Ljetne bebe 2024 ✨

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PBTAB

    PBTAB

    Broj poruka: 1049

    Prijavi adminu

    Leeloo e to ih dodatno zna mučiti, ako nema stolice par dana, savjet koji su mi dale starije žene je da uzmes toplomjer i gurnes mu u guzu, to zna potaknuti kakanje, samo ne to raditi često jer zna ulijeniti crijeva, ali za hitne situacije nama radi posao 😂🙈
    Pistacija to za dnevno spavanje te razumijem, jer i moj je takav. S vremenom je postao bolji, tako ce i tvoje dijete 🤞💪🏻
    Samo opušteno i hrabro. Kome god pricam o nasem spavanju svi govore, to je takva beba i tu se ne moze nista, raditi kako njemu odgovara i to je to. Tako i ti, imas bebu kojoj je dovoljno malo sna i to je tako. 
    Jedna žena mi je rekla, vi danasnji mladi, rodite si djecu i vi bi da vam ta ista djeca samo spavaju i da vi ne morate nista raditi, e pa ne ide to tako, malo žrtve i patnje treba biti 😂
    Purple istina, svaka noc je drugacija. Kad se dogodi 6h sati sna u komadu ja samo budem Bogu zahvalna i idemo dalje, novi dan, nova noć i novi izazovi 💪🏻🤞
    ———
    Za žene koje ne doje, za mame sa malo sna i bez energije, otkriče su mi ove tablete, to mi preporucila sestricna koja to salje svim svojim frendicama sa malim bebama jer se kune i njih 🤣 
    Stavljam link: 
    https://pileje.hr/proizvod/paket-stres-phytostandard-glog-pasiflora-i-formag-30-tbl/

    👩‍🦳31, AMH 25,4 sono hsg - jajovodi ❌
    🧔🏻‍♂️43 normo
    🏩Repromed➖5 🐧
    ➖ 7.3.transfer 🙏🏻20.3. Beta ➡️448,58 Beta➡️ 912,7, UZV 4.4. 6+1 💓➡️UZV 17.4. 8+1 💓➡️ 10+2 miss.ab.😢💔
    ➖21.6. FET 🙏🏻3.7.Beta 🤞➡️27.6.test➕➡️12.dpt beta 692➡️ 14.dpt 1368➡️ uzv 18.7.💓➡️2.8. 8+1 missed. 💔
    ➖Clexane 💉✔️
    ➖20.10. FET➖11dpt➖911.18➖ 13dpt➖2550➖17.11.uzv 💓➖ Panorama 💙

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 480

    Prijavi adminu

    Nada bila sam se izdajala u jednom periodu kad god bih uhvatila priliku, bar po 50ml jer mi je doslo u glavu da za vikend idemo na svadbu i sta ce mali jest ako ja nemam dovoljno mlijeka par dana prije. Nas to nije poremetilo, cak sam pila i hippov caj za dojilje, mozda vise da mi psiha bude mirna. 😂 i u granulama je, pravim s hladnom vodom, ima boju piva 😅😅😅
    Mislim da je dobra stvar, ako mozes, izdojiti i zalediti si mlijeko. Dobro ce ti doci kad tad. 😁
    E da, cijepljenje, nama su savjetovali uzeti frescopad hladne obloge za mjesto uboda. I cepice za temperaturu stavite u frizider. Ucite na mojim greskama 🤣🤣🤣🤣🤣

    2x missed ab
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    💙Baby boy 🤩

  • Avatar Leeloo101

    Leeloo101

    Broj poruka: 989

    Prijavi adminu

    PBTAB

    Leeloo e to ih dodatno zna mučiti, ako nema stolice par dana, savjet koji su mi dale starije žene je da uzmes toplomjer i gurnes mu u guzu, to zna potaknuti kakanje, samo ne to raditi često jer zna ulijeniti crijeva, ali za hitne situacije nama radi posao 😂🙈
    Pistacija to za dnevno spavanje te razumijem, jer i moj je takav. S vremenom je postao bolji, tako ce i tvoje dijete 🤞💪🏻
    Samo opušteno i hrabro. Kome god pricam o nasem spavanju svi govore, to je takva beba i tu se ne moze nista, raditi kako njemu odgovara i to je to. Tako i ti, imas bebu kojoj je dovoljno malo sna i to je tako.
    Jedna žena mi je rekla, vi danasnji mladi, rodite si djecu i vi bi da vam ta ista djeca samo spavaju i da vi ne morate nista raditi, e pa ne ide to tako, malo žrtve i patnje treba biti 😂
    Purple istina, svaka noc je drugacija. Kad se dogodi 6h sati sna u komadu ja samo budem Bogu zahvalna i idemo dalje, novi dan, nova noć i novi izazovi 💪🏻🤞
    ———
    Za žene koje ne doje, za mame sa malo sna i bez energije, otkriče su mi ove tablete, to mi preporucila sestricna koja to salje svim svojim frendicama sa malim bebama jer se kune i njih 🤣
    Stavljam link:
    https://pileje.hr/proizvod/paket-stres-phytostandard-glog-pasiflora-i-formag-30-tbl/

    Kažu da je za dojene bebe 10 dana bez stolice normalno, za bebe na dohrani 15..
    Nama je prošlo 6.. uz malo masaže kaka

    7. Mpo pokusaja - Beta 90, beta 230, uzv 💓 nifty low risk.. its a 💖

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1785

    Prijavi adminu

    Leeloo pazi da ti ne jedeš nešto što zatvara (tipa banane), jer onda to i njih zatvara preko mlijeka. Tako je meni patronažna bila rekla.

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1785

    Prijavi adminu

    Purple mi ćemo se danas naoružati time, jer je sutra cijepljenje 🤞🤞 hvala na savjetu 🥰

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 355

    Prijavi adminu

    Slažem se da je svaka beba za sebe, pričaju mi frendice koje već imaju više od 1 djeteta, prvo super, drugo neće ni čuti za spavanje, za kolica, ili obrnuto.. 
    Nego, mene zanima kako bi trenirate djecu da zaspu sama od sebe, jel ih pokupite kad plaču pa opet spustite ili? Jer kod ove moje nema šanse da se ona sama uspava, plače nakon 10 min kad joj vrtuljak više nije napet. I onda ju uzmem u ruke. Ako je opet spustim, opet vriska 😭

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 355

    Prijavi adminu

    marta96

    Elisa nosila sam holter i tlak je ok najviši do 138/91 pod terapijom, a ugl je niži
    No tu večer sam imala ful stresnu situaciju di sam se posvađala sa svekrvom 🫣😑 i nisam kao imala pad tlaka kroz noć pa dr malo drami. Vidjet ću kaj kaže kardiolog na sve to

    Držim fige da sve bude dobro 🤞🤞 Javi svakako kad obaviš.
    Joj te svekrve, teško se ne uzrujavati s njima, užas. Moja tu dođe našpricana parfemom pa mi partner popizdi, ja šutim jer se ne želim svađati, a i nemam snage iskreno, ali jbmu tu je beba, unuka ti, kako ti nije jasno?! I općenito dolaženje svaki dan kad god se njoj sprdne mi ide na živce...

  • Sreća2012

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Cure jesu li kojoj zglobovi na nogama natekli nakon poroda? Znaci ja ne znam sto je ovo… u zivotu ovo nisam vidila

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20714;3/st/20240901/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/a06c/preg.png

  • plave_okice

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Mi za sada imamo srece jer je od nekih 5,5-6 tjedana pocela spavati po 6 h. Zadnjih 2-3 tjedna spava po 8h, a par puta je spavala po 9,5 h. Zna se i sad dogoditi da odapava samo 6 ili 7 h. A zaspi oko 23. Sad se malo pomice na 22:40 ili malo ranije. Mozda zato sto pije AD pa bude dulje sita. Sada kroz dana pije preko 700 ml, ali rijetko kad da bi popila bocicu odjednom. Zna 100 ml piti po 1 h. 🫣 ili trazi svakih 20-30 minuta po par mililitara. Dajemo joj vecu militrazu, ali jednostavno joj vise odgovara jesti po malo. Pa to hranjenje ubije. Nedavno je bilo valjda 14-15 hranjenja od 7-23. A kroz dan spava kako kada. Obicno nakon jutarnjeg hranjenja jos odspava neka 2 h jer odemo u setnju. Ali sad se malo bioritam promijenio jer smo na moru 10 dana pa nije bilo tih jutarnjih setnji. Vidjet cemo kako ce biti kad se vratimo i kad muz krene radit. I da ni nasa nece dudu niti one grickalice, a zubi ju muce za poludit. A zadnjih dana bas ima faze cendranja i samo ju moras nositi. Ne smijemo stajati, vec hodati. 

  • Avatar ElisaDay.

    ElisaDay.

    Broj poruka: 355

    Prijavi adminu

    Sreća2012

    Cure jesu li kojoj zglobovi na nogama natekli nakon poroda? Znaci ja ne znam sto je ovo… u zivotu ovo nisam vidila


    Mojoj cimerici s odjela su bile natekle kad je rodila, s time da joj u trudnoći nisu bile, pa je baš rekla da se čudi kako su joj tek sad nateknute, inače budu prije poroda. Nemam neki savjet osim da ako su baš jako, pošalješ sliku svom ginekologu i pitaš za savjet? Ja sam bila jako natekla prije poroda ali imala sam problem s tlakom, pa zato, s time da čim sam rodila ta voda je izašla ... Provjeri si i tlak za svaki slučaj, preeklampsija nije za zezati se...

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.