla i na tecaj za trudnice jer nisam nasla babicu, to je snosilo zdravstveno. 7x2h sam bila.

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Babica me izvagala imjerila tlak, izmjerila trbuh i rukama provjerila u kojem je polozaju beba, malo smo pricale. Na zadnjem pregledu mi je radila CTG i vadila krv.
    Najvise mi znaci sto znam da ce doci nakon poroda da mi pokaze kako se kupa beba i da pogleda pupak.

    [lilypie.com]

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    To znaci, da ovdje, ako nemas svoju babicu, nakon poroda ne salju nikog doma, kao kod nas patronazne sestre?
    Pronasla sam na web stranici bolnice, da nude razne tecajeve, poduke, vjezbe i sl. za trudnice. Jeste ih vi pohadale ili namjeravate pohadati? Koliko su vam pomogli, koje bi preporucile? Kako se krecu cijene?

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Mamicaaa

    Mamicaaa

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Pozdrav trudnice 😊
    Ja OGGT nisam placala,a bris za streptokok moram platit,bas mi je dns dosao racun negdje oko 30€ i to je jedino do sad sto sam trebala platiti..
    Meni su u bolnici rekli da cu od njih dobit babicu kad se porodim,a ovo prije poroda da i nije tak vazno.. 

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Dena1009

    To znaci, da ovdje, ako nemas svoju babicu, nakon poroda ne salju nikog doma, kao kod nas patronazne sestre?
    Pronasla sam na web stranici bolnice, da nude razne tecajeve, poduke, vjezbe i sl. za trudnice. Jeste ih vi pohadale ili namjeravate pohadati? Koliko su vam pomogli, koje bi preporucile? Kako se krecu cijene?


    Za tebe je taj osnovni tecaj besplatan, a za partnera oko 100eura, mozda nesto vise. Tako smo mi platili u Stuttgartu za tecaj u 9mj. Drugi tecajevi npr gdje govore o Elterngeldu i sl.se placaju. I da, nitko nas nije htio primiti sad ranije jer smo htjeli to obaviti prije godisnjih, trudnica mora biti najmanje 28tj trudna za tecaj.

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Besplatan znaci da ga pokriva osiguranje

  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure :)
    malo da i vas pozdravim i vidim kako napreduju trudnoce :)
    Dena ovdje ne postoje patronazne sestre tj ovdje su to babice koje ti dolaze poslije poroda zato je vazno da ju nades jer ti osim nje nitko nece dolaziti. 
    Ja sam danas 38+3 jos maloo :D
    Sto se tice placanja ja sam u AOK  i morala sam skoro sve platit. AOK mi pokriva samo tri uzv-a tokom trudnoce tako da sam jos nekih 120e platila kako bi imala svaki puta uzv i u tu cijenu je bio ukljucen i anomaly scan. Nekih 3 puta sam platila vadenje krvi po neki 20-25e. OGTT nisam platila i sad bris na streptokok sam platila 30e.
    Marijana da, da ofnica je poslije mene na redu ako se ne varam :D 

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.