Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • AngelMom

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Skocki5 da od 24 tj je glavom prema dolje i ne mrda 😁 sutra pregled, jedva cekam da je vidim i da mi kaze dal sam se jos otvorila, imam osjecaj da bi ona vec ovaj tjedan van. Kako je tebi?

  • AngelMom

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Marijana da negdje oko 28 tj. smo uzeli Teutonia Cosmo

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    AngelMom meni je jos uvijek beba na zadak,ali nadam se da ce se okrenut i da cemo izbjeci carski….sutra i mi imamo pregled,ali samo provjera cervixa. Inace smo u cetvrtak bili na standardnom pregledu,doktorica je bila zadovoljna samo sto je taj zadak isad,ali kao do 36 tjedana oni mjenjaju polozaj. Beba je 2300g i 47cm,jedva cekam da je upoznam jucer sam imala gusti prozirni iscjedak i gotovo sam sigurna da je to dio sluznog cepa bio,jer  je bilo i nekih bolova nepravilnih. Danas je vec bolje,ali isto mislim  da bi beba dosta prije termina mogla van. 
    Marijana mi smo narucili preko amzona od  camara coral 3u1, ne izgledaju lose s obzirom da su povoljnija od dosta ostalih,pa vidjet cemo….
    Pandice , Mamice jeste vi jos 2 u 1

  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    Hej trudnice :)
    kako vi? kako bebice? :)

    Ja sam jos u jednom komadu. Danas 38+0, sutra pregled kod gin pa cemo vidjeti kako napredujemo i dal ima pomaka. Prosli tjedan nista nisam bila otvorena ali kontrakcije cesto imam. 
    Marijana mi smo uzeli Buggy Pepe 2in1. 

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

  • Dalal

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Marijana hvala na savjetu..promijenila sam sifru 

    Ja sam na početku trudnoće i prvi pregled je tek u četvrtak.  Već dvije sedmice (otkako je.test pozitivan) sam u strahu i agoniji jer sam snimala zube i radila gastroskopiju pod narkozom a da nisam ni znala da sam trudna. Znam da je svaki rentgen štetan..pa.ne znam sad je li to kobno za plod.
    Znate li vi da li je neko kao ja imao neka snimanja u ranoj trudnoći 

    [lilypie.com]

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Dalal obavezno porazgovaraj s doktoricom o tome… nazalost ne znam nikoga tko je imao slican slucaj, mozda je ipak to jako rano da bi utjecalo na plod, stvarno ne znam.
    TRUDNOCA: Sta se tice moje trudnoce, danas sam 17+1 i jos uvijek imam nepodnosljive mucnine, ujutro, preko dana, popodne i cak po noci da ne mogu spavati. Malo se smanje s ponekim obrokom, ali vec 12tj su istog intenziteta. Najgore sta me uslijed tih mucnina ludjacki boli glava, a ne zelim piti paracetamol. Probala sam sa svime, i sa dvopekom i s jabukama i s cajem od dumbira ali nista ne pomaze. Imate li kakve savjete sta ste probale, a sta je djelotvorno??? 
    ANOMALY SCAN: na posljednjem pregledu, kad jos nismo saznali da li je beba curica ili deckic, pitala sam svoju doktoricu kada se radi anomaly scan i da li je pokriven zdravstvenim. Rekla mi je da ne poznaje taj termin i da ne zna tocno na sto mislim. I da se kao na pregledima radi sve sta je pokriveno osiguranjem. Rekla sam da cu prouciti do iduceg pregleda kako se na njemackom zove anomaly scan… kasnije sam gledala mutterpass i vidjela da ima rubrika za “detalierte Untersuchung” koji se radi od 18-22tj i puno je stvari koje se kontroliraju. Moze li mi netko reci da li je to to? Ili kako se na njemackom zove anomaly scan? 
    U svakom slucaju cu u Hrvatskoj iduci mjesec napraviti 3D u ciju je cijenu ukljucen anomaly scan, ali ako je i ovdje pokriven kasom, zasto ne napraviti dvaput, zar ne?
    KOLICA: ja sam mislila da smo nasli kolica, tj da sam ja nasla 😊😂 onda se javio dragi, koji mora ispitati funkcionalnost i karakteristike ostalih tako da smo opet na pocetku… 
    Sta se tice drugih stvari za bebu, jos nisam nista gledala niti nabavljala jer mi je sve to malo apstraktno dok ne znam jel cekamo curicu ili deckica…
    Pandice i moja sestra ima termin nekako kad i ti, i njem trbuh je ogroman, jedva cekam kad cu popipati trbuh i pokrete bebe, nadam se da cu stici dolje prije poroda 😊😊

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Marijana da to je anomaly scan ili detaljni pregled i radi se  u trudnoci 3 puta obavezno, to je onih 3 ultrazvuka koje pokriva svaka zdr.kasa u Njemackoj.

    [lilypie.com]

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Ninche9 hvala ti na odgovoru, trazit cu onda doktoricu da mi to iduci tjedan na pregledu (kad sam 18+1) napravi buduci da sam narednih 6tj u Hrvatskoj, a u srpnju ga je onda prekasno raditi. 

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Bok curke 🙂 Jer ima u grupi netko iz okolice Offenburga, Baden Würtemberg? Imam puno pitanja, a vidim da se sve razlikuje od pokrajine do pokrajine, pa bih se voljela povezat sa nekim tko ima iskustva u ovom djelu Njemacke. ☺

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Dena nisam iz okolice ali sam u istoj pokrajini, pitaj slobodno.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.