Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    Vesca

    Drage moje, nije me bilo preko vikenda, a vidim da ste pričale o dodacima prehrani.
    Meni je farmaceutkinja preporučila da uzmem PreMama Duo. U paketu su dvije vrste tableta od kojih jedna ima11 vitamina i 10 minerala, a druga (kapsule) su s omega 3-masnim kiselinama.
    Zvuči mi dobro, ali nije da se išta razumijem u tablete. Ako ima netko stručniji rado bih da mi kaže zašto su bolje/lošije od neke druge marke.https://premamaduo.hr/informacije-o-proizvodu.nspx [premamaduo.hr]
    Inače uz to pijem još folacin, aspirin protect i 2x lijek za inzulinsku rezistenciju i naravno3x2 utrogestana vaginalno…. tako da kad pogledam koliko tableta koristim dnevno malo se scimam…. dr kaže da je sve OK….valjda je…


    Ono sto meni jedino upada u oci kod PreMama Duo su niske doze sastojaka, malo magnezija, malo folne koja nije aktivna folna, aktivna je bolja, slabe su doze…trebalo bi tu biti jos nekih sastojaka, ovo je neka osnova da kazem ali fali tu jos korisnih stvari…

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

  • rora123

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Vježba li koja od vas?

    👱‍♀️ 24
    🧑 25

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Vesca

    Vesca

    Broj poruka: 412

    Prijavi adminu

    SAYuRI

    Vesca

    Drage moje, nije me bilo preko vikenda, a vidim da ste pričale o dodacima prehrani.
    Meni je farmaceutkinja preporučila da uzmem PreMama Duo. U paketu su dvije vrste tableta od kojih jedna ima11 vitamina i 10 minerala, a druga (kapsule) su s omega 3-masnim kiselinama.
    Zvuči mi dobro, ali nije da se išta razumijem u tablete. Ako ima netko stručniji rado bih da mi kaže zašto su bolje/lošije od neke druge marke.https://premamaduo.hr/informacije-o-proizvodu.nspx [premamaduo.hr]
    Inače uz to pijem još folacin, aspirin protect i 2x lijek za inzulinsku rezistenciju i naravno3x2 utrogestana vaginalno…. tako da kad pogledam koliko tableta koristim dnevno malo se scimam…. dr kaže da je sve OK….valjda je…

    Ono sto meni jedino upada u oci kod PreMama Duo su niske doze sastojaka, malo magnezija, malo folne koja nije aktivna folna, aktivna je bolja, slabe su doze…trebalo bi tu biti jos nekih sastojaka, ovo je neka osnova da kazem ali fali tu jos korisnih stvari…


    Hvala na odgovoru 
    Namjerno smo išle sa što manjom dozom folne jer ju pijem dodatno. Dobila sam folacin 5mg na recept odmah čim sam saznala za trudnoću, a pila sam ga skoro tri godine otkako pokušavam zatrudniti (od Solgara). Magnezij mi nekako niti ne treba, nemam nikakve grčeve, ma od simptoma baš ništa. Danas me evo ni sise ne bole… misliš da je OK što se drugih stvari tiče? Ribu rijetko jedem pa mi je bilo bitno da ima omegu…. Možda bolje da se prebacim na neki drugi dodatak sad kad završim s ovom kutijom PreMame…

    👩32 god (Hashimoto/hipo, IR, PCOS)
    🧔 31 god
    Histeroskopija 11/21 (uterus arcuatus)
    1) 12/21. AIH odgođen
    2) 1/22 AIH➖
    3) 6/22 AIH ➖
    9/22 ➕
    1.7.23. stigla curka 😇💖

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Vesca

    Vesca

    Broj poruka: 412

    Prijavi adminu

    thinkpurple

    Ja sam u prvoj trudnoci cijeloj i poslije dok god sam dojila, znaci jos skoro 2 godine nakon poroda, pila Premama duo.
    Sad sam cijelo planiranje trudnoce (10ak mjeseci) pila Premama duo, al kak sam ostala trudna prvo smetala mi je omega jer sam se bas jako podrigivala na ribu cijelo vrijeme, a uz mucnine mi nije bas pasalo. Onda sam procitala da su poboljsali Novalac i stavili aktivnu folnu pa sam presla na njega. Gin kaze i za jedne i druge da su ok. Sad na pocetku je ionako bitna folna, kasnije ce biti omega. A ako se uz to raznovrsno i ok donekle zdravo hranite sve je to ok 😏
    Naravno kad produ mucnine 🙈


    ajmeee daa, tu ribu i ja osjetim, ali skužila sam da ako popijem uz nekakvu hranu ništa se ne osjeti  nemam mučnine pa mi je taj smrad podnošljiv, ali vjerujem da može biti odvratno u kombinaciji s mučninama 

    👩32 god (Hashimoto/hipo, IR, PCOS)
    🧔 31 god
    Histeroskopija 11/21 (uterus arcuatus)
    1) 12/21. AIH odgođen
    2) 1/22 AIH➖
    3) 6/22 AIH ➖
    9/22 ➕
    1.7.23. stigla curka 😇💖

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Landy

    Landy

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    thinkpurple

    E cure koje imate djecu, kako i kada ste im rekle za novu bebu ili kada mislite? Ili vi koji imate vise djece kakva su iskustva od prije?
    Moja ima 3 godine, neznam kolko ce to shvatiti dok mi trbuh nebude veci, a htjeli bi joj reci mi prije nego ostalima da od nas sazna, a opet htjela bi pricekat bar da odmakne malo trudnoca da udemo u te “sigurnije” tjedne… nebi joj jos govorila… a familiji smo mislili za bozic kad cu bit 11.tjedan.. i sad sam na sto muka oko toga…


    Moja će sada 4 godine, rekla sam joj čim je plusić bio🙈 malo sam poletjela ali dobro.  Nismo morali nikom ništa reći sve je ona ispričala, i kome treba i kome ne treba😂. Rekli smo da mama ima bebu u stomaku, i da će ona biti velika seka, i sad je sva oduševljena i to oduševljenje ne popušta, sva je u planovima i pričama iako je malena. 

    👨‍👩‍👧‍👦
    💃30
    🤵 33
    👧🏼 4
    [tickerfactory.com]

  • Marttina

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

    Da li je aktivna Whatsapp grupa? 😁

    👱🏼‍♀️ 35 hormoni, papa, brisevi ✔ AMH 26,4
    👨 32 4mj asthenonecrozoospermia ➡️ 8mj normozoospermia
    1. IVF Petrova 🔜 9mj Menopur 225 + Orgalutran 0,25 + Ovitrelle 250 ➡️ 8🥚 ➡️ 26.9. ET 1 blastocista, 2 🐧🐧 ➡️ 06.10. ➕
    BETA 14 dnt 671.46; 16 dnt 1378.47
    1.ult 18.10. 5+5 😍🤰
    2.ult 6+4 💙

  • Avatar rosie0111

    rosie0111

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    Landy

    thinkpurple

    E cure koje imate djecu, kako i kada ste im rekle za novu bebu ili kada mislite? Ili vi koji imate vise djece kakva su iskustva od prije?
    Moja ima 3 godine, neznam kolko ce to shvatiti dok mi trbuh nebude veci, a htjeli bi joj reci mi prije nego ostalima da od nas sazna, a opet htjela bi pricekat bar da odmakne malo trudnoca da udemo u te “sigurnije” tjedne… nebi joj jos govorila… a familiji smo mislili za bozic kad cu bit 11.tjedan.. i sad sam na sto muka oko toga…

    Moja će sada 4 godine, rekla sam joj čim je plusić bio🙈 malo sam poletjela ali dobro. Nismo morali nikom ništa reći sve je ona ispričala, i kome treba i kome ne treba😂. Rekli smo da mama ima bebu u stomaku, i da će ona biti velika seka, i sad je sva oduševljena i to oduševljenje ne popušta, sva je u planovima i pričama iako je malena.


    Ovo mi je preslatko, tako je i moja nećakinja ispričala svima. A pilići mali, šta oni znaju 👼
    Marttina je, aktivna je grupa.

    24.9.22.➕💙
    [tickerfactory.com]

  • Marttina

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

    rosie0111

    Landy

    thinkpurple

    E cure koje imate djecu, kako i kada ste im rekle za novu bebu ili kada mislite? Ili vi koji imate vise djece kakva su iskustva od prije?
    Moja ima 3 godine, neznam kolko ce to shvatiti dok mi trbuh nebude veci, a htjeli bi joj reci mi prije nego ostalima da od nas sazna, a opet htjela bi pricekat bar da odmakne malo trudnoca da udemo u te “sigurnije” tjedne… nebi joj jos govorila… a familiji smo mislili za bozic kad cu bit 11.tjedan.. i sad sam na sto muka oko toga…

    Moja će sada 4 godine, rekla sam joj čim je plusić bio🙈 malo sam poletjela ali dobro. Nismo morali nikom ništa reći sve je ona ispričala, i kome treba i kome ne treba😂. Rekli smo da mama ima bebu u stomaku, i da će ona biti velika seka, i sad je sva oduševljena i to oduševljenje ne popušta, sva je u planovima i pričama iako je malena.

    Ovo mi je preslatko, tako je i moja nećakinja ispričala svima. A pilići mali, šta oni znaju 👼
    Marttina je, aktivna je grupa.


    Bila je neka cura stavila mail da se javimo s brojem, sad gledan i ne vidin.. 

    👱🏼‍♀️ 35 hormoni, papa, brisevi ✔ AMH 26,4
    👨 32 4mj asthenonecrozoospermia ➡️ 8mj normozoospermia
    1. IVF Petrova 🔜 9mj Menopur 225 + Orgalutran 0,25 + Ovitrelle 250 ➡️ 8🥚 ➡️ 26.9. ET 1 blastocista, 2 🐧🐧 ➡️ 06.10. ➕
    BETA 14 dnt 671.46; 16 dnt 1378.47
    1.ult 18.10. 5+5 😍🤰
    2.ult 6+4 💙

  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 522

    Prijavi adminu

    Landy

    thinkpurple

    E cure koje imate djecu, kako i kada ste im rekle za novu bebu ili kada mislite? Ili vi koji imate vise djece kakva su iskustva od prije?
    Moja ima 3 godine, neznam kolko ce to shvatiti dok mi trbuh nebude veci, a htjeli bi joj reci mi prije nego ostalima da od nas sazna, a opet htjela bi pricekat bar da odmakne malo trudnoca da udemo u te “sigurnije” tjedne… nebi joj jos govorila… a familiji smo mislili za bozic kad cu bit 11.tjedan.. i sad sam na sto muka oko toga…

    Moja će sada 4 godine, rekla sam joj čim je plusić bio🙈 malo sam poletjela ali dobro. Nismo morali nikom ništa reći sve je ona ispričala, i kome treba i kome ne treba😂. Rekli smo da mama ima bebu u stomaku, i da će ona biti velika seka, i sad je sva oduševljena i to oduševljenje ne popušta, sva je u planovima i pričama iako je malena.


    Super da je tako reagirala, bas lijepo!
    Moja ima 3 i pol i ne zeli nikakve pridoslice 🤣 za sad se samo zezamo i ne kazem joj nis konkretno, npr ona nesto sluti, proucava me stalno i ispituje “jel imas bebu u busi”, a ja odg nes tipa “jel imam? mozda imam, mozda nemam”,  a ona onda “ma nemaaaas!” 😆
    Ali definitivno cemo joj reci nakon iduceg pregleda, a sad jel ce shvatit ozbiljno ili ne, vidjet cemo. Ima vremena za to prihvatiti, ionako nece postati stvarno dok beba ne dodje kuci i dok ne budemo u toj novoj situaciji. Ovako teorijski kuze klinci, ali im je svejedno tesko shvatiti da cemo svi biti u novim ulogama.

  • Avatar rosie0111

    rosie0111

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    Martiina je, lady dodaje u grupu, mail je: ladyforum88@gmail.com

    24.9.22.➕💙
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.