Ljetne bebe 2024 ✨

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sparkle212

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    I kod nas je danas bila patronazna, dobila je 220gr u tjedan dana i premasila porodajnu tezinu 😊 s obzirom da nam je dojenje klimavo pocelo zbog hitnog carskog ovo me malo smirilo jer ispada da ipak imam dovoljno mlijeka i da nema potrebe za dohranom kako nam je u bolnici receno. Jos se uhodavamo, svaki dan je novi izazov, pupak je otpao jucer nakon 11 dana, malo je bilo crvenila i sekreta ali stavila sam Tyrosur i ko rukom odneseno sve se smirilo. 
    Sto se tice spavanja, generalno je okej, po danu spava po 1-3h, ne zamracujem niti smo tiho, ali po noci nam je malo problem radi tisine i mira, fali joj muzika koja kod nas stalno svira. Imali smo par noci kada je 3h u koadu bila budna i razigrana, mlati nogicama i krevetu ali nebi spavala, pa se razljuti i tek nakon 3h ju uspijemo uspavati.
    Jos nismo ustabilili neku rutinu, ali pokusavamo da kupanje bude oko 19.30-20h .
    .
    Sreca meni su noge naticale u trudnoci, a tek nakon carskog su buknule i ruke i noge. Evo jucer splasnulo i osjecam se lakse, do tad je stalno bila tezina u nogama i prstima, valjda treba vremena da se sve unormali

    21.12. ➕
    12.1 imamo otkucaje 🩷
    Nifty✔️ it’s a girl 💖

  • Avatar PBTAB

    PBTAB

    Broj poruka: 1049

    Prijavi adminu

    Leeloo101

    PBTAB

    Leeloo e to ih dodatno zna mučiti, ako nema stolice par dana, savjet koji su mi dale starije žene je da uzmes toplomjer i gurnes mu u guzu, to zna potaknuti kakanje, samo ne to raditi često jer zna ulijeniti crijeva, ali za hitne situacije nama radi posao 😂🙈
    Pistacija to za dnevno spavanje te razumijem, jer i moj je takav. S vremenom je postao bolji, tako ce i tvoje dijete 🤞💪🏻
    Samo opušteno i hrabro. Kome god pricam o nasem spavanju svi govore, to je takva beba i tu se ne moze nista, raditi kako njemu odgovara i to je to. Tako i ti, imas bebu kojoj je dovoljno malo sna i to je tako.
    Jedna žena mi je rekla, vi danasnji mladi, rodite si djecu i vi bi da vam ta ista djeca samo spavaju i da vi ne morate nista raditi, e pa ne ide to tako, malo žrtve i patnje treba biti 😂
    Purple istina, svaka noc je drugacija. Kad se dogodi 6h sati sna u komadu ja samo budem Bogu zahvalna i idemo dalje, novi dan, nova noć i novi izazovi 💪🏻🤞
    ———
    Za žene koje ne doje, za mame sa malo sna i bez energije, otkriče su mi ove tablete, to mi preporucila sestricna koja to salje svim svojim frendicama sa malim bebama jer se kune i njih 🤣
    Stavljam link:
    https://pileje.hr/proizvod/paket-stres-phytostandard-glog-pasiflora-i-formag-30-tbl/
    Kažu da je za dojene bebe 10 dana bez stolice normalno, za bebe na dohrani 15..
    Nama je prošlo 6.. uz malo masaže kaka

    Ma tko to kaže 🤣🤣 možda knjige 🤣 ja ludim kad jedan dan ne kaki 😂🙈
    Mi smo zvali pedijatricu nakon 2 dana sto nije kakio pa je rekla da pricekamo jos max dan i ako ne bude da dodemo po cepic. Dojene bebe bi trebale kakati nakon gotovo svakog podoja jer je majcino mlijeko puno dobrih bakterija koje to potiče, dok bebe na boci malo rijeđe jer je dohrana jača i slabije probavljiva. 
    Nemoj da ti se beba pati, zamisli da si ti bez stolice 6 dana. 
    Ja sam jednom bila 7 pa sam trcala na klistir koliki su to bolovi bili. 
    Slažem se sa Korni ako dojis pripazi da ne jedes nesto sto ti zatvara bebicu ☺️

    👩‍🦳31, AMH 25,4 sono hsg - jajovodi ❌
    🧔🏻‍♂️43 normo
    🏩Repromed➖5 🐧
    ➖ 7.3.transfer 🙏🏻20.3. Beta ➡️448,58 Beta➡️ 912,7, UZV 4.4. 6+1 💓➡️UZV 17.4. 8+1 💓➡️ 10+2 miss.ab.😢💔
    ➖21.6. FET 🙏🏻3.7.Beta 🤞➡️27.6.test➕➡️12.dpt beta 692➡️ 14.dpt 1368➡️ uzv 18.7.💓➡️2.8. 8+1 missed. 💔
    ➖Clexane 💉✔️
    ➖20.10. FET➖11dpt➖911.18➖ 13dpt➖2550➖17.11.uzv 💓➖ Panorama 💙

  • Avatar Leeloo101

    Leeloo101

    Broj poruka: 989

    Prijavi adminu

    PBTAB

    Leeloo101

    PBTAB

    Leeloo e to ih dodatno zna mučiti, ako nema stolice par dana, savjet koji su mi dale starije žene je da uzmes toplomjer i gurnes mu u guzu, to zna potaknuti kakanje, samo ne to raditi često jer zna ulijeniti crijeva, ali za hitne situacije nama radi posao 😂🙈
    Pistacija to za dnevno spavanje te razumijem, jer i moj je takav. S vremenom je postao bolji, tako ce i tvoje dijete 🤞💪🏻
    Samo opušteno i hrabro. Kome god pricam o nasem spavanju svi govore, to je takva beba i tu se ne moze nista, raditi kako njemu odgovara i to je to. Tako i ti, imas bebu kojoj je dovoljno malo sna i to je tako.
    Jedna žena mi je rekla, vi danasnji mladi, rodite si djecu i vi bi da vam ta ista djeca samo spavaju i da vi ne morate nista raditi, e pa ne ide to tako, malo žrtve i patnje treba biti 😂
    Purple istina, svaka noc je drugacija. Kad se dogodi 6h sati sna u komadu ja samo budem Bogu zahvalna i idemo dalje, novi dan, nova noć i novi izazovi 💪🏻🤞
    ———
    Za žene koje ne doje, za mame sa malo sna i bez energije, otkriče su mi ove tablete, to mi preporucila sestricna koja to salje svim svojim frendicama sa malim bebama jer se kune i njih 🤣
    Stavljam link:
    https://pileje.hr/proizvod/paket-stres-phytostandard-glog-pasiflora-i-formag-30-tbl/
    Kažu da je za dojene bebe 10 dana bez stolice normalno, za bebe na dohrani 15..
    Nama je prošlo 6.. uz malo masaže kaka
    Ma tko to kaže 🤣🤣 možda knjige 🤣 ja ludim kad jedan dan ne kaki 😂🙈
    Mi smo zvali pedijatricu nakon 2 dana sto nije kakio pa je rekla da pricekamo jos max dan i ako ne bude da dodemo po cepic. Dojene bebe bi trebale kakati nakon gotovo svakog podoja jer je majcino mlijeko puno dobrih bakterija koje to potiče, dok bebe na boci malo rijeđe jer je dohrana jača i slabije probavljiva.
    Nemoj da ti se beba pati, zamisli da si ti bez stolice 6 dana.
    Ja sam jednom bila 7 pa sam trcala na klistir koliki su to bolovi bili.
    Slažem se sa Korni ako dojis pripazi da ne jedes nesto sto ti zatvara bebicu ☺️

    Banane ne jedem..  grahorice i citruse također..  moja stolica je uredna.. ne znam što bi moglo biti🙄
    Ali danas je kakala pa sam mirnija.. još ako popodnevni plač riješimo sa kapima, mojoj sreći nema kraja

    7. Mpo pokusaja - Beta 90, beta 230, uzv 💓 nifty low risk.. its a 💖

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 355

    Prijavi adminu

    PBTAB

    Leeloo101

    PBTAB

    Leeloo e to ih dodatno zna mučiti, ako nema stolice par dana, savjet koji su mi dale starije žene je da uzmes toplomjer i gurnes mu u guzu, to zna potaknuti kakanje, samo ne to raditi često jer zna ulijeniti crijeva, ali za hitne situacije nama radi posao 😂🙈
    Pistacija to za dnevno spavanje te razumijem, jer i moj je takav. S vremenom je postao bolji, tako ce i tvoje dijete 🤞💪🏻
    Samo opušteno i hrabro. Kome god pricam o nasem spavanju svi govore, to je takva beba i tu se ne moze nista, raditi kako njemu odgovara i to je to. Tako i ti, imas bebu kojoj je dovoljno malo sna i to je tako.
    Jedna žena mi je rekla, vi danasnji mladi, rodite si djecu i vi bi da vam ta ista djeca samo spavaju i da vi ne morate nista raditi, e pa ne ide to tako, malo žrtve i patnje treba biti 😂
    Purple istina, svaka noc je drugacija. Kad se dogodi 6h sati sna u komadu ja samo budem Bogu zahvalna i idemo dalje, novi dan, nova noć i novi izazovi 💪🏻🤞
    ———
    Za žene koje ne doje, za mame sa malo sna i bez energije, otkriče su mi ove tablete, to mi preporucila sestricna koja to salje svim svojim frendicama sa malim bebama jer se kune i njih 🤣
    Stavljam link:
    https://pileje.hr/proizvod/paket-stres-phytostandard-glog-pasiflora-i-formag-30-tbl/
    Kažu da je za dojene bebe 10 dana bez stolice normalno, za bebe na dohrani 15..
    Nama je prošlo 6.. uz malo masaže kaka
    Ma tko to kaže 🤣🤣 možda knjige 🤣 ja ludim kad jedan dan ne kaki 😂🙈
    Mi smo zvali pedijatricu nakon 2 dana sto nije kakio pa je rekla da pricekamo jos max dan i ako ne bude da dodemo po cepic. Dojene bebe bi trebale kakati nakon gotovo svakog podoja jer je majcino mlijeko puno dobrih bakterija koje to potiče, dok bebe na boci malo rijeđe jer je dohrana jača i slabije probavljiva.
    Nemoj da ti se beba pati, zamisli da si ti bez stolice 6 dana.
    Ja sam jednom bila 7 pa sam trcala na klistir koliki su to bolovi bili.
    Slažem se sa Korni ako dojis pripazi da ne jedes nesto sto ti zatvara bebicu ☺️

    Meni je patronažna rekla da dojene bebe ne moraju kakati po par dana, imam više frendica koje doje i kojima bebe ne kakaju svaki dan, a pogotovo ne nakon svakog podoja 🤷🏼‍♀️
    Moja je Max 1 dan bila bez kakice ali zato idući dan dobrano nadoknadi 😅

  • Avatar laurell

    laurell

    Broj poruka: 786

    Prijavi adminu

    Uh dok sam iscitala sve stranice. Nikako da si uzmem vremena za sebe. Mi smo tek jucer dosli kuci iz bolnice (nesto mu je crp bio vislji i cekali smo taj uzv bubrega). Na kraju sve je ok, ima prosirenje to neko ali jako blago, potrebna je samo sad dok je mali cesca kontrola. Moguce i da se povuce potpuno kako bude rastao. 
    Ja otpocetka u bolnici imam problem s bradavicama i dojenjem, em su mi uvucene (silikoni pomazu donekle ali i preko njih mi ih je unistio i raskrvario totalno), em on ne zna ni preko silikons lijepo uhvatit  pa smo se borili svim silama uz dohranu. Mlijeko mi je krenulo, a cice u ranama. Strasna bol. Jucer pocela sa izdajanjem koje me skrooooz manje boli i spasilo me. Jucerasnja prva noc kuci je bila prepuna nervoze, plakanje, malo je jeo, nepravilno, preeeedugo, i  stalno se uspava na boci i ne pojede nista da bi skuzili da mu sisac na boci ne odgovara odnosno nema snagu da povuce, protok je pre slab. Danas uzeli novu, spasili se. 
    Izazovno mi je i bas tesko, tek se upoznajemo i dolazimo sebi. Po danu mi spava da ga morss budit za jesti, nocu cirkus. Nadam se da ce se to uspijet izregulirati sad uz pravilno hranjenje. 

    05/23 vanmaterična prva trudnoća -odstranjen jedan jajovod
    baby boy

  • Avatar laurell

    laurell

    Broj poruka: 786

    Prijavi adminu

    Ima li novosti sa Leptirko?

    05/23 vanmaterična prva trudnoća -odstranjen jedan jajovod
    baby boy

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1785

    Prijavi adminu

    Sparkle super da je malena dobila na težini 🤗 
    Laurell i mi smo na početku mučili muku dok nismo našli odgovarajući sisač i ispalo je da je to mam. Bit će ti lakše čim bude normalno jeo 🙂 izdrzi ovaj početak 🍀

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Sreća2012

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Ja sam isto puno manje natekla bila u trudnoci i sad nakon noge kao u slona…
    Mi za sad dojimo i tu i tamo neka dohranica kad vidim da taj podoj nisam dovoljno mlijeka imala jer bude nervozna i nakon cice
    Imali smo burnu prvu noc, nije stala plakati i zaspala je prvi put tek u podne nakon dohrane, znaci cijelu noc i jutro je bila budna, ne znam ko je vise plakao ja ili ona. A sad evo spava stalno, pa papa pa malo place pa se mucimo pa opet zaspe pa se i ja sve nekako nadam da ce nam krenuti kako treba, trudimo se s dojenjem i za sad okej ide pa cemo viditi, svaki dan je zapravo drugaciji. 
    Laurell ma jesi ti iz Zadra?

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20714;3/st/20240901/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/a06c/preg.png

  • Sreća2012

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    E i koja vam se dohrana pokazala najboljom

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20714;3/st/20240901/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/a06c/preg.png

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1193

    Prijavi adminu

    PBTAB

    Leeloo e to ih dodatno zna mučiti, ako nema stolice par dana, savjet koji su mi dale starije žene je da uzmes toplomjer i gurnes mu u guzu, to zna potaknuti kakanje, samo ne to raditi često jer zna ulijeniti crijeva, ali za hitne situacije nama radi posao 😂🙈
    Pistacija to za dnevno spavanje te razumijem, jer i moj je takav. S vremenom je postao bolji, tako ce i tvoje dijete 🤞💪🏻
    Samo opušteno i hrabro. Kome god pricam o nasem spavanju svi govore, to je takva beba i tu se ne moze nista, raditi kako njemu odgovara i to je to. Tako i ti, imas bebu kojoj je dovoljno malo sna i to je tako.
    Jedna žena mi je rekla, vi danasnji mladi, rodite si djecu i vi bi da vam ta ista djeca samo spavaju i da vi ne morate nista raditi, e pa ne ide to tako, malo žrtve i patnje treba biti 😂
    Purple istina, svaka noc je drugacija. Kad se dogodi 6h sati sna u komadu ja samo budem Bogu zahvalna i idemo dalje, novi dan, nova noć i novi izazovi 💪🏻🤞
    ———
    Za žene koje ne doje, za mame sa malo sna i bez energije, otkriče su mi ove tablete, to mi preporucila sestricna koja to salje svim svojim frendicama sa malim bebama jer se kune i njih 🤣
    Stavljam link:
    https://pileje.hr/proizvod/paket-stres-phytostandard-glog-pasiflora-i-formag-30-tbl/

    Jel imaju koje tablete za mame koje doje 😅🙈

    👩‍🦰 28g
    🧔33g06/2021 👼💔
    27.09. '21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It's a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀
    22. 9.'23 👼💔❤️25.06.2024👶❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.