Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Padakisa

    Broj poruka: 131

    Prijavi adminu

    E da…skroz je u redu imat dane,tjedne di kad beba spava mi sjedimo i buljimo u zid
    Stvari se obave kad tad i kako tako,a psihicki odusak nitko ne moze platit,tako da lipo sidite i blejite u zid!

    [tickerfactory.com]

  • Avatar thinkpurple0

    thinkpurple0

    Broj poruka: 325

    Prijavi adminu

    Padakisa brzo ozdravite! 
    Belinda znaci to prvo radim ako ona spava 🙈 uzmem mob i sjednem…to mi je jedini kontakt s vanjskim svijetom i odmor za mozak 😵‍💫  A ako me i iznenadi pa produzi jos bolje. 
    Kile… eh… trbuh svoj nemogu vidjet… ko da sam trudna i dalje nekih 5 mj… a mekan i kad sjednem se pretvara u michelin 😭 kile imam 2 vise nego prije trudnoce al je sve u trbuhu. 
    I jos mi se opet aktivirao sindrom iritabilnog crijeva i krenuli su mi problemi s probavom tak da moram promjenit prehranu opet al nikako jer sam stalno umorna i organizam mi trazi te junk gluposti i slatko. Zacarani krug. 
    Ja sve radim (kolko mogu) dok ona bude budna. Odma nakon budenja je najbolje raspolozena i sama baulja i vadi igracke i tu znam da nemoram uz nju bit pa obavljam u kuhinji koja mi je iza zida ili tako nesto di se samo naluknem svako malo. Vec po zvuku znam sta radi. Ugl sve moram do 11.30 sta mislim jer onda idem po stariju u vrtic. Meni je najveci problem kuhanje, nema mi goreg. Al i tu sam si olaksala, smrznem sve sta mogu i vadim kroz tjedan. U nedjelju skuham nesto za 2 dana da bude, a jednom bude i burek iz pekare ili ledo strukli kad neznam sta bi i neda mi se nista. Vikendom nadoknadimo pa radimo tipa ribu koja mora bit gotova odma za jelo. Realno, zbog starije moram imat rucak, inace bi improvizorala. Maloj skuham juhu za par dana i u njoj meso i povrce i to dobije. Dorucak bebi sam isto pojednostavnila i jede te kupovne kasice vocne koje dopunim zitaricama ili mueslima i maslacima orasastih. Teglicu rasporedim na 2, 3 dana. 
    Nije lako bit na porodiljnom, tko god kaze… neki dan sam dobila komentar - pa ti si doma. Evo, mjenjaj se samnom na par dana pa da vidimo. Hendlaj ti tu djecju energiju. Stan ko da je bomba pala. A doma sam. I isto budem frustrirana sto nista ne stignem a “doma sam”. Al radje sjednem/legnem dok ona spava nego da se ubijem od posla. 🤷‍♀️ 
    Ally i kod nas nocas cviljenje svakih 10,20 min. Neznam vise jel regresija, skok, zubi, mejsec, merkur ili sta 😵‍💫

    👨‍👩‍👧‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Buhaca

    Broj poruka: 197

    Prijavi adminu

    Ova moja je naopaka. Posidnem ju i bez problema se prebaci u 4ronožni i otpuže, al samostalno posjedanje nikako. 

    [tickerfactory.com]

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 72

    Prijavi adminu

    Ja sam evo napokon odbacila većinu savjeta mamine spavalice koje sam vjerno slušala i sad mi je život malo lakši. Kad ide spavat u 19h mi se do ponoći probudi milijun puta jer mu je rano. Kad se probudi ujutro u 7 on je za sat vremena spreman ići spavati jer mu je prerano. Tako da sad fino ide spavat oko 20.30, ako se probudi u 7 ga malo uspavam i većinu dana spavamo do pol 9-9. Super njemu, super nama. Izdrži mi puni ww ujutro i navečer spava mirno.
    Al ovo što vi pričate, sve isto. Kad zaspi kao krenem gledat seriju pa sam na mobu. Nemam volje neprestano u krug čistit kuhat, stalno sve isto. Pokušavam čim više biti s njim vani kad je lijepo, kad nije moram se igrat s njim jer me drži za nogu čim odem nešto drugo radit. Navečer kad zaspi skuham za idući dan i to je to.
    Ma stalno je život 100 na sat, u autoškoli sam, prodali smo stan, krajem godine selimo u novi koji treba namjestiti. Muka mi kad se sjetim posla, pogotovo jer je situacija na poslu užasna i dođe mi da odmah dam otkaz i nađem nešto novo. 
    Al eto. Dan po dan valjda. Psiha li-la, al bolje kad je vani sunce pa je nekako lakše. Fizički… Nemam tegoba nikakvih, kila sve otišle. Htjela bih silno vježbati i malo se dotjerati, ali i kad mogu, nemam snage i lijena sam. Valjda će i to doći na svoje. Uglavnom ne znam brinut za sebe, odgađam i frizera i bilo što da odem sama jer eto “ja znam bebu najbolje hendlat”. Opametit ću se. S godinama. Valjda 😂

    [tickerfactory.com]

  • Padakisa

    Broj poruka: 131

    Prijavi adminu

    Tonkica,to sam ja radila s prvim,sve zivo odgadala jer kao samo ja mogu s bebom,a sad sam se bome opametila
    Idem na sve i ostavim ga tati,babi,didi
    Pa da i place dva sata u komadu prezivit ce-i oni i on
    A kuca…prasina pada i sa mnom i bez mene,mrvice zive svoj zivot
    Ako je sunce odoh ja vanka,a one nek se misle😂

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Apple

    Apple

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Tonkica baš me je žao da je loša situacija na poslu, znam kako je to strepiti što te čeka kad se vratiš,.na sreću promijenila sam posao i preporodila se.

    Padakisa, brz oporavak, nadam se da imaš nekog tko vam uskoči.

    Thinkpurple hvala na pitanju, malci su malo bolje, sad je s njega na mene prešlo ali ide vikend pa će valjda biti lakše kad je muž doma.Nekad ne znam jel bi bolje ili gore kad je tu 🤣

    Zaostali problemi nakon poroda, hm da, imam svašta za prijaviti 😳
    Osim padanja kose, to je valjda standard, još iza prvog poroda su mi bolovi kod menzesa otišli u križa.
    Znači, kad dobijem, UBIJAJU me križa prva dva dana.
    Sad nakon drugog poroda osim toga postale su mi bolne ovulacije. Kad dugo hodam ili nosim njega u rukama boli me zdjelica kao da će se raspasti i oko jajnika.

    Baš je lijepo biti žena jel tako?
    Ali s kilama nemam problema, iscijedio me je kroz cice ovaj mali, pala sam na težinu koju sam imala na faxu, nije baš za pohvaliti se. I ful malo jedem, jednostavno ne stignem, pa kako ne bit mršav😵

    Žao mi je za vaše nespavanje, suosjećam potpuno. Moj je u prvom dijelu noći ok, probudi se i brzo opet uspava, ali od cca 5 nadalje se nakači na cicu kao buldog i ne pušta

    2019.🦄
    2023.🦁

  • Avatar Afrodita06

    Afrodita06

    Broj poruka: 395

    Prijavi adminu

    Lightblue

    Mi smo nazalost transfuziju dobili,oporavili se i sad su po starom na kontrolama.
    Cvitsvaka čast i ako može ig profil pa se povežemo.
    Afrodita nisam još ništa dobila ni dd ni inkluzivni. Ak se smije znati da li imate jos kakve dijagnoze i jesu li samo na temelju papira vještačili.
    Prvi ročkas spajamo sa krstitkama tako da dvije muhe odjednom.


    Nikakve druge dijagnoze, samo na temelju nalaza fizijatra na kojem ako ima tri reda napisano sam previše rekla.

    💃 ‘86. god. - AMH 6,2 pmol/l (08/21. AMH 7 pmol/l, 02/22. AMH 4 pmol/l) 🕺’84. god. ✔️
    02/22 IUI - beta 0, 9
    05/22 IUI - beta 0,1
    09/22 - 1. ivf (Decapeptyl, Gonal F, Ovitrelle)-> 5🥚-> 4 oplođene -> ET 2 blastice, 🐧🐧-> 1. Beta 11dnt - 267,3 -> 1.uzv 6+2 💓💓
    mini anomaly ✔️ amniocinteza ✔️ anomaly scan ✔️

    afrodita060606@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Cure lakse mi je vidjeti da ste i vi tak “lijene” i chillate kad beba spava. Ja sam zadnjih mjeseci katastrofa bezvoljna, nista mi se ne da. Uzasno mi se samo spava stalno, strasno! Vucem se po kuci ko krepana macka, kuham zbog nje, pospremam sta je bas razvuceno. Dolazi mi cistacica jednom tjedno pa rijesi prasinu, kupaone i peglanje. To mi puno znaci jer bi poludila da i to sve moram raditi (jesam do sad i stalno smo se muz i ja svadali pa smo je angazirali). 
    Sto se tice situacije nakon poroda, na srecu nemam puno za prijaviti. Fizicki sam oke, kile nisam ni dobila, meni je sve otislo odmah nakon poroda, kosa opada ali isto sam se osisala do malo ispod ramena pa mi je lakse odrzavati, jedino se i dalje isto uzasno brzo usmrdim. Tusirala bi se 3 put tjedno najradije. A psihicki… hmm pa trudim se uzeti malo vremena za sebe za neku masazu, kavu, setnju bez bebe, ali to ispadne uzasno rijetko. Ja zaista uzivam u vremenu s njom, samo mi fali malo tisine i mira nekad. Ne veselim se povratku na posao i najradije bi produzila porodiljni. Rekla mi je fizijatrica da dodemo s njezinih 9 mj na pregled pa mozda napise nesto za preporuku. 
    .
    Beba jos ne puze pa tu malo kasni, ali neki dan je pocela vojnicki. Inace je sve super.. jako lijepo napreduje. Jede komade i kasice kombinirano i skoro sve sto i mi. Jedino lose spava po noci iako mi se cini da i to ide malo na bolje. I nikako da uspije zaspati nekako drugacije osim na mojim rukama ili cici. Ali vec sam ss kao nekako i pomirila s tim. Trening smo radili pa prestali jer nije islo, usla u neki skok ili su zubi bili vise ne znam ali vristala jr i nikako. Pa sam oept krenula ali nekako na kraju uvijek ispadne da mi zaspe na rukama. 
    Na dva spavanca smo dnevno vec duze vrijeme. Rijetki su dani kad ima tri. Prvi je vecinom doma i odspava sat, sat i pol. I drugi vani pola sata. 
    .
    Pisale ste za sesirice.. ja sam kupila neki u baby centru i bas sam zadovoljna. Jako je fin materijal  ima zastitu za vrat i uv 50. 

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    3 puta dnevno* 🤣

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.
    [tickerfactory.com]

  • ZZTop

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Afrodita, koliko ste čekali na rješenje? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.