Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LlamaFace

    LlamaFace

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    Sundi

    LlamaFace

    Sundi,drzi se,sve to prodje 😊 ja sam imala ragade,dva puta mastitis,troduplo vise mlijeka u desnoj nego u lijevoj (to je jos uvijek aktualno),dojenje je izgledalo tako da on sisa a ja placem po njemu od jada i boli,i to bez sesirica jer im nije dao ni sansu..sad kad gledam,ne znam tocno ni kad je to profunkcioniralo,ali je,treba malo da uhvatite ritam i da ti bradavice ocvrsnu,a hoce.nabavi multimam komprese,purelan i udri,sve ce to doc na svoje 😉
    Mastitis si ljecila antibioticima ? Si dojila za to vrijeme?

    Aha,dobila sam klavocin jer je kompatibilan s dojenjem,nisam ga skidala sa sise uopce.Imala sam kvrgu velicine oraha blizu pazuha,razbijala sam ju dok sam se tusirala,ne prejako jer je kontraproduktivno.Ako ti je dojka prohodna,nemoj se sekirati,boli,ali je bitno samo da mlijeko ide van da ne bi doslo do novog zastoja.
    Kiara,moj ti je savjet da inducirani ostavis kao posljednju opciju.Ja sam pristala jer sam na redovni pregled (39+2) dosla 5 cm otvorena ali bio je to epic fail.Cijeli dan na dripu,od toga zadnja 4 sata odvrnut na najjace da bi na kraju zavrsila na carskom.Krenut ce to samo kad beba bude spremna.



  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Kiara, i na induciranom i na prirodnom dobijes drip. Epiduralna isto skracuje porod i manje se muci beba i mama. 
    Nije istina da je gotovo kad dodje temperatura s mastitisom. Zavisi dal je bakterijski mastitis ili ne. Ja sam imala temperaturu 38 i uspjela s masazom i zeljem preboliti mastitis jer nije bio bakterijski.


  • Kiara19

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    A meni doktorica veli da cu s dripom biti za 2h gotova. Da mos mislit 2h 🤣 Ja cu u Vz. Inace mi je blize Kc, tu idem i u TA ali nisam zadovoljna.

  • Sanjalica23

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    Da li vase bebe kad ih drzite u narucju naglo trzaju glavicom? Takodjer pitanje za mame djecaka cime odrzavate  higijenu spolnog organa?  Da li cistite pri svakom presvlacenju,navlacite kozicu? 

  • Kiara19

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Lagertha znam da ide ali el nijeipak bolje da dobijem i svoje trudove. Mislim jedanput moraju krenuti, zar ne? 😁

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Po meni je najbolje slusati doktore Kiara.
    Zaboravila sam gore napisati i da sam za mastitis popila brufen. On ima i protuupalno djelovanje.


  • Avatar Nella1211

    Nella1211

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    Ja se isti ne bi borila sa doktorima.. ja san rodila sa 40+6.. imala san svoje trudove 2 dana prakticki i nisan se otvarala bas brzo..pa san bila na dripu od 8 ujutro i rodila u 12ipo popodne.. tako da..danas je mali postotak prirodni poroda..ili te izrezu ili se ne otvaras pa daju gel ili drip ili zavrsis na carski.. sta je od toga prirodno?? Nista.. tako da ja bi slusala doktore isto mislin da jesu doktori zato sta bolje znaju od nas..ima ih svakakvih istina..al ako se postavis normalno i imas razumne zahtjeve i pitanja vecina doktora bude super susretljiva i dobra..

    A.M

  • Avatar LlamaFace

    LlamaFace

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    Sto se tice bakterijskog mastitisa,taj dio sam zaboravila rec,crp mi je bio 60-ak,a u isto vrijeme sam popusila i uroinfekt,tako da je moguce da bih i ja tretirala mastitis bez antibiotika.



  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Kiara ni ja ne bi cekala predugo.. istina je da smo u terminu od 37 do 42.tt ali ne zaboravi da je i rizik veci ak je beba predugo unutra. Probaj prirodno potaknuti setnjama uz stepenice ili vjezbanjem. Ali beba ce se pokrenut kad ona to pozeli, to je jednostavno tako.
    Ja sam bila protiv lijekova i epi, a na kraji sam dobila oboje i ne zalim ni sekunde. Dijete se rodilo zivo i zdravo a meni je olaksalo puno to sto su mi dali protiv bolova. Iskreno mislim da beba vise pati ako se mama ludacki muci.
    Bit ce sve dobro, mozda te iznenadi kad se budes najmanje nadala i krene
    Sanjalice ja pri svakom mijenjanju pelene pisu osvjezim vlaznom maramicom, a navecer kad ga kupamo malo povucem koliko idci operem krpicom i neutralnim Penaten sapunom.  Ne smije se na silu navlacit, samo malo koliko kozica dopusta. Maleni to niti ne primjeti.

  • anaaa24

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Sanjalica23

    Da li vase bebe kad ih drzite u narucju naglo trzaju glavicom? Takodjer pitanje za mame djecaka cime odrzavate higijenu spolnog organa? Da li cistite pri svakom presvlacenju,navlacite kozicu?


    Meni je pedijatrica rekla da nakon kupanja samo malo navučem i pocistim

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.