Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar thinkpurple0

    thinkpurple0

    Broj poruka: 325

    Prijavi adminu

    Izmedu gricka smoki lino, bananu, kasicu iz vrecice, datulje, maline… 
    Uveli smo sve alergene tak da sam s tim mirna. 
    Btw jucer mi se skoro udavila s bananom jer je cijeli komad odgrizla i progutala, jedva je ispljunula, vec sam ju krenula vadit van iz hranilice kad je uspjela sama. Noge su mi se odrezale. 
    Prijenosna hranilica imam ovu od starije al ju jos nisam koristila za nju, mislim da je premala jos. Sa starijom smo nakon godine dana poceli tu koristiti, ova bi ispala iz nje vjerojatno jer ne sjedi mirno. 
    https://www.babycenter.hr/safety-1st-stolna-putna-hranilica-travel-warm-grey-2750191000-798116.html [babycenter.hr]
    Nosiljka jel netko jos koristi ergobaby embrace sad? Ja sam ju danas nadobudno izvadila da probam jer je kisa padala pa da mi bude lakse odvest stariju u vrtic al po meni ju je debelo prerasla. Okrenula sam ju naprijed al ko da joj se u noge u bedra urezuje pa sam odustala. Neznam jel ju jos mozemo uopce koristiti, nismo se nosili vec sigurno 3 mj. 

    👨‍👩‍👧‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar runolist

    runolist

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Za spavanje  - i kod mene je bilo uzasnutog vristanja kad smo isli u sobu na dnevni spavanac. Tad bi odustala i probala ponovo kasnije za pol sata, obicno kasnije ne bi vristala. Nocno traje od cca 21 do 8. I do dva tri u noci se budi non stop i vristi. Tek od 3 pocne spavati po sat i pol do 3 u komadu.
    Hrana - na tri obroka, i uvijek isto. Jos trebamo uvesti neke namirnice pa da pocne jest koji obrok isto kao i mi.
    Dorucak - neki griz s vocnom kasicom. Sad uvodimo orasaste 
    Rucak - kuhano povrce i kuhana riba/meso/jaje i krumpir/batat/palenta.
    Vecera - zob i banana - ultimativno najdraze.
    Najslabije jede dorucak. Bilo je sad dana kad nije htjela obrok okusit (a vocnu kasicu il bananu bi slistila) - al tad samo preskocim. Bojim se da bi se njen temperament prelako naviknuo samo na slatko
    Prelazimo s gnjecenog na komade i voli to. Doduse sve joj ja  dajem. Ona svojim rukama samo gnjeci i baca na pod 
    Mlijecne proizvode jos nismo uveli.
    Brbljanje stalno nesto brblja, ma ma, me me, ta ta, da da, omiljeno pa-pa, baf, bam, i tako. Igranje Ucimo mahati i govoriti pa-pa i to mi je preslatko 🥹 Isto ucim ju pljeskanju - obozava to gledat ali joj ne ide reprodukcija.
    Motorika Samo se okrece i to na jednu stranu i samo na krevetu. Ne posjeda se, ne puže. Sistematski je za dva tjedna pa me bas zanima kako ce to bit. Stavljam je na trbuh non-stop i jucer se prvi put odigla u plank na koljenima pa se nekako nadam necemu uskoro.
    Ally Bravo za ustajanje i hodanje! 👏 I pusice 🥹 Sve si mislim da cu se ja kod svoje nacekat…

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mia2023

    Mia2023

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Ally ja bi isto rekla da je to regresija.  
    spavanje nama krenula regresija prije 4 dana. Nikako zaspat preko dana, spava mu se brutalno, ali zaspati ne može. Vrti se po krevetu na jedan bok pa na drugi bok i tako non stop, počne već i cviliti jadan jer hoće zaspati, a ne može. Prebacujemo se s 3 na 2 spavanja preko dana. Malo spava 3 pa malo 2, većinski je 2 pa se nadam da će uskoro se to ustabiliti. Po noći se budi 3 puta za jesti od kad je regresija tako da grozno.
    Hranilica mi za kod bake i izlete imamo ovu i baš smo zadovoljni. Isto se stavi na običnu stolicu i poslije se samo sklopi. Malac ju baš voli. Trenutno je na akciji vidim.
    https://www.babycenter.hr/freeon-prijenosna-stolica-levi-sklopivi-owls-1170503.html [babycenter.hr]
    hrana imamo doručak i ručak. Za doručak uglavnom ima griz (pir, pšenični), kaše (zobena, pirova, heljdina) pa dodam unutra orašaste/voće, cimet. Nekad mu napravim kajganicu s nekim povrćem.
    Ručak pokušavam da ima barem dio našega samo nezačinjeno pa da mi bude lakše. Meso s povrćem i dodam proso/bulgur/heljda/palenta, riba s blitvom i krumpir/batat, meso iz juhe sa povrćem, maneštra.
    Na žalost komade baš još neće. Rijetko kad ih prihvati tako da se s tim još mučimo.
    Uveli smo jaja, jagode, orašasto (osim kikirikija, to planiram ovaj tjedan). Mliječno još nismo.
    Mliječno to me baš zanima kako je kod vas. Koji jogurt i sir dajete i u kojim omjerima, a i na koji način? To ćemo idući tjedan, a baš nemam ideja šta s tim?
    voda od kad sam kupila babylove čašicu na slamku popije dovoljnu oličinu i sviđa mu se piti tako da sam baš zadovoljna. Mislim da si ti thinkpurple pital aza količinu. Čini mi se da je netko napisao da ide 10ml x mjeseci.
    motorički obožava sjediti, ali nije se još posjeo sam. Vrti se na sve strane, ali puzanje još nula bodova. Valjda bude kad bude spreman. Ne želim se zamarati uopće. 

    👸29
    🧒37
    13.12. ❤️
    Panorama ✅, stiže dečkić 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mia2023

    Mia2023

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Trenutno smo u fazi obožavam kockice tako da ih 192739 dnevno slažem u toranj, a on ih ruši. Smijeh samo takav. Isto tako gušt mu je gledati kako baca stvari dok sjedi u hranilici. Nagne se koliko može sa strane dolje i drži nwšto i maše i gleda kako pada kada pusti iz ruku. To mu je hit vajda već 10 dana.
    separacijska na max. znači doslovno ne može biti sam 2 sekunde jer počne plakati ako me ne vidi. On se može igrati cijeli dan sam, nije uopće problem, ali me mora imati na oku. Znači ne stignem apsolutno ništaaaaa

    👸29
    🧒37
    13.12. ❤️
    Panorama ✅, stiže dečkić 💙
    [tickerfactory.com]

  • Buhaca

    Broj poruka: 197

    Prijavi adminu

    Moja se jos nije posjela i to me izluduje. Fali joj da se odgurne da bi se fiksirala. Otkrila je hodnik i kuhinju. Kad vidi otvorena vrata od boravka vrisne i u bijeg. Bijeli se donja dvojka, slini a dudu samo sta ne proguta. Mislim da vode ide do max 250ml

    [tickerfactory.com]

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 72

    Prijavi adminu

    Ok vidim da smo svi tu negdje 🥲
    Spavanje nam je okej. Od 20.30 do 9 ujutro, kroz noć budu obično dva dojenja al to ga stavim u krevet pa spava dalje s nama. Naravno zauzme 60% kreveta pa se mi nekako stisnemo, al nek mu bude, bitno da lijepo spava.
    Bio je prehlađen ravno dva dana, a mene satralo, nikako ne mogu doći k sebi o kašlja i umora i svega. Al neka, bitno da je on ok i jako brzo to riješio.
    Hrana neće nikakve kašice/gris ništa takvoga i ne voli slatko. Tako da ujutro imamo kajgane/omlete/slane mafine, eventualno kukuruzna kaša može proći. Ručak većinom isto što i mi. Variva, meso i povrće, krumpir na sve načine, jetrica, riba, popečci (stavim poslije rp za popečke od batata i jabuke, odlični su), sve živo kombiniramo. Najviše voli krumpir sa špinatom, u tome se udavi. Međuobrok voće, večera bude često ili nešto od ručka, ili smislim neke palačinkice ili što već. Isto mu je doručak malo slabiji, a navečer fino pojede i još podoj pred spavanje. Mi kak smo na komadima skoro od starta, nemam više brige. Zagrcavanje, kašljanje, ne postoji, super jede i bez brige sam 
    Motorika posjeo se, lijepo i stabilno sjedi. Iako se posjeda iz stojećeg položaja pa na guzu, al neka 😂 stalno je na nogicama, hoda uz namještaj, traži da mu dam ruku pa da hoda za rukicu tako. Ne zanima ga više baš puzanje, slabo.
    I priča, neprestano, sto na sat. Razne riječi i kombinacije. Zna dati pusu, maše pa-pa, pokaže da je veliki i tak neke radnje. Nismo još pljeskanje 😅 a počeo je i u snu pričati.
    Jedino ne želi više u kolicima ili autu zaspati. Samo u zagrljaju, na ramenu. Baš ta neka faza

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Hvala za preporuke za prijenosne stolice. Mia nema vise ove freeon, a bila je na akciji. Uzet cu Chicco za 50 eura, na istu foru. Bas nam treba jer ona jede komade i ne mogu je onda hraniti osim u hranilici. 
    .
    Vidim da smo svi tu negdje na slicno.  Ni moja se nije posjela niti puze. Krenula je vojnicki i dize se na koljena i ljulja ali nista od kretanja tako. Valjda bude ubrzo. Prijateljicina mala jednako stara (5 dana razlike) puze vec mjesecima i sad se dize na noge i hoda uz namjestaj pa sam pod pritiskom 🤣 
    U kolicima zaspe ali u autu i dalje drama osim ako je super odmorna i sita i ja masem s 580 igracaka i pjevam. Zaspe u autu jedino nakon plivanja i to ako je ujutro pa joj je odmah prvi spavanac. Idemo na bebe ribe i super je, pliva, roni i skace u vodu

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.
    [tickerfactory.com]

  • Petrica_92

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Mi prebolili svoju prvu bolest, sestu bolest ili trodnevnu vrucicu.
    Prvo sam mislila da je temperatura od zuba, kad se pojavio osip bilo je bas knjiski.

    Isto se ustaje i hoda uz namjestaj, pa onda malo pada uz namjestaj 😂 izlazi trenutno 6. zub.. dosta je bilo plakanja ovih dana, mislim da ga ta gornja dvojka boli najvise do sad. Uz to je i promukao, vjerojatno kombinacija bolesti i temperature. Jel imate savjet za lijecenje promuklosti? :D

    Mi i dalje jedemo dorucak i rucak, a za “veceru” ubacim tu i tamo vocku.
    Kompleksnost obroka - Koristim aplikaciju BabyLedWeaningCookbook, i izvrsna mi je za ideje.
    Znam da se cini kao puno truda, ali dok on odspava ili za vikend dok je muz doma skuham 3-4 stvari (npr banana bread, muffine s mljevenom mesom, dutch pancakes, i slicno) i onda porcioniram i smrznem. Od jednog banana breada ima bar 7-8 dorucaka. Onda je puno lakse ujutro, samo odmrznem preko noci i odmah smo spremni 🙏🏻 Ako ulovite vremena, probajte tako. Meni je bas spas imati uvijek nesto spremno u zamrzivacu.

    🤱🏽31 god
    👨🏼‍🍼 29 god
    Majka jednog slatkog dječaka 👨‍👩‍👦

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    E i moja je imala tu sestu bolest, 3 dana temperatura pa osip. Sve isto. 
    I isto je bila promukla… ja sam mislila da je od hladne vode ili nesto tako i to je bilo taman ono kad je vani bilo vruce ali puhao neki vjetar pa smo izasli iz vruceg auta i tak sam zakljucila da je promukla jer nije bila ni prehladena ni nista. Nama je doktorica rekla da smao inhaliramo s fizioloskom i tako smo radili makar ona ne izdrzi previse.. boce ili grist onu masku od inhalatora ili okrece glavu i kmeci i nece udisat tu paru ali ugl.. proslo je kroz tjedan dana. 
    I hvala za prepouku za pp za recepte

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar runolist

    runolist

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Mia2023

    Trenutno smo u fazi obožavam kockice tako da ih 192739 dnevno slažem u toranj, a on ih ruši. Smijeh samo takav. Isto tako gušt mu je gledati kako baca stvari dok sjedi u hranilici. Nagne se koliko može sa strane dolje i drži nwšto i maše i gleda kako pada kada pusti iz ruku. To mu je hit vajda već 10 dana.
    separacijska na max. znači doslovno ne može biti sam 2 sekunde jer počne plakati ako me ne vidi. On se može igrati cijeli dan sam, nije uopće problem, ali me mora imati na oku. Znači ne stignem apsolutno ništaaaaa


    Koje kocke imate? Cini mi se da je moja “prerasla” trenutne igracke. Najzanimljiviji joj ovaj piano https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Igracke-Igracke-za-bebe/Kids-II-Baby-Einstein-Moj-prvi-piano-/p/W00FGUE [abrakadabra.com] i interaktivna knjiga kartonka sa zivotinjama koja proizvodi zvukove. I klasicno ambalaža.

    Pisite ako imate jos koji prijedlog za igracke 😊

    Petrica odlicna ideja sa zamrzavanjem! Morat cemo to upogonit. Hvala za app.

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.