Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • evabeba

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Ne ide drip i na prirodnom i na induciranom. Prirodni porod je porod pod tvojim trudovima,bez umjetnog oksitocina. Druga stvar je sto doktori cesto daju drip i kad se lijepo otvaras pod svojim trudovima. Ako imas dobre svoje trudove drip mozes odbiti. Mozes ga svakako odbiti,to je tvoje pravo.
    Naravno da bi bilo lijepo i najbolje slusati doktore,al nisu ni oni uvijek u pravu,pogotovo kad dobijes vise razlicitih misljenja u istoj bolnici. Danas kao da je trend inducirati porode,sto zbog trud.dijabetesa sto zbog prenesenosti. Mislim da trudnoca nije bolest koju treba tretirati i da bi doktori trebali biti tu samo da asistiraju zeni koja sama rađa svoje dijete.
    Epiduralna moze skratiti porod nekom,a nekom ga i produzi,svi smo mi individualni,pa tako na nas i drugacijr utjece sve to. Međutim dokazano je da epiduralna moze utjecati na dijete tako da poslije bude pospanije i manje zainteresirano za za dojenje.

  • Avatar Meri

    Meri

    Broj poruka: 85

    Prijavi adminu

    Kiara, drzim ti fige da se sve pokrene prirodno! Ja sam rodila s 41+4, vec sam bila pomalo luda od iscekivanja i pribojavala sam se da ce me poslati na inducirani. No ipak se beba prirodno pokrenula. 
    Nemam neki pametni savjet, osim svega sto su cure vec navele, puno aktivnosti. Ja sam generalku stana napravila barem 3 puta prije no sto se napokon pokrenulo 😊 A da su mi htjeli inducirati, ne bih se bas usudila odbiti. Mene stalno bilo strah da ce mi se zamutiti voda.. A isto zadnji UZV pregled mi je bio jos u 37. tj. i to sam napravila privatno, pa nisam imala pojma ni koliko je beba velika..
    Kiara, sretno ti u svakom slucaju!

  • summerchild

    Broj poruka: 319

    Prijavi adminu

    Vezano uz ciscenje malca, meni su isto rekli da kod svakog presvlacenja pobrisem sa mokrom blazinicom i malo nategnem i pobrisem to i tako i radim. Vezano uz inducirani porod, cure koje su inducirali su se porodile puno prije mene koja sam imala i svoje trudove i kasnije drip. Tako da ocito nije tak strasno. Koliko god sam protiv tih indukcija, lijekova i sl ne bi riskirala u tako kasnoj trudnoci da se plodna voda ne zamuti. 

  • anaaa24

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Meni je curila plodna voda, čekali su da mi počnu  trudovi 2 dana ali nisu i tad su mi dali prvo gel ujutro, drip Dobila tek popodnei to ekspresno, u pola sata je to iscurilo, onda sam rodila brzo, samo sto sam umirala od bolova iako sam primila epiduralnu

  • Kiara19

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Hvala vam na savjetima! 😚 Ne znam vise sta bi, mislim da cu u nedjelju odluciti. I ja sam napravila danas vec 3 generalku u 2 tjedna. Mislila sam jos u setnju ali me leda rasturaju. Da se barem ovu noc nesto pokrene. Nego nekoja je spomenula da nije dobro da se plodna voda zamuti, to se ne misli na to da je mlijecna nego da se pokaka jelda? Meni je mlijecna sa tragovima verniksa. I doktorica veli da izgleda koda bi moglo svaki tren. Jedino mi je jos visoko.

  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Lagertha

    Kiara, i na induciranom i na prirodnom dobijes drip. Epiduralna isto skracuje porod i manje se muci beba i mama.
    Nije istina da je gotovo kad dodje temperatura s mastitisom. Zavisi dal je bakterijski mastitis ili ne. Ja sam imala temperaturu 38 i uspjela s masazom i zeljem preboliti mastitis jer nije bio bakterijski.

    Lagertha,netocna ti je izjava. Na prirodnom porodu nemoras dobiti drip! Ja rodila oboje prirodnim putem bez ijedne kapi dripa sa svojim trudovima i bez epiduralne!
    Isto tako epiduralna u prvom porodjajnom dobu moze oslabiti trudove,ili ubrzati otvaranje usca..kako kome..
    A u drugom porodjajnom dobu,dobu izgona..moze produziti porod..sto nebi trrbalo bit stetno ni za majku ni za bebu.


  • Avatar Maja 3

    Maja 3

    Broj poruka: 1865

    Prijavi adminu

    Kiara19

    Lagertha znam da ide ali el nijeipak bolje da dobijem i svoje trudove. Mislim jedanput moraju krenuti, zar ne? 😁

    Kiara,ni ja nebi odbila indukciju,ali bi se dobrano potrudila da to krene prirodno! Znaci sve..od ribanja kuce,ljute hrane,sexa...pa ako ide ide,ako ne ici ces na indukciju.
    Kako god,bebi mora van nekad!


  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Sanjalica23

    Da li vase bebe kad ih drzite u narucju naglo trzaju glavicom? Takodjer pitanje za mame djecaka cime odrzavate higijenu spolnog organa? Da li cistite pri svakom presvlacenju,navlacite kozicu?


    Moj trza i to jako i sam ju drzi uspravno, a ima tek 40 dana.Mi ne koristimo vlazne maramice, nego vaticu pa sa njome svaki puta prebrisem.

  • Avatar Trenta

    Trenta

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    S trzanjem se borimo od pocetka buduci da je hipertonicna beba i stalno dize glavu i zvjerinja. Tako da nisi jedina. 
    Sto se tice njege pise, nis ne diram do kupanja kada malo nategnem i operem trljacicom. mada cu poceti s mokrom blazinicom cisitit/ proci po presvlacenju, to mi se cini ok cisto da se makne urin

  • Avatar Meri

    Meri

    Broj poruka: 85

    Prijavi adminu

    Kiara19

    Hvala vam na savjetima! 😚 Ne znam vise sta bi, mislim da cu u nedjelju odluciti. I ja sam napravila danas vec 3 generalku u 2 tjedna. Mislila sam jos u setnju ali me leda rasturaju. Da se barem ovu noc nesto pokrene. Nego nekoja je spomenula da nije dobro da se plodna voda zamuti, to se ne misli na to da je mlijecna nego da se pokaka jelda? Meni je mlijecna sa tragovima verniksa. I doktorica veli da izgleda koda bi moglo svaki tren. Jedino mi je jos visoko.

    Plodna voda u toj fazi treba biti mlijecna. To znaci da se porod blizi. ☺ Problem bi bio da je zamucena zelenkasta, od mekonija.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.