Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    Thinkpurple i meni su poslali link za tecaj tako da smo muz i ja slusali danas, sutra cu pola sama, pola ce on samnom jer radi do 4. Bilo ki je zanimljivo i korisno, pogotovo patronazna sestra jer je puno pricala o tim nekim tehnickim stvarima, disanje, masaze itd

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1840

    Prijavi adminu

    Thinkpruple hvala što misliš. Zvala me danas sestra sa rebra i ona je bila malo rječitija od ove sa Srebrnjaka, i rekla da se rade 2 uzv, od kojih drugi treba biti do 34 tjedna, što ću ja svakako stići napraviti pa nije drama. Uzela sam na kraju termin na Rebru jer je koji dan kasnije od ovog na Srebrnjaku, a tada sam u Zg pa mi više paše. Jedino mi je rekla da probam još Vinogradsku jer i oni po novom to rade a muž tamo poznaje jednog doktora pa ćemo probat požurit, ali ako i ne uspijemo, nisam s ničim zakasnila.

  • laryy

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima,nova na forumu a i nova u svemu vezano za trudnocu😊. Trudna sam 28 tjedana,djevojcica na putu. Htjela sam pitati sve mame ili buduce mame koje su bolje informirane nego ja u vezi caja od malinovog lista( kao pomaze u otvaranju i brzi je porod) neznam od kad ga je najbolje poceti piti ( citala sam negdje ili gledala ne sjecam se tocno u 33tt). Takoder sam zeljela pitati za one poznate uloske za postorodajni oporavak od aloa vere i pokusavala sam googlati da li se mogu odma poslije poroda koristit ili treba pricekati,i koliko to treba drzati (da li cekati da se “otopi” ili jednostavno promjeniti kad je pun?). Nova sam u svemu i pokusavam svaki savjet i svaku informaciju iskoristit najbolje tako da ako ko ima iskustva sa ovim ili informaciju voljela bi da naucim😊. Hvalaa!❤

  • laryy

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima,nova na forumu a i nova u svemu vezano za trudnocu😊. Trudna sam 28 tjedana,djevojcica na putu. Htjela sam pitati sve mame ili buduce mame koje su bolje informirane nego ja u vezi caja od malinovog lista( kao pomaze u otvaranju i brzi je porod) neznam od kad ga je najbolje poceti piti ( citala sam negdje ili gledala ne sjecam se tocno u 33tt). Takoder sam zeljela pitati za one poznate uloske za postorodajni oporavak od aloa vere i pokusavala sam googlati da li se mogu odma poslije poroda koristit ili treba pricekati,i koliko to treba drzati (da li cekati da se “otopi” ili jednostavno promjeniti kad je pun?). Nova sam u svemu i pokusavam svaki savjet i svaku informaciju iskoristit najbolje tako da ako ko ima iskustva sa ovim ili informaciju voljela bi da naucim😊. Hvalaa!❤

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    Laryy dobrodošla na forum! Ja nisam cula do sad ni za caj malinovog lista ni za uloske s aloe verom pa ne mogu komentirati ali drago mi je cuti za nesto novo. 
    Miracle2023 Gdje kupiti taj caj? Jel ima ovako u dm-u ili bio&bio ili treba naci negdje bas domace? 
    Sto se tice trudnickog tecaja, ne mogu reci da sam sad ne znam sto novo cula ali bilo mi je zanimljivo i brzo je proslo 2 i pol sata koliko je danaa trajalo. Meni osobno je bilo novo jer su spominjali zagrebavke bolnice i to kako je na Sv.Duhu rađaona odvojena mala prostorija s vlastitom kupaonom i trudnica ima privatnost i sama je u sobi sa suprugom i doktorom, sestrama. Znam da ste nesto spominjale to prije, ali nisam znala da je bas tako. I da npr za epiduralnu mozes reci da zelis pa te pripreme s dozom infuzije i onda daju prvu dozu pa mozes i odustati i reci ipak necu ili uzeti samo jednu dozu. 
    Isto tako za šivanje i pucanje, kazu da se to sad jako smanjilo i da je sve rijeđe da moraju šivati zbog tih masaža međice i ne znam zbog cega jos. Ali evo npr za tu masazu nisam znala uopce tako da ce biti svakako korisna. I objasnila je kako da je izvodimo. Isto tako tehnike disanja na porodu.. ima ih tri: disanje iz trbuha, "dahtanje" i nesto kao kombinacija i objasnila kad se koja radi i zasto... eto, ja sam cula nesto novo, ne previse ali bilo mi je korisno. Sutra ce biti vise o dojenju i brizi o bebi stoce mi sigurno vise znaciti jer tu manje toga znam za sad

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.

  • laryy

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    thinkpurple

    Miracle danas je bilo opcenito o trudnoci i porodu od strane ginekologa i od strane pateonazne sestre o trudnoci, malo o porodu i babinju. Preletila je tehnike disanja i masazu medice al meni to ovak bez slika i vizualnog objasnjenja nis ne znaci 🤷‍♀️ sutra bude ponovila i sutra je dojenje i njega novorodenceta tema, to me vise zanima od poroda da se prisjetim. Covid test oni kazu da ne treba a evo iz prve ruke imam da je za jucer trebalo za petrovu pcr za dogovoreni carski. Pratnja je dozvoljena u vinogradskoj i na sv duhu trenutno.
    Ono kaj me scimalo je kad su rekli da je dobro s 28 tjedana spremit torbu za rodiliste pa makar u grubo jer nikad neznas, a ja nemam jos ni t od torbe u glavi a bome ni za bebu nisam jos nista krenula spremat ni pripremat.
    Sayuri super za dobar nalaz! Kad ces nam bit aktivnija na forumu? 😉
    Laryy dobrodosla! Nemam iskustva s cajem i uloscima…

    Hvalaa. Termin nam je dan razlike. 12.07😊

  • laryy

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Miracle2023

    Laryy dobrodosla! Ja sam pila od 36tt i tako cu i ovaj put, prije se ne bi usudila nista pokusavati. Ne sjecam se koju kolicinu sam pila. Sad je li sto pomoglo, ne znam. Popucala nisam, a porod je trajao 15h ukupno od pocetka trudova. I mislim da je jako bitna masaza medjice. Ne znam kad sam krenula s time, a sad planiram s nekih 34tt pa do kraja. S tim da kad sam dosla na porod i kad je to babica radila sam shvatila da sam ja to radila prelagano i prenjezno za razliku od nje 😂
    Za ove uloske nisam cula tako da nemam odg na to.
    .
    Cure koje ste slusale tecaj, jesu li rekli nesto sto niste znale do sad? Sto je najbitnije sto su spomenuli? Ako vam se da tipkat, zahvaljujem, ja necu na tecaj, ali volim cuti sve na tu temu 🤗

    Uredu hvala,svaka informacija je bitna hahahah

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 521

    Prijavi adminu

    Caj od lista maline - kupila u ljekarni (oko 2€) jer je preporucen za pocetak IVF i onda nikako do pred sam kraj, djeluje na stezanja/opustanja maternice, u listicima je, pise na kutiji koliko cega za kuhati, okusom ok, nista special. 
    *
    Masaza medice mi smo na tecaju dobili reklamni uzorak ulja za to na kojem je sve nacrtano, kad iskopam stavim sliku tih masaznih pokreta 😄
    *
    Ulosci s aloa gelom - ima gotovih od Fride koji nemaju direkt gel nego samo hlade (to je uloga gela kod ovih kucne radinosti). Ovi Fridini, koliko sam skuzila, rade po principu onih jastucica topline/hladnoce i skroz su “obuceni” pa mogu od prvog dana. Ovi s aloa gelom (i jos je nesto, ali sam zaboravila) se doma rade s obicnim uloscima i drze u frizeru pa iz njega stavljaju. Cisto znog toga rekla bih da idu koji dan poslije poroda (kad ss dode doma) - mozda najbolje provjeriti kod doktora/sestre 😉 Sama aloa ne bi trebala nista rani, ali opet svatko od nas je za sebe pa bih osobno pitala poslije poroda smijem li ili ne. 
    *
    Torba 😅 e to je mene pocelo kopkati zadnjih dana 🙈 vise u stilu bolje da je pripremimo barem malo pa da nam ne treba jos. Cekam sljedeci pregled kroz 2 tjedna da neke stvari pitam i sestru pa cu poslije toga sigurno, za sad planiram obaviti DM shoping i malo to sve posloziti da, ako slucajno nastane panika, sve samo potrpamo u kofer i gotovo. E to me vodi do:
    1)  jeste li pakirale u kofer ili torbu? Nije da imam neku torbu za put tog tipa, vise sam tip od kofera, a ne kupuje mi se bas sad neka zbog ta 3 dana 🙈
    2) Da se sloze posebni “paketici” tipa prije poroda, sam porod, poslije poroda? 
    *
    Thinkpurple bas sam to pitala dr.zadnji puta i kaze da nije da se svaki dan mora javljat javljat jer i on mora malo spavat i odmorit se, najcesce se manje jave kad se nekako okrenu da im je ugodnije pa se onda tako gnijezde i ne mrdaju. 
    Ally jesi nam dobro? 
    *
    Nama je djecja soba trenutno skladiste jer su nam uvalili  hrpu stvari (koju niti trebamo niti zelimo 🙄) da nam se nade - sad se toga moram prvom rjesiti 😅 Ovaj i sljedeci vikend planirano je rasciscavanje i montaza ormara i farbanje i slicno 🙈 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.

  • Avatar Nefertiti

    Nefertiti

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Mia hvala na informaciji za Omnibiotic, naručila sam si 😉
    Što se tiče tečaja, slažem se, najkorisnija je bila informacija o torbi za rodilište. Pod hitno to moram spakirati za svaki slučaj. U prvoj trudnoći me uhvatio napadaj bubrežnih kamenaca u 8. mjesecu trudnoće i rekli mi da ostajem u bolnici pitaju me da gdje mi je torba, a ja ono, još ništa pripremljeno, pa je muž išao doma i spakirao mi zimsku pidžamu, a bio kolovoz 😂🙈
    Slikala sam ekran jučer s popisom stvari za torbu pa stavljam ovdje, možda nekoj bude korisno (nadam se da se vidi):
    https://ibb.co/3YY506b

    Termin: 4.7.
    Stiže curica ❤️

  • Avatar Cvit

    Cvit

    Broj poruka: 229

    Prijavi adminu

    Mi smo obavili jucer kontrolu..cure rastu, sad su 880, 890 i 930g ✨️✨️✨️
    Iduca kontrola 2.5. 🤞
    Nadam se da cemo izdrzati cim duze..
    Oprala sam najmanju robicu, 50-56 i poslozila..sad cu dalje redom..
    Krevetici bi trebali stici kroz 10tak dana, pa cemo sobicu sloziti dok sam jos doma..
    Sto se torbe tice, taman su mi stigle zadnje stvari sta sam narucila, spavacice su na susilu..pa smo lagano s torbom spremni, mada se nadam da nam nece jos trebati..

    37 👩‍❤️‍👨 33 🌠 5/2020 biokemijska
    🧔 teratozoospermija, 👩🏼‍🦰 zacepljen jajovod
    9/2021 AIH ❌️
    2/2022 Gonal, 2 folikula, 1 js ❌️
    10/2022 Menopur, 7 folikula, 7js, 6 blastocista
    5.11. ET 2 blastice, 4 ❄️ 🥰 6dnt + 🤞🍀
    Beta 21.11. 4607 ✨️ 23.11. 8613 ✨️ UZV 5.12. ✨️ 6+4 ❤️❤️❤️ 16.6.2023. 💖💖💖

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.