Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sunchica555

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Burito kak veliš za te izraze i ja svojoj umirem kad krene "znaš mama ja sam ti sve pojela, znaš" al ovo znaš ubacuje, pa onda kao "ajde nemoj molim te" ajde, znaš, znači presmiješno bude kak se uozbilji pa krene s tim rečenicama ozbiljnim, al kad kAze ajde nemoj, još i ruku digne, ko šefica.
    Moja je u fazi da sve neće, neće kupati, neće spavati, neće u vrtić, samo za park nikad nije nećeal ubiti laprda bezveze ja joj kazem argument za i onda ipak sve to hoće. Mislim da to proforme govori da nametne nešto svoje. u vrtiću ih je od 17 najednom 22 to mi je koma, skuzila sam da je prosle godine više voljela, ne buni se ona ni sad al vjerujem da je kaos tamo kad se krenu tući, naguravati, otimati igračke, generalno je dobra, čak me teta pitala koju metodu odgoja koristim da je ona tako dobra i poslušna, kao sve se može dogovoriti, to mi je bilo baš lijepo za čuti. 
    E da , stalno govori i izvoli i hvala

  • Tinchy300

    Broj poruka: 177

    Prijavi adminu

    I mi smo u fazi da je sve NE. To je valjda svima neka zajednicka faza. Al od kada je krenula u vrtic doma je zlocestija, voli se duriti, ne slusa, pocela je stavljati opet stvari u usta npr kamencice u parkicu.
    U vrticu je super, sve slusa, jede, spava. Samo je doma nocna mora. U vriticu zaspi za 5min a doma sam ju dns uspavljivala preko sat vremena. Vec je meni doslo da placem od muke. I tako svaki vikend kad ju idem uspavljivati. Bas me to iscrpi.

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 433

    Prijavi adminu

    Burito sretan ti ročkas!! I kod nas je stalo nered. Ali znači stalno.... koliko čistim i pospremam čovijek bi pomislio da je prekrasno ali nije... baš kaos. Bilo bi možda malo bolje kad mi muža ne bi smetao nered. Ali ili ga ne smeta ili mu se neda 
    Sunchica znači i tvoja je krenula brbljati. 
    Tinchy i mi smo imali tu fazu. U vrtiću je spavao a preko vikenda muka. A znam da mu se spava jer onda baš bude nemoguć. On je imao fazu (to je trajalo negdje 3 mjeseca) da je cendrao od kad smo došli doma do kad je išao spavati.... isto je prilagodba prošla odlično ali kad bi došli doma.... cendranje cendranje i cendranje-bila sam luda!! Sve valjda iz prostesta. Inače i dan danas se plače kad ga ostavljam u vrtiću. Dosta je buntovan ali oduvijek je bio pa nisam sigurna kolko je sad u fazi "ne" jer je njemu ne oduvijek. I tete se žale ali eto takav je. Ili po njegovom ili nikako

  • sunchica555

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Crazypeach je je već je dosta u toj fazi, negdje je u drugom mjesecu krenula a od šestog intenzivno brblja, sad i pjeva stalno, komentira nas sve tko šta radi, " mama je sve pojela" tko je šta obukao, prava ženskica. 
    Uf tinchy očito se moze samouspavati ako u vrtiću funkcionira, doma valjda zna da moze zezati pa zeza, a da ju probaš metodom kao u vrtiću pa da vidiš kako će ići?

  • Tinchy300

    Broj poruka: 177

    Prijavi adminu

    sunchica555

    Crazypeachje je već je dosta u toj fazi, negdje je u drugom mjesecu krenula a od šestog intenzivno brblja, sad i pjeva stalno, komentira nas sve tko šta radi, " mama je sve pojela" tko je šta obukao, prava ženskica.
    Uf tinchy očito se moze samouspavati ako u vrtiću funkcionira, doma valjda zna da moze zezati pa zeza, a da ju probaš metodom kao u vrtiću pa da vidiš kako će ići?

    Razmisljala sam i o tome, al u vrticu je to moc skupine. Svi leze pa i ona lezi. Doma svasta radi. Eto niti sama ne znam. Budem joj dala jos malo vremena. Slozili smo joj krevet u sobi pa cemo je uskoro prebaciti. Odgadjali smo to zbog vrtica kao da joj ne bude previse promjena.

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 433

    Prijavi adminu

    Tinchy pa i naš voli preko vikenda vodu na svoj mlin. Isto ga stavljamo spavati preko vikenda dosta kasnije čak i oko pola 2 ali ne ide bez svađe. Zna protestirati po jedno pola sata da ne želi. Razumijem ga s jedne strane jer je grozno kad te netko tjera na nešto što nećeš a sa druge strane znam da bi bio premoren da nema tog spavanca. S druge strane,kad se vozimo u autu oko vremena spavanja zaspi bez problema. 
    Počeo je malo više pričati. Veli nicam (kao nisam),necu (neću),mama mekeco,maki se. Preljučer su ga čuvali baka i deda i pitala sam kaj je jeo -ririce (krumpriće). Avion je on i tak. Dosta ponavlja.to je moje,meni (bratsko rivalstvo)

  • sunchica555

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Moja mala je od neki dan baš zločesta, počela se rugati, tući, vrištati na sav glas. Nije imala gdje to pokupiti nego u vrtiću. Krenuli su i jači tantrumi. Mislim da ih je jako puno i baš pokupi različite obrasce, skuzila sam da je i neispavana, cijelo ljeto se budila prije 7 a sad nastavlja spavati i predvečer je baš zivcana, kod moje je obrnuto, u vrtiću valjda lošije spava pa je poslije živčanija i sklona tantrumima. Moja se buni za spavanje al kad ju staviš zaspi za minutu. 

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 433

    Prijavi adminu

    Sunchica moj ti je takav skoro od početka. Ima tantrume,jedno vrijeme se bacao po podu i udarao sa šakama i nogama. Najčešće vrišti kad nije po njegovom i udara druge. Baš je teško s njim jer mora sve biti po njegovom 

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 433

    Prijavi adminu

    Npr. Imamo na radnoj površini u kuhinji Britu ali je spremnik za vodu (stane mislim oko 5 L vode). Muž je otišao na wc (oni su dvoje bili sami doma). Mali je uzeo stolček i popeo se do Brite a onda mu je bilo zgodno puštat vodu iz nje. Cijeli donji element je bio u vodi. Svi prašci za pecivo i vaniln šečer se smočio Danas ujutro su se obadva (i stariji i mlađi)probudili u 7:00. Onda su došli malo kod nas u spavaću sobu i onda dalje po stanu i naravno mali je uzeo svoju bocu za vodu i prolio po stolu u dnevnom boravku i podu (nekak ne vjerujem da je bilo slučajno). Zaključak:stalno netko mora biti uz njega jer mu svašta pada na pamet.

  • sunchica555

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Hahahha crazypeach veselje. Moja nije tak aktivna baš da će raditi tak gluposti , ali evo za vikend mi je dnevno spavanje 4 sata imala, jos sam ju budila, po noći 13 sati. Baš moram pitati tete kolko tamo spava, jer mi tu nešto ne štima, ispada da je kronično umorna pa ima tantrume i ispade zbog toga. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.