Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar belinda09

    belinda09

    Broj poruka: 736

    Prijavi adminu

    Neko je pitao za slane recepte za dorucak (mozda Ally) al ako sam krivo zapamtila sorry.
    Ja sam si napravila tablicu i samo mrdam po danima al ovo je raspored cca s glavnim namirnicama. Vodim
    Se time da jaja u bilo kojem obliku idu 2-3 puta tjedno.
    Ponedjeljak jogurt/sir 
    Utorak kasa- zobene, chia, proso ostale pahuljice, palenta 
    Srijeda - palacinke- banana, slanutak ili obicne 
    Cetvrtak - plant based
    Petak - tost
    Subota - jaja omlet/ kajgana
    Nedjelja - muffini
    I to vrtim u raznim kombinacijama slano il slatko izmisljam al cesce slano.. Puno sam mozgala o tom dorucku iako bebe mogu jest bilo sta za dorucak ovo mimpase jer onda i ja to jedem. Zapravo puno ovisi sta uvodim a sad sam na orasatima i idem po redu trebutno badem, pa su onda pon sri petak npr nariban badem po siru, palacinke s bademom, maslqc of badema…

    🧍‍♀️37; AMH 10,9 pmol/l 🧍40; spermio odlican
    IVF 12/2021: 9🥚🪄3 oplodjena, 2 vratili beta😴
    Blago stimulirani/ 7.2022- vratili 2, beta😴
    Fet 9.2022 ❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Afrodita06

    Afrodita06

    Broj poruka: 395

    Prijavi adminu

    ZZTop

    Afrodita, koliko ste čekali na rješenje?


    Predala sam zahtjev krajem 1.mj, doslovno dan dva pred kraj. Čekala sam dva tjedna da ga obrade i ravno mjesec dana vještačenje. Sad još čekam da mi pošalju to neko rješenje i da krenu uplate. Za sve moraš čekati rok žalbe pa to traje i traje.

    💃 ‘86. god. - AMH 6,2 pmol/l (08/21. AMH 7 pmol/l, 02/22. AMH 4 pmol/l) 🕺’84. god. ✔️
    02/22 IUI - beta 0, 9
    05/22 IUI - beta 0,1
    09/22 - 1. ivf (Decapeptyl, Gonal F, Ovitrelle)-> 5🥚-> 4 oplođene -> ET 2 blastice, 🐧🐧-> 1. Beta 11dnt - 267,3 -> 1.uzv 6+2 💓💓
    mini anomaly ✔️ amniocinteza ✔️ anomaly scan ✔️

    afrodita060606@gmail.com
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 530

    Prijavi adminu

    I ja sam totalno out, proljetni umor + djeca, kuca. Bas mi je svega previse. Cekam te bolje dane pa nikako da dodju. Bas sam nekad ljuta na sebe sto ne mogu vise uzivati, al trenutno bi najradje pobjegla od svega i bila sama sa sobom u tisini u nekim termama ili na nekoj plazi. Steta sto nista od toga. Al barem mogu mastati 🫣
    .
    Thinkpurple vec ti dugo zelim predloziti da tipkamo i privatno, mozda se nekad i upoznamo. Ostavi mi broj na mailu ako zelis 😊 miracle2023@net.hr

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 360

    Prijavi adminu

    Nešto je nastalo zatišje pa evo da se mi malo javimo/požalio. Mališa je propuzao ispravno (ne više vojnički) i doslovno se u 2 dana krenuo ustajati 🎉. Tako da smo sad u fazi da ga skoro uopće ne mogu samog ostaviti jer se ustane uz krevet/tabure i sl i onda se ili spusti nazad ili (ako se malo preračunao) padne unazad i tresne glavom o pod. Hvatam ga, ali ne mogu stalno. Sa niskih stolića smo sve makli. Iz babybjorna je također naučio sam izaći, tako da mi ni to više ne pomaže (ako zavežem obje strane protestira ). Uglavnom se po cijele dane penje po meni, i čim se popne ide nazad dolje (ko mačka). Uglavnom, želi hodati. Primi mi se za noge, ustane i krene korake raditi dok se drži za mene. Jedino što se i dalje ne zna sam posjesti. Otkad je sve to krenulo uzasno spava (ocito je u skoku), znaci katastrofa. Ponovno je počeo 2x jesti po noći, a neke noći se budi svakih pol sata, s tim da sad ne mogu samo vratiti dudu jer dudu već ima u ustima i unatoč njoj place. Nemam pojma što mu je. Jucer navečer je uspio sam izaći iz vreće (stajao je uz krevet i toliko skakao u njoj dok se gumbi nisu otkopcali-to je moja teorija jer vidjela nisam). Po novom (zadnjih 5 dana) su i dnevna spavanja katastrofa u smislu da ga ne mogu uspavati. Nema više onog da ga 2x pronunam i spustim u krevet, a on se okrene i zaspi sam (dzaba mi mjeseci treninga). Sad čim vidi da ga vodim u sobu ili ga polegnem u rukama krene urlanje, bacanje, egzorcizam. Mrtav umoran, a ne želi spavati. Ne znam kako doskociti tome. Jucer sam uspjela tako da sam ga u hodniku ispred sobe poluokomito stavila u ruke i saptala mu (ne pjevala) dok nije zaspao. Prekjucer nije spavao od podneva do 8 navečer. Ovakva uspavljivanja nismo imali od njegovog 4.-5.mjeseca. Iskreno se nadam da je faza jer mi ledja pucaju. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Cure ima li koja iskustva sa prijenosnim hranilicama? Trazim nesto za kucu na moru pa da ne zauzme pola auta, a i da je mozemo vozati i kad idemo baki u Pulu. Gledam Chicco i Peg Pereggo… evo ovo: https://www.babycenter.hr/peg-perego-prijenosna-stolica-rialto-mint-798254.html [babycenter.hr]
    .
    imamo Peg Pereggo follow me pappa doma i preprezadovoljna sam i njihova kolica isto i bas su mi top pa bi mozda uzela tu i prijenosnu ali ne znam ako neka ima iskustva. Te se stolice stavljaju na regularnu stolicu a mogu i ovako na podu funkcionirati koliko sam skuzila. 

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 360

    Prijavi adminu

    Hrana - što se hrane tiče bolje mu ide s kasicama, sad praktički uvijek smaze i doručak i ručak. Za večeru se još nisam odlučila jer mi se cini da će piti premalo mlijeka onda (ovako je na 600-700 ml). Računam da korigirano još nema 9 mj pa da imamo vremena. Bojim se ako mu dam i večeru da će cijelu noć piti mlijeko da nadoknadi dan. Probali smo jogurt 3x,proslo ok. Prekjucer kikiriki maslac stavili u kašicu, bez reakcije, danas ću probat ponovo. Evo jedan recept za besmesni dan koji je jednostavan, a moj se mali odvalio na njega (čak me u toku hranjenja primio i dao mi pusu). Na vrlo malo luka sam prodinstala povrće iz carskog mixa (karfiol, mrkva, brokula), dodala vode i u to ubacila proso i mrvicu crvene leće (njih sam namočila dan ranije). Dodala začine (papar, češnjak u prahu, kurkume i doslovno par zrnca one prirodne vegete), pomiješala i pustila da se sve dobro skuha. Nisam inače jela proso pa sam vjerojatno malo i prekuhala, al toliko da i povrće bude mekano i da se voda reducira. Na kraju je ispalo pomalo i kremasto sve skupa, i bilo mu je jako fino. Sljedeći dan sam samo podgrijala ostatak iz frizidera i dodala u to kuhanu piletinu. Ugl, extra jednostavno, a fino.
    Dajte još kakve ideje, da mu malo raznovrsnije dam.
    Probali smo opet muffine neki dan i puno mu je bolje išlo uz značajno manje zagrcavanja (lijepo je zvakao), valjda je samo trebao malo stasati za to.
    Sve cure kojima su djeca bolesna-nadam se da ste ozdravili! 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Ally ovo prvo sto si pisala je sigurno skok/regresija jer ti super inace lako zaspe sam.. nema sta drugo biti. Jos pogotovo ako je usvojio tak neke nove znacajne vjestine. Moja zadnja dva mjeseca uzasnk lose spava ali nekako je krenulo na bolje i to. Imali smo isto fazu da se budila svakih sat vremena. Sto.se tice hrane, ja sam svojoj vec uvela i veceru jer sam skuzila da zeli i da je bas gladna i super pojede navecer, nakon toga jos podojim i budi se jednom po noci isto za dojenje. 
    Ali sad sam se malo zbedirala jer ja njoj jos uvijek dosta jednostavnu hranu dajem, moram krenuti na te neke receptice. Ovo jelo sto si napisala zvuci prefino, probat cu. Ona vise bas nece jesto kasice s povrcem i mesom, samo komade tak da jede jedno te isto stalno ali jako voli juhe pa bi bas peobala kao neko varivo. 
     .
    Nas neki primjer dana:
    Dorucak - voce (kupovna kasica ili ja skuham pa zblendam ili banana) sa malo jogurta i zitne kasice od 30/60 ml mlijeka
    Rucak - povrce i meso. Komadici pecene ili kuhane piletine ili teletine ili ribe i komadici povrca (batat, krumpir, mrkva, tikvica, paprika…. sve)
    Nekad ima meduobrok voce tipa kiwi ili naranca 
    Vecera - zitna kasica 90 ili 120 ml mlijeka, dva-tri keksica, malo jabuke ili banane samo za okus, kakao ili cimet
    .
    Ugl je to to, stalno jede jedno te isto. Nece kupovne povrtne kasice nikako. Uvodimo nove namirnice jos uvijek. Sad planiram jaja i orasasto. 

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.
    [tickerfactory.com]

  • Buhaca

    Broj poruka: 197

    Prijavi adminu

    Moja ce se pretvoriti u brokulu i tikvicu. Kad ne znam šta dam joj jedno od toga u kombinaciji sa bilo cim. Uveli smo grasak. Mislila sam da ce je mozda zatvorit srecom nije.
    Vratila se na budenje 6-6.20. Juupi. I kraće spava po danu.

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 530

    Prijavi adminu

    Ally bravo za puzanje i ustajanje. super receptic, ja joj cijeli rucak skuham, bez zacina, cim stavim nesto drugacije da bi bilo finije, ne zeli jesti 🙉 ne voli rajcicu, krumpir. Najvise kuham carski mix, tikvicu, batat s mesom. 
    Vanilla i meni se cini da je moje prejednostavno 
    Nas primjer:
    Dorucak zobene/gris/keks/proso + voce
    Međuobrok grcki jogurt/sir + voce
    Rucak meso + povrce + (tjestenina/riza)
    Međuobrok voce ili mlijecni desert lino 
    Večera hipp mlijecna kasica za laku noc
    Gricka lino smoki i kruh.
    Iza vecere dojenje, i dojenje svaka 2h do dorucka  
    Preko dana ima dva duza spavanca sto je super, ali zato je noc pokvarila maksimalno. 
    Navecer se teze uspava nego do sad, treba nam jedno vrijeme.
    Ide spavati oko 20h, a ujutro se budi oko 6:30h. 
    Jos ne puze, njise se na sve 4 i krenula se kao posjedat (iz poze patuljka), uspije ako si pomogne tako da nogicu negdje zakaci inace se uvijek prevrne na trbuh. Vjerojatno ce prije skuziti iz poze na sve 4, cini mi se da im je to lakse. Pocela se sve vise rukicama hvatat za sve visoko, vuce se gore i pokusava ustat. 
    Trenutno najvise brblja “ta-ta” 

  • Avatar thinkpurple0

    thinkpurple0

    Broj poruka: 325

    Prijavi adminu

    Meni je zadnjih par dana uzas, spavamo doslovno 2-3 sata u noci ako. Budi se i place s dudom u ustima svakih 15 min, digne se, ja ju spustam nazad, i tako 100 puta. Doji barem 3 puta u noci. Budi se u 6. Na rubu sam zivcanog sloma. Nocas sam preko 4 sata u komadu bila budna. Zaspala sam u 22h, u 23.15 se vec probudila za dojenje, onda se razbudila i jedva sam ju uspavala, onda se starija probudila i derala da ju grlo boli i probudila manju. Njoj je to bilo fora i zabavno i smijala se skakala po kinderbetu. Onda je starija konacno zaspala a mala se nastavila igrat, jahala po meni na krevetu. Pa sam ju probala nosit i dojit i sve zivo samo da zaspe, nema sanse. Vesela ko da je sredina dana. Zaspala je u 4. Probudila se u 6.30. Ja sam tek oko 5 uspjela zaspat. Starija se probudila da ju nis ne boli i sve ok 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ onda kisa a trebam ju odvest u vrtic a sama sam s obje, pa sam cekala da malo stane da mozemo van izac jer sam s kolicima pa smo ju oko 9 ostavile danas. Ugl 🤯🤯🤯🤯
    Muz je uzeo sutra godisnji da ja predahnem jer nemogu. 
    .
    Jelo - moja jede kad hoce, al ugl smo na dorucku i veceri jer ja neznam kaj da joj dam za rucak. Dorucak jede neku kasu - zobenu, pir griz, muesli na adaptiranom ili kokosovom mlijeku (radim na 90 ml) pa dodam u to neki orasasti maslac ili tahini, lanene sjemenke i neku kupovnu vocnu kasicu ili bananu. Nekad pojede sve nekad pola. 
    Vecera je ugl sir i vrhnje sa umjesanim lanom i/ili orasasti, tahini…, jogurt, kajgana, mocarela. 
    Isto jedno te isto jer nemam ideja a to znam da ce pojest. 
    Rucak preko tjedna ne dajem jer jedva da imam za nas nesto i nije mi onda zgodno za nju jer starija isto zafrkava i jede 5 jela pa mi se neda za malu kuhat posebno. 
    A vikendom prolagodimo i njoj pa dobije i rucak. Ugl meso i povrce peceno ili kuhano, komadi jer nece da ju hranim i hoce sve sama. Zitarice/priloge ne zeli. Za vikend je jela srdele i sparoge. Mi smo jos imali proso, nije htjela. 

    👨‍👩‍👧‍👧
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.