Ljetne bebe/mame 2017.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tamara..

    Tamara..

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    Mame kakv vam je apetit nakon poroda?  Ja sam uvijek dobro mogla pojesti a u trudnoći pogotovo,  sada jedem jako malo..  Nakon poroda sam bila gladni vuk i sve tamanila,  i onda je to prestalo..  Svi me maltretiraju da premalo jedem..  A ne zelim jesti na silu.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar manuela

    manuela

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Tamara..

    Mame kakv vam je apetit nakon poroda? Ja sam uvijek dobro mogla pojesti a u trudnoći pogotovo, sada jedem jako malo.. Nakon poroda sam bila gladni vuk i sve tamanila, i onda je to prestalo.. Svi me maltretiraju da premalo jedem.. A ne zelim jesti na silu..


    ja san u trudnoci imala uzasnu zgaravicu I nista Nisan mogla jest Ni pit tako da sad jeden sta mi dodje pod ruku a mislin da san bazen tekucine popila u ovih misec dana 😃

    inace Nisan dugo pisala Ni citala, Neman bas vrimena sta od maloga sta od posjeta 😀
    imamo pitanje, moj mali bez obzira podrigne li poslje papice Ili ne skoro uvik pocne stucat, ima li Jos takvih i Kako se nosite Sa grcevima ako ih ima? Moj mali se zna zacenit toliko da sve u meni stane od straha da ne ostane bez daha. Kakvo je stanje kod vas cure?

    [lilypie.com]

  • anaaa24

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Meri

    anaaa24

    Pratim vas neko vrijeme, ali nisam nista pisala, sad ulijećem kao padobranac… meni je patronažna rekla da mliječne proizvode svedem na minimum, po mogućnosti da ih izbacim, sto ja nisam napravila jer sam vidjela da mu ne smetaju. Pupak sam prskala isto octeniseptom i prašila sa tyrosur dok mu nije otpao i iza toga jos malo prašila par dana i tek ga onda okupala kad je sve zaraslo (to mi je isto rekla patronažna)

    Zanima me je li se itko naručivao na Rebru za ultrazvuk? Vidim da ne moze telefonski

    Ja sam na Rebru narucivala i dijete i sebe za neke preglede. Poslikala sam uputnice i poslala na mailove koje sam nasla na stranici KBC-a. Obicno se povratno jave u roku 3 dana.


    Znaci mogu se slikat, odlično…hvala 😊

  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Moj apetit je prevelik, u trudnoci sam dobila 14 kg izgubila sam odmah 8, a sest je ostalo i jos uvijek stoji 😣.Bas puno jedem pogotovo slatko.
    I moj mali puno stuca, pedijatrica mi je rekla na to pa neka stuca.U bolnici su mi rekli da mu ponudim cicu ponovno.

  • Avatar Eloa

    Eloa

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Tamara, meni je apetit “predobar”. U početku trudnoće jel sam puno pa sam bila smanjila na kraju trudnoće, jednostavno nisam mogla puno,  a sad poslije poroda jedem previše. Pokušavam jesti zdravo(ujutro smoothie, ručak juhice, povrće, uvijek kuhano), ali onda navečer i popodne brljam  sa slatkim, sendvičima, pizzama i slično..Mali me tolko zna iscrpit da jedemtipa večeru u 19h, i onda još moram nešto stavit u usta prije spavanja,a  to nisam nikad radila. Pretpostavljam da je zbog toga. Tako da ni kile nejdu dolje.. Imam 70kg koliko sam imala i kad sam došla iz bolnice. Sad sam uvela svakodnevne šetnje pa ću ubrzo i neki sport upisat pa ću pokušat doći na 64kg kolko je meni idealna težina. 
    Što se tiče štucanja, moj malac je u trbuhu štucao sigurno po 5-6 puta dnevno predkraj, i eto tako isto nastavio i sada. Neki vele ponudi vodu, neki pitaju dal se podrignuo, no ja mislim da to nema veze s ničim jer što god pokušavala on štuca. 
    I neka štuca,jedino je problem kad zaspi( konačno) i onda ga probudi štucavica kroz 10 minuta!!!! E, onda sam ljuta….

    Manuela, jel koristiš što protiv grčeva? Espumisan, Torminalis sirup? nešto treće?

    [lilypie.com]

  • Avatar NevaNevičica

    NevaNevičica

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    sanjchi255

    Hvala Neva…citala sam na temi Sisacko rodiliste, al nisam povezala da si ti rodila sad nema dugo😁 znaci, carski je bio..a bitno da je sve proslo OK😊
    Aaa za tu naknadu? Kakva je to naknada?


    To država i grad daju za rođenje djeteta, jedno je oko 2000kn, drugo 2500kn, al sad više ne znam koje koliko. Meni je sve to dragi rješavao tsk da ne znam detalje, ja sam išla samo u matični ured. Al nazovi ili odi u Hzzo i Crveni križ (u Tomislavovoj, preko puta doma zdravlja) i pitaj što sve treba donesti, bit će lakše onome tko bude nosio te papire kasnije.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1157

    Prijavi adminu

    Ja isto imam pojacani apetit. Jedino je dobro sto nemam potrebu jesti, ali kad pocnem onda puno pojedem. Vratila sam se na predtrudnicku kilazu no voljela bih skinuti jos 3-4 kile. Prije sam bila zategnutija i imala vise misica. 


  • Avatar manuela

    manuela

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Eloa

    Tamara, meni je apetit “predobar”. U početku trudnoće jel sam puno pa sam bila smanjila na kraju trudnoće, jednostavno nisam mogla puno, a sad poslije poroda jedem previše. Pokušavam jesti zdravo(ujutro smoothie, ručak juhice, povrće, uvijek kuhano), ali onda navečer i popodne brljam sa slatkim, sendvičima, pizzama i slično..Mali me tolko zna iscrpit da jedemtipa večeru u 19h, i onda još moram nešto stavit u usta prije spavanja,a to nisam nikad radila. Pretpostavljam da je zbog toga. Tako da ni kile nejdu dolje.. Imam 70kg koliko sam imala i kad sam došla iz bolnice. Sad sam uvela svakodnevne šetnje pa ću ubrzo i neki sport upisat pa ću pokušat doći na 64kg kolko je meni idealna težina.
    Što se tiče štucanja, moj malac je u trbuhu štucao sigurno po 5-6 puta dnevno predkraj, i eto tako isto nastavio i sada. Neki vele ponudi vodu, neki pitaju dal se podrignuo, no ja mislim da to nema veze s ničim jer što god pokušavala on štuca.
    I neka štuca,jedino je problem kad zaspi( konačno) i onda ga probudi štucavica kroz 10 minuta!!!! E, onda sam ljuta….

    Manuela, jel koristiš što protiv grčeva? Espumisan, Torminalis sirup? nešto treće?


    do sada san mu davala samo caj od komoraca Ali mislin da nista od toga, cekala san da napuni mise. Dana za Te kapi I slicno pa cu vidit u ljekarnu, a cula san za neki sirup nurse harvys da je cak bolji od kapi pa sad Neznan sta bi uzela

    [lilypie.com]

  • Avatar manuela

    manuela

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    krivo san citirala 😄 

    [lilypie.com]

  • Avatar manuela

    manuela

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    ipak sad vidin da Nisan, nesto me mob zeza, skuzajte 😁

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.