Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Burito

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Moj mali ima šarlah. Vlada u skupini i nikako da ga istrijebimo, neki su sad bolesni drugi put u mjesec i pol. A culi smo da ga ima i u drugim skupinama tako da ni ne znam kako bi se to moglo riješiti osim da cijeli vrtic popije antibiotik. I moji klinci stalno sve dijele, prije dva tri dana su zamjenili cetkice za zube. A opet mala danas ispala negativna na brzom testu tako da mi nije jasno kako. Mozda je fakat imuna kak je imala u prvom mjesecu streptokok. Otic cemo danas s njom pedijatru da nam da misljenje. Al zasad radimo od doma s malcem

  • Tinchy300

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Meni L ne voli jogurt. Budem opet probala. Svjezi sir jede ak je u savijaci🤣. U biti da poludis. Nemam ideje kaj da joj radim za dorucak il veceru. Budem joj sada vise chia sjemenka stavljala jer one imaju kalcij. Eto ja ne bi pomislila da nes nije u redu sa njom. Meni je normalna. 🙂 onak kakva vi trebala biti. Al ajde moram promjeniti bateriju na vagi pa cu je izvagati i odluciti kaj cemo. Kakve su vama prilagodbe za vrtic bile - jesu jako plakali, dali sada vole vrtic?. Jeste imali kakve situacije da su ih druga djeca udarila, ugrizla i sl. Jel to tete jave roditeljima il? Mi smo isli u Sopot na razgovor.

  • Tinchy300

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Burito

    Tinchy, mi isto imamo ribice doma. Mala je skoro dve godine, ima oko 10 kila, mozda pola kile vise. I oko 83-84 cm bi rekla, Mozda i manje. Malac je s 4 i pol god na nekih 16 kila i metar (inace imaju metar s 3).
    Ja joj ne dajem mlijeko, niti im ne treba mlijeko. Bitno da jedu mlijecne proizvode. Dal je to sir, jogurt, kefir ili sto god dijete voli smazati uz obrok, nije bitno dok pojede dovoljno. Zato i u vrticu imaju odredjen postotak mlijecnih stvari na meniju. Ja ne pratim koliko cega unosi jer vidim da jede raznovrsno i voli npr za dorucak kefir/jogurt u zobenoj kasi, ili uz muffine i slicno. Nedavno sam bila na predavanju nutri.mame, nesto 'izbirljivo dijete' ili tako nesto. Bas sam postavila pitanja uz mlijeko i rekla je da ona sama nije nikad svome dijetetu davala da pije mlijeko, niti mu je ikad ponudila kravlje mlijeko.
    Sunchica, e zeko i potocic je tuga mog djetinjastva :)) Kolko sam ja emotivna bila oko te pjesme. Cesto bi zamisljala kak uzimam zekana i ja mu pokazujem di je taj potocic i on je sretan. Al bas se jasno sjecam kak mi je izazivalo tugu i tolko velku želju da mu pomognem

    Sta su ti jos pricali o hrani na toj radionici? 🙂

  • sunchica555

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    Joj moja pak ima previše kila, 15 i nešto sitno, što reći sva je okrugla, ta valjda samo o hrani razmislja cijeli dan, ne znam uopće kako bi ju usmjerila da manje jede. Nema na koga biti pretila, ali bojim se da ne ode to u suprotnom smjeru. 
    A mlijeko sam i ja čula da ne treba forsirati, moja ga je doslovce u vrtiću otkrila pa eto sad i ja dam mlijeko ponekad. 
    Kod nas je super prošla, čak je teta rekla da je imala laganu prilagodbu ali da smo djelomično i mi roditelji zasluzni jer smo se trudili sretni ju ostavljati i ne pokazivat brigu. Bilo je plača par dana i to isključivo jer su druga djeca plakala pa se prepala. Ona obožava vrtić, ulazi bez problema, baš se lijepo udomaćila tamo, kao da je doma. 
    Ja sam par puta primjetila da je ogrebana ili nešto, uglavnom tete nisu nista rekle, dva put je ubiti rekla teta da su oboje krenuli na neki autić pa ju je stariji dječak gurnuo, al to su neke iznimne situacije, sve je ok, više nezgoda mi doma ima nego tamo, sve im je prilagodjeno i stvarno sigurno.

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 974

    Prijavi adminu

    Istina je to da što si stariji tijelo teže podnosi, bar u mom slučaju. I onda sam još dodatno razdražljiva jer sve bi ja nešto radila i išla negdje, a nemogu se maknuti... 
    Što se tiče mliječnih proizvoda, B ne voli običan jogurt, dok voćni obožava... Ne idem baš za tim koliko mliječnog unosi u sebe, ali mislim da dovoljno. Ujutro je obavezno nešto s mlijekom, popodne se također jede jogurt, jede sireve, bočica prije spavanja i tijekom noći, mada se jedva čekam riješiti te preko noći! Puna mi je kapa više, sad se diži jer oće meni u krevet, pa se diži za bočicu, pa se diži još bar 2 puta za pišanje, kad uspijem zaspati?? 🤣🤣
    Što se tiče razlike između 2 djeteta, mi smo i htjeli ovako neku razliku... Oko 2 - 3 godine mi se čini idealnim.
    Imam u svojoj bližoj okolici slučajeve di su ekstremno male ili ekstremno velike razlike u godinama i to mi se pokazalo očajno! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • sunchica555

    Broj poruka: 306

    Prijavi adminu

    Moja je od drugog mjeseca zdrava, za sad sam baš zadovoljna njezinim zdravljem i imunitetom, mislila sam da će prva godina u vrtiću proći puno gore što se tiče bolesti jer su me svi pripremali na to.  Niti jedan antibiotik, par viroza i to je to, očito ima veze i s tim što papa dobro. Ja sam samo dva put bila na bolovanju par dana. 

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Pa iskreno ja niti ne pratim koliko pije mlijeko. Ponekad doma pije još na bočicu oko 2 dcl. Jogurte...pa nekako slabo. 
    Meni je L na početku jako dobro prihvatio vrtić,znam da su tete govorile da prilagodba ide odlično,međutim on dan danas zna plakati kad ga ostavljam. Valjda ima veze kakve volje je ujutro. Ponekad bude sve divno,bajno i krasno,a ponekad bolje da ga nisam ni budila jer zna biti izrazito loše volje. Danas su mi rekle da je cijelo jutro proplakao-ali večers je dobio temperaturu. Burito i kod nas u vrtiću vlada šarlah,ali ne znam jel L.pokupio. 
    Bila je situacija kad je L bio ugrižen,a bila je situacija i kad je on ugrizao. Uglavnom rečeno mi je.

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Opet se ja javljam,možda ćete mi vi moći pomoći. Ovaj mjesec mi m kasni danas 5.dan. luda sam već. Inače imam točne cikluse. Radila sam test 3.dan izostanka (clear blue)-negativan. Onda sam si mislila beta se dupla svakih 48 sati-danas bi test trebao bit ppzotivan. Ovaj puta sam radila First sign. Test je opet negativan. Meni ide malo neka sukrvica i kad se pobrišem bude na papiru ali to nije to. Sorry na opširnom opisu. Mislila sam da će mi bit lakše kad napravim 2.test ali nije. Ne želim bit trudna,ali ne želim biti niti bolesna. Sad me kopka jesam li ja dobro napravila taj 2.test. bili smo na rođendanu jučer i popila sam čašu bambusa-ne znam jel bi to moglo utjecati na test;a i išla sam po noći piškiti možda oko 2 ujutro. Test sam radila već oko 5 jer nisam dobro spavala

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Nije ovaj mjesec bilo ništa drugačije. Kilaža ista,stres više manje isti. Razmišljam o tome da prekosutra ponovim test pa da u utorak vadim betu još.

  • Tinchy300

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Ja mislim da bi ti test bio pozitivan da si trudna. Ipak ti menga kasni. Mozda ti je zbog stresa. Mozda ti mislis da ti je stres vise manje isti al tijelu je mozda malo veci stres pa tako reagira. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.