Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Trenta, njemu pomazu espumisam kapi kad mi pocne plakat bez nekog razloga i trbuscic mu je tvrd. Djecje kasice od sljive jedem svaki dan pa on cesce kaka (imali smo fazu da je kakao svaki osmi dan). Spavanje smo rijesili tako da ga svaki dan od 12-16 sati stavimo u neki tamniji prostor gdje onda on i ja spavamo i cikimo kao po noci - a ja imam onda i sat-dva slobodno da popijem kavu ili nesto napravim. Inace spava od 20-21 do 7-8. Pa zna po danu cak spavati svaka dva sata po sat-dva. Gledam da mu stvorim neke uvjete za spavanje kad zijeva i kad su mu oci na pol 12. Ne zelim ga nauciti da spava samo kad mu je potpuna tisina, ali da mu je bar hlad i da ima ciku i lezeci polozaj. 


  • Avatar Trenta

    Trenta

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Znaci nis bez cike? Suhe sljive jedem jer su mi super. Imam te kapi, dajem 1x10 kapi. Budem obratila paznju na tvrdi trbuscic. Sjecam se da si pisala o fazi neimanja stolice. Ista nam je gotovo svaki dan po 3x. To ne steka:) 
    Islo je i nama tjedan dana spavanje od 12-16. Al zadnja dva dana kao da se sve izokrenulo. Nece lezati nikako. Samo da je na ramenu, onak kao vreca prebacen. 
    Pretpostavljam da su opet neki grcevi. Kad ce vise 3 mj kad se nadam da ce ta sva bol prestati, kolike mali veliki grcevi, ma svi...

  • Deleted user

    Broj poruka: 551

    Prijavi adminu

    Cure kako je vama nakon poroda?
    Evo meni je sve ok bilo do jučer...jucer počela neka malaksalost,kao da su tlakovi pali a nisu,ubrzano lupanje srca i  ono bas mi se i ne jede nešto i uz to strašna glavobolja...jel kome bilo tako?
    Evo danas mi je onaj malo bolje tu i tamo mi se vrti al ne jako...hmmmm
    Sutra će bit 2 tjedna od poroda

  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Nora-Fora:-)

    Cure kako je vama nakon poroda?
    Evo meni je sve ok bilo do jučer…jucer počela neka malaksalost,kao da su tlakovi pali a nisu,ubrzano lupanje srca i ono bas mi se i ne jede nešto i uz to strašna glavobolja…jel kome bilo tako?
    Evo danas mi je onaj malo bolje tu i tamo mi se vrti al ne jako…hmmmm
    Sutra će bit 2 tjedna od poroda

    Valentina,umor radi svoje..nocni san ti nista nemoze zamjeniti..proci ce. Ja sam odahnula odkad je mali pomakao hranjenje na svaka 4 sata,ali i dalje treba taj ritam izdrzati..sve je to dobro dok zubici ne krenu..osim ako ces imati srece,pa Nora nece plakati ko moja mala(mjesecima)..taman jedni izbiju,2 noci mir..i onda krecu sljedeci


  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Maslačak svaka čast na razmacima od 4h, mi smo prošli 3mj i jos smo na 2,5-3h, mozda je to sad neki skok u razvoju. Evo danas ima neke duze razmake između hranjenja, a i vise mi pojede. Cak je spavao dok je muz sastavljao neku komodicu i lupao, inace kao Lagertha nastojim mu omogućiti sjenovit prostor za spavanje uz relativnu tišinu. Mozda ga danas i ova vrućina omamljuje. Trenta, moj se mali umiri kad mu pjevam i privijem ga uz sebe, znam mu pjevati po sat dva, nekad samo tako hoce zaspati na rukama uz pjevusenje, onda ga premjestim u krevet ili kolica. 


  • Deleted user

    Broj poruka: 551

    Prijavi adminu

    Moja vec i spava svaka 4 sata...na Novalac je samo..ne dojim..al ono osjećam se kao mrtvac hahaha

  • Deleted user

    Broj poruka: 551

    Prijavi adminu

    Ata sam sad napisala...moja se budi svaka 4 sata čak po noći otpali i pet sati :-)

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Trenta, meni je to najbolje da zaspi na ciki no zaspi on i: u autu, za vrijeme voznje u kolicima, kad cucla rucicu, dok ga nosimo, dok ga sjedeci nunam u narucju i nesto pjevusim, njisem se s njim u stolici za ljuljanje i gledam telku. Zaspi i bakama i muzu.


  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Maslačak svaka čast na razmacima od 4h, mi smo prošli 3mj i jos smo na 2,5-3h, mozda je to sad neki skok u razvoju. Evo danas ima neke duze razmake između hranjenja, a i vise mi pojede. Cak je spavao dok je muz sastavljao neku komodicu i lupao, inace kao Lagertha nastojim mu omogućiti sjenovit prostor za spavanje uz relativnu tišinu. Mozda ga danas i ova vrućina omamljuje. Trenta, moj se mali umiri kad mu pjevam i privijem ga uz sebe, znam mu pjevati po sat dva, nekad samo tako hoce zaspati na rukama uz pjevusenje, onda ga premjestim u krevet ili kolica.

    Kolko ti pojede po obroku? Moj njupa 170 mog mlijeka..ako mu dajem ad,onda mu radim 120-primjereno njegovoj dobi..po noci nesto manje pojede.
    Mala mi je bila samo na adaptiranom,i sjecam se da kad smo dosli na 1 sistematski..da je pedijatar rekao da joj moramo produzit razmake izmedju hranjenja..ona je tad bila jela svaka 2 sata po 40 ml..svaki dan smo joj po 5-10 min pridobivali da bude na 3 sata razmak..i tako je povecala i kolicinu pojedenog mlijeka.. 
    Mali mi odpocetka vise jede..pa ima i veci razmak izmedju hranjenja.


  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Trenta

    Sanja, skuzis jer su mu ruke cvrste dok vjezbas. Npr.
    ako lezi na ledjima i dizes mu jednu pa drugu ruku iznad glave pa na tijelo, njemu su ful tvrde. Jedva ih istegnemo:( isto, kad ga stavim da podrigne na rame, glava mu je stalno uspravna nema sanse da je opusti na moje rame. Osim kad zaspi:) i na kraju, to su nam potvrdili i na rebru (zavod za metabolizam) a i na goljaku. A jadni, nema di nismo bili:(

    Tak se i moj ponasa, citala sam na netu.Ali daj mi molim te ti reci koje su posljedice toga i sta su vam rekli da li se to moze izljeciti.
    Moj po noci  neka odspava i 5 sati u komadu,a nekad se budi svaka 3 sata, i sada je sam zaspao u kindrebetu s dudom i muzika mu svira, zeznuli nas gosti inace oko 10 idemo na spavanac.
    Nama je danas 40 dana od poroda, i do jucer mi krvarenja gotovo da vise nije bilo i danas mi se pojavila tamno crvena krv, da li je to normalno?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.