Ljetne bebe 2024 ✨

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1785

    Prijavi adminu

    Pbtab sve u dogovoru s pedijatricom. danas je sistematski, i nadam se da ćemo doci do nekog pametnijeg rješenja, jer mislim da će početi padati na tezini 🥴 maloprije pojela 60 ml, izbaci bocu i neće više. Napravimo pauzu da podrigne i da joj se malo slegne, i čim ju stavim u položaj za hranjenje eto plakanja. Pokusam joj svejedno opet dati, neki put uzme još malo i odmah plač, neki put još malo pojede. Ako koja ima savjet, slušam 🥹

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 355

    Prijavi adminu

    PBTAB

    Sreca ako ti je beba plakala cijelu noc i jutro bila je gladna 😔 miškica mala 😔 ja znam da je dojenje najbolja hrana za dijete ali najbitnije je da je beba sita i zadovoljna, mozda ti mlijeko nije dovoljno jako 🤷🏻‍♀️
    Sličnu situaciju je imala moja sestra, forsirala je dojenje, msli je vristao ili je stalno visio na cici, ona je odbijala prihvatiti da je dijete gladno sve dok muž nije poludio i otisao kupiti dohranu, mali kad se najeo odmah je zaspao 💙🥰
    Korni ti mijenjas dohranu na svoju ruku ili se konzultiras sa pedijatrom?
    Marta nazalost nemam pojma, znam samo za ove 🤷🏻‍♀️
    ——-
    Ja danas dobila menstruaciju nakon duugo vremena 😂 zaboravila sam taj osjecaj boli 🤣🙈

    PBTAB

    Sreca ako ti je beba plakala cijelu noc i jutro bila je gladna 😔 miškica mala 😔 ja znam da je dojenje najbolja hrana za dijete ali najbitnije je da je beba sita i zadovoljna, mozda ti mlijeko nije dovoljno jako 🤷🏻‍♀️
    Sličnu situaciju je imala moja sestra, forsirala je dojenje, msli je vristao ili je stalno visio na cici, ona je odbijala prihvatiti da je dijete gladno sve dok muž nije poludio i otisao kupiti dohranu, mali kad se najeo odmah je zaspao 💙🥰
    Korni ti mijenjas dohranu na svoju ruku ili se konzultiras sa pedijatrom?
    Marta nazalost nemam pojma, znam samo za ove 🤷🏻‍♀️
    ——-
    Ja danas dobila menstruaciju nakon duugo vremena 😂 zaboravila sam taj osjecaj boli 🤣🙈

    Ovo da mlijeko nije dovoljno jako je većinom netočno, molim te nemoj širiti dezinformacije jer na taj način žene i odustanu od dojenja, misle da im mlijeko nije hranjivo ili da ga nemaju dovoljno, što najčešće nije istina. Naravno da je najvažnije da je beba sita i zadovoljna ali nek pedijatri procijene da li treba dohrana ili ne, sudeći po dobivenoj masi, ne možeš to samo tako reći. Neke bebe imaju grčeve pa zato neutješno plaču, neke prolaze skok u rastu pa traže dojku koja im nije samo hrana nego i utjeha. 
    Razlog zašto bebe većinom odmah zaspu nakon dohrane je, između ostalog i taj što je dohrana puno teža od majčinog mlijeka pa ih, reklo bi se, "zavida" i onda zaspu dulje i čvršće nego nakon mlijeka iz dojke. 

  • Avatar Leeloo101

    Leeloo101

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Laurell pokušaj ako imaš izdajalicu, prije sisanja staviti kratko izdajalicu da ti izvuče bradavice pa onda bebu na sisu

    7. Mpo pokusaja - Beta 90, beta 230, uzv 💓 nifty low risk.. its a 💖

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1193

    Prijavi adminu

    ElisaDay.

    PBTAB

    Sreca ako ti je beba plakala cijelu noc i jutro bila je gladna 😔 miškica mala 😔 ja znam da je dojenje najbolja hrana za dijete ali najbitnije je da je beba sita i zadovoljna, mozda ti mlijeko nije dovoljno jako 🤷🏻‍♀️
    Sličnu situaciju je imala moja sestra, forsirala je dojenje, msli je vristao ili je stalno visio na cici, ona je odbijala prihvatiti da je dijete gladno sve dok muž nije poludio i otisao kupiti dohranu, mali kad se najeo odmah je zaspao 💙🥰
    Korni ti mijenjas dohranu na svoju ruku ili se konzultiras sa pedijatrom?
    Marta nazalost nemam pojma, znam samo za ove 🤷🏻‍♀️
    ——-
    Ja danas dobila menstruaciju nakon duugo vremena 😂 zaboravila sam taj osjecaj boli 🤣🙈

    PBTAB

    Sreca ako ti je beba plakala cijelu noc i jutro bila je gladna 😔 miškica mala 😔 ja znam da je dojenje najbolja hrana za dijete ali najbitnije je da je beba sita i zadovoljna, mozda ti mlijeko nije dovoljno jako 🤷🏻‍♀️
    Sličnu situaciju je imala moja sestra, forsirala je dojenje, msli je vristao ili je stalno visio na cici, ona je odbijala prihvatiti da je dijete gladno sve dok muž nije poludio i otisao kupiti dohranu, mali kad se najeo odmah je zaspao 💙🥰
    Korni ti mijenjas dohranu na svoju ruku ili se konzultiras sa pedijatrom?
    Marta nazalost nemam pojma, znam samo za ove 🤷🏻‍♀️
    ——-
    Ja danas dobila menstruaciju nakon duugo vremena 😂 zaboravila sam taj osjecaj boli 🤣🙈
    Ovo da mlijeko nije dovoljno jako je većinom netočno, molim te nemoj širiti dezinformacije jer na taj način žene i odustanu od dojenja, misle da im mlijeko nije hranjivo ili da ga nemaju dovoljno, što najčešće nije istina. Naravno da je najvažnije da je beba sita i zadovoljna ali nek pedijatri procijene da li treba dohrana ili ne, sudeći po dobivenoj masi, ne možeš to samo tako reći. Neke bebe imaju grčeve pa zato neutješno plaču, neke prolaze skok u rastu pa traže dojku koja im nije samo hrana nego i utjeha.
    Razlog zašto bebe većinom odmah zaspu nakon dohrane je, između ostalog i taj što je dohrana puno teža od majčinog mlijeka pa ih, reklo bi se, "zavida" i onda zaspu dulje i čvršće nego nakon mlijeka iz dojke.

    Slažem se. Nema slabog mlijeka, samo neke bebe traže više neke manje. Ja sam navečer davala AD jer sam mislila da bolje spava od njega,sad ipak doji i onda i spava isto tak da i taj mit ide u vodu 😅

    👩‍🦰 28g
    🧔33g06/2021 👼💔
    27.09. '21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It's a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀
    22. 9.'23 👼💔❤️25.06.2024👶❤️

  • Avatar pistacija13

    pistacija13

    Broj poruka: 361

    Prijavi adminu

    Korni, vidim u grupi Wonder Weeks da oko 8 tjedna (plus minus 2 tjedna gore dolje) roditelji prijavljuju da im bebe manje jedu ili odbijaju sisu/bocicu. Tad je novi skok u razvoju. Jesi je probala hraniti u polusnu? Promijeniti prostoriju, polozaj, osvjetljenje? To savjetuju i dojiljama kada krene strajk s dojenjem... Nadam se da ce brzo proci 🤗
    Dojenje - tko god pokusava, nemojte odustat. Ja sam prva cetiri-pet tjedana mislila da se on nikad nece otkacit sa sise. Sada se to hranjenje ustalilo tj razmaci su se povecali, a samo trajanje sisanja smanjilo jer je jaci pa brze vuce. Ali da, njima je sisa i hrana i pice i desert i utjeha... A cesto si visenjem na sisi osiguravaju vece kolicine mlijeka, navlace. Tipicno za 3 i 6 tjedan, ali moze biti bilo kada.
    .
    Ja sam se jucer zalila na dnevno spavanje, a evo da ga danas pohvalim. Prvi nap je bio u setnji sat ipol, pa budan prozor cca sat i 45/dva sata i sad opet spava vise od sat vremena vec. Mislim da je kljucno svesti ocekivanja svakog dana na minimum i pomiriti se da nisu strojevi i da ne moze svaki dan biti sve kako mama zeli 😂😂😂

  • Sreća2012

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Ajme cure moje ja se bas trudim dojiti, do jucer sve super i danas ona jednostavno nece cicu, ja guram i guram ali nece, dolsovno zaceni a gladna je.. i onda sam se izdojila nekih 30 ml s tim da je to skupa iz obe cice i sad ne znam je li to premalo… a onda u jednom trenu spavacica bude mokra od mlijeka. Nista mi nije jasno, al ona ne zeli cicati. Jucer sam ju dojila i nakon toga je 3 sata spavala sto nije nikad bilo i to je bas cvrsto spavala. Je li moguce da je tad povukla dosta mlijeka i da mi jednostavno novo slabo dolazi? Al opet kazem uopce ne zeli vuci cicu nego samo bocicu, morat cu se stalno pokusavat izdajat a ne znam je li to dobro.. a ako se i izdojim i onda opet za 20 min vude gladna ja ne znam je li se mogu u tako kratkom roku opet izdajat… bas sam jucer mislila da je krenulo super s dojenjem i danas puf ne ide nikako. Morala sam dva puta radit dohranu jer dva puta u izdajanju je jedva pokrilo dno mlijeko. Ne znam do cega je, al bas bi htjela izbjec dohranu
    Laurell jesmo haha, skupa smo bile🥰
    Elisa meni je isto bilo dobro iskustvo, babica mi je bila odlicna

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20714;3/st/20240901/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/a06c/preg.png

  • sparkle212

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Sreca ne znam kakvu izdajalicu imas ali mozda ti ne odgovara sirina lijevka. Ja imam medelinu i standardni lijevak od 24mm mi je preprevelik i s njim me samo bole cice, a ovaj od 21mm mi je super i s njim bas puno izdojim. 
    A ako je beba mirno spavala 3h sigurno da je navukla dovoljno mlijeka i zato je bila zadovoljna😊 Nadam se da cete se brzo uhodati i uloviti ritam dojenja

    21.12. ➕
    12.1 imamo otkucaje 🩷
    Nifty✔️ it’s a girl 💖

  • Sreća2012

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Sparkle koristim philps avent elektricnu.  Ja imam inace vece bradavice pa sad ne znam. Jesam li pogrjesila sto kad sam se izdojila sam bebi dala izdojeno mlijeko na bocicu? Mozda zbog toga sad ne zeli cicu.. jer joj je sigurno lakse na bocicu nego vuci cicu a bradavice i areola su mi vece a ona ima malo uvucenu donju usnu

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20714;3/st/20240901/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/a06c/preg.png

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1785

    Prijavi adminu

    Pistacija hvala ti 🤗 da, čitala sam i ja u knjizi da jr gubitak apetita prisutan u ovom skoku, pa se cijelo vrijeme nadam da je to to, i da će uskoro opet papati kao velika 🙂 išli smo danas izvaditi krv i dati urin, čisto sigurnosti radi, ostalo sve dobro na sistematskom. Cjepljenje obavljeno i nadam se da će s tim sve proći okej. Drago mi je da je danas bilo spavanaca kod vas 🙂 baš to, smanjiti očekivanja, i hendlati dan po dan 🤗

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 355

    Prijavi adminu

    Nama je danas baš težak dan, opet plače neutješno, taman sam mislila lagano su grčevi iza nas i eto ih opet... Nismo ni vani bili, cijeli dan je na cici jer joj je tad jedino mirna, baš sam jadna i ja skupa s njom 😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.