Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    LlamaFace jel ima neka posebna tehnika masaže? Meni je patronažna rekla da radim kružne pokrete, a na netu evo pise da bi pokreti trebali biti odozgo prema dolje. Kako ste vi radili? Brisali ste sekret fiziološkom?


  • evabeba

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Ofnice,prvo cijepljenje je 6 u 1,kako je netko vec napisao,difterija,tetanus,hripavac., poliomijelitis i hib bakterija plus hepatitis b. Ako je to na oku bakterija onda bi ja def.odgodila cijepljenje dok ne prođe,dijete treba biti potpuno zdravo iako cesto znaju cijepiti i kada je prehlađeno i sl. Ne znam kako gledaju na cijepljenje i takve stvari s okom.

  • Avatar LittleG

    LittleG

    Broj poruka: 293

    Prijavi adminu

    Pozdrav, ja sad odjednom ulijećem sa pitanjima. Ima li tko da mu beba većinu vremena ima poluotvorena usta. Posebno u snu ili kada je opuštena. Dok pravi neke face zatvori ili ako odbija dudu. Malo me to sekira. 

  • Avatar LlamaFace

    LlamaFace

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Ja sam masirala isto ali ne bas tak jako žustro…budem i to sad probala. Cure, ako je recimo začepljenje sitnog kanala onda bi oko trebalo biti suho? Ja bas naprotiv vidim da malom stalno oko bude staklasto od suza, i cak mu se suzica često slijeva prema uhu. A to krmeljanje se pojača kad place, onda je sav zalijepljen ko mala mačka. LlamaFace kak ste vi prepoznali da je začepljenje kanala a ne bakterija? Radili ste bris? Charmed i moj mali je vise alergičan na to diranje oka, odmah se rasplače…vjerujem da ga i svrbi i smeta jer se stalno trlja i onda si ga jos više iziritira.


    Bas naprotiv,glavni simptom blokiranog suznog kanala ti je vodenasto,suzno oko jer kanal ne odvodi suze.onda ti moze doc do konjuktivitisa i infekcija.ne moras jako masirati,bitno je samo tocno pod prstom osjetiti tu kvrzicu i masirati malo intenzivnije nego sto ti je ugodno.nismo radili bris.



  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Hmmm...pipam pa nigdje kvržice, ali masirat cu...


  • Avatar LlamaFace

    LlamaFace

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    Ofnica

    LlamaFace jel ima neka posebna tehnika masaže? Meni je patronažna rekla da radim kružne pokrete, a na netu evo pise da bi pokreti trebali biti odozgo prema dolje. Kako ste vi radili? Brisali ste sekret fiziološkom?

    Mi smo improvizirali 😅 s obzirom da tu nema bas puno mjesta za izrazito gore-dolje ili kruzno,samo smo jagodicom malog prsta vise kruzno pritiskali s naglaskom prema oku.i da,fizioloskom smo brisali krmelje



  • Avatar LlamaFace

    LlamaFace

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    Ofnica

    Hmmm…pipam pa nigdje kvržice, ali masirat cu…

    Ma osjeti se onako malo nabubreno taj kanalic,blize oku nego korijenu nosa.uglavnom,taman prije nego sto ce mu proc bilo je najgore i najvise je tog sekreta izlazilo van,bas je grozno izgledalo.tako da znas,ako se naglo poveca kolicina,moguce da je kanal sve prohodniji pa lakse to izbacuje van.



  • Avatar Trenta

    Trenta

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Sanja, skuzis jer su mu ruke cvrste dok vjezbas. Npr. 
    ako lezi na ledjima i dizes mu jednu pa drugu ruku iznad glave pa na tijelo, njemu su ful tvrde. Jedva ih istegnemo:( isto, kad ga stavim da podrigne na rame, glava mu je stalno uspravna nema sanse da je opusti na moje rame. Osim kad zaspi:) i na kraju, to su nam potvrdili i na rebru (zavod za metabolizam) a i na goljaku. A jadni, nema di nismo bili:(

  • Avatar Trenta

    Trenta

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Nego ocajna sam jucer i danas. Nece da spava preko dana dapace nece uopce da lezi na ledjima. I jos nam se pojavio novi grc u isto vrijeme od 12-12.30, a onaj navece od 18 nije nestao:( smorena sam.  Ne znam dal je to zbog mog klavocina ili bi se nosao ali pocne lagano kmecati kratko i onda zaceni i urla. Jucer cijeli dan nije spavao:( presvucem ga nahranim i dalje ne prestaje plakati. Ne mogu ga uspavati osim na cici, onda vuce, pa bljucne i probudi se i tako zacarani krug. Samo lupa nogicama i mase rukicama (2 mj i 1 tjedan su mu). Danas izgleda da je repriza od jucer. Jel koja to prosla? Kao da je druga beba:(

  • Avatar Sundi

    Sundi

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    LlamaFace

    Sto se tice bakterijskog mastitisa,taj dio sam zaboravila rec,crp mi je bio 60-ak,a u isto vrijeme sam popusila i uroinfekt,tako da je moguce da bih i ja tretirala mastitis bez antibiotika.

    E da tak sam i ja pobrala urino infekt. Mislim to je bilo i za ocekivat jer ja uvijek dobim upalu mjehura kad mi padne imunitet. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.