Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Sanja...

    Broj poruka: 158

    Prijavi adminu

    Trenta kako si ti skuzila da ti je beba hipertonicna? 

  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    I moj malac je garant hipertoničan... Sad samo čekam iduću kontrolu kod pedijatrice  da nam veli da moramo kod fizijatra... Radimo vježbice s njim doma koje smo dobili od pedice, i kad pomislim da je bolje, onda se , ko ovu noć,probudi u viki i dreki kak je gladan, i grči ruke i noge i nema šanse da ih draganjem opusti....Skužim da se grči tko kad je uznemiren i uzbuđen...I da, glavu jako drži gore i zabacuje unatrag.. to su ti Sanja sve znakovi hipertonije...

  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Što se tiče dripa, meni su ga zadnjih 15 minuta "uvalili" a da nisam ni skužila... I ja ono na kraju pogledam, vidim nešto teče i piše oksitocin... Pitam ja babicu "šta ste mi to drip pustili'", veli ona: "Pa da, malo, da ubrzamo stvar. " Tolko o tome da ga možeš odbiti ako nećeš- ne, uvale ti ga bez da te i pitaju. Tih zadnjih 15 minuta uz taj drip bilo je groooozno.... Sva sreća što je tolko trajalo. 
    P.s. Jooj, što jedva dočekam ovu jutarnju kavicu, osobito dok malac potegne još do 9h...

  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    A što se pak tiče pimpača, njemu je netko, od brdo doktora koje posjećujemo navukao kožicu pa se pedica razljutila, i rekla da se to kao prije prve godine ne dira jer štiti od mogućih upala, ali sad kad je već navučena kožica, da navučemo kolko ide i da redovito čistimo one nakupine bijele što se stvaraju. Tako da ja čistim skoro pri svakom premotavanju i pokušavam čim više samo blazinicom i vodom. 

  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Eloa

    Što se tiče dripa, meni su ga zadnjih 15 minuta "uvalili" a da nisam ni skužila… I ja ono na kraju pogledam, vidim nešto teče i piše oksitocin… Pitam ja babicu "šta ste mi to drip pustili'", veli ona: "Pa da, malo, da ubrzamo stvar. " Tolko o tome da ga možeš odbiti ako nećeš- ne, uvale ti ga bez da te i pitaju. Tih zadnjih 15 minuta uz taj drip bilo je groooozno…. Sva sreća što je tolko trajalo.
    P.s. Jooj, što jedva dočekam ovu jutarnju kavicu, osobito dok malac potegne još do 9h…

    Meni su na prvom porodu ponudili drip,isto pred kraj,ja sam ga odbila,a i dr je bila na mojoj strani i bodrila me da ja to mogu uz svoje trudove..stvar je bila u tom da su trudovi bili dosta jaki,ali ne precesti..i mala se nije spustala. Na drugi porod sam dosla i pitali me odmah ocu drip,odbila sam.
    A sto se tice kave...ja bi ju u 6 trebala pit da uzivam sama


  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Bok cure, evo i mene malo napokon. Moj malac sad pajki, ali ce se uskoro probuditi. Imamo ritam da je prvo buđenje oko pola 6-6, pa spavanje od 8-pol 10. Kroz dan ima 1-2 malo duža spavanja, ostalo su drijemuckanja. Na spavanje navecer idemo između 21 i 22, a buđenja za klopicu su oko ponoci, oko 3 i onda ujutro u 6. Vec se i ja navikavam na taj ritam. 
    Sto se tice izdajanja, izdajam se isključivo rukom sada, izdajalice cu pripremiti za prodaju. Marmet tehnika mi najbolje odgovara jer za 10-15 min izdojim oko 130-200ml, ovisno o dobu dana/noci. Bebacu jedino ponesem ad kad idemo van na ove vrućine jer mi je to sigurnije.
    Malecki mi je završio epizode s grcicima, iako nisu bili prestrašni. Sad smo 3 mj i 3 dana. Muči nas jedino konjuktivitis na desnom okecu jos od rodilišta. Kapala sam s Tobrex kapima, nakon 2tj sto nije bilo bas pomaka, stala sam i čistila fiziološkom, pa kamilicom, masirala sitni kanal, kapala svoje mlijeko. Malo se popravilo, ali i dalje okeco krmelja. Sad mi je na more pedijatar opet poslao Tobrex, i ako se ne popravi morat cemo na bris.
    Apropo cijepljenja, jel znate za sto je sad ovo prvo cijepljenje? Mi cemo se cijepiti s puna 4mj obzirom da smo na moru. Međutim, zanima me mogu li odgoditi cijepljenje obzirom na konjijtivitis, ipak je to bakteriološka upala u organizmu. Prema tome, dijete nije potpuno zdravo...Ima li tko saznanja? 


  • Avatar LlamaFace

    LlamaFace

    Broj poruka: 322

    Prijavi adminu

    Ofnice,mi smo ti imali problem s okom jos od bolnice do prije tri tjedna,kad se samo jedno jutro probudio a oko kompletno cisto.doduse,nama je konjunktivitis bio posljedica zacepljenja suznog kanala sto je relativno cest problem kod malih beba ali se uglavnom sam rijesi do prve godine zivota.na kraju mislim da mu nije proslo od tobrexa nego mu je tata masirao kanalic poprilicno zustro tako da je hrpa toga izlazila cijelo vrijeme (radio je na ocnom pa je dobio preporuke dr-a).
    A ovo cjepivo sad ti je koktel,6 u 1,pa si izguglaj malo 🙂



  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Maslacak imas pravo, zurila sam se pa sam krivo napisala... no velika je uglavnom vjerojatnost da ces dobiti drip i na prirodnom porodu. Ne znam jel to sreca ili nesreca, ni mene nisu pitali za drip vec su mi ga samo uveli i u tom trenu su mi trudovi postali neizdrzivo bolni. S druge strane, porod je trajao 5 sati, a prije toga sam imala prirodne trudove 48 sati. Nista ne kazem, ali moguce je da bi mali dosao na svijet tek iduci dan da nisam dobila drip... prirodno me nije tako boljelo ali me iscrpljivala dugotrajnost toga i vec sam bila na kraju snaga zbog nespavanja.


  • Avatar Charmed

    Charmed

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    I mi imamo problema s okecima od kad smo doma iz bolnice dosli. Prvo maxitrol, pa tobrex i nis nije pomoglo. I mi cekamo da odemo pedici u 9.mj da vidimo kaj dalje. Navodno da to malo jace masiranje pomogne. Mi cemo probati sad na moru tu metodu. Al je problem jer je od rodjenja mrcvarimo s okecima pa mrzi da je diramo oko ociju...

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Ja sam masirala isto ali ne bas tak jako žustro...budem i to sad probala. Cure, ako je recimo začepljenje sitnog kanala onda bi oko trebalo biti suho? Ja bas naprotiv vidim da malom stalno oko bude staklasto od suza, i cak mu se suzica često slijeva prema uhu. A to krmeljanje se pojača kad place, onda je sav zalijepljen ko mala mačka. LlamaFace kak ste vi prepoznali da je začepljenje kanala a ne bakterija? Radili ste bris? Charmed i moj mali je vise alergičan na to diranje oka, odmah se rasplače...vjerujem da ga i svrbi i smeta jer se stalno trlja i onda si ga jos više iziritira.


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.