Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Apple

    Apple

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Kad zapravo pročitam što smo sve pobrali u zadnjih mjesec dana, da nemam djecu, mislila bi da je to laž i da netko lista neki medicinski priručnik i baca pojmove bezveze.

    Purple, za druženje, još mu nije fora pa ne radi to često ali uglavnom skužim unaprijed kad bi mogao jer prestane vuć i samo drži cici u ustima i bleji okolo ili gleda ravno u mene i čeka reakciju.

    2019.🦄
    2023.🦁

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Mi se još nismo odvažili avionom, ali muž i ja spominjemo proljeće sljedeće godine da odemo u Barcelonu. Ja sam bila već 3x i to mi je najdraži grad na svijetu, ali njega nikako da odvedem. Malo mi je žao što nismo išli nas dvoje dok smo sami bili, ali sad ćemo u avanturu s malcem. On će tad imati malo manje od 2 god pa se nadam da ce biti suradljiviji, sad mu je samo na pameti da puže okolo. Putovanja bar 1x godišnje su mi uvijek bila prioritet, volim otkrivati svijet, a želim da i malac tako odraste. Tako da, koliko god teško bilo, mislim da odustati neću (već sam to i mužu napomenula 😊).
    Mališa je noćas dobro spavao tako da sam malo odmornija. Mislim da mi po danu premalo mlijeka pije pa se budi po noći da nadoknadi. Mame čije su bebe na AD-koliko vam sad piju u 24h,ako imaju doručak i ručak?
    Danas kuhamo - doručak banana, kuhana jabuka, amaranth i prov griz +malo cimeta. Za ručak idemo kod bake i dede. Mislim da će dobit krumpire, povrće i carsko meso (sredinu). Pocela sam mu sve više davati ono što i mi jedemo, puno bolje prihvaća. Mislim da ćemo sutra probat dat malo kikiriki maslaca u kašicu, da vidimo hoće li biti reakcije. Kupila sam i neko bademovo brašno (zapreavo sitno mljeveni badem) pa ću i to sljedećih tjedana u nešto ubaciti. S tim orašastim uopće nismo krenuli. E, i ponavljam pitanje - ima li tko kakav recept za “slani” doručak? Uveli smo i jogurt (samo ga je 2x probao).
    Vreće za spavanje - mi i dalje u zimskoj. Razmišljam dal da uopće uzimam prijelaznu, il da mu u ljetnu samo obučem bodi i hlačice (sad je samo u bodiju). Kupili smo na sajmu Ergobaby ljetnu vreću i jako je mekan materijal. Uzeli smo isto veliku, da mu je komotna. I ova u kojoj je sad mu je hrpu brojeva prevelika (ali paše oko vrata) i to mu je ok, moze se micati u tome.
    Ljetne stvari - jučer sam u Pepcu tražila šeširić pa nije bilo. Htjela bih uzeti onaj sa zaštitom za vrat, jel znate di to ima? I koju kremu za sunčanje uzeti njemu (ne mogu izbjeći da ga ponekad sunce ne dosegne, a jako je)? Jel La roche posay dobra?
    Apple - e baš vas je snašlo. Brz oporavak želim! 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Cure pitanje.. planiramo za 3 tjedna u Sloveniju u toplice i dali smo bebi raditi osobnu nemi dan i kazu da se ceka do mjesec dana, mozda bude prije. Sad mi je to naknap pa ne znam jel bi se moglo samo s onim papiricem koji smo dobili kao dok cekamo osobnu? Ima koja info? 

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.
    [tickerfactory.com]

  • Unname13

    Broj poruka: 214

    Prijavi adminu

    Ally007

    Mi se još nismo odvažili avionom, ali muž i ja spominjemo proljeće sljedeće godine da odemo u Barcelonu. Ja sam bila već 3x i to mi je najdraži grad na svijetu, ali njega nikako da odvedem. Malo mi je žao što nismo išli nas dvoje dok smo sami bili, ali sad ćemo u avanturu s malcem. On će tad imati malo manje od 2 god pa se nadam da ce biti suradljiviji, sad mu je samo na pameti da puže okolo. Putovanja bar 1x godišnje su mi uvijek bila prioritet, volim otkrivati svijet, a želim da i malac tako odraste. Tako da, koliko god teško bilo, mislim da odustati neću (već sam to i mužu napomenula 😊).
    Mališa je noćas dobro spavao tako da sam malo odmornija. Mislim da mi po danu premalo mlijeka pije pa se budi po noći da nadoknadi. Mame čije su bebe na AD-koliko vam sad piju u 24h,ako imaju doručak i ručak?
    Danas kuhamo - doručak banana, kuhana jabuka, amaranth i prov griz +malo cimeta. Za ručak idemo kod bake i dede. Mislim da će dobit krumpire, povrće i carsko meso (sredinu). Pocela sam mu sve više davati ono što i mi jedemo, puno bolje prihvaća. Mislim da ćemo sutra probat dat malo kikiriki maslaca u kašicu, da vidimo hoće li biti reakcije. Kupila sam i neko bademovo brašno (zapreavo sitno mljeveni badem) pa ću i to sljedećih tjedana u nešto ubaciti. S tim orašastim uopće nismo krenuli. E, i ponavljam pitanje - ima li tko kakav recept za “slani” doručak? Uveli smo i jogurt (samo ga je 2x probao).
    Vreće za spavanje - mi i dalje u zimskoj. Razmišljam dal da uopće uzimam prijelaznu, il da mu u ljetnu samo obučem bodi i hlačice (sad je samo u bodiju). Kupili smo na sajmu Ergobaby ljetnu vreću i jako je mekan materijal. Uzeli smo isto veliku, da mu je komotna. I ova u kojoj je sad mu je hrpu brojeva prevelika (ali paše oko vrata) i to mu je ok, moze se micati u tome.
    Ljetne stvari - jučer sam u Pepcu tražila šeširić pa nije bilo. Htjela bih uzeti onaj sa zaštitom za vrat, jel znate di to ima? I koju kremu za sunčanje uzeti njemu (ne mogu izbjeći da ga ponekad sunce ne dosegne, a jako je)? Jel La roche posay dobra?
    Apple - e baš vas je snašlo. Brz oporavak želim!


    Što se tiče AD-a između 600 i 700 ml.
    Tri boce po 240 ml

    [tickerfactory.com]

  • Avatar thinkpurple0

    thinkpurple0

    Broj poruka: 321

    Prijavi adminu

    Apple ajme meni, al bas vas i cordisoo snaslo sve zivo… 
    Drzite se i brzo ozdravljenje! 
    Potpisujem sve za todlere i krivo si udahnula tantrume.
    🥴
    Apple znaci vi ste nam prvi s rockasom 😊 
    Znaci ergobaby vreca L velicina? Sad je sajam za vikend opet pa cu lovit snizenje. Tnx. 
    Ma da, netreba prijelazna nego ljetna, lako se ispod obuce deblja pidama ili dodatne carape ili nesto. 
    Alergeni mi smo uveli sve, evo neki dan i jagode i s tim sam zavrsila. Na nista ne reagira, hvala bogu, i sad ne brinem vise dal ce sestri sta ispast na pod i da ova dohvati. Pogotovo jer ona hoce jesti sta i mi i nece svoje tako da sam malo opustenija s time. 
    Ally mi pecemo nase sve i njoj samo dam iz sredine meso da nije slano. Mlince tipa pofurim vodom i stavim malo maslaca pa tako dobije, ne uvaljam njene u masnocu od pecenja. Krumpir ogulim od slanog isto… 
    Slani dorucak - kajgane, muffini, namazi tipa avokado, humus… sir i vrhnje… mocarela… 
    Mi to jedemo za veceru uglavnom. Namaze mozes na kruh, palacinku, umocit svjezi krastavc/mladi luk/papriku pa da lize i zvace… kruh ima u veroniki bez aditiva i svega i super je teksture (mi pecemo sami ili kupimo taj).
    Vanilla nemam pojma… al po meni bi trebalo valjat 🤷‍♀️
    Ja nikak da odem slikat moju da izradimo osobnu…

    👨‍👩‍👧‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Padakisa

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    S papiricem se ne moze prelazit granica
    To vam vrijedi samo za po rh!

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Vanilla - najbolje nazvati mup pa pitati. U svakom slučaju možete dati izraditi hitnu putovnicu, ona vam je u par dana gotova, koliko znam.
    Thinkpurple - thx. A kako ti žvače kruh? Tj, kolike komade das, jel bude jako suho? I meni se čini da bi on to najradije. I koji sirni namaz uzimaš? Baš tako kako pišeš za ručak smo i mi krenuli, meso iz sredine i sl. Kako dajete borovnice? Zgnječite ili? Mene buni ona kožica, ne znam šta s njom. Dal da gulim ili ne.
    Roćkas - mi imamo još 2 mj do tad, ali nismo ništa ogromno planirali. Vjerojatno će biti obitelj, neka torta i to je to.
    Ps. Muž (nevjenčani) i ja smo odlučili da se ženimo krajem 5.mj. Samo matičar i svadbeni ručak. Ostala sam u šoku kad sam vidjela da su skoro svi restorani zauzeti krizmama i sl, nisam imala pojma da ljudi u tom opsegu to slave (tipa-za krizmu 60 ljudi i živa muzika ) i da toliko ranije sve rezerviraju. Morali smo prebacit vjenčanje na nedjelju. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

    [tickerfactory.com]

  • Buhaca

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Ally007

    Vanilla - najbolje nazvati mup pa pitati. U svakom slučaju možete dati izraditi hitnu putovnicu, ona vam je u par dana gotova, koliko znam.
    Thinkpurple - thx. A kako ti žvače kruh? Tj, kolike komade das, jel bude jako suho? I meni se čini da bi on to najradije. I koji sirni namaz uzimaš? Baš tako kako pišeš za ručak smo i mi krenuli, meso iz sredine i sl. Kako dajete borovnice? Zgnječite ili? Mene buni ona kožica, ne znam šta s njom. Dal da gulim ili ne.
    Roćkas - mi imamo još 2 mj do tad, ali nismo ništa ogromno planirali. Vjerojatno će biti obitelj, neka torta i to je to.
    Ps. Muž (nevjenčani) i ja smo odlučili da se ženimo krajem 5.mj. Samo matičar i svadbeni ručak. Ostala sam u šoku kad sam vidjela da su skoro svi restorani zauzeti krizmama i sl, nisam imala pojma da ljudi u tom opsegu to slave (tipa-za krizmu 60 ljudi i živa muzika) i da toliko ranije sve rezerviraju. Morali smo prebacit vjenčanje na nedjelju.


    Čestitam unaprijed! Da da za krizme i pričesti se rade velike svečanosti, ko mali pir. 
    Ad smo na 4bočice oko 650ml dnevno

    [tickerfactory.com]

  • Avatar thinkpurple0

    thinkpurple0

    Broj poruka: 321

    Prijavi adminu

    Ally pa cestitke na skorom vjencanju 😊😊
    E mi sad idemo za 2 tjedna na pricest, cijeli grunt i kuca za odmor je rezervirana, catering ce bit… ja ostala u soku isto jer mi smo to ko klinci u krugu malo sire obitelji imali rucak i to doma. 🤷‍♀️
    Svjezi sir dajem od veronike isto, najmanje soli ima u sastavu. 
    Zvace sve sad, bas lijepo jede. Urednije od starije nekad 😂😂 
    Kruh joj dajem sad na male komadice da sama uzima (sad joj je hit pincetni hvat pa zato, prije sam joj dala sredinu na prutic narezano velicine prsta pa je to cuclala i namakala slinom pa jela), ako je suhi malo namocim u tekuci jogurt. A bas mi je savjetnica za dohranu rekla da moze i lagano tostirani da je njima to lakse nego ovakav oblik kruha. 
    Borovnicu samo zgnjeci da nije okrugla. Kozicu ostavi, on ce ju sam ispljunut ako mu ne pase. Pogledaj u aplikaciji solid starts.

    👨‍👩‍👧‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Buhaca

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Ja sam svojoj danas prvi put dala hippov smokić. Izraz lica samo kad ga je priblizila ustima je ko da sam joj gofno dala. Na kraju ga je kao gricnila ali ga nije sažvakala. Sutra cemo opet.
    Ja sam kupila borovnice al su na čekanju. Mislim se dal prvo jagode ili borovnice dam. 

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.