Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Trenta

    Eto kako misao prizove akciju:)
    Taman objavili:
    https://www.google.hr/amp/s/m.24sata.hr/amp/news/mup-uskoro-stize-jos-e-usluga-kao-e-novoro-ence-i-putovnica-538858

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Hihi Trenta, netko nas je cuo...mislim da nam soa prati forum hihi!
    Me+mybaby, jeste placali rotarix ili ste uspjeli dobiti na teret hzzo? Netko je rekao da imahu ali da samo treba traziti...


  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Me+mybaby lijepo napredujete :)  imaš premalo mlijeka il on preslabo vuče da morate imati AD?

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Ovo u vezi cjepiva za rota virus, nasla sam da je na teret hzzo samo za rizične skupine dojenčadi...
    Pogledajte na kraj ovog dokumenta https://zdravlje.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Programi,%20projekti%20i%20strategije//06%20Provedbeni%20program%20cijepljenja%20za%20osobe%20pod%20povećanim%20rizikom%20za%202016.%20godinu.pdf


  • Avatar Me+mybaby

    Me+mybaby

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    Dobili smo Rotarix na teret HZZO-a. Ponudili nam i mi objerucke prihvatili. 
    AD nam je uveden od pocetka jer nije dobro vukao. Sto zbog uspavanosti, sto zbog ravnih bradavica. Stavili smo sesirice i poceli lijepo dojiti. I kazem probala sam u 2 navrata micati, ali sam se vratila. Cak mi je i doktorica koja je inace iskljucivo za dojenje rekla da slobodno ostavim taj jedan obrok. Kaze jedan ko ni jedan. On uz to ima 12 i vise podoja dnevno. On je zaista izrazito aktivan. U rodilistu su mi vec rekli da pazim na njega jer je aktivan kao beba sa 3 mj. Ruke i noge samo rade. Baby gym mu je najbolji prijatelj od kad je imao manje od mjesec dana. 
    Prvo sam se zivcirala oko AD. Ali sad sam prihvatila. Ako je on zadovoljan i napreduje i ja sam zadovoljna.

    https://lb1f.lilypie.com/XPQ8p2.png

  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Ofnice, upravo sam htjela napisati sad da sam zvala svoju pedijatricu i pričala sa sestrom(koja je btw.super) i rekla joj da bi mi malog cijepili protiv rotavirusa i da sam čula da neki plaćaju neki ne i kak je kod njih situacija, i objasnila mi je lijepo da ne plaćaju u pravilu samo djeca s nekakvim "dijagnozama i oštećenjima", ali da oni moraju tražiti HZZO da im to odobri...S obzirom da mi imamo hidronefrozu sam je pitala dal bi mi moramo platiti i rekla je da bude pričala s doktoricom dal da traže za to odobrenje HZZO-a ili ne... U pravilu je rekla da djeca s nekim srčanim manama ne moraju plaćati...Kak vam ide izdajanje Ofnice? Ja se ljutim ovih dana s izdajalicom, počela je slabije vuči i moram joj pomagati kompresijama i sad sam zvala u Zg Bauerfeind, i vele da trebam tam doći s njom da je testiraju... Ti zamjenski dijelovi stoje oko 300-400kn i još put do Zg-a minimalno 200kn.. Bogme ovo izdajanje i majčino mlijeko menina kraju stoji ko suho zlato ! :)  Al dobro, dok ga vidim kak lijepo papa i napreduje s mm, zaboravim na sve ostalo :)

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Me+mybaby, super da ste dobili cjepivo na teret hzzo. Ali sad mi nije jasno kak ste dobili to cjepivo na teret hzzo ako ste potpuno zdravi...pogledaj sto Eloa pise. Valjda ovisi od pedijatra do pedijatra, samo ne znam kak to onda pravdaju. Ali super za vas, ipak ste dosta uštedjeli!
    Eloa, tu unutra u dokumentu za koji sam stavila link pise da mogu dobiti djeca s problemima s bubrezima, tu bi mogao mozda upasti tvoj Jan. Jedino ako se bas misli na neka kronična oštećenja.
    U vezi izdajanja, ja "derem" samo rukama...stavim malo vrući ručnik, malo zmasiram i deri...izdajam svakih 4-6 sati (nekad od umora zaspim po noci pa bude i 7 😳). Evo zadnja dva dana nisam uopce davala Ad jer ima dosta. Nekak mi se pokazalo da Ad dodam jedan obrok svaka 3-4 dana kad potrošim zalihe svog mlijeka, ili sam znala ponijeti na vrućinu van da se moje ne pokvari. Evo otkad smo na moru od 25.7. dala sam mu mozda oko 10-12 puta samo. Ali muz mi sad vec veli da bi htio da smanjujem to izdajanje, nije prirodno toliko stiskati cice, i to 5-6x dnevno. Dogovorili smo se da povećam razmake pa cu izdajati na oko 6h razmaka, meni bitno da dobije bar 50% obroka MM, tj nekih 4-5 flašica. Vidjet cu kak ce to ici...nekad tesko tempirati na tih 6h nego moram ranije kad on spava. 


  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Ofnice, ja ne mogu otvorit taj link, a baš bi htjela da budem spremna sad kad budem ju ponovno zvala da čujem šta će reć...
    e, daj reci sad kak si povećala razmake kod izdajanja dal ti se smanjila količina mlijeka? ja sad izdajam po danu svaka 3-4 sata, po noći ne izdajam od 23h do 3h, pa onda opet izdajam oko 8h..htjela bih stalno svakih 5h sati al se bojim da mi se ne smanji proizvodnja. :/

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    https://zdravlje.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Programi,%20projekti%20i%20strategije//06%20Provedbeni%20program%20cijepljenja%20za%20osobe%20pod%20povećanim%20rizikom%20za%202016.%20godinu.pdf
    Stavljam ponovno link, meni onaj gore nece otvoriti


  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    meni neće ni sad ofnice, hoćeš mi reći kud da točno idem da dođem do tog dokumenta?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.