Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • AM13

    Broj poruka: 228

    Prijavi adminu

    Jao zene jesam se nasmijala. Nije me bilo jer me uhvatila frka i panika oko nabavke svega sto mi je jos ostalo za nabavit, pranja robice, spremanja, pakiranja torbe za bolnicu itd i udem procitat vas i vidim da o tome pisete, bas sam se fino nasmijala kad sam skuzila da nisam jedina. 
    Nadam se da ste sve dobro, a vi koje ste bolesne/prehladene da cete brzo ozdraviti!
    I cestitke na prvoj bebici na nasoj temi! Prekrasne vijesti 

  • Avatar Mia2023

    Mia2023

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Ja nisam još ništa krenula prati ni pospremati. Prvo trebamo neke radove napraviti u sobi, a to nikako da se krene. Sad kad sve pišete da već perete i spremate me uhvati panika iako sam ja nakon vas uglavnom, ali svejedno 😅 
    Veće stvari imamo doma po kutijama. Još su ostale sitnice, higijenske potrepštine i trebam vidjeti jel imam dovoljno robice, ovako kad mi je sve po kutijama i vrećicama ni ne znam koliko toga ima 😆
    .
    Nadam se da ćete svi brzo ozdraviti. 🥰 Kašalj mi je oduvijek bio katastrofa jer nikako ga se riješiti kad krene. 

    👸29
    🧒37
    13.12. ❤️
    Panorama ✅, stiže dečkić 💙

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 429

    Prijavi adminu

    SAYuRI

    Thinkpurplemoram te jos nesto pitati. Ja sam veceras inhalirala Ventolin i dosta je pomogao, medjutim cudne reakcije jmam, malo ubrzalo srce i tremor ruku. Da li se tebj to desava? 🫣🤔 Inace prvi put sam ga u zivotu stavila u inhalator sebi, djeci jesam ali sebi nisam. 1ml sam sa 2ml fizioloske. Jesam oretjerala, koliko ti uzimas? 🤯

    Sayuri- to ti je normalna reakcija na Ventolin. Nekome srce više lupa, nekome manje. Meni svaki put + mi se malo manta. Radi to sjedećki. 1 ml bi trebalo biti 5 mg, a za odrasle je preporučena doza 0.5-1 ml razrijeđeno do cca 2.5 ml sa fiziološkom. Znaci možeš probati i sa 0.5 ml, pa da vidiš ako ti ta doza pomaže da imaš učinak, a manje nuspojava. 
    I svima koji se brinu oko krvnih nalaza-predlažem da ne paničarite ako imate odstupanja, a ginići kažu da je ok. Trudnoća se ne zove bezveze drugo stanje, cijela fiziologija trudnice se mijenja. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

  • Avatar Meli18

    Meli18

    Broj poruka: 238

    Prijavi adminu

    Ally , pitala sam za leukocite posto sam dobila nalaz na e gradani. Kod ginekologa idem tek u ponedjeljak. Ali, hvala ti.

  • Avatar Flekica

    Flekica

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Meli19

    Ally , pitala sam za leukocite posto sam dobila nalaz na e gradani. Kod ginekologa idem tek u ponedjeljak. Ali, hvala ti.

    Leukociti su u trudnoći ok do 16. Znam sigurno jer se meni od pocetka trudnoce krecu od 14,5 do 15,5 i ginekolog je rekao da je sve ok dok nije neka vrijednost visa od 16. Automatski rastu i neutrofilni granilociti. Za limfocite je pak normalno da padnu u trudnoci kao reakcija tijela - spustanje imuniteta kako bi bebica nesmetano rasla i kako ju tijelo ne bi odbacilo. Tako da nema potrebe da se brines do ponedjeljka 🙂Pitanje za mame kojima je ovo druga ili visa trudnoca - kako stvari stoje sa odabirom pedijatra za bebu. Shvatila sam da se pedijatar moze odabrati tek nakon rođenja ali sam isto tako cula da je u Zgu (vjerojatno i drugdje) situacija svakakva pa da se ljudi znaju i upisivati na neku listu kod pedijatra prije rođenja bebe. Konkretno me zanima zapadni dio Zg-a? Samo cujem da nitko nema mjesta ili da su losi. A stvarno mi je bitno da je pedijatar ok, da nije problem dobiti uputnicu za vadjenje krvi i takve stvari i da se javlja na telefon/mail

    👩 1987. - AMH 10,38 pmol, hashimoto, 12/21 lpsc ex desni jajovod i veci dio jajnika, 🧑 1987. - normozoospermia
    04/22 prvi IVF postupak, 225 Ovaleap, Cetrotide, Ovitrelle -> 4 🥚, sve oplođene 05/05/22 ET dvije blastice , 0 smrzlica, beta 0, 12/2022 spontana trudnoca ❤️, otp 18/08/2023 it's a boy!

  • Avatar Lemon

    Lemon

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    I ja sam zadnjih dana u razmišljanju oko torbe, je li rano ili nije pa dodem tu i vidim taman ste u tome 😄
    Mislim da ću kofer za u sobu i odvojiti po vrećicama da sestre znaju sta je sta.
    Može samo netko objasniti taj tipa ruksak što nosimo u radaonu, može to biti isto neka ona vrećica sa zipom za stvari za nas? I eventualno neki manji ruksak za one naše osobne stvari, mobitel, voda, labelo?
    Ja sam se baš nekako bojala ovog pregleda ali je sve dobro prošlo, i dalje je na istoj strani glava više dolje, posteljica se digla. Svako jutro brojim udarce. Ima već 1200g, još dva pregleda i onda u TA, baš je proletilo vrijeme. Sljedeći pregled oko 15.5. kada ću biti 33tt.
    ..
    Vidim ima nas bolesnih, ne znam što to vlada, ali meni curi nos vec dva dana, oči suzne i pecka grlo. Kišem non stop i samo mijenjam uloške 🤦‍♀️
    ..
    Mm i ja od početka vodimo borbe oko kolica, hoćemo neka skuplja 3u1, hoćemo jeftina iz kine plus dobro jaje i to tako traje. I evo danas sam naručila Metro+ Deluxe i još ću Cybex jaje i riješila sve muke. Hvale ih jako, da su dobra i na nultom položaju i da nema potrebe za 3u1 pa eto, valjda će nam služiti 
    Thinkpurple znaš da je meni prije par tjedana bila panika jer ju nisam osjetila, a isto sa baby w.sam ju odmah našla. Vjerojatno je do položaja jer nam je posteljica naprijed pa kako kad osjetimo. Ali ako osjećaš i dalje da nešto nije dobro odi provjeriti 

    💔💔💔💔
    28.06.23. ❤️

  • AM13

    Broj poruka: 228

    Prijavi adminu

    Zene pitanje.. na drugoj sam kutiji zeljeza (heferol), dok sam pila prvu sam konstantno imala zatvor, mucila se s odlascima na wc itd a sada mi nije tako, najnormalnije idem na wc, nije proljev, ali se ni ne patim vise 😂🙈 ono sta mene muci je sto sam procitala da je cesca stolica jedan od znakova pripreme za porod, pa me sad muci da nije to mozda? Nekako mi je prerano za to. I da, razlika je sto sada uz ovu kutiju bas pijem vitamin c u tabletama, prosli put nisam bila bas upucena pa sam pila samo zeljezo i nisam ga pila na taste vec uz jelo pa ne znam jel ima to ikakve veze?

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 429

    Prijavi adminu

    thinkpurple

    Meli normalno je da leukociti budu malo poviseni u trudnoci.
    Melani Pulmicort je za kasalj god laringitisa, odnosno gornjih disnih puteva, a Salbutamol/Ventolin kod bronhijalnih i plucnih odnosno donjih disnih puteva. To je razlika.

    Zapravo, oba se koriste kod bronhalne astme za širenje dišnih puteva. Razlika je u sastavu, pulmicort je budezonid, a ventolin salbutamol. Kao što je Thinkpurple rekla, Pulmicort ima još dodatnu indikaciju za liječenje krupa. Ali i on širi donje dišne puteve. Dapače, često se u bolnici u nebulizator (inhalator) zna miksati i Ventolin i Pulmicort za bolji učinak. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 360

    Prijavi adminu

    AM13

    Zene pitanje.. na drugoj sam kutiji zeljeza (heferol), dok sam pila prvu sam konstantno imala zatvor, mucila se s odlascima na wc itd a sada mi nije tako, najnormalnije idem na wc, nije proljev, ali se ni ne patim vise 😂🙈 ono sta mene muci je sto sam procitala da je cesca stolica jedan od znakova pripreme za porod, pa me sad muci da nije to mozda? Nekako mi je prerano za to. I da, razlika je sto sada uz ovu kutiju bas pijem vitamin c u tabletama, prosli put nisam bila bas upucena pa sam pila samo zeljezo i nisam ga pila na taste vec uz jelo pa ne znam jel ima to ikakve veze?

    Vitamin C otvara i sigurno ti je zbog toga. Sumnjam da je vec priprema za porod osim ako nemas i neke druge simptome koji mogu znaciti da se porod blizi.  

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.

  • AM13

    Broj poruka: 228

    Prijavi adminu

    Vanilla Diva

    AM13

    Zene pitanje.. na drugoj sam kutiji zeljeza (heferol), dok sam pila prvu sam konstantno imala zatvor, mucila se s odlascima na wc itd a sada mi nije tako, najnormalnije idem na wc, nije proljev, ali se ni ne patim vise 😂🙈 ono sta mene muci je sto sam procitala da je cesca stolica jedan od znakova pripreme za porod, pa me sad muci da nije to mozda? Nekako mi je prerano za to. I da, razlika je sto sada uz ovu kutiju bas pijem vitamin c u tabletama, prosli put nisam bila bas upucena pa sam pila samo zeljezo i nisam ga pila na taste vec uz jelo pa ne znam jel ima to ikakve veze?
    Vitamin C otvara i sigurno ti je zbog toga. Sumnjam da je vec priprema za porod osim ako nemas i neke druge simptome koji mogu znaciti da se porod blizi.

    Nemam 🤷🏼‍♀️ nadam se da ce tako i ostati jos neko vrijeme hahah
    Hvala ti! 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.